Lolila Lolila komentáře u knih

Muž na odstřel Muž na odstřel Lee Child

Páčia sa mi knihy s Reacherom, ale táto ma "nechytila". Začiatok fajn, klasický Reacher, nechtiac sa zapletie do problémov a rozhodne sa pomôcť. Asi tak do 2/3 ok, ale potom už len behá hore dolu medzi štátmi. Medzi tým sa objaví xxx agentov...., zrazu som mala pocit, že všetci sú agenti:-) Záver prekvapivý, ale "neuchvátil", pobehal po bunkri a bolo ....... No nič, nevyšlo, ale určite prečítam aj ďalšie časti.

20.09.2018 3 z 5

Nehlučně Nehlučně Frank Schätzing

Výborná kniha. Začiatok bol taký rozbiehajúci, ale dej po pár stranách nabral spád a nútil ma čítať. Autor opisuje terorizmus a jeho nové podoby, napr. s využitím fyziky. Zameriava sa na prípravu summitu v Kolíne, s tým súvisiaci kosovský konflikt alebo vnútropolitickú situáciu USA. Bez týchto detailov bolo by ťažšie pochopiť dôvody pripravovaného atentátu. A záver prekvapil.....:-) Páčia sa mi knihy od tohto autora, každá je iná....

15.08.2018 5 z 5

Izba v plameňoch Izba v plameňoch Michael Connelly

Ďalšia skvelá detektívka s Boschom. Detektív si ide stále za svojím, aj napriek možným problémom.

30.07.2018 5 z 5

Zpěv Susannah Zpěv Susannah Stephen King

Aj keď tento diel nemá super hodnotenia, podľa mňa je vydarený a tiež aj napínavý. Vlastne som zvedavá ako to celé dopadne, teším sa na záverečnú časť. Hlavných hrdinov "vyhodilo" do rôznych svetov, kde už ani netušíte, ktorý svet je ten "pravý":-), ale je zaujímavé sledovať ich putovanie k Veži (všetky časti série sú úplne iné, výnimočné). No úplne super je, že autor sa sám zapracoval do príbehu.

04.02.2018 4 z 5

Čaroděj a sklo Čaroděj a sklo Stephen King

Zaujímavý skok do minulosti. Zrazu sa ocitnete v úplne inom svete, s inou partiou priateľov. Opäť viac vysvetľuje správanie Rolanda a jeho dôvodom dostať sa k Veži. Skvelé rozprávanie.

17.12.2017 5 z 5

Volný pád Volný pád Lee Child

Trochu iný Reacher - drsnejší, keďže ide o jeho priateľov. Tentokrát "bojuje" spolu so starými kámošmi z vojenskej jednotky. Opäť zaujímavý dej, napätie do konca.

19.08.2017 4 z 5

Hra s ohňom Hra s ohňom Tess Gerritsen

Úplne iné ako séria s Jane a Maurou:-). Ale kniha ma zaujala. Na pár stránkach napísaný krásny, ale zároveň aj smutný príbeh, kde sa prítomnosť prelína s minulosťou. A záver úplne prekvapil, to som nečakala. Jednoducho T. G. je skvelá spisovateľka.

26.07.2017 4 z 5

Krutá rozlúčka Krutá rozlúčka Michael Connelly

Ešte som od tohto autora nič nečítala, ale musím povedať, že je to výborná detektívka. Od prvých strán vás vtiahne do deja a nepustí až do konca. Má to všetko, čo má dobrá detektívka mať - zaujímavú zápletku, napätie a prekvapivý záver. Určite si prečítam aj ďalšie knihy s Harrym Boschom.

16.06.2017 5 z 5

Nepřítel Nepřítel Lee Child

Opäť výborná oddychovka, tentokrát z minulosti ešte počas vojenskej služby. Reacher postupne odkrýva spiknutie v armáde. Zaujímavé je dozvedieť sa trochu viac o jeho mame a bratovi. Napätie až do konca.:-)

29.05.2017 4 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Tak tento diel bol nabitý akciou od začiatku až do konca. Zaujímavý štýl písania, spisovateľ vás celý čas drží v napätí a skúša vašu fantáziu:-) Stále sa niečo dialo, nevedela som prestať čítať. Určite odporúčam.

