Magdyla.8 Magdyla.8 komentáře u knih

Čtyři mrtvé královny Čtyři mrtvé královny Astrid Scholte

Kvadranty byly naprosto skvěle popsány, popis různých krajů a chování lidí v ní, něco originálního. Příběh má více negativ např. hlavní hrdinka si chodí po paláci jakoby nic, nikdo si jich nevšímá, všude propluje, honí se za vrahem a nic se vlastně neděje. O zvraty nebylo nouze a hrozně rychle a dobře se příběh četl

31.07.2020 4 z 5

Myslela jsem, že tě znám Myslela jsem, že tě znám Penny Hancock

Sledujeme zde příběh dvou žen. Dvou nejlepších přítelkyň na život a na smrt. Celou knihu vás provází svými nezdary, myšlenkami na výchovu a nad tím zda jsou dobré matky. Nevšimla jsem si ani jiných forem vyprávění. Trochu mi chyběl popis přátelství mezi ženami, nevěřila jsem tomu přátelství, že je pevné jak skála. Vyprávění mi zkazil trochu odpouštěcí happyend a Hollyina neschopnost řešit problémy.

14.07.2020 3 z 5

Teď mlč Teď mlč Emily Elgar

Ah to byl ale sešup. Oddechová, jednoduchá kniha s rychlým příběhem a se sympatickými postavami, které vás chyti za srdce. Franka jsem si velmi oblíbila a tato linka mě zasáhla více než příběh Cassie.

10.07.2020 4 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Vůbec netuším, jak tuhle knihu popsat. To byl zmatek. Na jednu stranu odhadnete konec příběhu, ale ikdyz přijde rozuzlení tak je to stejně úplně přitažené za vlasy.. no hlavní postava tady byl jen Theo a to mě mrzelo.. jeho myšlenky v hlavě mě místy nezajímaly. Alicie by byla zajímavější.

02.07.2020 3 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Jak drby mohou poškodit život. Super námět knihy, vraha jsem neodhadla. Na příběhu mi trochu vadila hlavni hrdinka. Když se ocitla v banální situaci tak hysterčila až hanba. A když by měla stresovat tak byla klidná jako beránek. A konec, no ten vás dostane.

30.06.2020 3 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Hvězdičku ubírám za to, že to bylo velmi podobné knize od Agathy Christie. Jinak to za mě nemělo chybu, děj měl spád, žádné hluché místa tam nebyla, postavy se chovají realisticky. Linka manželského páru mě asi nejvíce šokovala a překvapila. Byla to jízda.

28.06.2020 4 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

"Když nosíš masku moc dlouho, přiroste ti ke tváři".. Tak přesně na mě příběh působil. Motáte se v myšlenkách hlavní hrdinky, která sama neví, kdo je a co se děje. Autor si s vámi hraje celou knihu. Čekala jsem jiný konec, ale i tenhle docela překvapil.

25.06.2020 2 z 5

Zaslíbená Zaslíbená Kiera Cass

Mě se kniha líbila, děj plynul, rychle se příběh četl. Ale to je tak všechno.. Očekávala jsem nějaký zvrat, ale nic nepřišlo. Škoda, že kniha ve mě nevyvolala ty správné emoce. Vážné události mě nechali klidnou, místy to bylo nereálné.... uvidíme, co přinese druhý díl

22.06.2020 2 z 5

Panství krve a kovu Panství krve a kovu Sara Holland

Skvěle popsány nový svět ve kterém vládne kovokrev. Systém tohoto placení je velmi hrůzostrašný. Příběh se četl rychle, zápletky odsypávaly, dost věcí se dalo odhadnout, ale ten největší šok s padouchem stejně překvapil. Za mě dobré oddechové čtení.

16.05.2020 3 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Když napíšu, že to bylo dokonalé tak nepřeháním. Příběh me pohltil hned od první kapitoly a jen to jelo. Pak přišly slzy, zlost a vztek. Dlouho mě pribeh tak neovlivnil. Svět v knize pod nadvladou můžu je reálný az to děsí. Dej je dost předvídatelný hlavně na začátku. Jenom mi chyběla vzpoura na konci knihy, ale to je jen na čtenářovi jak to bude dál. Úžasné, přečtu si znovu a jen doporučuju!

