madem madem komentáře u knih

Kongo Kongo Michael Crichton

Nechápu některé komentáře. Mě knížka naprosto pohltila. Bála jsem, čekal, co bude v legendárním městě. A konec byl taky skvělý.

14.06.2022 5 z 5

Pro nás slunce nevychází Pro nás slunce nevychází Robert Merle

Opravdu se nice neděje. Ale vy čtete dál, protože nevěříte, že se nic nestane. Vždyť je to ponorka s jadernýma hlavicemi. A tak čtete a čtete. A nic.

27.05.2022 3 z 5

Slon pro Karla Velikého Slon pro Karla Velikého Dirk Husemann

Knihu jsem dostala před několika lety. Zkusila jsem ji číst a nic moc. Pak znova. Až na potřetí jsem ji konečně dočetla. Za mě moc postav (a některé jsou zbytečné) a rozvláčné kličky děje. Děj zkrátit na polovinu a postav nechat o třetinu méně a je to skvělá kniha.

21.03.2022 3 z 5

Rosemary a její syn Rosemary a její syn Ira Levin

Nebudu číst pokračování skvělých knih!
Nebudu číst pokračování skvělých knih!!
Nebudu číst pokračování skvělých knih!!!
A když jsem tak blbá a čtu, tak se nesmím divit, že je tam docela dost nelogických věcí - prostě se vše musí ohýbat, aby celek dával smysl. Takže ujíždí maličkosti.
A konce jsou ještě horší než v původních dílech.
A přitom stačilo málo a byla by to skvělá kniha.

05.03.2022 3 z 5

Klub nerozbitných detí Klub nerozbitných detí Slávka Kubíková

Na knize se mi líbí celkový přehled, co vše dítě potřebuje ke správnému rozvoji. Omezit technologie, chápu, ale kniha stejně nevysvětlí, jak ustát ten tlak. Dát mu hru, pohyb a svobodu. Pro mě asi nejjednodušší bod. Nebo možná číst mu a dát vhodné knihy ke čtení. Dobré vztahy, nastavit hranice, vychovat dobrý charakter. Denně má mít hudbu.
Vše je hezké, ale u některých věcí mi stejně chybí praktický návod, jak to udělat.
Kdyby to kniha dokázala, dala bych jí 5 hvězdiček.

30.12.2021 3 z 5

Deník jóga matky Deník jóga matky Šárka Vojáčková Konečná

Kniha mě nenadchla, na mě příliš Jógy, myšlenek, útržků z indických děl, povídky z života hinduistických božstev. Ztrácela jsem se v nich. Jinak myšlenky samotné jóga matky nejsou marné. Sama jsem v jeden moment byla pozitivně šokované - přirovnání konci kojení a utrhnutí právě uzrálého rajčete. Neskončit s kojením dříve, než je potřeba. To mě zasáhlo a tato myšlenka si zaslouží získané body.

29.12.2021 3 z 5

Dědictví z New Orleansu Dědictví z New Orleansu Alexandra Ripley

Kniha je náádherná. Jen ten konec je takový rychlý, jakoby ufiklý. Už je to dlouhé, tak během 5ti vět vše vysvětlím a konec.

20.11.2021 4 z 5

Detektiv Detektiv Arthur Hailey

Tak nějak vás napadne, kdo mohl zabít Cynthiiny rodiče, ale nechápete proč. Pak přijde motiv je zabít a vše do sebe zapadá. Obdivuji manželku hlavního hrdiny, co s ním vše zakusí a přesto vydrží.

05.11.2021 4 z 5

Moje rodinná kuchařka  (z produkce “Jamie Oliver`s FOOD Tube”) Moje rodinná kuchařka (z produkce “Jamie Oliver`s FOOD Tube”) Kerryann Dunlop

Kniha je veselá a velmi barevná. Což jsou i recepty. Ingredience se většinou dají sehnat, což u jiných cizích kuchařek mám někdy problém. Spíše mě zaráží množství osob, pro které recepty jsou. Není problém pro 8, 10osob. Autorka to myslí tak, že uvaří ve velkém a polovinu zamrazí pro příště. Kniha je propracovaná a dobře se podle ní vaří.

29.10.2021 4 z 5

Odpusť, Natašo! Odpusť, Natašo! Sergej K. Dakov (p)

Příběh je velmi silný. Malý sirotek, dětské domovy, výslechy, ...
Místy však vypravěčsky nesedí.

22.10.2021 4 z 5

Nadace a Říše Nadace a Říše Isaac Asimov

Po skvělém prvním dílu jsem nadšeně sáhla po druhém a opět jsem ho zhltla jedním dechem. Skvělé pokračování.

27.09.2021 4 z 5

SS-GB SS-GB Len Deighton

Byla jsem namlsaná seriálem a dlouho jsem nemohla knihu sehnat. Když se zadařilo, měla jsem velkou radost. Kniha mě nezklamala, přišla mi ještě lepší než seriál. I když místy se neshodovala. Za mě další skvělá kniha z rance, co kdyby Němci vyhráli...

27.09.2021 5 z 5

Liána smrti Liána smrti Jarmila Loukotková

Kniha je svižná, děj odsýpá, občas se najde i vtip. Od autorky jsem četla jen historické romány a nepovedenou knihu Lhůta prošla. Liána mě velmi mile překvapila.

17.08.2021 4 z 5

Rytířská jízda Jana z Michalovic Rytířská jízda Jana z Michalovic Alexej Pludek

Příběh mladého panoše není nijak zajímavý, ano, nebyla to lehká doba, ale v knize nejsou žádné zvraty, děj téměř neplyne. A jazyk je rádoby starý, ale hodně těžce se dnes čte.

30.06.2021 2 z 5

Pro mě nejslabší z celé série. Nápad se vybil v prvním dílu, tak se dál jen popisuje, co se vlastně děje otcům na mateřské.

30.01.2021 3 z 5

Cesta zpátky Cesta zpátky Erich Maria Remarque (p)

Skončila válka a pár kamarádů se vrací domů. Jsou plni naděje a očekávání nových zítřků. Vše mizí a nastane syrová skutečnost a málokterý z nich najde svoje místo.

26.10.2020 3 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Knížka by si svým zpracováním zasloužila i více hvězdiček, ale přiznávám se k neobjektivnímu hodnocení. Prostě mě mrzí ten konec a tak to srážím za to.
Oceňuji nastudování, mnohovrstevnatost děje, spád a tempo knihy, ale ten konec se mi prostě nelíbí.

30.06.2020 3 z 5

Říše slunce Říše slunce J. G. Ballard (p)

Kdysi jse viděla kousek z filmu. Slíbila jsem si, že jednou přečtu knihu a pak se podívám na celý film.
Kniha je hodně náročná. Popisuje utrpení mladého kluka, který hledá své rodiče.
Zamrazilo mě, jaké zlo se během druhé světové války odehrávalo na civilistech v Asii. Stále se mluví o Evropě a koncentračních táborech, ale o hrůzách, které páchali Japonci jsem četla poprvé.
Po přečtení knihy nevím, jestli chci vidět celý film.

02.04.2020 4 z 5

Doma lidé umírají Doma lidé umírají Jarmila Loukotková

Vím, že starověk nebyl nikdy moc veselý. Ale tahle knížka předčila moje očekávání. Autorka s hrdiny své knihy vůbec nemaže a dobře neskončí téměř nikdo.

24.03.2020 3 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Na první díl to nemá. Je pomalejší rozjezd, ale ten konec je naprosto famózní.

18.03.2020 4 z 5