LunaL. LunaL. komentáře u knih

Heath Ledger - Ilustrovaná biografie Heath Ledger - Ilustrovaná biografie Chris Roberts

Kniha splnila mé očekávání. V deseti čtivých kapitolách popisuje jak dětství, život, tak práci Heathe. Hodně zajímavostí. Ocenila jsem, že ve zkratce popisuje i natočené filmy, takže se čtenář dozví i o těch, co jsou u nás neznámé. Hodně hezkýcg fotografiích jak z natáčení, filmů, tak ze života herce.

04.04.2020 5 z 5

První kniha, kterou jsem od Herriota četla. Tak moc se mi jeho styl psaní líbí, že už nezbývá moc dílů, které bych neznala. Příběhy se dají číst pořád dokola

16.03.2020 5 z 5

Famfrpál v průběhu věků Famfrpál v průběhu věků Kennilworthy Whisp (p)

Ze všech tří doplňujících knih mě tahle zaujala nejmíň. Asi i proto, že mám blíž ke zvířatům a pohádkám, než ke sportu :D
Jinak jsem ale obdivovala, jak spisovatelka vymyslela úplně nový sport nejen se všemi pravidly, ale i historií! Klobouk dolů

14.03.2020 3 z 5

Nemůžete začít číst tuhle knížku a čekat, že bude stejná jako předchozí díly. To u scénáře prostě nejde. Já od knihy nic nečekala ( slyšela jsem na ní samé negativní názory)- a byla jsem mile překvapená! Už jen tím, že můžeme nakouknout, co se stalo s (nejen) hlavními hrdiny. A divadelní představení musí stát rozhodně za to!

14.03.2020 3 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Miluju všechny díly, ale nevím proč, tenhle mě zaujal asi nejmíň. Přitom se člověk rozhodně u čtení nenudí. Rozhodně to není špatná knížka, jen se mi ostatní díly líbily víc

14.03.2020 5 z 5

Moje nejmilejší psí historky Moje nejmilejší psí historky James Herriot (p)

Krásná kniha složená z oblíbených příběhů autora doplněná hezkými obrázky (nejen) psů. Nejvíce se mi líbila povídka První štěknutí, ale všechny stály za přečtení! Určitě se k ní někdy vrátím.

13.03.2020 5 z 5

Lovci orchidejí Lovci orchidejí František Flos

I kdybyste nikdy nebyli za hranicemi svého rodného města, po přečtení téhle knihy máte pocit, jako byste procestovali kus světa!
Pěkná knížka, ke které se ráda vracím. Ze všech dílů mě tahle nejvíc oslovila.

24.02.2020 5 z 5

Bordeří povídačky Bordeří povídačky Pavel Mondschein

Úžasná kniha nejen pro děti. Odpočine si u ní a zasměje i dospělý člověk. Vtipné a originální povídky jsou doplněné originálními obrázky. Rozhodně skvělý tip na dárek, a to nejen dětem a milovníkům tohoto úžasného plemene!

23.02.2020 5 z 5

Hádej, jak moc tě mám rád! Hádej, jak moc tě mám rád! Sam McBratney

Knihu jsem cetla svym detem (4+4+7 let). Libila se nam, ale jeste vic se nam libilo, jak jsme po docteni vymysleli ruzne zpusoby, jak druhemu ukazat, jak moc ho mame radi :)

27.06.2024 4 z 5

Sopky Sopky Philip Steele

Syn (7) sopky miluje, tak jsme v knihovne pujcili tuhle knizku. Precetli jsme ji celou, byl nadseny, ale pochybuju, ze pochopil aspon ctvrtinu. I na me to bylo moc odborne napsane, ale tohle tema se asi odbornym nazvum vyhnout nemuze. Jen udaje, pri jakem vybuchu jake sopky zemrelo kolik lidi, a jaci lide kdy schvalne skocili do sopky, jsem vynechavala.