07.05.2020 5 z 5

Ta druhá paní Millerová Ta druhá paní Millerová Allison Dickson

Jedno se knize musí nechat, je velmi čtivá. Ale chování osob je trochu nereálné a tolik náhod na lidi v jedné ulici me taky zaráží. No ke konci jsem se už nevyznala ve vraždách. Oddechovka dobrá, ale brát to trochu s rezervou.

03.05.2020 2 z 5

Polibek vítězů Polibek vítězů Marie Rutkoski

Nejvíce se mi líbil první díl této série. Válka mě v tomto díle vůbec nezaujala, přeskakovala jsem pasáže a hledala jenom dialogy, které za něco stály. Skončilo to jakž takž uspokojivě, ale obešla bych se i bez toho.

30.04.2020 2 z 5

Podzim, na který nezapomenu Podzim, na který nezapomenu Robin Constantine

Přidávám se k většině názorů. Oddechové čtení, ale na mě nějak moc násilí mezi klukama. Nijak neurazí ani nepřekvapí.

19.04.2020 2 z 5

Wildcard: Divoká karta Wildcard: Divoká karta Marie Lu

Tak druhý příběh o Warcrossu se mi líbila více. Poznáváte více temný svět, přátelství i láska vám je tu podávána po malých nenásilných dávkách. Na rozdíl od první knihy, kdy se dal příběh víceméně odhadnout, se druhý díl úplně povedl. Zápletky byly vynikající a konec s Hideem jsem nečekala. Supr!

01.04.2020 4 z 5

Warcross Warcross Marie Lu

Kniha vážně byla čtivá, místy připomínala Ready player one, ale stále je děsivé co dělá virtuální realita s lidmi. Mrzí mě, že se příběh dál odhadhnout, takže mě konec vůbec nepřekvapil. Ale to nic nemění na tom, že se pouštím do druhého dílu.

17.03.2020 3 z 5

Dva tajemství neudrží Dva tajemství neudrží Karen M. McManus

To byla nálož emocí teda! Děj měl spád a plynul si svým tempem. Bála jsem se, že příběh bude přitažený za vlasy, ale nakonec byl i uvěřitelný. Na mě tam bylo příliš mrtvých, některé úmrtí bych i vypustila. Mohli vraha dopadnout dříve před těmi dvaceti lety. Ale ten konec a poslední věta tomu zanechalo šťávu a na knihu myslíte další týdny.

09.02.2020 3 z 5

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Nejspíš vybočím z řady když reknu, že mě kniha moc nezaujala. Což se u Collen nikdy nestává. Kdyby celá rodina nebyla psychicky labilní byl by pro mě příběh uvěřitelnější. Velké poslání ohledně deprese jsem ani nezaznamenala přes všechny ty rodinné problémy. Těžce se mi příběh četl, nesedlo mi to.

01.02.2020 2 z 5

Podlý král Podlý král Holly Black

Druhý díl se mi líbil méně než prvni, který měl říz a o prolévání krve nebyla nouze. Podlý král byl velmi politický a ke konci mě už začínaly unavovat jenom Judeiny myšlenky. Cardan je velmi zajímavá postava, dokáže překvapit a netuším s čím přijde příště. Locke a Madoc mají určitě do třetího dílu nějaký plán a doufam, že to bude stát za to.

24.01.2020 3 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Tiffy na mě působila jako hrdinka z knihy Než jsem tě poznala. Čekala jsem od příběhu jiné plynutí takže mě mile překvapily zápletky. Všechny postavy jsem si oblíbila a Justin byl třešnička na dortu. Takového ex přítele bych nepřála nikomu. Super oddychovka

18.01.2020 3 z 5

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

Byla to napínavá kniha, ale nejspíše jsem čekala od příběhů něco jiného. Konec byl překvapivý, ale je možné ho odhalit dříve. Fajn první počtení tohoto roku

15.01.2020 3 z 5