Lokina Lokina komentáře u knih

Zlodějská přísaha Zlodějská přísaha Mary E. Pearson

Když jsem dočítala knihu, bylo mi smutno, že je to poslední díl a že se musím rozloučit se všemi postavami, které jsem si oblíbila už v tom prvním díle.
Od začátku do konce se kniha četla sama, zajímavé prostředí, zvratové situace i kratičké útržky z doby, kdy se utvářela rodina Ballengerových.
K romantické lince nemám, co vytknout. Jase i Kazi mě bavili oba dva a šťastný konec jsem jim přála. Strašně mě potěšila přítomnost hrdinů z Falešného polibku, příběh nemohl mít tak krásnější konec.

24.03.2020 5 z 5

Zjizvený král Zjizvený král Leigh Bardugo

Opět jsem se ráda vrátila do světa grišů, aby mi připomněl jeho magickou krásu, pověsti o svatých a hlavně návrat oblíbených hrdinů.
Kniha má jednu z nejhezčích obálek a vystihuje její podstatu. Příběh nabízí několik linek, které se odehrávají na odlišných místech. Všechny mě bavily, nemůže říct, že by mě nějaká bavila méně.
Díky Nině se občas vzpomnělo na partu z Katterdamu, po které se mi stýská. Zoju jsem v Griše moc nemusela, ale zde se ukázalo, že pod povýšeným a ledovým povrchem se skrývá bojovnice s dobrým srdcem.
Jak to bude dál a jestli Nikolaj dokáže zachránit Ravku, si budu muset počkat.

08.03.2020 5 z 5

Motiv X Motiv X Stefan Ahnhem

Jako jedna ze severských krimi, které čtu, mě ani napočtvrté kniha s Fabianem Riskem nezklamala. Bylo to čtivé, napínavé a už teď se těším na pokračování.
Příběh nám servíruje několik osobních linek a do toho jsou vměstnány i vraždy, jejichž vyšetřování mě bavilo. Líbilo se mi i Fabianovo tajné vyšetřování, které přivedlo na svět pár šokujících informací.
Zatím jsem s touto sérií spokojená a budu pokračovat v jejím čtení.

21.02.2020 5 z 5

Teorie vraždy Teorie vraždy Andrew Mayne

Na knihu jsem byla zvědavá, protože tahle série mě zaujala. Kniha byla čtivá, téma zajímavé, ale některé kapitoly se mi četly hůře, zvlášť ty kapitoly, kde Theo přemítá nad nějakým vědeckým problémem či výzkumem, který nějak souvisí s vyšetřováním, prostě tyto vědecké kapitoly mi nesedly.
Odhalování zločince mě bavilo, i ta závěrečná konfrontace i zjištění, že po jeho dopadení není všemu konec. A poslední věta tak ta neměla chybu, která navnadí na další díl.

09.02.2020 4 z 5

Krvavý lístek Krvavý lístek Crystal Smith

Reklamy na knihu Krvavý lístek se na mě valily ze všech stran, já samozřejmě neodolala a musela si ji přečíst. A to se vážně povedlo i díky krásné obálce mě kniha zaujala.
Od první stránky příběhu jsem neměla problém, se začíst. Kniha je velmi čtivá, s novým zajímavým světem a mytologií.
Vzhledem k podstatě příběhu se autorka nebála odstraňovat postavy a někdy to byl krutý tah, protože jste si je oblíbili.
Romantická linka byla fajn a nijak moc nevyčnívala nad dějem. Náznaky milostného trojúhelníku tu jsou, ale světe div se, ten po nenadálém zvratu ztrácí na významu. Aspoň já tedy byla ušetřena toho, kdy hlavní hrdinka je nucena si vybrat mezi tím a oním a skoro v každé kapitole rozebírat citové výlevy plynoucí právě z takového dilematu. Jak to bude ve druhém díle, to se nechám překvapit.

01.02.2020 5 z 5

Temná krev Temná krev Elly Blake

Poslední díl úspěšně za mnou a já jsem spokojená. I když třetí díl je takový mix YA fantasy, které jsou na trhu, celá série je v celku odpočinková, místy i zajímavá četba. Hlavně mě bavil svět a jeho stvoření, s tím související bohové a jejich mytologie.
Ruby, typická YA hrdinka, mě v tomto díle až moc nerozčilovala. Její pasáže, kde bojuje s Minaxem ve svém srdci, aby nepodlehla temnotě byly o dost lepší než neustále její přemítání nad citovými eskapádami mezi ní a Arcusem. Milostný trojúhelník nesměl chybět a stal se takovým zvykem v knihách jako je tato.
Konečná bitva není tak strhující, ale pár skvělých a překvapivých okamžiků se tam najde. Epilog důstojně a mile ukončuje tuto sérii, která nijak nevyniká a nepřináší nic nového, co se týče hlavní hrdinky zachraňující svět, ale úplná ztráta času to taky není a kdo chce může s klidným srdcem začít ji číst :-)

