LordSnape LordSnape komentáře u knih

Dlouhý John Silver 3 a 4 Dlouhý John Silver 3 a 4 Xavier Dorison

Opět nádherná kresba a příběh dostal konečně grády. Objevují se i nadpřirozené prvky a to já moc rád. Myslím si, že to do příběhu skvěle zapadlo a udělalo komiks o dost lepším.

28.04.2019 4 z 5

Temná věž 5: Bitva na kopci Jericho Temná věž 5: Bitva na kopci Jericho Robin Furth

Takový krásný ukončení jedné kapitoly příběhu o Rolandovi. Líbilo se mi, že si zde autoři hrají hodně s tou mystikou okolo Temné věže a vyplouvají na povrch pohnutky, které pak vedly hlavního hrdinu v beletristických knížkách. Fakt super, že komiks sérii rozvíjí a ne jen sprostě vykrádá.

26.04.2019 4 z 5

Planina Planina Steinar Bragi (p)

Na knihu jsem se dost těšil, páč mám velmi rád Island a vše kolem něj. Anotace zaujala psychologií, hrátkami s mytologií a samotným umístěním příběhu do vnitrozemí Islandu, ale je to bezduchá kravina naprosto o ničem. Dočetl jsem do poloviny a nic se tam prostě neděje. Postavy nacházejí další a další věci úplně random a celé to působí jako slepenec... Snad jen ty popisy minulosti hlavních postav a trochu atmosféry samotné planiny stojí za zmínku.

14.04.2019 1 z 5

Město Ember Město Ember Jeanne DuPrau

V rámci fantastiky pro mládež je Město Ember určitě z těch lepších knih. Autorka má dobře vymyšlený to, jak funguje celý její svět, rozdělení úkolů a do příběhu dosadila i sympatické hrdiny. Navíc je to prakticky i post-apo! Čtení mě bavilo, občas jsem se přistihl, že sleduji mapu města samotného i jeho popisy jsou fajn. Příběh dobře plyne a graduje, ukáže i praktiky politiků a těch "nahoře". Samotné tajemství ohledně založení světa také funguje dobře, jen je škoda, že na konci z toho všeho prakticky nic nezbyde, protože se děj následně posouvá kamsi na povrch to už mě nezajímá, takže o pokračování nemůže být řeč.

07.10.2018 3 z 5

Šepot a řev Šepot a řev Robert Kirkman

Nechápu. Prostě nechápu, jak to ten Kirkman dělá. Parádní dějový zvrat se šeptači, Carl nám krásně dospěl a zažívá první romantické chvilky a nutnost rozhodovat se sám za sebe. Ve společenství to začíná solidně vřít a mocenské pletky nabývají na síle. I když jsem měl místy pocit, že tento díl bude z těch poněkud slabších, tak jako celek s totálně překvapivým koncem mě zas komiks dostal. Těším se na další. Asi nebudu ani moct dospat.

25.03.2018 4 z 5

Birthday Girl Birthday Girl Haruki Murakami

Zatím nejlepší samostatná povídka, co tady v Odeonu vyšla. Hezky murakamiovský text, krásné navození atmosféry, citlivý popis prostředí se zajímavým koncem. Tentokrát mi sedly hodně i ilustrace od Menschik, včetně zvolené barvy. Milovníky autora potěší i doslov. Doufám, že jsem nebyl sám, kdo pak hledal na internetu známé osobnosti dějin a kultury, co se narodily ve stejný den. Za mě to jsou třeba Jean de La Fontaine, Kanye West, Nancy Sinatra nebo frontman kapely Meshuggah Jens Kidman.

12.03.2018 4 z 5

Transmetropolitan #1 - Zpátky v ulicích Transmetropolitan #1 - Zpátky v ulicích Warren Ellis

Naprosto ujetá a zvrácená záležitost! Spider mi kápnul do noty. Vykreslení světa budoucnosti mi opravdu sedělo, protože je opravdu neuvěřitelně nepochopitelné a divné. Hlavní hrdina mi navíc v mnoha ohledech připomínal sebe, což se mi při čtení v takové míře ještě nestalo. To, jak ho na začátku najdeme odpočívat ve srubu v horách je přesně ten moment, kam já tak nějak mířím...

