MamaKnihomolka MamaKnihomolka komentáře u knih

Pravda o zázracích Pravda o zázracích Atticus (p)

Opět krásné verše, které jsem si naprosto užívala. Knihu jsem vždy četla před spaním a jen se culila a po celém dnu se uvolnila. Celé to bylo v kouzlu lásky, porozumění a upřímnosti.
Sice se mi Tma mezi hvězdami líbila o trošku víc, ale myslím, že to na mé hodnocení a požitek z knihy nemá vliv.
Přiznám se, že některé básně byly tak hluboké, že jsem jim zcela neporozuměla. A to je to krásné. Budu je číst dokola a dokola, dokud nedozraji v to, aby všechny pochopila.

18.06.2020 4 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Ke knize mě přivedl zajímavý námět. Knihy z prostředí psychiatrie zbožňuji. Vůbec jsem nevěděla do čeho se pouštím a ze začátku mě vůbec kniha nebavila a nechápala pořádně o čem je. Zejména mi nešlo do hlavy proč si zrovna Theo myslel, že jen on ji vyléčí. Hodně jsem přemýšlela jestli v tom není tajná láska chorého člověka, který si hraje na psychoterapeuta. Na konci jsem vše pochopila a mé pochybnosti se vysvětlili.
Jak už jsem zmínila, začátek byl velmi pomalý,ale cca od čtvrt knihy děj začínal nabírat obrátky.
Kniha se skládá z vyprávění Thea a z deníkových zápisků Alicie, které dodávají knize na čtivosti. Jak se začalo vyvíjet víc a víc věcí tak mi pomalu začalo vše docházet, ale nebyla jsem si svými úsudky jistá,jestli je to vůbec reálné aby se to mohlo stát. Mohlo. I když jsem podobný konec a vysvětlení zápletky čekala,tak jsem tomu stejně nemohla uvěřit. Myslím, že by byl podle knihy i skvělý film/ horor.
Původně jsem chtěla dát jen 3*, ale za ten konec a zápletku musím dát 4*.

27.04.2020 4 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Krásný příběh o lásce, která nemůže být naplněna. Kniha se věnuje tématům všedního života a těžkým rozhodnutím, které se můžou stát každému z nás a to je na knihách od této autorky nejsilnější a nejzajímavější.
Moc mě nevyhovovaly delší kapitoly.
Kniha se dobře a rychle četla. Layken bylo sice 18 let, ale hrozně mě štvalo její impulzivní chování a sobeckost. Will byl hroznej sympoš už od začátku, ale chvílemi se taky uměl chovat jako blbec. Vražda sněhuláka a halloweenské kostýmy Kella a brášky Willa mě dostaly.
Nepovažovala bych to ta nejlepší knihu od Colleen, ale za přečtení rozhodně stojí.

29.03.2020 4 z 5

Pan Podpostel Pan Podpostel Chris Riddell

Kniha, do které jsem se zamilovala. Nádherné ilustrace a příběh, který zaujme dítě a podpoří jeho fantazii. Líbí se mi myšlenka, že pod postelí nečíhá bubák a nebezpečí, ale jen modrý chlupáč, který nechce ležet na zemi, ale v posteli.

02.01.2020 5 z 5

Válečný kůň Válečný kůň Michael Morpurgo

Mě osobně jako milovnici koní se film nelíbil (spíše z toho hlediska, že tam koně trpěli, jinak zpracování perfektní). Dost jsem se knihy bála, protože většinou je kniha lepší než film. Bála jsem se že tam bude více morbidních scén a já to nedám. Ale zjistila jsem, že film byl oproti knize velmi přemrštěný a nakonec jsem knihu úplně s přehledem přečetla. Je velmi jednoduše psaná a má krátké kapitoly. Konec byl úžasný a dobře promyšlený. Prostě doják :)

01.01.2020 5 z 5

Na tuto knihu, ale se těšila. Krásná obálka, zajímavý název a ty fotografie...Má představa o příběhu byla sice jiná, ale nebyla tak hrozná i dokonce mě to bavilo. Díky tomu jsem si koupila i druhý díl, kterém to samé říci nemůžu

01.01.2020 4 z 5

Anna krví oděná Anna krví oděná Kendare Blake

Za mě povedená kniha se strašidelným prostředím, která je velmi čtivá a má zajímavý děj. Krásně popsané chování a vzhled Anny. Za mě mnohem povedenější díl než druhý. Kdyby to skončilo lépe nemusel by být druhý díl, který se mi nelíbil.

