LilianaFalcon LilianaFalcon komentáře u knih

Dívky, které zmizely Dívky, které zmizely Amanda Quick (p)

Kdo očekává romanci, bude zklamaný.
Kdo chce detektivku, bude zklamaný.
Ale jinak je to průměr :D Neurazí ani nenadchne...

04.02.2020 3 z 5

Montana - Dědictví Montana - Dědictví R. C. Ryan (p)

Strašně moc postav a příběhů na jednou. Vzhledem k tomu, že je to tak krátká knížečka, by to chtělo vybrat jedno téma a na to se zaměřit.

31.01.2020 2 z 5

Rebelka noci Rebelka noci Emily Bold

Minimálně stejně dobré jako první díl. Opět to bylo hodně "puberťácké", ale a s tím už jsem se po předchozím dílu smířila. Prostě je to knížka zacílená vyloženě na mladší čtenářky. Co bych vytýkala? Místy to bylo hodně rozvleklé, určitě by si to zasloužilo trochu seškrtat.
Jinak se mi strašně líbilo, jak do příběhu autorka zakomponovala Artuše a kulatý stůl.

12.01.2020 4 z 5

Vzkaz na zdi záchodků Vzkaz na zdi záchodků Julia Walton

Opravdu hodně zajímavá knížka. Hlavní hrdina byl super a bylo mi ho chvílema dost líto. Celkově to bylo vtipný i dojemný zároveň.

07.01.2020 4 z 5

Smlouva s ďáblem Smlouva s ďáblem Liz Carlyle

Moc povedená romantika s lehce detektivní zápletkou. Mezi hlavními hrdiny to hezky jiskřilo, nechovali se nijak přemrštěně a nelezli mi na nervy (což je v tomhle žánru co říct!). Je to pro mě první knížka této autorky, tak jsem zvědavá na další její počiny.

03.01.2020 4 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Sice aktuální téma až mrazí, ale na jiné autorovy knížky to podle mě nemá.
Působilo to na mě jak katastrofický film, který vůbec nejde do hloubky a jen kouká, jak si s danou situací hlavní hrdinové poradí.
Neříkám, že je to špatné. Je to svižné a napínavé, hlavní hrdinové jsou skvěle napsaní a občas jsem se i zasmála, ale... Čekala jsem víc.

01.01.2020 4 z 5

Vzhůru k obloze Vzhůru k obloze Brandon Sanderson

Jsem opět nadšená. Sanderson píše zkrátka skvěle. Tohle bylo nejlepší sci-fi (i když spíš pro mladší čtenáře, tak 15-30?) za hodně dlouhou dobu, co se mi dostalo do ruky.
I když přiznávám, že jsem chvílemi musela přeskakovat, protože některé pasáže a spousty odstavců, mi tam přišly přebytečné.
Bylo to napínavé a opravdu hodně jsem přemýšlela, jaká pravda a odhalení na hlavní hrdinku čekají.
A ten konec? Tak ten byl opravdu skvěle vymyšlený, jsem vážně zvědavá na další díl.

29.12.2019 4 z 5

Zlodějský tanec Zlodějský tanec Mary E. Pearson

Na to o jak nenáročné "fantasy" se jedná, to bylo zbytečně dlouhé.
Jinak to byla pěkná romantická pohádka.

27.11.2019 3 z 5

Perfektní partneři Perfektní partneři Jayne Ann Krentz

Strašně zdlouhavé, občas mi hlavní hrdinka a její ex snoubenec lezli pěkně na nervy, ale jinak to mělo pár povedených momentů :-)

20.11.2019 3 z 5

Osudný polibek Osudný polibek Joan Johnston

Moc pěkné. Jen nečtěte anotaci, která v podstatě začíná až tím, co se stane daleko za půlkou knihy.

09.11.2019 4 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

S touhle sérií mám velmi komplikovaný vztah. První díl byl takové průměrné YA, druhý díl na tom byl podobně. Ve třetím se konečně něco začalo dít. Ve čtvrtém přibylo tolik pro mě nezajímavých postav, že mě bavila jen půlka knihy (teda ta půlka byla bombastická, ale přece nečtu knihu jen kvůli jedné její půlce) a do 5. dílu se mi pak skoro nechtělo. Přiznám se, že na poprvé jsem Říši bouří odložila a vrátila se k ní až teď po roce, protože přece nemůžu nechat tuhlé sérii rozečtenou.
A světe div se, ono mě to bavilo! Hlavně mě tentokrát bavily všechny příběhy, protože už to konečně někam směřovalo. Ne že bych neměla chuť to autorce trochu proškrtat, ale to mám úplně u každé její knížky.
Bylo to opravdu napínavé, dobře vymyšlené a strhující. Dočetla jsem o půlnoci a zuby nehty jsem se držela, abych vydržela neotevřít další díl a počkala s tím do rána.