30.01.2020 4 z 5

Válečná smršť Válečná smršť Victoria Aveyard

Série Rudá královna je moje guilty pleasure. I když vím, že kniha mě v mnoha ohledech nepotěší, stejně jsem si musela Válečnou smršť přečíst a i docela jsem se na ni těšila.
Postava Mare mi nikdy nepřirostla k srdci a v tomto pokračování ne že by byla tak moc otravná, ale její pasáže jsem měla někdy s to chutí přeskakovat. Její citové výlevy o Calovi, jak ho miluje/nemiluje/potřebuje/nepotřebuje, nemusela autorka cpát do skoro každé její kapitoly. Kapitoly Evangeliny mě bavily mnohem víc, i když se trochu změnila, pořád v ní zůstala zlá badass stránka, kterou na ní mám ráda.
Kniha není napěchovaná akcí, ale když už se s k ní schyluje, tak to stojí za to. Tyto části byly jedny z nejlepších. Potěšilo mě i vyprávění z pohledu více postav, kdy v jejich kapitolách byly zachyceny jejich postřehy, pocity na danou událost.
Co se týče konce jsem více méně spokojená. Odchod jedné z postav mě mrzel, vývoj jejího charakteru uspíšila její konec, který se dal očekávat.
V létě má vyjít pokračování ve formě novel, které si ráda přečtu. Konec v tomto čtvrtém díle by měl být uzavřený, ale věřím, že Mare, Cal i Evangelina budou mít lepší zakončení a nám se dostane důstojného rozloučení s touto sérií.

25.01.2020 4 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

Spoilery!
S touto sérií jsem strávila přes čtyři roky. A nelituji jediné přečtené knihy, už teď mi chybí svět Eriley, bitvy, tajemství, špičkování, láska a přátelství mezi postavami. Tahle série bude patřit k mým nejoblíbenějším.
Poslední díl vydal skoro na tisíc stránek, ale strašně rychle to uteklo. Osudy všech hrdinů se monumentálně spojily a vzniklo jedno z nejepičtějších zakončení. Nebudu nalhávat, že některé pasáže by se daly zkrátit, ale Maas je už taková. Sérii provází krásní, mocní a úžasní lidé, víly, skoro každý najde sobě rovného partnera a hlavní hrdinka je nezničitelná, tohle všechno ale vem čert! Já jsem si poslední díl užila, četlo se to samo, příběh byl akční, napínavý, plný bojů, krve, utrpení i romantiky (v té se Maas trochu krotila) a nejednoho překvapení.
Asi nejvíc budu vzpomínat na část, kde se Třináctka obětovala ke zničení čarovné věže. Tohle jsem nečekala, musela jsem to číst napodruhé, aby mi došlo, co se vlastně stalo. Manon mi bylo strašně líto, s tím, že kletba její země je zrušena díky oběti Třináctky. Jsem ráda, že Dorian a Manon nějakým způsobem nezůstali spolu, i když by byli úžasný pár, u nich dvou nechala autorka otevřený konec. A tak se mi to víc líbí. Zase bych si ale odporovala, kdybych neřekla, že svatby Elide s Lorcanem a Lysandra s Aedionem mě velmi potěšily, i když se to prostě čekalo, stejně jsem z toho byla šťastná a jásala jsem jako školačka :-D
Konec je krásný a uspokojivý a vůbec se mi nechtělo opustit svět, se kterým jsem strávila kus mého života.
Budete mi chybět!

19.01.2020 5 z 5

Kronovy děti Kronovy děti Pavel Bareš

Nemohu dát nic jiného než plný počet hvězd. Kniha není žádný hubeňour, takže jsem nespěchala a knihu si užila do poslední stránky. Ze začátku jsem se trochu ztrácela, protože první díl jsem četla před rokem. Vše ale postupně naskakovalo a v příběhu jsem neměla takový zmatek. Jako u prvního dílu se mi líbily poznámky pod čarou nebo různé útržky z novin či výňatky z dokumentů. Takhle příběh působil víc ucelený a zajímavý.
Autor opět popsal až realisticky žití ve městě Attiona - v Downtownu, tu bezmoc, bídu, špínu a jak na tomto místě může vzplanout jiskra naděje a odstartovat revoluci.
Jasona, Luca i Gasze jsem si oblíbila, nejenom že mají skvělé charaktery, mají dobrou i špatnou stránku, ale každý má nějaký svůj životní příběh, od kterého se postava vyvíjí a učí.
A opět se ptám, kdy vyjde další díl?

