lucakuca lucakuca komentáře u knih

Lovci štěstěny Lovci štěstěny Jan-Erik Fjell

Čím dál lepší!
Čte se rychlostí blesku. Sem tam zahřmí indicie a já to stejně poznám až na poslední stránce, kde to praskne a autor rozsekne.

18.02.2024 5 z 5

Případ mrtvého redaktora Případ mrtvého redaktora Josh Lanyon

No... Co tedy... Já tedy rozpačitá jsem velice. Styl anglické detektivky opepřené gay sexem. Vauu. Všechno je jednou poprvé a tadyhle mi autorka nenechala prostor pro fantazii. Ale vůbec žádný! Šla do toho opravdu, opravdu natvrdo.
No a příběh? Christiovské zakončení - pojďte sem všichni a já vám to teda řeknu, jak to bylo.
Škoda, autor stále psal o tom, že tam je asi 50 slepic (žen v růžovém), ale nijak víc toho v knize nevyužil.
Teď si přečtu asi něco krapet tradičnějšího typu Rumcajs, Manka a Cipísek.

03.11.2023 3 z 5

Rty s příchutí vína Rty s příchutí vína Aleš Novotný

Ať se nám to líbí nebo ne, pro někoho jsme vzorem.
Ať je to správný příklad nebo ne, prostě to tak je.
Víc přemýšlej. A o tom je vlastně tahle jednohubka.
Prostě přemýšlej.

28.10.2023 4 z 5

Sestry Chanel Sestry Chanel Judithe Little

Hm, co teď říct, co vlastně napsat? Život Coco vyprávěný její sestrou Ninette.
Jiný pohled a zajímavé informace o vzniku jednoho módního kultu.
Dojemné, smutné, hořkosladké.
V jeden rok tolik získali a zároveň ztratili.

09.10.2023 4 z 5

Čo na svetle nevidno Čo na svetle nevidno Kerstin Gier

To bylo krásný. Sice jsem stará jako Metuzalém, ale náramně jsem se bavila. Dobrá kniha nezná hranic, nezná věku, bez rozdílu pro všechny.

06.10.2023 5 z 5

V zahradě zášti V zahradě zášti Camilla Bruce

Hustý! Hustý! Hustý!
Bella byla skutečná!

19.09.2023 5 z 5

Labutí dům Labutí dům Daniela Krolupperová

Mam štěstí na knihy :-)
Je úžasná, je krásná, je jiná, je něžná, je motivační, je laskavá, je svěží, je barevná, je bohatá, je skromná, je pro všechny.
Jako zmrzlina.

13.08.2023 5 z 5

Zlý pes Zlý pes Alex Smith (p)

Nadšení!
Hltačka!
Úplně mě mrazilo!
A děsilo!

22.07.2023 5 z 5

Cesta domů Cesta domů Sebastian Fitzek

Číst tuhle knihu je jak mít potíže se střevama.
Fakt.
Je to napínavé, zamotané, nafouklé do mega rozměrů a neobvykle rozehráté na všechny strany. Zároveň se těším, že už bude konec utrpení, ale na druhou stranu nastoupí obavy, až bude po všem, co z toho vlastně vyleze za bombu.

21.07.2023 4 z 5

Tisíce metrů ode dna Tisíce metrů ode dna Jasmin Schreiber

Humor v ruku v ruce s láskou a v objetí smrti.
Cesta jako terapie.

04.06.2023 4 z 5

Zvěsti Zvěsti Aleš Novotný

No dobře to napsal pan spisovatel!
Rozehrál tak temnou střední školu, že i Beverly Hills se může jít pást! Je tam všechno, co si YA čtenář může přát.
Jako bych dostala ovladač a jen přepínala žánry a trable hrdinů, jak se měnili vypravěči.
Kniha se čte neuvěřitelně rychle, vlastně úplně sama a musela jsem ji dočíst teď hned!!!

28.05.2023 5 z 5

Podívej se podruhé... Podívej se podruhé... Dagmar Digma Čechová

(SPOILER) Těžký život spisovatele a lehký návod pro zlatokopky.
Čtivé s fantastickou obálkou. Jediná má výtka.
Možná spoiler:
Škoda, že není víc rozepsán konec - příprava a hledání důkazů. Na to jsem se těšila celou knihu. Cítím se ochuzena o Oldův Xaverismus v reálu - v akci.