01.01.2020 5 z 5

Fobie Fobie Wulf Dorn

Zajímavý námět knihy,proto jsem si ji koupila... Ze začátku byla kniha velmi zajímavá s čtivá, později jsem chvílemi byla zmatená v ději, o kom zrovna kapilota je a trvalo mi než jsem se zorientovala. Celkový konec nabral obrátky a vše do sebe zapadlo. Rozhodně oceňuji promyšlenou zápletku příběhu.
Na knize se mi líbí ten nápad "fobie", že i když to na lidech není vidět, mohou prožívat různé bolesti, strachy a smutek

01.01.2020 4 z 5

Vermontské psycho Vermontské psycho Jennifer McMahon

Už od začátku knihy jsem věděla, že bude slabší než Zimní lidé, které byli prostě PERFEKTNÍ. Kniha se četla dobře, kapitoly nebyly příliš dlouhé a ani se moc neodbočovalo.
Sice jsem byla zvědavá jak vše dopadne, ale na rozdíl od předešlé knihy jsem to tolik nehltala. Námět je rozhodně zajímavý, ale rušily mě občasné překlepy a snadno předvídatelný děj.
Moc se mi líbily 3 dějové linie, které knihu ozvláštnili.

01.01.2020 3 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Když začnu obalem knihy tak jsem se hned zamilovala. Takový zvláštní obal jsem ještě nikdy neviděla. Nejen obálkou mě kniha uchvátila, ale i námětem.
Moc se mi líbí, že případ nevyšetřuje policie a FBI, ale pouhý vědec, který si jde za svou pravdou. Naopak, policie mu nevěří ani slovo.
Super jsou krátké kapitoly, které knize dodávají na dramatičnosti.
Na mě kniha měla pomalý rozjezd,proto ubírám jednu hvězdu. Stále mě zajímalo proč se Theo zajímá o tu svou studentku, jestli to bylo opravdu kvůli výčitkám.
Theo byl pro mě snad nejnudnější postava,kterou jsem kdy četla, ALE doufala jsem , že se bude postupně vyvíjet, což se stalo.
Rozhodně skvělá knihami s výborným zakončením, která stojí za přečtení.

01.01.2020 3 z 5

Holly Holly Stephen King

Mé první pořádné setkání s Holly Gibneyovou, když nepočítám seriálové zpracování Outsidera a povídku Když teče krev. Protože kniha na povídku přímo navazuje, ale pokud jste ji nečetli, za mě se nic neděje.
Už anotace čtenáři hodně napoví co čekat, což si myslím, že někomu nevyhovuje právě pro ten moment překvapení a proto knihu hodnotí hůře. Ale věřte mi, překvapení je tam víc než dost! Víte vlastně kdo za vším stojí, jste jen tichý pozorovatel a držíte Holly palce, aby na vše přišla a nedocházelo k dalším únosům.

Děj se odehrává v období covidu a pádu Trumpa, což mi přijde skvělé. Dodává to určitou autenticitu, kor když si přečtete dodatek autora a to jak ho příběh napadl.
Hodně se skáče v čase, což věřím, že mnohým také nevyhovuje. I mě chvíli trvalo, než jsem si na to zvykla a vždy se zorientovala.
Nejsou také skoro žádné důkazy, na vše si Holly musí přijít sama a postupně odkrývá hrůznou skutečnost. Což někomu přijde zdlouhavé, ale přesně tak to prostě chodí. A proto se mi kniha tak líbila! A ještě k tomu ta svítící obálka ve tmě!!!
Většinu času mi ani nedocházelo, že knihu napsal Stephen King. Je to něco jiného, než je jeho hororová klasika, ale nebyl by to on, aby nepřidal nějaké pikantní a nechutné detaily.
ale moc jsem si to užila a určitě si další díly s Holly Gibneyovou přečtu.

