Lokina Lokina komentáře u knih

Projekt Kronos Projekt Kronos Pavel Bareš

Na Projekt Kronos jsem se těšila, ale bála jsem se těch až moc pozitivních reakcí na knihu, abych z ní pak nebyla jenom zklamaná. Ale ty pozitivní recenze a odezvy si kniha zaslouží, protože mně se to neskutečně líbilo. Kdybych nevěděla, že je to od českého autora, myslela bych si, že kniha je od zahraničního autora. Příběh je dobře vypracovaný, na to že jde o první autorovu knihu, tak stylem to vypadá, že knihy píše už nějaký pátek.
Svět, který Pavel Bareš vytvořil, je tak zlý, nebezpečný, tajemný a i strašidelný.
Kniha je čtivá, nabitá akcí, zvraty a velké plus za dodatky, které příběh doplňovaly.
Obdivuji autora, jak příběh tak skvěle sestavil, aby nakonec vše do sebe časově zapadalo. Nevěřila jsem svým očím, dokud jsem nedočetla poslední kapitolu s uspokojivým úsměvem na rtech.
A kdy že vyjde druhý díl? :-D

28.12.2018 5 z 5

Zrádce trůnu Zrádce trůnu Alwyn Hamilton

První díl této série se mi líbil, ale druhé pokračování jsem si ještě víc oblíbila. Moc jsem se těšila na návrat Amání, Šazád, Ahmeda a Jina a dalších. Autorce se moc povedlo vylíčit prostředí, při kterém jsem až cítila slunce, písek a vůni exotického koření a květin. Moc se mi líbily příběhy z minulosti, které byly do příběhu vsazeny tak, aby vše dávalo nakonec smysl.
Příběh je ucelený, dynamický a čtivý. Najde se tam plno zvratů, zrady, intrik a i romantika, která není přehnaná.
Při konci jsem málem nedýchala, ale něco mi tam nesedělo a při poslední kapitole se moje tušení potvrdilo, takže to bylo překvapivě nepřekvapivé :-)
Já pevně doufám, že vyjde třetí díl, protože tento příběh musí pokračovat.

21.12.2018 5 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Od Jojo Moyes si vždycky ráda něco přečtu a knihu Sama sebou s hlavní hrdinkou Louisou jsem si nemohla nechat ujít.
Do čtení knihy jsem vcházela s menšími obavami, protože druhý díl se mi líbil, ale něco tomu chybělo, nebylo to dobré jako první díl. Ale všechny mé obavy se rozplynuly, protože tohle se Jojo Moyes moc povedlo a já jsem nadšená :-)
Louisa je skvělá, silná, pozitivní hrdinka, která s nadhledem, vtipem a odvahou řeší problémy ve svém životě, až jsem jí záviděla.
Od knihy se nedalo odtrhnout, četla se úplně sama, konec knihy je důstojné a krásné loučení s Louisou, která navždy bude jednou z mých nejmilejších hrdinek :-)

14.12.2018 5 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Já jsem s knihou velmi spokojená. Kniha je tak akorát dlouhá, nikde žádné zbytečné pasáže, od začátku až do konce to šlape jak má.
Příběh plynule graduje, nechybí zvraty, strach, násilí a boj o holý život. Líbilo se mi, že se příběh odehrává během několika hodin v noci, i to prostředí nahánělo hrůzu.
Hlavní hrdinka byla vážně bojovnice a když už to vypadalo beznadějně, nevzdala se a za záchranu sebe i malé holčičky riskovala život.
Moc se těším na další autorovu knihu :-)

03.12.2018 5 z 5

Ztracené světlo Ztracené světlo Jill Santopolo

Ztracené světlo pro mě představovalo živý, procítěný, nekonečně romantický příběh.
V tomhle ohledu očekávání jsem mírně zklamaná. I když kniha je čtivá, oddychová a konec je smutný, který jsem ale tak trochu čekala, k srdci mi nepřirostla.
Styl psaní mi nevadil, zase to bylo něco jiného. Hlavní hrdinku Lucy jsem si moc neoblíbila, nevěděla, co od života chce, s kým ho chce prožít, ani to její citové rozpoložení mezi dvěma muži jejího života jsem nedokázala pochopit.