06.01.2020 5 z 5

Královnovrah Královnovrah Sebastien de Castell

Těší mě, že si série i po pátém dílu udržuje kvalitu. Ve čtvrtém dílu Reichis moc prostoru neměl, zde opět s Kellenem tvořil zábavnou dvojku, která je od prvního dílu stavebním kamenem celé série.
Nemám, co bych vytkla, bavilo mě to, nové postavy, nová země s tím spjatá nová dobrodružství a nebezpečí se kterými si Kellen a Reichis, ne vždy snadno poradí a že se vyplatí mít na své straně sprostou, bojovnou kočkoveverku :-D

28.12.2019 5 z 5

Špinavý kšefty jsem měla v hledáčku už hodně dlouho, takže přišel čas to napravit tím, že si to samozřejmě přečtu. Takovou brutalitu jsem nečekala, ale anotace knihy naznačovala, že v příběhu bude více násilí. To mi až tak nevadilo, líbilo se mi i prostředí města Victory, pochmurné, depresivní a temné.
Příběh je vážně dobře napsaný, čtivý, napínavý.
Co mi vadilo, byl konec, který byl rychle ukončen. Kniha je delší a zasloužila by si ho více rozvinout, než jen ho odbýt telefonním rozhovorem.
Kdo má rád drsnější thrillery, tohle mu určitě sedne.

15.12.2019 4 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Musím přiznat, že tato kniha se mi líbila o něco více než autorčiny předešlé knihy. I k tomu přispělo prostředí, ve kterém se příběh odehrává. Zase to bylo něco jiného než rodinná předměstí, kde se všichni znají.
Začátek nám v kostce představí jednotlivé postavy a proč přijíždějí do hotelu, chce to chvilku se začíst, ale po zavraždění jednoho z hostů, atmosféra houstne, narůstá paranoia a strach, kdo bude další na řadě.
Příběh je jednoduchý, čtivý a tím, že není to vyprávěno z pohledu jedné osoby, jsem měla větší přehled, co se děje, i když vraha jsem neodhadla :-D
Kniha stojí za přečtení, neurazí, ani nenadchne.

10.12.2019 4 z 5

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

Kniha mě upoutala svou obálkou, která je znepokojující, ale i krásná. Už od první kapitoly se mi to četlo dobře, příběh je plynulý, jednoduchý, napínavý se zajímavým námětem. Nechybí ani překvapivý konec, ale zas tak šokující to pro mě nebylo, protože jsem přišla na to, co se tam mezi Pammie, Adamem a Emily děje. Ke konci jsem k dotyčné osobě pocítila i pochopení, proč to udělala.
Emily jsem měla někdy s to chutí dát pohlavek, ať se vzpamatuje, otevře oči a odejde dokud to jde. Stejné to bylo s Pammie, ale tu jsem neměla ráda, za to, co dělala Emily.

01.12.2019 4 z 5

Zlodějský tanec Zlodějský tanec Mary E. Pearson

Bylo příjemné se opět vrátit do světa Kroniky pozůstalých, byť s novým příběhem, který navazuje na předešlou sérii, ale s jinými hrdiny. Potěšila mě ale krátká přítomnost Lii a Rafa.
S novým příběhem přichází i nové místo, kde se vše odehrává. Skalisko, Aréna a Ďáblův Chřtán byly vážně dobrá volba, velice mě zaujala historie celého území a s tím i zvláště historie rodiny Ballengerových.
Už od začátku asi tušíte, jak to s romantickou linkou dopadne, ale není nic lepšího, než si tu jejich trnitou cestu zjistit tak, že si to přečtete. S Kazi a Jasem jsem neměla problém, si je oblíbit a jsem ráda, jak skončili, bude ale další pokračování, takže se necháme překvapit.
Co mě vadilo, byly vedené konverzace o něčem důležitém, tajemném a které potom vyzněly do prázdna nebo byly zamluveny jiným tématem. Třeba druhý díl poskytne v tomhle více odpovědí.
Doufám, že na druhý díl nebudeme dlouho čekat, protože poslední kapitola byla překvapivě neuspokojivě ukončena.