10.06.2024 4 z 5

Pes Blůma na cestě k dokonalosti Pes Blůma na cestě k dokonalosti Emma Chichester Clark

Krasna kniha, ktera dojme obrazky i slovy :)

13.05.2024 5 z 5

Cirkus Cirkus Karina Schaapman

Pujcila jsem ji v knihovne detem (4+7) a nezklamala! Mladsi dcera byla nadsena z pribehu i fotek, syn z faktu, ze dum mysek je opravdovy! Hned se dal do vymysleni a staveni "domecku" pro svoji bilou mysku :)
Plny pocet jak za dej, tak hlavne dobry napad! :)

27.04.2024 5 z 5

Harry Potter & filozofie: kdyby Aristoteles byl ředitelem školy v Bradavicích Harry Potter & filozofie: kdyby Aristoteles byl ředitelem školy v Bradavicích David Baggett

V knize me zaujaly kapitoly o Dursleyovych, o pratelstvi a hlavne o zrcadle z Erisedu. Ostatni me vicemene nebyvily. Obcas se objevila velka chyba (popleteny dil apod).
Bylo zajimave cist o HP z filozofickeho uhlu, ale potvrdilo jsem si, ze filozofii z velke casti nechapu.

"Svet Harryho Pottera je stejne jako ten nas svetem moci a tajemstvi, v nemz ale nakonec rozhoduje nas vlastni hlas"

13.04.2024 3 z 5

Požáry a povodně Požáry a povodně Nicola Barber

Encyklopedie o povodnich a pozarech - proc a jak vznikaji, jake oblasti nejvice zasahuji, v jakem roce a kde byla nejnicivejsi povoden apod. Synovi se kniha libila, mne se zdala dost neusporadana. Ale zajimabosti tam bylo dost :)

09.04.2024 4 z 5

O létajícím autě O létajícím autě Iva Hoňková

Knihu si vybral syn (7) v knihovně, protože dlouho mluví o létajících autech. Kapitoly jsem mu četla na víckrát, byly až moc dlouhé. A ze začátku zbytečně vleklé a spíše informační. O letadlech tam bylo opravdu hodně! Asi od 1/4 knihy nás děj začal bavit, ke konci jsme byli dost napjatí, jak to celé dopadne!
Kniha nejen o letadlech a létajícím autě. Ale hlavně o přátelství, samotě, píli a vytrvalosti. A o tom, že každý může udělat chybu, ale i každý může odpustit.
Kniha spíše pro čtenáře cca od 9let

08.03.2024 4 z 5

Hurá do školy Hurá do školy Zuzana Pospíšilová

Kniha zaujala jak syna (7), tak dcery (4). Vsichni nadsene poslouchali a chteli cist dal a dal. I otazky a ukoly na konci kazde kapitoly jsou fajn!

25.02.2024 4 z 5

Itukova vánoční cesta Itukova vánoční cesta Elena Pasquali

Krasne, barevne ilustrace. Pribeh slabsi.

21.02.2024 3 z 5

Bílá paní na hlídání Bílá paní na hlídání Pavel Brycz

V knihovne jsme narazili na puvodni vydani Bile pani. Deti cteni vzdaly po dvou kapitolach, ja byla zvedava a knihu docetla.. a bylo to zklamani! Kniha ma urcite dobry napad, ale jsem rada, ze se tvurci Vecernicku nedrzeli predlohy! Jak Bilou pani miluje cela nase rodina, tak tahle knizka bohuzel nenadchla :(

18.02.2024

Snaživý medvídek Snaživý medvídek Amelia Cobb

Druha kniha ze serie, kterou jsem cetla synovi. A zase se nam moc libila! Tady je v popredi vymysleni a chystani narozeninove oslavy pro maminku Emy. A ledni medvidci v tom hraji hlavni roli! :)

18.02.2024 5 z 5

Kráska a zvíře – Nejkrásnější příběh Kráska a zvíře – Nejkrásnější příběh Walt Disney

Dlouho se chci kouknout na film, zatim nebyl cas.. Kdyz jsem v knihovne zahledla knihu, musela jsem si ji pujcit! Dost strucna, tim vic me ale laka shlednout i film
Jinak krasny klasicky pribeh!

18.02.2024 3 z 5