28.11.2018 4 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Ze všech stran se na mě valila reklama na Šelmu. Už tomu nešlo odolat a půjčila jsem si ji z knihovny, přeci jenom kdyby se mi nelíbila, nemusí mě trápit utracené peníze.
Ale kniha se mi líbila a jsem spokojená. Velké plus mají krátké kapitoly, díky nimž příběh rychleji ubíhal. Styl psaní mi též vyhovoval, bylo to svižné, napínavé a znepokojující. Hlavní hrdina Theo byl pohodový, někdy neohrabaný, ale pohotový a vynalézavý hrdina. Moc mě bavilo Theovo vyšetřování, hledání pohřešovaných a vraha v odlehlých lesích, které příběhu dodávaly temnou atmosféru.
Co mě trochu zklamalo byl až moc uspěchaný konec a představení vraha. Nějaký nástin tam byl, ale chtěla jsem se o něm dozvědět víc, autor mohl více prokreslit jeho charakter a seznámit nás s jeho minulostí.
Kniha mě ale neodradila a těším se na další pokračování Naturalisty.

23.11.2018 4 z 5

Deset tisíc nebí nad tebou Deset tisíc nebí nad tebou Claudia Gray (p)

Druhý díl ze série Ohnivák se povedl, ale více se mi líbil první díl. Od začátku jsem neměla problém se do příběhu začíst, stránky mi ubíhaly rychle, za mě kniha je čtivá, oddechová, místy napínavá a překvapivá.
Opět jsme se setkali s jinými dimenzemi a to mě moc bavilo a nejvíc zaujalo. Konec je velmi povedený a nečekaný a nenechám si ujít další díl.
Co mě na knize trochu otravovalo, byla hlavní hrdinka a "milostný" trojúhelník. Některé její pasáže o Paulovi a Theovi se někdy opakovaly a mě to moc nebavilo. Spíš mě zajímaly jiné světy a odhalené spiknutí než její citové výlevy.
I tak se mi druhý díl líbil, ale první byl lepší :-)

14.11.2018 4 z 5

Písařka ze Sieny Písařka ze Sieny Melodie Rose Winawer

Nikdy jsem si nemyslela, že takovéto knihy budu číst, ale vzhledem k tomu, že mám ráda historii, jsem se s chutí pustila do Písařky ze Sieny.
Kniha je čtivá, má vytříbený jazyk, hezky se tam spojuje středověké prostředí, intriky, romance.
Moc mě bavily části, kde se Beatrice snaží začlenit do společnosti ve 14. století, bylo to zajímavé a hlavně se to dobře četlo.
Já jsem si knihu velmi užila a musím uznat, že i ten středověk měl své kouzlo :-)

10.11.2018 5 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Novela Dvůr mrazu a hvězd nemohla posloužit lépe jako odrazový můstek ke čtvrtému dílu, na který se nesmírně těším. Příběh se sice zakončil třetím dílem, ale je tam plno nevyjasněných věcí, takže si ráda počkám. A Dvůr mrazu a hvězd hezky doplnil dění po válce s Hybernem.
Novela je oddychová, nenáročná, humorná a i ta romantika se tam najde. Moc mě potěšilo, že některé kapitoly byly i z pohledu jiných postav a mohli jsme nahlédnout do jejich nitra.
A jak bych si přála, aby Cassian a Nesta dostali více prostoru! :-)

29.10.2018 4 z 5

Píseň stínů Píseň stínů S. Jae-Jones

Stejně jako první díl Píseň zimy, se mi druhé pokračování velmi líbilo. Kniha určitě není pro každého, někdy se četla obtížněji, ale ve výsledku mi to vůbec nevadilo.
Moc mě zaujalo, jak si autorka pohrála s psychologií postav i její přiznání na začátku knihy.
Píseň stínů je líbezná, melancholicky romantická a temná kniha.
Celé to rozuzlení s Králem duchů mi přišlo trochu uspěchané, ale konec je milý a uspokojivý :-)

