Lofda Lofda komentáře u knih

Šance na štěstí Šance na štěstí Kristan Higgins

Výborně napsaná knížka, v rámci žánru řadím autorku hodně vysoko. Třetí díl série a pořád mě baví (což u mě nebývá úplně pravidlem..). Tentokrát jsem se opět hodně smála, ale našlo se tady i dost smutku a věcí k zamyšlení. Život prostě není vždycky fér a buďme rádi, že aspoň někde jinde nám to pak vynahradí :-)

19.03.2020 5 z 5

Dokonalá partie Dokonalá partie Kristan Higgins

Opět jsem se výborně bavila, nejvíc opět s Pru a babi a dědou, ta rodinka je dobře střelená ;-) Moc se mi líbila romantická linka, nebyla přehnaná, ale scény jako ta s rybníkem vyždímaly opravdu silné emoce.. Trochu mi tentokrát rozčiloval ten malý ratlík a Honořiny hovory s vajíčky už taky byly trochu moc. Nicméně jako celek hodnotím hodně vysoko a těším se na další díl, autorka zaujala.

07.03.2020 4 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Obsahuje spoiler! Tak jsem si myslela, že v milostných příbězích se už nedá přijít s něčím novým.. něčím byl ten příběh možná jako jeden z mnoha, ale.. Nikdy by mě nenapadlo, jak emocionálně lze popsat "hádka" s člověkem, který je neslyšící. To mě opravdu dostalo! Za mě 5* a kdyby to šlo, přihodím ještě jednu! Nad touhle knížkou budu určitě ještě dlouho přemýšlet. Jen ta milostná scéna na závěr mi tam až tak nepasovala, ta už možná byla trochu navíc. Ale i tak, tleskám!

30.12.2018 5 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Moje druhá knížka od této autorky a opět jsem nadšená! Po "S hlavou v pejru", kdy jsem se královsky bavila, je to další skvělá knížka. Vtipné, příběh utíká ani nevíte jak.. K tomu pár receptů (nejsem zrovna superkuchařka, ale určitě něco vyzkouším).. a pak najednou, přijde ten zlom, který rozhodně donutí k zamyšlení a já si zase musela říct, jak mám být vděčná za svůj život a že si mám užívat všechna ta Teď, protože nikdo neví, co bude zítra a nemá cenu plánovat zbytečně na dlouho dopředu.. A i když jsem si i pobrečela a docela mě to sebralo, autorka umí a všechno je zaobaleno vlastně i tak do jakéhosi pozitivního konce. Děkuji! a rozhodně doporučuji!

30.12.2018 5 z 5

Smlouva s ďáblem Smlouva s ďáblem Elizabeth O´Roark

Ano, bavila jsem se, ona ho nešetřila a on měl ego velikosti Eiffelovky.. Na druhou stranu už asi potřebuji oddech a přečíst si zase něco jiného, už mě všechny příběhy "šéf a jeho asistentka" začínají splývat v jeden. Nicméně další díl série si časem ráda přečtu ;-)

04.04.2024 4 z 5

Pekárna plná života Pekárna plná života Ruth Kvarnström-Jones

Přiznávám, že mě tento příběh uvrhl do jakési čtecí krize. Několikrát jsem přemýšlela, že knížku odložím a vrátím se k ní až později. Užila jsem si příběhy snad všech obyvatel městečka, ale Lovisa a Axel? Úplně jsem nechápala, v čem byla chyba, jak dospělí lidé "vytvoří problém", aniž by si pořádně promluvili, tím spíš, když se podle svých slov pořád milují..? Bohužel, tohle mi vadilo, a to dost. Ale jak říkám, všichni ostatní obyvatelé městečka byli báječní. Třetí díl zatím odložím, ale časem se do Halleholmu určitě vrátím ;-)

17.03.2024 3 z 5

Smrtící sláva Smrtící sláva J. D. Robb (p)

Jojo, tahle série mě baví. Baví mě vývoj mezi Evou a Roarkem, baví mě vedlejší postavy, baví mě i ta detektivka. I když tentokrát jsem vraha odhadla zhruba v polovině knížky, těšila jsem se, až/jak na to kápne i poručík. Užívám si i ten náhled do budoucnosti, to jaký si autorka před téměř třiceti lety vykreslila svět, který by jednou mohl být. V něčem jsme vlastně už "přeskočili dobu", ale něco nedoženem asi nikdy, např. ten zákaz střelných zbraní, to je vážně sci-fi.. Každopádně další díly si ujít nenechám.

02.02.2024 5 z 5

Sleduj mě Sleduj mě Stacey Kennedy

Ne že by mě to nebavilo, ale oproti předchozím dílům příběh tak trochu z rychlíku. Než jsem se stačila rozkoukat co se vlastně stalo, už bylo vše vyřešeno.. I tak hodnotím jako povedenou séri, byť je to jedna velká pohádka. Ale proč ne, proto takové knížky čteme, že?

29.10.2023 3 z 5

Ronanovo srdce Ronanovo srdce Melanie Moreland

Pohádka se vším všudy.. Netvrdím, že příběhy od Melanie M. nemají své kouzlo, ale budu zase potřebovat pauzu, než po některé další knížce této autorky sáhnu. Všichni jsou tak báječní a dokonalí.. No, proto to asi čteme, jako odpočinkové čtení na dovolenou, proč ne, ale asi si teď potřebuji přečíst něco víc reálného ;-)

22.08.2023 3 z 5

Polib mě Polib mě Stella Tack

Pohodové, romantické, trochu vtipné.. Asi určeno mladším čtenářkám, ale já jsem si to užila. Jedu teď na letní romantické vlně a přesně to tahle knížka splnila. Téma studentka a její bodyguard, zase trochu něco jiného..