18.01.2018 4 z 5

Nový začátek Nový začátek Robert Kirkman

Na obálce je napsáno, že tento díl je ideálním startem pro nové čtenáře, ale já sám za sebe mohu jistojistě říci, že se to mnohem lépe čte, když znáte všechny souvislosti z dílů minulých. Teprve pak dokážete ocenit, čím vším si ty hrdinové prošli a proč se třeba zrovna takhle chovají či o tamto snaží atd. Osobně jsem si čtení moc užil, příběh ušel zas nějaký kus cesty, objevují se nové problémy, výzvy, pak dojdete na konec a spadne vám čelist až na zem...

17.01.2018 5 z 5

Totální válka 2. část Totální válka 2. část Robert Kirkman

Po předchozím masakrálním díle došlo k relativně očekávatelnému útlumu. Co jsem teda nečekal, byl onen konec, který Rick vyjednal. Tenhle díl je jakýmsi přelomem a zdá se, že se otevírá nová kapitola Walking Dead a já rozhodně nehodlám zaostávat. Už teď se těším, co přinesou další sešity, když si vezmu, že se naše skupina hrdinů už definitivně utábořila na jednom místě a našla nové spojence.

17.01.2018 4 z 5

Hraniční porucha osobnosti Hraniční porucha osobnosti Heinz-Peter Röhr

I když je problematika opět vysvětlena bibliopedagogicky na pohádce a Röhr nastíní možnosti léčby hraniční poruchy, tak musím říci, že se mi to třeba oproti narcismu četlo podstatně hůře. A to i při tak málo stranách. Chybělo mi pak nějaké další vysvětlení okolností vzniku a trochu úskalí při léčbě, když je dnes už prakticky tak rozšířená a devastující. Každopádně i tak podnětná kniha i když ne tolik, jako jiné od tohoto autora.

29.10.2017 3 z 5

Narcismus – vnitřní žalář Narcismus – vnitřní žalář Heinz-Peter Röhr

Opět skvělá edice Spektrum a další super Röhr. Narcistní poruchu osobnosti vysvětluje na příkladu Grimmovské pohádky o princi v železných kamnech a opět to funguje skvěle. Něco málo jsem o tom věděl už předtím, ale nikdy by mi nedošlo, jak je to strašné, kde se nachází jádro problému a jak moc dotyční musí vnitřně trpět. Kniha je pak určitě užitečná i tím, že obsahuje spoustu inspirativních citátů a odkazů na jiná díla, a to nejen psychologického ranku.

29.10.2017 4 z 5

Odvaha Odvaha Brian Azzarello

Ale jo, je vidět zlepšení a že putování Wonder Woman má svá úskalí. Vlastně ani nevím, co mě na tom tolika bavilo, ale myslím si, že hlavním tahounem je prostě výborně vykreslená hlavní hrdinka a její problémy i styl, jakým je řeší. Do toho trocha té mytologie, zápletky s chybějícím pánem Olympu. Kresba opět skvělá. Kupříkladu Hádes je nakreslený opravdu bezvadně.

15.10.2017 4 z 5

Krev Krev Brian Azzarello

Na jednu stranu jsem si užíval křivky a zásady Wonder Woman, na druhé straně jsem čekal přeci jen o něco víc. Jak už tady někdo naznačil. Je to přeci jen mainstream, ale je to pořád přeci jen dobrý komiks. Má to šťávu a sympatickou hrdinku. Filosofii prostě musíme hledat jinde. Podobně jako Deadpool je Wonder Woman čistá zábava i když každý hrdina těží z něčeho jiného.

19.08.2017 4 z 5

Made in Japan: Eseje o současné japonské popkultuře Made in Japan: Eseje o současné japonské popkultuře Antonín Tesař

Dobré eseje. Jen by se autoři místy mohli vážně trochu více zdržet nekonečného výčtu děl. Na druhou stranu mě to přivedlo k pár docela dobrým filmům, jenž jsem prostě neznal. Anime mám přeci jen hodně nakoukané, mangu jsem také začal číst, ale tam si dost vybírám. Celkově se mi líbilo, jak byly jednotlivé kapitoly zasazeny do dobového kontextu a jejich vývoj napříč časem. Je to fajn kniha. Člověk, co se zajímá o japonskou kulturu nějakou dobu, tu moc nových věcí nenajde, ale pro nováčka či zatím poněkud neznalého objevitele, je tahle kniha zlatým grálem. Velmi dobrý je i glosář na konci, páč je jasné, že ne každý zná termíny jako otaku, hikikomori nebo yaoi/yuri. A to i v době Google.

