Marcik7 Marcik7 komentáře u knih

Smolný rok Smolný rok Joshilyn Jackson

Nemůžu říct, že bych knihu přečetla na jeden zátah, ale zaujala mě určitě. Zajímavý styl psaní, každá kapitola z pohledu jedné ze tří hlavních aktérek - 45-leté Ginny, její 30-leté dceři Lise postižené mrtvicí a 15-leté vnučce Mosey, která vlastně její vnučkou není. Každá z nich má nějaké citové problémy, odpovídající věku, a vše začne nalezením kostřičky novorozence v kořenech poražené vrby.

26.12.2022 4 z 5

V pekle ptáci nezpívají V pekle ptáci nezpívají Jarmila Pospíšilová

S mnoha komentáři níže nelze než souhlasit. Přečteno nadvakrát, nenadchne, ale ani neurazí.

16.12.2022 3 z 5

Manžel v domě není pro mě Manžel v domě není pro mě Alena Jakoubková

Takový nepravděpodobný (v několika směrech) příběh jako z nejčervenější knihovny, příliš mnoho popisů různých pokrmů, tak vzorná rodina až to bolí...jinak naprosto souhlasím se Salexice. Bylo to peklo, ale takové milé...

06.12.2022 2 z 5

Chlapec s kamínky Chlapec s kamínky Sophie Loubière

Nemůžu říct, že bych se začetla od začátku, naopak, ale závěr mi to vrchovatě vynahradil.

19.11.2022 4 z 5

Pětidomí Pětidomí Tomáš Přibyl

Panoptikum postav, žádné velké napětí, příběh o opičí mateřské lásce.

10.11.2022 3 z 5

Největší laskavost Největší laskavost Cath Staincliffe

Příběh nabitý emocemi, což se dá vzhledem k tématu eutanázie očekávat. Zkoušela jsem se do hrdinky vcítit a už jen to bylo nesmírně těžké, i když jsem ji naprosto chápala. Jak může milující člověk souhlasit s dobrovolným odchodem ze života milované bytosti a přitom vědět o jeho fyzickém utrpení - je to tak rozporuplné, že to musí člověka trhat na kusy. Velkou část textu tvořily též scény ze soudní síně.

19.10.2022 4 z 5

Zranitelná oběť Zranitelná oběť John Sandford (p)

Lucas je prostě třída. Perfektně zorganizuje pátrání po mladé Skye i po Pilátově skupině dealerů drog a vrahů batůžkářů a nejen jich...

11.10.2022 4 z 5

Všechno je jinak! Všechno je jinak! Gilles Legardinier

Vůbec jsem nečekala, že v této knize najdu tolik moudrosti, laskavosti a humoru. Je známo, že obyvatelé Anglie a Francie se navzájem moc nemusí, ale v tomto příběhu si porozuměli více než dobře.

07.09.2022 5 z 5

Zabít Alexe Crosse Zabít Alexe Crosse James Patterson

Myslela jsem si, že mě to nebude moc bavit, protože terorismus a politiku v knihách nemusím, ale opak byl pravdou. Mělo to spád, bylo to napínavé, velmi tomu jako vždy napomáhají krátké kapitoly, prostě to odsejpá. Takže za mě opět za pět pro Pattersona.

13.08.2022 5 z 5

Právo na vraždu Právo na vraždu Veronika Černucká

Detektivní povídky. Měla jsem poněkud jinou představu, bylo to poněkud krkolomné, místy nepravděpodobné, ale dalo se to přečíst.

11.08.2022 2 z 5

Co je tvoje, je i moje Co je tvoje, je i moje Tess Stimson

Knihu jsem přečetla nadvakrát, velmi čtivá, zajímavé a uvěřitelné problémy a psychologické profily hlavních postav. Moc doporučuji!

27.07.2022 5 z 5

Skočný příliv Skočný příliv Rolf Börjlind

Napínavé, propletené a velmi překvapivý závěr, i když už jsem něco málo tušila...zkusím ještě něco od tohoto páru autorů.

25.07.2022 5 z 5

Smrtící stvoření Smrtící stvoření J. D. Robb (p)

Klasická, opět výborná Eva Dallasová, v úzké spolupráci s tentokrát celým velkým týmem specialistů včetně Roarka. Paráda.

20.06.2022 5 z 5

Černé světlo Černé světlo Peter May

Knihy pana Maye se mi líbí, ať už jsou z řady Akta Enzo nebo jiné. Enzo je zajímavá postava, přitažlivá, rozporuplná, budu určitě pokračovat ve čtení dalších dílů.

09.04.2022 5 z 5

Jičínské pole mrtvých Jičínské pole mrtvých Vlastimil Vondruška

Skvělá logická hádanka, přečteno velmi rychle, prostě paráda jako všechny detektivky pana Vondrušky.

21.03.2022 5 z 5

Agatha Raisinová a vražedná setba Agatha Raisinová a vražedná setba M. C. Beaton (p)

Bavilo mě to a anglický venkov mám ráda. Agathu už trochu víc znám a je mi čím dál sympatičtější.

27.12.2021 4 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Trochu zdlouhavější, nic moc napětí, zajímavá koncovka.

22.12.2021 4 z 5

Róninova milenka Róninova milenka Laura Joh Rowland

Pochopit zvyklosti a zákony panující v Japonsku na začátku 18.století není právě jednoduché. V této knize je hlavním tématem zákon "bušidó" zavazující samuraje k věrnosti svému pánovi až za hrob, a to doslova...Sanovi se opět podaří vyřešit těžký úkol v situaci kdy jemu i celé jeho rodině hrozí velmi neblahý osud.

04.10.2021 5 z 5

Celej Franz! Celej Franz! Marta Davouze

Krásným jazykem popsané osudové časy naší republiky, počínaje okupací Německem a konče okupací Rusy a normalizací. Hlavní postava neteře Franze Kafky je vykreslena velmi barvitě a podle všeho to byla zajímavá osobnost.

20.06.2021 4 z 5

Ona, oni a já aneb Vychovatelem snadno a rychle Ona, oni a já aneb Vychovatelem snadno a rychle Miroslav Macek

Jde vlastně o jakousi sbírku komických příhod a vtipů. Příliš mě nenadchla, ale hodí se mi do Výzvy...

14.02.2021 2 z 5