22.10.2019 5 z 5

Temné a osamělé prokletí Temné a osamělé prokletí Brigid Kemmerer

Tahle knížka mi naprosto učarovala. Jeden by řekl, že těch převyprávění Krásky a zvířete už bylo moc. Ale zjevně ne, protože tohle okamžitě řadím na první místo.
Autorka sice pracuje s klasickým motivem, ale od začátku boří zaběhnuté stereotypy. Kráska, která vlastně není kráska, princ, který si své prokletí až tak nezasloužil,... A bylo toho hodně, co se mi opravdu líbilo.
Strašně moc se těším na druhý díl, který si rovnou koupím anglicky, i když chápu proč z Emberfallu udělala překladatelka Uhlíkov (Hogwarts jsou taky Bradavice,...), tak v angličtině mi ty všechny názvy lahodí víc.

18.10.2019 5 z 5

Pravidla touhy Pravidla touhy Rachel Van Dyken

Knížku řadím na stejnou úroveň jako pravidla dohazovačů. Asi bych potřebovala, aby ta jeho historie s Gabi byla o něco promyšlenější. Jinak to bylo moc hezky napsané. První díl mi teda přišel o něco vtipnější.

18.10.2019 4 z 5

Až vysvitne slunce Až vysvitne slunce Debbie Macomber

Kostra příběhu se povedla. I postavy by byly dobré, kdyby je autorka na jednu stranu více rozpracovala na druhou stranu povídání o nich seškrtala.
Některé informace tam omílala snad 100x, ale to, co by se čtenáři hodilo, tak sotva zmínila.

08.10.2019 3 z 5

Zrada vítězů Zrada vítězů Marie Rutkoski

Nemůžu si pomoct, ale tenhle díl se opravdu nepovedl.
Nevím, proč se mě autorka snažila celou dobu přesvědčit, jak je hlavní hrdinka strašně chytrá a prozírává a schopná hrát ty nejvyšší intrikářské hry, když ji napsala jako puberťačku, která není schopná se přetvařovat ani 5 minut.
A hlavně se s Arinem vždy chovali tak "nenápadně",...

19.09.2019 2 z 5

Letní romance Letní romance Julie James

Sice krásné,...
Ale chlap, kterému je 43 a ženská po 30, co si nechala zmrazit vajíčka?
K tomu přidejte Nicole, která zjevně bude muset dceru odevzdávat jiné rodině a... Jo, asi to zachycuje dnešní svět, ale mně se tahle varianta prostě nelíbí... není přirozená.
Jenže autorka píše skvěle, takže i když z toho ve výsledku zrovna nejuchám, stále je to nadprůměr.

16.09.2019 4 z 5

Těžká noc Těžká noc Lenka Lanczová

Několikátá knížka, co jsem se od autorky pokusila číst, ale styl mi nevyhovoval, postavy byly nesympatické, takže jsem ji nakonec ani nedočetla. Proto nechávám bez hodnocení.
Teda já ji dočetla, ale s přeskakováním a hlavně závěr mě ubezpečil v tom, že tohle fakt číst nepotřebuju. A to mám pocit, že jinak na poli červené knihovny přečtu kde co... Možná, že kdybych na knížkách autorky vyrostla, tak budu hodnotit jinak...

12.09.2019

Divoch z Vysočiny Divoch z Vysočiny Hannah Howell

Je to škoda. Mohl to být skvělý díl, protože zápletka v podobě zrady milované ženy, nebyla špatná. Ale pak to bylo celé takové divné, některé věci se vyřešily až moc snadno a napětí se tak vytratilo.

06.08.2019 2 z 5

BIO je naše cesta - Příběhy z putování po našich ekologických farmách BIO je naše cesta - Příběhy z putování po našich ekologických farmách Marie Šuláková

Nádherně zpracovaná knížka. Se spoustou zajímavých příběhů z našich farem (ne německých nebo francouzských). Krásné fotografie, které vám ještě víc pomohou nahlédnout do života českých farmářů - jak to u nás chodí a s čím vším se musí prát.

04.08.2019 5 z 5

Souboj na Araluenu Souboj na Araluenu John Flanagan

Pro mě docela zklamání. Nebyl tam Will ani Halt, takže vtípků tam bylo opravdu pomálu.
Všechno šlo Maddie jak po másle. Krizových situací se řešilo strašně málo. Vlastně napínavé to bylo jen na straně Kasandry.
A autor se v tomhle dílu rozhodl čtenáře zahltit rozsáhlými popisy snad úplně všeho. Soubojů, přístrojů,... Pro mě je to díl podobně slabý jako Čaroděj na severu.

20.07.2019 3 z 5