Mako123123 Mako123123 komentáře u knih

Snehuliak Snehuliak Jo Nesbø

Od Nesba je toto moja prvá a môžem so spokojnosťou prehlásiť že to bolo celkem GOOD. čítal som už síce viacero lepších krimi-detektívok od iných autorov (najmä od Michaela Connellyho) a zdielam názor s komentom od ,Vikomtka, že podobných krimi je už dosť (najmä s veľmi podobnou ba až totožnou zápletkou) ale inak som spokojný. Až do nejakej 300. strany som bol rozhodnutý tomuto dielu dať plný počet v hodnotení, no ten až príliš nahustený záver a zopár klišé ma od toho odradili. Páčilo sa mi najmä to prelínanie dejov- to čitateľa nútilo premýšlať o tom i mimo to a to ja mám veľmi rád.. ked môžem spolu s hl. hrdinom prežívať, dedukovať a sledovať kroky... Takže 4/5. ...budem čítať aj jeho dalšie... ;)

25.10.2013 4 z 5

Meno vetra Meno vetra Patrick Rothfuss

Na odporučenie kamaráta... vraj najlepšia fantasy. (podla neho)
Hmmm... ja by som bol k tomu vyjadreniu trocha triezvejší, opatrnejší: bolo to fakt dobré. 1. polka knihy mi pripomínala zmesku HP a Eragona. 2. polka knihy- to už bolo troška originálnejšie... Málokedy ma dej nezaujímal, celkovo som skôr spokojný, i ked tá romantická linka ala Denny ... ajjaj jaj, -ja nie som moc veľký romantik :D Ale inak good, zaujímavé, pútavé, odzbrojujúce (najmä ten ,,záver,, s Bastom) Pôjdem na pokračovanie... zatial tomu dávam 3/5 s odretými ušami.

22.10.2013 3 z 5

Odvolanie Odvolanie John Grisham

Kniha ktorá ma (po prečítaní) zaujala koli tomu že dej a výsledok je ako z reality (i ked sa jedná o fiktívny príbeh). Proste žiaden hollywoodsky happy-end, žiadny romantický záver. Kniha jak život. Pre niekoho to môže byť nuda ale podľa mňa (tie podvodné a nečestné intrigy, tie zákulisné ťahy a byrokracia v oblasti súdnictva, právnikov, advokátov, odhalovanie kto ťahá za nitky, kto stojí za oponou) boli pútavé v zmysle že udržali moju pozornosť a zvyšok knihy som prečítal ,,jedným dychom,,. Príbeh mi znova ukázal že každá minca má dve strany (a jednu hranu) a že žiadne riešenie nie je jednoznačne dobré alebo jednoznačne zlé ale že všetko má svoje výhody i nevýhody. Túto knihu hodnotím na 5/5 (s odretými ušami :D )

28.09.2013 5 z 5

Nohy z jílu Nohy z jílu Terry Pratchett

Tak toto bolo fakt vydarené. Vtip, génius, filozofia (napr: tá časť že kôň môže mať väčšiu cenu než človek) celé to vyšetrovanie dalšieho zpletitého prípadu + záver tejto časti ala samo-mysliaci golem. :) Moc pekné :) Jednoznačných 5/5

17.09.2013 5 z 5

Muži ve zbrani Muži ve zbrani Terry Pratchett

Hmmm... tak ten mierne smutný záver (pohreb) mi síce trocha vadil (v knižke komédio-paródia) to podľa mňa nemá čo hľadať , ale i tak... Kniha veľmi dobrá, pútavá, vtipná a akčná... 4/5 idem na daľšiu :)

12.09.2013 4 z 5

Magický prazdroj Magický prazdroj Terry Pratchett

Veľmi dobrá a zaujímavá časť, bez Dvoukvítka to bolo o trocha lepšie podla mna, ten jemne epický záver s pootvoreným koncom... paráda .. takže 5/5

20.08.2013 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

http://miladasouckova.blog.idnes.cz/c/290533/Nasekal-mi-na-zadek-ja-tam-mela-padesat-odstinu-sede-a-orgasmus.html ... heh tak toto pobavilo! :D nie, nečítal som to (našťastie) ale čítal som zopár úryvkov z internetových knihkupectiev... za takú žumpu nebudem predsa vyhadzovať peniaze ... Len k tomu dodám že fakt že tú ,,knihu,, napísala 50 ročná tlustá housewife mi úplne stačí... už tie úryvky mi spôsobili nevolnosť . Takže u mna ODPAD!
P.S: Skutočnosť že je to tak populárne dokazuje že reklama a propaganda médii je na nezaplatenie. A takisto IQ a súdnosť niektorých dievčat/žien je zarážajúca.

18.08.2013 odpad!