08.04.2017 5 z 5

Čas lovcov Čas lovcov Tess Gerritsen

Budem sa znova opakovať, ale opäť výborná kniha. Autorka vie navodiť situáciu - zaujímavá zápletka, stupňovanie napätia, záver prekvapujúci, opäť iná téma.....proste je skvelá.

25.02.2017 5 z 5

Děti Duny Děti Duny Frank Herbert

Zaujímavé pokračovanie. Príbeh sa mi páčil. Je iný ako predchádzajúce časti, menej akčnejší ako Duna, ale zaujímavý. Žiadna postava nie je jednoznačne kladná alebo záporná, ale ich rozhodnutia ovplyvňujú ďalší život v celom vesmíre.

30.01.2017 5 z 5

Velká čtyřka Velká čtyřka Agatha Christie

Táto knižočka určite nepatrí k tomu najlepšiemu čo spisovateľka napísala, ...celkom vtipné čítanie:-). Ale nevadí, určite nezanevriem na knihy od A. Christie.

30.12.2016 3 z 5

Učedník Učedník Tess Gerritsen

Výborné pokračovanie - napínavá detektívka. Záver mal rýchly spád a prekvapil. Určite si prečítam aj ďalšie knihy.

02.12.2016 5 z 5

Jednooký král Václav I. Jednooký král Václav I. Vlastimil Vondruška

Druhý diel takisto skvelý. Doba sa zmenila - menej bojov, viac politiky. Václav I. využíval viac diplomatickú cestu, aj keď bojovať vedel. Dej je od začiatku do konca zaujímavý, žiadne nudné miesta. Výborné čítanie - odporúčam.

04.11.2016 5 z 5

Hra se lvem Hra se lvem Nelson DeMille

Výborná kniha. Napínavá od začiatku až do konca. John Corey je ukecaný týpek so svojským humorom:-). Postupne odhaľujete zákulisie "spolupráce" medzi bezpečnostnými zložkami v boji proti terorizmu a ich rozdielnemu prístupu k riešeniu....Dej prebieha striedavo medzi Johnom a Asadom, dvoma hlavnými hrdinami, čo ho robí zaujímavejším a vás udržiava v napätí. Určite odporúčam.

15.09.2016 5 z 5

Varovný signál Varovný signál Lee Child

Ďalšia dobrá kniha - zaujímavé zápletky, má to spád....Sériu čítam postupne a zatiaľ každá kniha je o niečom inom. Páči sa mi, že Reacher je proste vysoko inteligentný, nezdolateľný chlapík:-). Také oddychové čítanie.

06.07.2016 4 z 5

A přece nezemřeš A přece nezemřeš Lee Child

Druhá kniha takisto napínavá, bola som zvedavá ako to všetko dopadne. Reacher všetko zvládne:-), ale mala som pocit, že mu dlho trvalo kým konečne začal konať. Možno to bolo podrobným popisom "všetkého", čo dej dosť natiahlo a niektoré akcie boli trochu pritiahnuté za vlasy. Nedávalo mi zmysel, prečo niektorí konajú tak ako konali. Jatka sa mi zdali akčnejšie, viac Rambovské:-), ale skúsim ďalšiu časť.

20.06.2016 4 z 5

Projekt ideálna manželka Projekt ideálna manželka Graeme Simsion

Knihu som dlho odkladala, ale prekvapila ma. Don bol od začiatku zaujímavý chlapík:-) - ako s nadhľadom zvláda život okolo seba tým svojím spôsobom, ako si vie všetko logicky vysvetliť. Bolo to vtipné, oddychové a niektoré časti stoja aj za zamyslenie.

08.06.2016 4 z 5

Poslední šance Poslední šance Michael Connelly

Connely nesklame. Opäť výborná detektívka.

27.03.2018 5 z 5