26.06.2024 4 z 5

Gump: Jsme dvojka Gump: Jsme dvojka Filip Rožek

Knihy o zvířatech miluji a zároveň nenávidím. Hodně je prožívám a často si spojuji příběhy s vlastními vzpomínkami a pocity. Ale když ji syn přinesl z knihovny, nemohla jsem říct ne.
Toto přímé pokračování jsme četli společně vždy večer a já byla chvílemi dojatá až mi přeskakoval hlas a měla slzy v očích. V některých částech jsem zavzpomínala na svou předešlou fenku a bylo mi fakt úzko, ale kvůli synovi jsem se udržela.

Kniha je čtivá, příběh jednoduchý a vše dolazují krásné ilustrace a na konci i fotografie z natáčení.

Šťastné, smutné, úsměvné a dojemné čtení ze života psa, který se nevzdává a učí lidi jak žít.

02.04.2024 4 z 5

Závod s časem Závod s časem Lisa Regan

Osmý případ s Josie Quinnovou a můj šestý (první dva díly mě minuly a ne a ne se k nim dostat). Samozřejmě je nejlepší začít od začátku, ale i kdybyste začali jako já nebo i jiným dílem, autorka čtenáře příjemně a nenásilně uvede do děje i situací, které se staly v předešlých dílech, aniž by něco vyzradila.
Už na začátek říkám, že to není žádný Chris Carter. Žádné brutální a krvavé vraždy (, který miluju a mimochodem sérii Roberta Huntera doporučují!) ale přesto si mě tato série něčím získala. Případy jsou zajímavé, svižné, postupně odkrývající vodítka, napínavé a akční.

Případ se detektivky Josie dotýká až moc. Řeší totiž únos své sestry. Jak se dočtete v anotaci, Trinity si o to víceméně říkala, ale to nic nemění na tom, že ji jde o život a Josie se musí pohořit do nevyřešeného případu x let zpět, do své minulosti a hlavně do minulosti a myšlení své sestry, kterou za tři roky co jsou opět sestry neměla (nebo nechtěla?) moc šancí poznat a utvrdit sourozenecký vztah.

Kniha mi sedla a moc mě bavila. Na konci jsem byla až dojatá a nemůžu se dočkat dalšího pokračování.

22.03.2024 5 z 5

Zvon Zvon Neal Shusterman

Tato bichlička na mě v knihovně čekala ták dlouho. Letos jsem se zařekla, že pohnu s rozečtenými sériemi a knihami co mám v knihovně delší dobu. A jako vždy jsem si říkala: ' Sakra, proč jsem ji nezačala číst už dřív?!'

Tak skvěle se četla! Děj plynul lehce, vše dokonale promyšlené a přehledné, ačkoli je v knize dost postav a pohledů, které se vzájemně propojují a zase rozdělují.
Střídaly se děje, čas, vsuvky zápisů z deníků smrtek, i proslovy nebo Nimbovi interace.
Vše se dělo z nějakého důvodu i přesto, že to někdy opravdu nevypadalo a bylo to zmatečné.

Líbil se mi konec. Nechápala jsem totiž, jak by se takový průšvih mohl napravit a vše se vrátit zpět do "normálu". Nakonec to autor opravdu vymyslel skvěle!

08.02.2024 5 z 5

Námi to začíná Námi to začíná Colleen Hoover

Přímé pokračování knihy Námi to končí, která patří mezi mé oblíbené od CoHo.
Lily a Altas si totiž zasloužili svůj konec. Dobrý konec.

Miluju ten jejich vztah. Je takový přirozený, zkrátka jako by byli stvořeni jeden pro druhého. Měla jsem za ně oba takovou radost. Usmívala jsem se a přitom se bála co bude dál.

Atlasův "terapeut" Theo byl prostě boží. Moc jsem se bavila jeho prupovídkama a přímostí. Celkově se mi velmi lehce vžívalo do postav a vážně jsem si čtení užívala.