20.03.2023 4 z 5

Sophiina naděje Sophiina naděje Corina Bomann

Poslední dobou mám šťastnou ruku na německé autorky. Roztrhl se s nimi pytel. Hlavně s historickými ságami.
Jednou jsem byla apatykářka, pak jsem foukala sklo, vyráběla hedvábí, teď jsem vytvářela krémy a někdy v budoucnu mě čeká pěstování a výroba kávy. Ja budu ale šikovná :-)
Musím říct, že už k nim přistupuji skepticky jak je jich moc, ale tahle byla vážně fajn. Čtivá, zajímavá a konec? No, tak jak by jeden nečekal...

26.02.2023 4 z 5

Perfektní manželství Perfektní manželství Jeneva Rose

Ajta krajta! Třešničkové překvapení! Čtivé, zamotané a ten lahodně bestiální konec :-).
No vždyť je to vlastně pochopitelné, jak to dopadlo. :-) :-) :-) Plácám se do čela a vrtím nad sebou hlavou a protáčím oči a říkám si: "Ach ty naivko!"

04.02.2023 4 z 5

Za pět let Za pět let Rebecca Serle

Tak to byla hodně zajímavá kniha. Hlavní hrdinka má záblesk z budoucnosti (za 5 let) a snaží se, aby to bylo jinak.
Ronila jsem slzy :-( Četla do hlubokého rána. Konec zvláštní a překvapí - záblesk může být vytrhnutý z kontextu....

01.01.2023 5 z 5

Lékařka Lékařka Noah Gordon

Nečekala jsem, že mě to chytne až takhle.
Prace a život a práce jedné doktorky. Když jsem zjistila, že je součást trilogie od Šamana, zbystřila jsem.
Tenkráte před sto lety, kdy jsem nebyla ani dítě ani dospělá, prostě jen vlající a chichotající se entita, jsem četla Šamana. Nepamatuji si, o čem byl. Pamatuji si jen, že jsem byla uchvácena.
V tomtom věku? Mě něco uchvátilo? Takže volba jasná - čtenářská výzva 2023 - kniha, kterou jste již četli - bude Šaman.
Díky Lékařko za znovuobjevení...

18.12.2022 4 z 5

Smrtící útes Smrtící útes Gregg Dunnett

No to je dobrá kniha! Nečekaný poklad!
Četla jsem jak drak!
Důstojná detektivka s malým vědátorem v čele.

26.10.2022 5 z 5

Království těla a ohně Království těla a ohně Jennifer L. Armentrout

(SPOILER) Ach jo.
Tak druhý díl je taková harlekýnka.
Bla bla city city bla bla.
"Cože? Ty jsi princ? Praštím tě!" "Ty jsi tak rozkošná." mlask mlask mucky mucky.

Cože? Ty se chceš ženit? Praštím tě!" "Ty jsi tak rozkošná." mlask mlask mucky mucky.

Cože? Ty jsi měl bejvalku? Praštím tě!" "Ty jsi tak rozkošná." mlask mlask mucky mucky.

Cože? Ty jsi se zaslíbil? Praštím tě!" "Ty jsi tak rozkošná." mlask mlask mucky mucky.

Cože? Já zářím? Praštím tě!" "Ty jsi tak rozkošná." mlask mlask mucky mucky.

První díl byl plný všeho a rovným dílem. Druhý tento díl fakt jen city city a pojď si o tom popovídat. První akce až na str. 208.
Ale zajímá mě, jak to autorka všechno zkoulí a zakončí a budu doufat, že se to vrátí stylem k původní jedničce.

26.07.2022 3 z 5

Básnik smrti Básnik smrti Michael Connelly

Velmi velmi velmi velmi čtivé!
Zapomněla jsem žít, jíst, spát a pít. Stala se ze mne troska, která podlehla knize. Úchvatné knize.

06.07.2022 5 z 5

Zmizelá apatykářka Zmizelá apatykářka Sarah Penner

Trápila jsem se.
Smlouvala jsem se svědomím, že přeskočím ukňouranou současnost a budu se věnovat pouze zajímavé minulosti...
Ale svědomí mi naplácalo na prdel a četla jsem spořádaně vše, jak si to kniha přála.
Současnost jsem začínala číst s protáčením očí a minulost natěšeně.
Líbila by se mi kniha pouze o té apatykářce, panečku, to by byla jízda od začátku až dokonce.

23.06.2022 3 z 5