madem madem komentáře u knih

Co, kdy a jak ve výchově dětí Co, kdy a jak ve výchově dětí Zdeněk Matějček

Vždy jsem slyšela samou chválu na profesora Matějčka. Tak jsem si ho zkusila přečíst: první kniha - náročná a nepochopitelná, druhá - pro mě negativní. až jsem narazila ne tuto. Každý tvor má ve svém životě něco prožít nejlépe v daném období. Zatímco u zvířat, když se vhodná doba promešká je problém, u dětí to jde napravit. Tato kniha je pozitivní a nadějná. Doporučuji jako seznámení s autorem.

04.02.2022 4 z 5

Děti nového milénia Děti nového milénia Milena Králová

U některých kapitol oceňuji celkové shrnutí problematiky. Jiné jsou spíše krátkým exkurzem k tématu. Kapitole indigových dětí nevěřím. Oceňuji laskavý přístup a hodně příkladů ze života

03.02.2022 3 z 5

Vaříme pro děti Vaříme pro děti Dagmar von Cramm

Základní poučení o jídle pro malé děti. Co dělat při různých problémech. A recepty! Každý s fotkou, hezky popsané.Jen přiznávám, že na mé dítě jsou některé až moc zdravé.

31.01.2022 3 z 5

Aby dětem chutnalo Aby dětem chutnalo Petr Fořt

Pro mě hodně zajímavý pohled. Nechce se mi však věřit, že by všichni pediatři cíleně lhali nebo že jsou tak mimo.

29.01.2022 2 z 5

Královna noci Královna noci Paul Doherty

Vadí mi překombinovanost knihy. Únosy dětí senátorů, vraždy vysloužilců, nalezení nedotčené posvátné mrtvoly, ... Proč do jedné knihy dát tolik zločinu a pak násilně dokázat, že mají všechny něco společného? Nešlo by to hezky jednoduše?

24.01.2022 3 z 5

Jednoduše a dokonale - Zelenina a luštěniny Jednoduše a dokonale - Zelenina a luštěniny Roman Vaněk

První ze série, která se mě dostala do ruky. Je to nádherná knížka, hodně lákavých receptů a ty nápady, které neznám (obalovaná rajčata, do hráškového pyré cukr, ...)
Body strhávám za název, rozhodně to NENÍ jednoduše. Některé postupy jsou dost složité a časově náročné.

24.01.2022 3 z 5

Mateřství jako z reklamy (na Lexaurin) Mateřství jako z reklamy (na Lexaurin) Petra Hřebíková

Četla jsem několik podobných knih, ale tato mi přijde nejméně vtipná. Ano, má světlé momenty, ale celek mi přijde slabší.

20.01.2022 3 z 5

Poslední porotce Poslední porotce John Grisham

Začátek se rozjíždí velmi slibně. Pak vše eskaluje soudním procesem. Přichází útlum.
Pak je dlouhých devět let. Kdyby nebyla tak dlouhé, dala bych i 5 hvězdiček. Konec je famózní.

19.01.2022 4 z 5

Pomoc! Jak se nezbláznit po porodu Pomoc! Jak se nezbláznit po porodu Jennifer Wider

Kniha je hodně přehledná a je v ní vše, co potřebuje čerstvá maminka vědět ne o dítěti, ale o sobě. Pochopí, jak se jí změnilo tělo, psychika, emoce. Vždy je k tomu krátký příběh ze života a pár rad, co s tím.
Nejvíce mě oslovila kapitola: Jak se nenakazit od svého dítěte. Kéž bych knížku našla o půl roku dříve a přečetla tu kapitolu, než jsme si všichni prodělali covid..

14.01.2022 4 z 5

K K Daniel Easterman (p)

Miluji Otčinu, tak jsem zkusila i tuto knihu. Nápad je skvělý. Jen autor mě nepřesvědčil. Když už "John" je občas tak naivní, jak to , že tak dlouho vydrží?Jak to, že si drží prověrku, po tom všem? A ten konec?! Ne tomu neuvěřím.