Každá kniha Colleen si mě něčím získá a i když tady nebylo nic co by mi vyloženě roztrhalo srdce na kusy tak, jak jsem u autorky zvyklá, bylo to ale milé zakončení příběhu o dvou lidech, kteří to v životě neměli jednoduché.

19.01.2024 4 z 5

Vše, co k tobě cítím Vše, co k tobě cítím Nora Welling

Ještě jsem se nechtěla loučit se sluníčkem, a tak jsem se pustila do prvního dílu série Pro tebe všechno ze Španělské Andalusie za Damiánem a Lindou.
Miluju téma koní, sama je miluju a díky skvělému vykreslení, jsem chvílemi zacítila i jejich vůni.
Autorka si opravdu pohrává s popisem. Přírody, jídla, pocitů a chování postav. Ale nelekněte se, není to vůbec nudné a zdlouhavé. Naopak! Díky tomu jsem tam chtěla být s nimi. V hřebčíně v horkém Španělsku

I pohledy obou hlavních postav si můžeme přečíst, což je vždycky skvělé a příběh to obohatí. Oba se perou se svými démony a kdyby bylo vše psáno jen z jednoho pohledu, věřím, že by čtenář byl dost zmatený.
Nelekněte se, není to žádný zaříkávači koní, ale příjemný příběh, ve kterém se postavy potýkají s velmi důležitými a nepříjemnými nástrahami života.

Moc nechápu nízké hodnocení na databázi knih, protože za mě je díky prostředí kniha originální a je taková dospělá. Ke konci jsem díky určitému gestu byla vážně dojatá.

Tento díl se mi oproti druhému líbil o trochu víc, ale bude to asi jen těmi koňmi a prostředím hřebčína, které fakt miluju.

Už se moc těším až se do Andalusie zas vrátím a to za posledním bratrem Álvarezovým – Ramónem.

15.11.2023 5 z 5

Do morku kostí Do morku kostí Camille DeAngelis

Od této knihy jsem neměla žádná očekávání, zaujala mě ale natolik, že jsem si ji přečíst musela. Miluju originalitu a šokující věci a tato kniha je splňuje dokonale. Už u první kapitoly jsem si říkala: "Hustý!" A mé malé masochistické já se tetelilo blahem. Je úsměvný ten paradox, že autorka je veganka. :D

Už od začátku mi bylo Maren líto. Ta její samota a to jak byla ztracená mě drásalo. Vlastně je to dost smutný příběh. Nemůžu a ani nechci nic prozrazovat, ale reakce Maren na zlomovou a nečekanou věc mi přišla dost mimo, když se ohlédnu jak reagovala po celou dobu knihy. Kdo četl asi ví, kdo nečetl, doporučuji přečíst.
Na obálce je "temná romance ". No... Já žádnou extra přitažlivost mezi postavami nepocítila. Zkrátka mi přišli jako kámoši, kteří přežívají. Lee byl sympoš, ale i dost uzavřený a já myslela, že se o něm dozvíme víc.

Chápu, že Maren o sobě jako kanibalce (kromě toho, že byla v jistém záchvatu) nic moc nevěděla, ale já přicházela na další a další otázky, na které jsem nedostávala bohužel odpověď.
Konec jsem celkově pak už čekala jiný. Cítila jsem se trochu zklamaná a o něco ochuzená...
Ale to neznamená to, že knihu nedoporučuji. Naopak! Je to něco úplně jiného. Syrového a bez zábran, co vás vytrhne ze čtecího stereotypu.

Knihu jsem doslova zhltla. Autorka má velmi čtivý styl psaní a v každé kapitole se něco děje. Bez omáček, zbytečností.
Když budu mít možnost vidět film, nebudu váhat, ale už teď tuším, že bude úplně jiný než kniha. (Ostatně tak jako vždycky :D)

Velmi originální, čtivý a šokující, ale i smutný příběh o snaze přežít a začlenit se.