24.10.2018 5 z 5

Dominion Dominion Peter McLean

První kniha ze série Spálený muž mě hrozně bavila a druhý díl jsem si nemohla nechat ujít.
Dominion je vtipná, svižná, akcí nabitá kniha a já jsem si ji moc užívala. Už jenom pro ten oplzlejší humor Spáleného muže, jehož charakter je dokonale vymyšlen, si kniha zaslouží pozornost.
Konec je zakončen dobře nečekaně a už se těším na třetí díl :-)

18.10.2018 5 z 5

Temný duet Temný duet Victoria Schwab

Victoria Schwab opět dokázala, že je jedinečnou vypravěčkou a spisovatelkou. Už první díl Divoká píseň mě zaujala a bavila, ale Temný duet mě úplně rozložil.
Augusta i Kate jsem si oblíbila a bylo to těžké a dlouhé čekání na další díl, co se s nimi stalo a jaký osud je čeká. Příběh plynule odsýpal a já netrpělivě čekala, až se Kate a August opět setkají.
Kniha je plná krve, temnoty, strachu, bojů a hlavně příšer, nechyběla akce, nevtíravá romantika ani závěrečná, akční a emocemi nabitá bitva.
Konec mě vůbec nezklamal, i když mi z něho bylo smutno a knihu tím tak odlišil od ostatních fantasy románů.
Temný duet je určitě velmi zdařilé pokračování a já jsem ráda, že jsem mohla být součástí tohoto příběhu :-)

14.10.2018 5 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Musím přiznat, že Prohnilé město mě úplně odrovnalo. Do čtení této knihy jsem vcházela se směsicí radosti, velkého očekávání, ale i strachu, že je to poslední díl.
Prohnilé město je parádní jízda, která vás sveze na vlně plné akce, horečného plánování a nečekaných zvratů, které doprovázely celý příběh a při nichž mi někdy spadla brada úžasem a nepochopením, jak to autorka mohla vymyslet a nezamotat se do příběhu.
Hlavní charaktery postav byly pěkně vykresleny, díky náhledům do jejich minulosti, jsme se mohli o nich dozvědět více a utvořit si k nim pouto, se kterým budete s hrdiny čelit dobrodružství, až do úplného konce knihy. Závěr knihy se mi moc líbí už jenom proto, že je odlišný od typických adultovek.
Moc oceňuji i mapy jak světa, tak hlavního města s popisky, takže jsem se v příběhu i lépe orientovala.
Prohnilé město patří spolu s prvním dílem k tomu nejlepšímu, co young adult fantasy nabízí. Pokud stále váháte, vůbec nečekejte a jděte do toho :-)

07.10.2018 5 z 5

Mise Saturn Mise Saturn John Sandford (p)

Mise Saturn bylo docela obtížné čtení, určitě ale nelituji, že jsem si knihu přečetla. Začátkem jsem se musela prokousat, ale postupně jsem se do příběhu více ponořila a kniha se četla sama. S technickými pasážemi jsem bojovala, musela jsem je přečíst i několikrát, abych pochopila podstatu. Text díky tomu plyne pomalu, ale zase jsou tam části, které to vyrovnávají. Kniha je tak vtipná, akční, tajemná. Bylo tam mnoho postav s mnoha tituly a pracovními pozicemi, takže se mi to zpočátku pletlo, ale zase jenom šlo o zvyk a porozumění kontextu.
Nejvíce jsem si oblíbila Crowa a Sandyho, ke kterým jsem si našla cestu.
Závěrečný epilog byl hezký, který s grácií ukončil knihu, která se ne lehko četla. :-)

29.09.2018 4 z 5

Jamaica Lane Jamaica Lane Samantha Young

Už je to nějaký pátek, co jsem četla Scotland Street a řekla jsem si, že opět bych chtěla něco lehkého, pěkného a osvěžujícího. Knihy od Samanthy Young nemůžou být tudíž lepší volba.
Jamaica Lane je oddychový, romanticko-erotický román, který nijak není složitý na ději. Postavy Natea a Liv jsou charismatičtí (zvláště Nate), skvěle se doplňují a vy jim přejete, aby byli spolu.
Těch více než 300 stran uplynulo rychle, kniha je vážně čtivá, má náboj a jiskru. Romantika je zde mezi dvěma lidmi vykreslena moc hezky, až naivně, ale o to se to lépe četlo :-)