24.11.2019 5 z 5

Spoutávač Spoutávač Sebastien de Castell

I po čtvrté mě to nepřestává bavit. Absence Ferius i Reichise je znatelná, ale není to něco, co by knihu dělalo méněcennou. S novým příběhem přišly na scénu i nové postavy a nejvíc se mi zalíbil Butelios, zvláště jeho schopnosti a jak se snažil sbalit Kellena :D
Jako každý díl je i tento čtivý, zábavný, napínavý, jiné prostředí a nechybí mu zajímavá zápletka.
Ale přesto jsem ráda, že ke konci se Reichis vrátil a že v příštím díle bude sprostý a vtipný, tak jak ho známe :-)

16.11.2019 5 z 5

Iko sama sebou Iko sama sebou Marissa Meyer

Druhý díl jsem si užila o něco více než ten první. Setkání s hrdiny mě zase vrátilo zpět do světa Měsíčních kronik.
Kresby spolu s dialogy byly opět povedené, živé a přehledné. Netušila jsem, že takhle se pobavím u komiksu, který jsem četla podruhé v mém životě. Příběh byl jednoduchý, ale napínavý, svižný a vtipný.
A i když konec byl předvídatelný, stejně to byl konec, který jsem si přála :-)

03.11.2019 5 z 5

Iko Iko Marissa Meyer

Jakožto fanynka Měsíčních kronik, jsem nesměla opomenout komiks Iko. Je to první komiks za celou moji čtenářskou kariéru a já jsem se vskutku bavila. Oceňuji zrekapitulování postav i děje všech knih na začátku, kdo četl knihy před delší dobou, tohle přijde vhod.
Zpočátku jsem nevěděla, co od toho očekávat, ale po pár stránkách mě obavy přešly. Kresby jsou vážně nápadité, jednoduché a přehledné. Spolu s dialogy to bylo svižné, vtipné, napínavé a oddechové čtení. Pasáže s Iko a Kinneym jsou jedny z nejlepších a těším se na ně ve druhém dílu :-)

29.10.2019 5 z 5

Protivníci Protivníci Marissa Meyer

Marissu Meyer mám velmi ráda, po Měsíčních kronikách jsem se odhodlala, pustit se do Renegátů a nyní jsem dočetla druhý díl Protivníci.
Musím přiznat, že první díl se mi líbil o něco víc, ale nic se nemění na tom, že i toto pokračování jsem si užila.
Autorka má dobře vymyšlený svět, ve kterém se příběh odehrává. Ať už jde jen o popis města či myšlenku příběhu, zda přítomnost superhrdinů nepřináší obyčejným lidem i nevýhody, které si neuvědomují.
Adrian i v tomto díle byl fajn, zvláště jeho schopnost, se kterými ukázal neuvěřitelné kousky. Novu jsem si docela oblíbila, i když někdy balancovala na hraně, zda činy Anarchistů nejsou trochu přehnané, tak i přesto vyhrála její loajalita k nim.
Konec byl vážně dobrý, akční a napínavý..jsem tedy zvědavá, jak si naši "hrdinové" poradí v dalším díle :-)

27.10.2019 5 z 5

Nevlastní sestra Nevlastní sestra Jennifer Donnelly

O téhle knize jsem ještě před několika dny neslyšela, náhodou jsem na ni na databaziknih narazila, uložila jsem si ji, ale nedalo mě to a stáhla si e-knihu. A jsem ráda, protože kniha se mi moc líbila.
Popelku mám ráda, ať už jako knihu nebo animovaný či hraný film. Nevlastní sestra nám vypráví zajímavý pohled na události potom, co Ella odjela s princem a její sestry s matkou se musely začít starat o dům a hospodářství.
Už od první stránky mě kniha zaujala a při každém jejím otevření jsem byla zvědavá, co přijde dál. Díky čtivému a líbeznému stylu psaní se to četlo samo. Kniha obsahuje i pěkné citáty k zamyšlení.
Popelčiny sestry nikdo jistě rád neměl a přál jim jen to nejhorší, za to jak se k Elle chovaly, tady ale na ně je pohlíženo i z jejich lepší stránky a že když chceme, můžeme svůj osud změnit a najít sebe sama :-)

19.10.2019 5 z 5

Milion světů s tebou Milion světů s tebou Claudia Gray (p)

Poslední díl za mnou a i když tuto sérii nebudu řadit k mým nejoblíbenějším, celkově se mi líbila.
Jsem ráda, že Marguerite navštívila i nové dimenze, než v kterých byla minule. Příběh to obohatilo a byl zajímavější a čtivější.
Co mi vadilo byly neustálé monology Meg o Paulovi, jak je zničený, jak se k sobě hodí/nehodí a pořád dokola, co jsem psala už u druhého dílu, tohle mohla autorka trochu omezit a víc se zaměřit na prohledávání dimenzí.
Konec byl takový nijaký, nedotažený. To že se schylovalo ke konci světa a nějak rychle to vyřešili, jsem trochu nepochopila.
Epilog je dostatečně uspokojivý, romantická duše taky nebude zklamaná. Trilogie byla fajn pohodové čtení, ale v budoucnu už ji číst znovu nebudu.

14.10.2019 4 z 5