09.08.2023 4 z 5

Ever: Když se mě dotkneš Ever: Když se mě dotkneš Nikola Hotel

Moc pěkný příběh, zajímavé prostředí rehabilitační kliniky, hezký poklidný vývoj vztahu. A samozřejmě tajemství, jehož podstatu znáte téměř od začátku a pak už jen čekáte, kdy to bouchne.. Dávám plus za krásnou obálku, origami se prolíná celým příběhem, vlastně celá ta "papírová" myšlenka se mi líbila, nevědomky další věc, co ty dva spojovalo..

20.05.2023 5 z 5

Král Král Devney Perry

Tohle vyprávění mi sedlo.. Není to žádná temná romance, jak by obálka asi napovídala, ale bavilo mě to. Přidrzlá novinářka a motorkář s ne úplně bezchybnou čistou minulostí. Pár zajímavých vedlejších postav a detektivní linka, která zůstává nedořešená, takže jdu rovnou na další díl ;-)

10.05.2023 5 z 5

Znovu od začátku Znovu od začátku Kylie Scott

Povedená, tak trochu jiná, romantika. Celkově bylo uvažování Clementine zvláštní, ale zajímavé, celý ten přístup ke ztrátě paměti. Ale těžko říct, jak takový člověk přemýšlí, když se o svém "minulém" já dozvídá jen z vyprávění. Clem byla někdy docela drsně upřímná, vtipně sarkastická a za to díky, jsem ráda, že se příběh obešel bez přeslazené omáčky. Další díly si ujít nenechám.. Plný počet nedám, ale kdyby šlo hodnotit na 4,5*, tak je to tam ;-)

24.04.2023 4 z 5

Haka za lilii Haka za lilii M. K. Hardy

Hodnotím po přečtení obou dílů.. Možná budu trochu nespravedlivá, ale první díl hodnotím max. 3,5*.. Čtení jsem si užila, nechci "spoilerovat", ale vše okolo hlavní hrdinky znělo hodně zajímavě, s tím jsem se asi zatím v žádné knížce nesetkala. I její umění fyzio bylo hodně zajímavé. Co mi ale vadilo byl ten její "milostný trojúhelník". Kluci z týmu byli skvělí, vše kolem rugby jsem si užila, i když přiznávám, že je mi ten sport neznámý. Jack mě bavil už tady, takže jsem se hned pustila do dalšího dílu.. A rovnou říkám, nenechte si jeho příběh ujít!

11.03.2023 3 z 5

Sladký nepřítel Sladký nepřítel Kristen Callihan

Je mi líto, tohle mi nesedlo.. Série VIP od stejné autorky mě dost bavila, ale tady se navrstvilo jedno klišé na druhé. Škoda, lepší hodnocení dát nemůžu, přitom kostra příběhu zajímavá, jen styl vyprávění prostě nebyl pro mě.

23.02.2023 2 z 5

Rivalové Rivalové Vi Keeland

Chtěla jsem odpočinek a přesně to od této autorky vždycky dostanu. Tentokrát i něco navíc. Tohle vyprávění asi nemělo být ničím výjimečné, přesto se hodně povedlo. Od všeho něco - trocha vtipu, sarkasmu, romantiky i erotiky a ještě zamyšlení nad tím, že někteří rodiče by si asi radši neměli pořizovat děti.. Ale zazvonil zvonec, pohádky konec, všechno dobře dopadlo a já časem nezaváhám, až budu zase chtít pěknou romantiku, Vi je jistota.

05.02.2023 5 z 5

Dej šanci mně Dej šanci mně Whitney G. (p)

Autorku řadím mezi své oblíbené, každou její knížku si užívám. Tady oceňuji snahu přijít zase s něčím jiným, příběh se v retrospektivě vrací k úvodní kapitole. Ale tak nějak nevím, úplně mi to nesedlo. Měla jsem občas pocit, že když nebudu dávat pozor, uteče mi něco důležitého pro další vývoj a trochu jsem se v těch Penelopiných "vztazích" ztrácela. Na konci to všechno vlastně dávalo smysl, mám ráda příběhy, kdy na závěr zapadne na místo poslední dílek skládačky, ale tady se ten efekt jakoby vytratil někde cestou. Takže za mě max. 3,5*, ale příště si určitě spravím chuť ;-)

29.01.2023 3 z 5

Jen o trochu víc Jen o trochu víc Simona Ahrnstedt

Žádná z knížek této autorky ještě nezklamala, všechno v tomhle vyprávění fungovalo jak má. Romantika, vedlejší postavy, humor, popis švédského venkova a přírody, dokonce i těch několik vážnějších témat.. Základní dějová romantická linka je možná jasná, ale ke všemu se autorka propracovala tak nějak oklikou. Čtení jsem si opravdu užila a těším se na další knihy.

09.12.2022 5 z 5

Královský návrh Královský návrh Leila Meacham

Ryanova pomoc se mi kdysi četla mnohem líp, takže tentokrát docela zklamání.. Danova identita mi byla jasná dřív než se vůbec objevil, i když závěr vlastně překvapil, to ano ;-) Třetí hvězdička je za nádhernou obálku, já totiž miluji pivoňky (ahaa, zato hlavní hrdinka růže, no nevadí, stane se.. ;-) ) Každopádně další (novější) knihy autorky už čekají, časem se do jejich čtení určitě pustím.

17.09.2022 3 z 5

Ďábel v přestrojení Ďábel v přestrojení Lisa Kleypas

Můj první historický román od této autorky (i když ne první knížka od ní).. No, vzala jsem to pěkně odzadu, jak jsem pak zjistila, ale nevadí, časem se jistě propracuji i k předchozím dílům.. ;-) Tak zase někdy, paní Liso, budu se těšit.

08.09.2022 4 z 5