22.09.2018 4 z 5

Černooká Černooká Anna Musilová

Tak jednou jsem si řekla, že bych si měla přečíst něco od českých autorů. A s Černookou jsem neudělala chybu.
Sice bych to neoznačila jako thriller nebo horor, ale temnější young adult román. Kniha mě bavila, ze začátku tam chyběla akce, ale zhruba od poloviny má pozornost k příběhu rostla víc a víc. Bylo tam víc napětí, hledání pravdy, co je realita a co je vymyšlené.
Celá kniha je plná emocí, od lásky, přes zlobu a nenávist, lítost; je to napsané velmi dobře a čtivě, až jsem se někdy s hlavní hrdinkou ztotožňovala.
Čeho si také na knize cením, je vytříbený, květnatý styl autorky. V knize najdete plno krásných přirovnání i citátů, které si zaslouží vrýt si do paměti.
Knižní debut Anny Musilové se povedl a může být na své dílo pyšná. Doufám a těším se na její další knihy :-)

16.09.2018 4 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Od Marissy Meyer jsem začala číst Měsíční kroniky, které mě velice zaujaly.
A když se na trhu objevila další její kniha, nemohla jsem odolat.
Renegáti je svým nápadem zajímavá kniha, která pohlíží na superhrdinství i z jiného pohledu, myšlenka toho, že superhrdinové nemusejí být pro společnost prospěšní, že jejich existence z lidstva dělá nečinné a zpohodlnělé jedince.
Adrian i Nova byli fajn postavy, i když Nova mi někdy připadala arogantní a protivná.
Některé schopnosti postav jsou originální a neotřelé, je vidět, že autorka má velkou představivost.
Konec je napínavý, akční a odhaluje velké tajemství, které nás navnadí na další díl.

10.09.2018 5 z 5

Na odvrácené straně Na odvrácené straně Anthony O'Neill

Tak tohle byla jízda ve velkém stylu. Na odvrácené straně slibuje noir temný thriller a dle mého to kniha splnila. Krve tam bylo spoustu i vražd a když se to všechno stane na Měsíci, s větší chutí jsem se o to pouštěla do čtení.
Odehrává se to na Měsíci, na jeho odvrácené straně a příběh má díky tomu nezaměnitelnou atmosféru. Líbily se mi kapitoly o postavách, které nešťastně potkávaly vraždícího androida, dozvěděli jsme se, jak se dostaly na Měsíc, proč tam jsou a jaký osud je poslal do cesty androidovi, který si myslel, že bude král.
Detektiv Zackon byl sympatický, vtipný a ostřílený hlavní hrdina.
Pokud máte rádi detektivky, vesmír, roboty, tak směle si přečtěte tuto knihu :-)

03.09.2018 4 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

První díl ze série Detektiv William Fawkes mě bavil a kvůli konci jsem byla zvědavá na druhý díl s názvem Loutkář.
Kniha je vskutku čtivá, napínavá a plná mrtvol a krve. Baxterovou a její charakter jsem si oblíbila již v jedničce a jsem ráda, že její postava zůstala stejná. Rouche jí zdatně sekundoval a tvořili nesourodou a zajímavou dvojici.
Co mi ale trochu vadilo byla přemíra vražd a celkové překombinování děje. To už i na mě bylo moc a často jsem se v ději ztrácela, kdo je vrah a kdo ne.
Loutkář není špatná kniha a bude bavit lidi, kteří mají rádi plno krve, vražd a vyšinuté maniaky, ale určitě už ji znovu číst nebudu. Ale s ohledem na překvapivý a rychle utnutý konec, se těším na další díl :-)

24.08.2018 4 z 5

Lov stínu Lov stínu AdriAnne Strickland

Kniha se mi moc líbila. V poslední době čtu hodně vesmírnou scifi, takže Lov stínu mě nemohl minout.
Kniha i přes některé pasáže obsahující technické části se četla dobře, styl byl srozumitelný a jednalo se o jednoduché čtení, které bylo ale hutné a záživné.
Akční scény byly vážně pompézní, jak vystřižené z filmu. Zápletka příběhu byla zajímavá, nijak překombinovaná ani nudná. Hrdinové byli sympatičtí, drsní a ostřílení a těším se na jejich další vesmírnou jízdu :-)

20.08.2018 5 z 5