luksky luksky komentáře u knih

Dívčí hrob Dívčí hrob Jeffery Deaver

Vracím se zpět k Deaverovým starším knihám, některé mě baví více, některé méně a tady bych spíše napsal méně. Vyvrcholení bylo fajn, ale dalo se tipnout, že to nějak tak bude. Hlavní kladné postavy pro mě nebyly zajímavé, agent o ničem a Melániiny výpravy do svého mozku jsem nejraději chtěl přeskočit, spíše byl lepší příběh záporné postavy.

09.05.2023 2 z 5

Bába Motyka Bába Motyka Marko Hautala

Přiznám se, že po začátku jsem měl obavy, zda dočíst, ale náhle to různé propojení příběhů dávalo aspoň trošku smysl, jen škoda toho "nudného" zakončení :-(

23.04.2023 1 z 5

Platanová alej Platanová alej John Grisham

Pokračování příběhu "..A je čas zabíjet" jsem přečetl snad jedním dechem..je vidět, že oproti prvnímu příběhu jde kvalita pana Grishama nahoru :-) Jsem rád, že se objevují mě známe postavy, jen mi scházela jedna, pro mě z prvního příběhu důležitá postava. Ale odhalení a celkově příběh mě nadchl.

23.04.2023 4 z 5

...a je čas zabíjet ...a je čas zabíjet John Grisham

K této knize jsem se dostal až díky filmu, o kterém sem nevěděl, že je podle knihy :-) Příběh v knize je místy zdlouhavý, filmová podoba je lepší, což většinou mám raději knihy...ale na obranu knihy, přečetl sem i rychle, bavila mě :-)

23.04.2023

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Nadchla mě změna žánru. Příběh byl hodně silný a četl se dobře...jen asi ten závěr byl pro mě zklamáním..takový zásek prostě :-(

23.04.2023 3 z 5

Poslední Mohykán Poslední Mohykán James Fenimore Cooper

Knihu jsem si přečetl hlavně kvůli filmového zpracování, které hodnotím také 5*, knižní zpracování je od filmového rozdílné, ale jsem za to rád. Super.

23.04.2023 5 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Jedná z mých nejoblíbenějších knih...nejdříve jsem viděl filmové zpracování, ale kniha mě nadchla mnohem více. Příběh je více rozšířen a má větší náboj. A jsem rád za přežití některých postav v knize.

23.04.2023 5 z 5

Potomci lidí Potomci lidí P. D. James (p)

Jedna z mála knih, kdy je lepší filmové zpracování. Přečetl jsem, ale se zklamáním, možná ale z důvodu právě toho filmu, který sem viděl dříve.

23.04.2023 2 z 5

Menší zlo Menší zlo Timothy Zahn

Závěr Ascendence navazuje na předchozí díl, vstupy do minulosti mě tentokrát bavily. Zápletka je plná soubojů, konfliktu a zrady i přátelství a četlo se to "jedním dechem" . Paráda.

23.04.2023 4 z 5

Větší dobro Větší dobro Timothy Zahn

Děj přímo navazuje na první díl. Příběh mě bavil mnohem více než předchozí a již jsem se v zapletce neztrácel jako u 1 dilu. Super, těším se na pokračování

09.04.2023 4 z 5

Chaos na vzestupu Chaos na vzestupu Timothy Zahn

Trošku se mi motala minulost a současnost , ale jinak zajímavé čtení a fajn rozjezd. Uvidíme co bude dál :-) Nejvíc mě potěšil vstup mé oblíbené postavy z klasické linky SW :-)

30.03.2023 3 z 5

Mezigalaktická výprava Mezigalaktická výprava Timothy Zahn

Jsem rád, že jsem si zakoupil reedici této knihy a vrátil se po letech ke Star wars a mému "dětství". Příběh mě bavil. Jsem rád za vstupy některých mých oblíbených postav. Fajn čtení.

14.03.2023 4 z 5

Metallica: Kompletní příběh Metallica: Kompletní příběh kolektiv autorů

Metallicu mám rád, hlavně starší alba, rád jsem si početl tento magazín, ale místy jsem byl zklamán. Fanoušek se toho nového moc nedozví. Některá alba se moc neprobírají.

14.03.2023 3 z 5

Neklid Neklid Jeffery Deaver

Příběh se četl celkem dobře, ikdyž tam byla spousta pasáží, které byly úplně zbytečné. Rozuzlení moc překvapivé nebylo, dalo se předpokládat již v průběhu děje, ale tak v pohodě

26.02.2023 3 z 5

Vesmír: Kompletní průvodce Sluneční soustavou a vesmírem, v němž žijeme Vesmír: Kompletní průvodce Sluneční soustavou a vesmírem, v němž žijeme kolektiv autorů

Bookmagazín se skládá ze 4 částí: Sluneční soustava, výzkum, vesmír a astronomie.

15.02.2023 4 z 5

Stephen King jde do kina Stephen King jde do kina Stephen King

Nejlepší povídka samozřejmě Vykoupeni z věznice :-)

06.02.2023 3 z 5

Tělo - **
Dýchací metoda - ***

06.02.2023 4 z 5

Lekce smrti Lekce smrti Jeffery Deaver

Zajímavý příběh, mě to bavilo od začátku do konce. Fajň dějové zvraty. Vždy se najdou nějaké nedostatky, nebudu spoilerovat, ale neva.

26.01.2023 4 z 5

Noční směna (20 povídek) Noční směna (20 povídek) Stephen King