malazluta malazluta komentáře u knih

Velká kniha příběhů pro XXI. století Velká kniha příběhů pro XXI. století Neil Gaiman

Jak už to u knih podobného typu někdy bývá - některé povídky mě nadchnuly (Juvenal Nyx, Na ďáblově schodišti, Pravda je jeskyně v černých horách, Terapeut), jiné upadly v zapomnění. Pár povídek se mi nijak zvlášť nelíbilo, byly o ničem a určitě se k nim nevrátím. Vyslovené utrpení bylo přelouskat "Panenský let McCaudeyho Bellerophona"... kdyby tato povídka byla o 2/3 kratší jenom by jí to prospělo a možná by potom vzbudila můj zájem, na rozsah jaký má, jí chybí svižnost děje (zaručeně ji doporučuji v případě chronické nespavosti).Celkově je pro mě kniha trochu lepší průměr, mé hodnocení zvyšují na začátku zmíněné povídky.

26.07.2013 4 z 5

Mezisvět Mezisvět Neil Gaiman

Tato knížka se díky tomu, že není tolik obsáhlá, čte opravdu hodně rychle. Jiná autorova díla mám raději... ale i tak, je to Gaiman a mě nikdy nepřestane udivovat jeho fantazie a styl, jakým je schopen vyprávět i ty nejprapodivnější příběhy.

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Jedna z mých nejoblíbenějších knih..... četla jsem ji mnohokrát a asi mě nikdy neomrzí.

21.05.2013 5 z 5

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

Postavu Anthony jsem si zamilovala již v prvním díle "Vévoda a já" a bylo opravdu zábavné sledovat to, jak si naplánoval svou budoucnost a jak šly všechny plány díky jedné prostořeké Kate k šípku:-) Doporučuju, je to skvělé pokračování série "Bridgerton".

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Tento první díl série "Bridgerton" mě příjemně překvapil. Simona i Daphne jsem si oblíbila a jejich příběh si určitě znovu ještě někdy přečtu.

Kráska a špion Kráska a špion Julie Anne Long

Napětí a romantika... už se těším na další díl trilogie!

20.05.2013 3 z 5

… a pak ji políbil … a pak ji políbil Laura Lee Guhrke

Příjemná a vtipná kniha, kde to mezi hlavními hrdiny příjemně jiskří. Moc se mi líbila a určitě doporučuju:-)

Pravda o markýzi S. Pravda o markýzi S. Sabrina Jeffries

Když jsem knížku četla, byla fajn, teď když si po pár dnech snažím vybavit nějaký děj, postavy apod., tak se mi to moc nedaří. Pro mě trošku zklamání.

20.05.2013 1 z 5

Dokonalá partie Dokonalá partie Adele Ashworth

Děj této knihy mě nějak zvlášť nebavil, což mě mrzí, protože jiná kniha autorky "Moje drahá Caroline" se mi líbila. Myslím, že autorka příběh neuchopila za dobrý konec a jsem si jistá, že se k této knize již vracet nebudu.

20.05.2013 1 z 5

Moje drahá Caroline Moje drahá Caroline Adele Ashworth

Příběh o tom, jak k sobě hledají dva lidé cestu. Je to moje první kniha od této autorky, kterou jsem četla. Její styl psaní se mi líbil a děj má ten správný náboj. Akorát mi chvilkama vadilo, že hlavní postavy všechno až příliš řeší a občas neví co chcou... ale nakonec všechno dobře dopadne:-)

Gwendelina Gwendelina Jane Ashford

Překvapilo mě, že originál této oknihy vyšel již v roce 1980. Příběh se mi moc líbil a z romantických knih patří tato mezi mé nejoblíbenější.

20.05.2013 4 z 5

Tajné deníky slečny Mirandy Cheeverové Tajné deníky slečny Mirandy Cheeverové Julia Quinn

Milá knížka, která pobaví a přesně to jsem od ní čekala. Děj není nijak složitý a již na začátku je jasné, jak to všechno nakonec celé dopadne, ale tak to u romantických knížek prostě chodí.

20.05.2013 3 z 5

Princové mají přednost Princové mají přednost Kieran Kramer

Druhý díl "Nemožných starých mládenců" je jako první díl především vtipné, příjemné a oddechové čtení. Hlavní postavy jsou sympatické a musím říct, že jsem se při čtení skvěle bavila.

25.04.2013 4 z 5

Klub rváčů Klub rváčů Chuck Palahniuk

Skvělá kniha, mám moc ráda filmové zpracování a knižní předlohu jsem si zamilovala úplně stejně.

24.04.2013 5 z 5

Střevíček pro Popelku Střevíček pro Popelku Nicole Jordan

Mám ráda příběhy z Anglie z 19. století, ale nemůžu si pomoct, tato kniha je opravdu hovadina.

18.04.2013 odpad!

Dobrá znamení Dobrá znamení Terry Pratchett

Mám hodně ráda jak Gaimana, tak Pratchetta a moc se mi líbí, že v této knize je od každého z nich něco. Armagedon v tomto podání bych si klidně nechala líbit:-)

18.04.2013 5 z 5

Američtí bohové Američtí bohové Neil Gaiman

Já už vlastně ani nevím, kolikrát jsem tuto knihu četla ... prostě ji miluju, co dodat:-)

18.04.2013 5 z 5

Deset polibků Deset polibků Sarah MacLean

První díl "Seznam skandálních snů" se mi líbil o něco víc, ale i tak je "Deset polibků" pěkná knížka. Původně jsem chtěla dát 3* , ale díky postavě Nicholase (kterou člověk prostě musí mít rád) jsem dala o jednu víc. Oproti tomu mě hlavní hrdinka občas rozčilovala, že všechno zbytečně až moc řešila.

18.04.2013 4 z 5

Záměna Záměna Nika Peas (p)

Kniha o tom, jak chudá překladatelka ke štěstí přišla... Příběh je podle mě slabý a předvídatelný - již na začátku je jasné, jaký bude konec a jakým směrem se bude děj ubírat. Autorka nepřekvapí žádným zásadním zvratem, který by čtenář nečekal. Nemůžu si pomoct, ale z této knihy mám stejný pocit jako z nějaké telenovely a ty zrovna nemusím.

17.04.2013 1 z 5

Seznam skandálních snů Seznam skandálních snů Sarah MacLean

Opravdu skvěle jsem se při čtení bavila a o to, myslím, jde u této knihy především:-)

11.04.2013 4 z 5