lucakuca lucakuca komentáře u knih

Naděje a osud Naděje a osud Ulrike Schweikert

Nevěděla jsem, co mám očekávat a to jsem taky dostala. :-)
Historický román o lékařství prošpikovaný fakty. U operací, které jsou vykreslené tak živě, jsem musela hodně zhluboka dýchat (hlavně při představě, že ještě nepoužívali éter a řezali naživo) ble.
My jsme ale změkčilá generace.

03.04.2022 5 z 5

Studie jedu Studie jedu Maria V. Snyder

Tak jiné! Tak čtivé! Tak originální!
Sem s tím dalším dílem, ať má čtenářská duše nestradá!

20.03.2022 5 z 5

Italské jednohubky Italské jednohubky Marta Kučíková

S italskou elegancí a s českým vtipem pobaví, dojme, poučí a otevře oči.
Ze života o životě.
"Zemřel ve středním věku. Bylo mu 75 let."

22.01.2022 4 z 5

100 přešlapů pro (ne)milovníky češtiny 100 přešlapů pro (ne)milovníky češtiny Červená propiska

Bezvadné!
Zase jsem o kousíček chytřejší.
Co mě dostalo, že:
tsunami x cunami - oboje správně
viska x whisky - taky :-)

19.01.2022 5 z 5

Strach má velké uši Strach má velké uši Lucie Šavlíková

Jejda pohádka, jejda rozpaky, jejda takové nedovařené... Ještě by to chvilku chtělo a taky dosolit a dopepřit.

18.01.2022 3 z 5

Prašina Prašina Vojtěch Matocha

Chvíli je to Šifra mistra Leonarda, chvíli jsem ve foglarovce a chvíli jsem v limbu. Zajímavé, dobrodružné, pro mě uspávající.
Děti Prašinu milují a to je nejdůležitější!

01.12.2021 3 z 5

Tajemství obsidiánu Tajemství obsidiánu Petra Martišková

Čtivé a přidrzlé! Prostě YA jak má být. Trošku lásky, špetka přátelství, hooodně tajemství, lžička napětí a kopec našlehané akce! Dobrotu dostanete až pod nos a na konci udělá frnk a vám zůstanou oči pro pláč, protože zbytek se dozvíte až v dalším díle.

21.11.2021 4 z 5

Pozorovatel ptáků Pozorovatel ptáků Christina Olséni

Důchodci válí! Jsou nezdolní! Jsou všude! Užívají života! Mládí se může vrátit do plínek! A jak říká Egon: "Nikdy jsem nebyl v lepší formě než teď v třiaosmdesáti."
Pohodovka o jednom městečku.

15.11.2021 3 z 5

Stříbrná křídla Stříbrná křídla Camilla Läckberg

O my ženy, my jsme ale mršky podšité! Olizujeme se mlsně, jako když kanár zblajzne kočku, pak si muže namažem na chleba a všechno nám projde! Jsme krásné, jsme chytré, jsme dravé! O my se máme - vy mužní padavkové!

22.09.2021 3 z 5

Kanálníčci: Strašidla z podzemí Kanálníčci: Strašidla z podzemí Michaela Fišarová

Vypadá hrůzostrašně, ale je děsivě miloučká a třaskavě chechtací!
Kanálníčci jsou božáci a tak děsivě rozmanití :-) :-)

14.07.2021 5 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Je špatnej plán lepší než žádnej? NĚJAK SI TÍM NEJSEM JISTÁ!
Pěkná duchařinka s méně povedeným koncem. Jako jo, ale u hororu to tak přece nedopadá, se ztrátami se přece vždy počítá...

27.06.2021 4 z 5

Komu straší ve věži Komu straší ve věži Marie Rejfová

Tak už zase "detektivka", u které vlastně ani tak o ten zločin nejde, vážení. Spíš o ten život okolo. Babi má hlášky a dvojka mi přijde, díky ní, vtipnější :-). Celkově se dvojka víc vyvedla.

25.04.2021 4 z 5

Kdo se postará o Annu Kdo se postará o Annu Kateřina Pantovič

Zajímavé! Téma - příběh - a ten chutnej konec! :-) :-) :-)
"Jenže tohle není film od Tarantina, takže ze mě není bujabéza a režijní vedení vypjaté scény v obýváku se ujímá Bohouš. Takže z Tarantina nezbude ani Troška."

18.04.2021 4 z 5

Perunova krev II. Perunova krev II. František Kotleta (p)

"No tak jsi teď dvojitej bůh kámo, se z toho neposer, " zamumlal jsem sám k sobě a konečně se vymočil."
Konečně se ke mně dostal 2.díl a jsem moc spokojená. Díky za hlášky a brutální akce. Bavila jsem se a opět vrním blahem jak hladový kotě :-) dostala jsem svoji famózní kotletku.

21.02.2021 5 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

Ooooooooo krásně uzavřené!! Tentokráte Sněhurka se pouští do boje po boku Popelky, Lociky a Karkulky. Promyšlené, akční, romantické. Jedná z nejlepších sci-fi sérii pro YA. Všechny 4 díly jsou úchvatné a udržet si laťku kvality hodně vysoko u všech dílů? To se povede málo komu.

09.02.2021 5 z 5

Obhájce Obhájce Victor Methos

179 stran napětí! Mně se to líbilo. Kus masa bez omáčky. Proč ne, taky z toho bývá dobrý oběd. :-)

28.11.2020 5 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Kočičí průvodce základy Buddhismu. Co zážitek to učení. Jemné, milé a čtivé.

15.11.2020 4 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Jojo, studená polívčička to je. Prvok a spol bylo jiný kafe. Přitom se to četlo dobře, ale tak nějak jsem každé vyrušení vítala slovy:"Jo jasně, nerušíš. Dočtu to pak..."

30.10.2020 3 z 5

Lvářka Lvářka Tereza Janišová

Je jako duha - nádherná a pro všechny. Pohádková, magická... Prostě pohlazení duše.

12.10.2020 5 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Zvláštní. Zvláštní příběh, zvláštní hrdinka, zvláštní uchyl, zvláštní konec. Je to celé zvláštní...

23.09.2020 4 z 5