19.08.2017 5 z 5

Mrtví prezidenti Mrtví prezidenti Brian Edmund Posehn

Tak tohle se mi líbilo. Kresba je moc fajn, ačkoliv zápletka je ve výsledku debilní a totálně béčková, tak samotný Deadpool nezklamal. Nejvíc ujetý je vlastně to, že jsem se dozvěděl vše možný o některých amerických prezidentech, které jsem do té doby neznal ani na obrázku. :-D

19.08.2017 5 z 5

Druuna 2 Druuna 2 Paolo Eleuteri Serpieri

Klasická dvojka. Ještě více úplně všeho, ale ve výsledku vlastně jen nastavovaná kaše bez jiskry a kloudného příběhu. Už v první knize nebyl scénář nic úžasného, ale tady je to vyloženě splácaná kravina. Větší kozy, víc prdelek a hromadných souloží to zkrátka nespraví.

01.07.2017 3 z 5

Star Wars omnibus: Stíny Impéria Star Wars omnibus: Stíny Impéria Michael A. Stackpole

O Stínech Impéria se jednu dobu hodně mluvilo. Vím, že je i hra a kniha, ale komiks jsem si půjčil, protože čtu postupně všechny Omnibusy od Dark Horse. Samotné první příběhy, kde se objevuje Černé slunce a jiné pletichy mě až tak nebavily i když princ Xizor je super záporák. Prolínání s filmy asi není tak úplně na škodu. Ale co mě bavilo hodně, tak to byl příběh Mara Jade. Skvělá postava, výborná gradace i psychologie postav. Osobně bych si o ní rád přečetl i samostatnou knihu a ze všech sil jí fandil. Je to navíc děsná kočka. Tedy na komiksovou postavu. :-)

01.07.2017 4 z 5

Ekhö: Zrcadlový svět 3 a 4 Ekhö: Zrcadlový svět 3 a 4 Christophe Arleston

Další fantastická města, další potíže hrdinky Mraveny a hlavně nedostižná ikona Norma Jean, což je původní civilní jméno Marilyn Monroe. Jinak vše podstatné opět na svém místě, samozřejmě s pár pěknými příšerkami a drakem.

09.05.2017 4 z 5

Divoši Divoši Lucie Lomová

Na komiks jsem náhodou narazil v knihovně a zlákal mě námětem a faktem, že je autobiografický. Silné téma, příběh i kresba. Nejvíce jsem Čerwuišem soucítil ve chvíli, kdy se vrátil zpět ke svému původnímu kmeni. Nepatřil pak nikam. Ani ke svým, kteří mu vyčítali novosvětské západní návyky a oblečení, ani do Evropy, pro jejíž obvyatele byl pořád jen divochem a indiánem, i když v novém oblečení.

09.05.2017 4 z 5

Vetřelci omnibus. Kniha čtvrtá Vetřelci omnibus. Kniha čtvrtá John Arcudi

Ou shit, tak tohle byla slastná gore jízda! Konečně jsou Vetřelci pořádně akční a zábavní. První povídka není špatná, Arcudi umí dobré scénáře a tvořit zajímavé postavy, včetně těch záporných. Kombinace Mozarta s pěstováním alienů mě bavila. Druhá povídka Pevnost na scénu opět přivede super hláškujícího syntetického vetřelce. V Šílenství Arcudi opět přitlačí na pilu a pošle do mixéru celou četu mariňáků. Krev a kyselina je všude! A vůbec nejlepším tahákem je profesionální lovec Mondo. Geniální, hláškující, super postava, jak vystřižená z osmdesátek. Tenhle týpek se nelekne ničeho a kdyby vetřelci měli přeci jen trochu pudu sebezáchovy, vyhnou se mu obloukem. Mondo mi opět připomněl to, co mě bavilo na prvním Omnibusu s Predátorem.

16.03.2017 5 z 5