Lehké fantastično Lehké fantastično Terry Pratchett

Tak ako i u predchádzajúcej časti-/Barva kouzel/ , tak i toto hodnotím ako celkom dobre. Čiastočne až príliž šialené ale..... Ono to má v podstate v tom aj tú výhodu- tak veľkú fantáziu to rozvíja až je to niekedy otravné ale zároveň ma to akymsi spôsobom pohltí a zaujme . Ťažko to vysvetlit.... Jednoducho je to úplne iný svet . DOSLOVA. Takze zase- 4/5 a idem na /Magický prazdroj/.

17.08.2013 4 z 5

Film som videl asi pred vyše rokom a moc sa mi lúbil. Mám takúto tému- utopického filozofovania veľmi rád. A tak ten film i táto kniha ktorú som si po dlhej dobe zaopatril a prečítal mi sadla ako vyšitá... Ako sa vraví: ako uliate, sadla ako riť na šerbel... a podobné prívlastky :D
Konkrétne ku knihe:- prvá časť bola super, zaujímavá, plná geniálnych hlášok, a tém na zamyslenie (pre mna jakošto človeka ktorý sa o takéto dačo troška zaujíma to bolo trochu inšpirujúce (narážam na veci ktoré som ešte vo svojích úvahách nevidedukoval) )- takže i tak som mal o čom premýšlať,... proste super.
Druhá časť (Na svetelnom paprsku) bola už troška slabšia ale i tak celkem dobrá... ten záver bol myslím fajn... ani nie príliž ,,uhozený,, ale zároveň si to zachovalo tú ,,magickosť,,
....
Takže u mňa jednoznačne 5/5

13.08.2013 5 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Toto je jeden z mála prípadov kedy sú filmy omnoho lepšie než knižné predlohy... Knižná trilógia PP je síce (možno) ,,fajn,, ale filmom sa to nevyrovná... a to z jedného prostého dôvodu:
Tam kde v knihách je putovanie, cestovanie, chodenie, kráčanie, blúdenie a znova putovanie je vo filmoch nahradené akciou. Akciou ktorá je v knihách spomínaná v zopár vetách alebo retrospektívnych spomienkach rozprávania postáv.

Teraz konkrétne ku knihám: SP- tak dobré ako i nudné. DV- jemné zlepšenie, najmä čo sa týka vývoja deja a postáv (napr: Glum) NK- spočiatku fajn, ale tá Frodovská časť je nuda (zasa takmer nekonečné blúdenie po Mordore). Kniha (dejovo) vpodstate končí na 230-tej strane. Všetko potom je síce milé a pekné ale nemuselo toho byť takmer 100 strán! - diagnóza: až príliž dlhý záver.
Aspoň že to neskončilo trapno-romanticky (ala Frodo nájde svoju celoživotnú lásku v podobe tej najkrajšej hobitky pod slnkom). :D ale dodatky už nechcite aby som čítal. ;)

Trilógii tak ako i tejto 3. knihe dávam so zaťatými zubami 3/5 (pretože chápem že v tej dobe ked toto bolo nové to bolo originálne :) )

06.08.2013 3 z 5

Kůň a jeho chlapec Kůň a jeho chlapec C. S. Lewis (p)

Priemer... ani oc dobré ani moc špatné... kto má rád Narniu bude mať rád i Koňa :D

01.08.2013 3 z 5

Princ Kaspian Princ Kaspian C. S. Lewis (p)

Jedno slovo: Slabota. ,, nie fakt som čakal niečo lepšie

Pouští a pralesem Pouští a pralesem Henryk Sienkiewicz

Pútavé, výpravné, hodne veľa prírody... mne sa to páčilo i ked obsah - zápletka- bola trochu slabá.

01.08.2013 4 z 5

Čarodějův synovec Čarodějův synovec C. S. Lewis (p)

,,0-tá,, kniha ale celkem zaujímavá. o niečo lepšia než následujúce diely

01.08.2013 4 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

aaale dalo sa i ked film ma bavil iac... toto už na mna i v tom veku bolo trocha moc detské..

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

na odporúčanie kamaráta- moc dobré :) spokojnosť

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

veľmi dobré pokračovanie prvého dielu- zrovnatak dobrého :)

01.08.2013 4 z 5

celkom fajn i ked nie moc... mrzel ma tam ten záver piatka :/

Temné hmoty Temné hmoty Philip Pullman

Jedna z tých najpodarenejších fantasy ság. Lubila sa mi tam tá hrúbka zvezku ale i to gradovanie deja ako postupne prechádzali vesmírmi- svetmi. Film -zlatý kompas bol však v porovnaní s 1. knižkou omnoho slabší.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Celkom fajn kniha na zamyslenie. Poteší i poučí ...