13.01.2022 3 z 5

Kouzelná školička: Tvary Kouzelná školička: Tvary kolektiv autorů

Uznávám, že je to hodně velká krize. Je 27.12. a chybí mi knížka s 21 písmeny. Projela jsem celou knihovnu a nic. Tak jsem nakoukla na synovu knihovničku a ejhle!
Knížka má pevné stránky, je to dobrý nápad: 10 tvarů a kde se nachází. Občas jsou i třpytivé a blýskavé. Problém je, že bych často našla lepší příklady, než jsou v knize. Ale syna zabaví. A bod za to, že jsem ji našla a mám splněnou díky ní letošní výzvu.

27.12.2021 2 z 5

Vaříme dětem maličkým a malým zdravě a s využitím energií potravin Vaříme dětem maličkým a malým zdravě a s využitím energií potravin Blanka Kiedroňová

Nechytla mě makrobiotika a nechce se mi věřit všemu v úvodu. Zajímavé jsou však příběhy rodin, které nyní vaří jinak. Pak jsou fotky jídel (jsem zvyklá na Apetit a to se nedá srovnávat, ta kvalita chybí). Nakonec jsou recepty a vzorkové jídelníčky.
Pak knihu otočíte z druhé strany a tam je vyprávění pro děti, které si nosí čaj v termosce a jídlo v termonosiči do školky. Jak se s tím mají vyrovnat. Na to jsou příběhy skvělé. Pro děti tu jsou i dětské omalovánky.

14.12.2021 2 z 5

Elce pelce kotrmelce Elce pelce kotrmelce Věra Provazníková

Pro mě zcela neznáme říkanky. Syna nenadchly, mě taky. Body jsou spíše za ilustraci.

14.12.2021 3 z 5

Panenská vdova Panenská vdova Jean Plaidy (p)

Nějak mi chvílemi chybí děj. Ano, princezna Kateřina se nemá dobře, neví, co s ní bude, ale řešit to na 269 stranách?
Autorka má lepší knížky.

14.12.2021 3 z 5

Rebečin příběh Rebečin příběh Sally Beauman

Několikrát jsem už psala, že knihy na pokračování jsou většinou děs a že už je nikdy číst nebudu. Pak se však něco stane a já tomu dám znova šanci. Toto už je druhá knížka, která se pokouší navázat na knihu Mrtvá a živá. Na rozdíl od Paní de Winterové však tato má děj, neobsahuje moc nesmyslů, které by odporovaly původní knize. Spíše je škoda, že se na ní stále odvolává. Kdyby to byla úplně nová a samostatná kniha, bylo by jí lépe. Ve srovnání s originálem neobstojí, ale špatné to není. Kniha má spoustu dobrých nápadů, děj odsýpá, dobře se čte. Problémem je, že si vždy vzpomenu na originál a je to v háji.

11.12.2021 3 z 5

Podivuhodné příběhy z minulosti Podivuhodné příběhy z minulosti Irmela Arnsperger

Kniha má spousta témat, o kterých jsem nic nevěděla. Je dobrá pro rychlé zorientování se v otázkách historie. Pokud však o daném příběhu už něco víte, tak v ní není moc nového. Hezky se však čte a poučí.
Velké záhady minulosti od Výběru se mi líbí mnohem více.

11.12.2021 3 z 5

Co nemá manžel nikdy dělat Co nemá manžel nikdy dělat Blanche Ebbutt

Začala jsem to číst kvůli výzvě, ale nasmála jsem dost. Ano, některé body jsou zastaralé, většina však platí i dnes.

06.12.2021 4 z 5

Péče o malé dítě Péče o malé dítě Miloslav Mečíř

Kniha je starší, ale je v ní vše. Fotky miminek v jednotlivých měsících, co má umět, jak se starat. Velmi jednoduše. Ke každému období jen pár vět.
Problém je překonanost některých témat (stravování, jesle).

25.11.2021 4 z 5

Ztracený dopis Ztracený dopis Jillian Cantor

(SPOILER) Moc se mi líbil příběh z roku 1938. Pak přišlo cvak! Ač 50 let se nemohli najít, tak najednou se najdou. Jen tak, lehce jako nic. Možná bych zkousla lépe, kdyby se našli, nebo to déle trvalo.
A taky mi vadil překlad.

25.11.2021 3 z 5

Mary Anne Mary Anne Daphne du Maurier

Na začátku knihy jsem hrdince hodně fandila, věřila jsem, že to zvládne. Postupem času jsem jí už tolik štěstí nepřála a na konci už mi byla hodně nesympatická.

25.11.2021 3 z 5