10.07.2023 4 z 5

Láska a kerosin Láska a kerosin Winter Renshaw

Nejvíc to bolí od někoho komu jste věřili a zanechává to ve vás následky klidně celý život.
Tak bych charakterizovala tuto knihu.
Obálka si mě naprosto ziskala (takovéhle typy já můžu ]:)
Originální byla i zajímavá slova na začátku každé kapitoly (,která jsem v životě neslyšela) a která vždy popsala danou kapitolu.

Na tuto knihu jsem se těšila. Anotace slibuje podle mě dost dobrý příběh, ale autorce se to podle mě povedlo tak na půl.
Ač autorka vytvořila dvě skvělé a zajímavé postavy s pokřivenou minulostí, příběhu něco chybělo. Ať už je to nějaká větší chemie mezi postavami nebo zvrat. Vlastně čtete, čtete a ne že by se nic nedělo, postavy si k sobě nachází cestu, sblížují se, ale to je tak nějak všechno.
Lachtan se mi líbil. V jádru skvělý chlap s drsným vzhledem a těžkou minulostí. Na Anneliese jsem si musela chvilku zvykat, ale cestu si ke mě taky nakonec našla.

Nemůžu říct, že by se mi kniha nelíbila. Jen mě mrzí, že mě nevystřelila z ponožek, protože potenciál měla. Bohužel se mi nezaryla pod kůži, tudíž na ní chtě nechtě za pár týdnů zapomenu. :(

Je to příběh o lžích, přetvářce, křivdě, naději a nových začátcích.

24.05.2023 3 z 5

Ešte! (mi daj šancu) Ešte! (mi daj šancu) Teagan Hunter

Poslední díl ze série Texting. Tentokrát o dvojčeti Montany Denver a o bratrovi Zacha z prvního dílu (Láska cez správy).
Hodně na mě působil stejně jako druhý díl. Ale nakonec usuzuji, že byl o chloupek lepší. Zase jsem se bavila míň a bylo to asi tím, že mě ani jedna postava zvlášť neupoutala. Jak příběh plynul, cestu jsem si k nim oboum našla. Moc se mi líbil Shepův progres. Jak si s ním autorka poradila bylo velmi povedené.

Jelikož mezi postavami probíhala sms komunikace zejména v minulosti a to bylo vždy v nové kapitole, bylo to mnohem přehlednější než v předešlých dílech.

Příběh o následcích minulosti v budoucnosti, o nových začátcích a jak moc se dokáží navzájem prolínat.

20.03.2023 4 z 5

Nedám Ti (vedieť) Nedám Ti (vedieť) Teagan Hunter

Třetí díl série Texting, do které jsem se pustila a naprosto mě pohltila. Po trošku slabším druhém dílu (Chce sa mi s tebou m(a)ilovať) přišla zas bomba, u které jsem se neskutečné bavila.

Robbie byl skvělý. Jeho narážky (někdo by řekl, že puberťácké) mě rozesmávaly a k jeho osobnosti se to prostě hodilo. Nápad s protiklady autorka moc dobře uchopila a udělala i slušnou (leckdo by řekl neslanou nemastnou) holku velmi zajímavou, která se kapitolu od kapitoly vyvíjí.
Potěšilo mě, že jsem mohla i nahlédnout do Robbieho hlavy a vědět jak on prožívá příběh.

V každé knize se objeví nějaké zvířátko, do kterého jsou postavy zblázněné. U prvního dílu (Láska cez správy) to bylo originální a dodalo to na vtipnosti, ale už od druhého dílu mi tahle myšlenka přijde otřepaná a čtenář už vlastně ví co čekat.
Další co jsem zmiňovala už v druhém dílu je to, že textovky prostě nejsou oddělené. Třeba to, že si napíšou už další den nebo o týden později, si čtenář může je domýšlet. Stačila by třeba jen hvězdička nebo jakýkoliv oddělovník.

Co se týče samotné zápletky, tak celá série není postavená na nich. Ano, v každém dílu je něco, s čím se postavy musí samozřejmě vyrovnat, ale není to žádné extra BUM, které by vyloženě otřáslo jejich vztahem na delší dobu. Je to zkrátka vtipné odpočinkové čtení, které si rozhodně užijete!

15.03.2023 5 z 5