Marcik7 Marcik7 komentáře u knih

Smutný žhář Smutný žhář Tomáš Přibyl

Knihy z edice PČD nemají většinou vysoká procenta hodnocení, ale já je čtu ráda. Tato se mi líbila, případy byly zajímavé, popisovaly způsoby vyšetřování a byly čtivé.

01.11.2023 4 z 5

Kosti nikdy nelžou Kosti nikdy nelžou Kathy Reichs

Napínavé, zajímavé, jen ta spousta neustále opakovaných jmen mě trochu rušila v soustředění.

19.10.2023 4 z 5

Zločin na Bezdězu Zločin na Bezdězu Vlastimil Vondruška

Trochu jsem se ztrácela v postavách - každý bylo z něčeho nebo odkudsi - a provázanost příbuzenská tomu napomohla, ale to je prostě ta historie, no. Jinak zápletka dobrá, připomínky na dříve řešené případy taky. Ale toho nevázaného sexu, wow!

10.09.2023 4 z 5

Kdoule Kdoule Ivana Chřibková

Tak třetí díl už tak třeskutě vtipný nebyl, ale bavila jsem se. Takzvaně vystoupit ze své komfortní zóny a podniknout cestu do neznáma, nota bene když neovládám jazyk oné země, to chce odvahu. Líbily se mi vtipné vsuvky její starostlivé maminky ("s nikým cizím se nebav!").

31.08.2023 4 z 5

Pohřebiště obětí Pohřebiště obětí John Sandford (p)

U staré farmy v nepoužívané nádrži najdou pozůstatky více než dvou desítek žen. Kdo a jak dlouho zde schovával těla svých obětí a kdo byly ta ženy? Lucas Davenport jako jediný je schopen najít zrůdu, libující si v mučení, znásilňování a zabíjení a nakonec i zachránit svoji kolegyni, která se stala poslední jeho obětí. Od začátku do konce napínavé, prakticky žádné hluché místo.

26.08.2023 5 z 5

Katova dcera a Rada dvanácti Katova dcera a Rada dvanácti Oliver Pötzsch

V případě této série se musím stále opakovat - skvěle popsané postavy a prostředí, čtenář je přímo na místě v ději. Obdivuji autorův smysl pro detail i smysl pro humor, na to v jaké těžké a pro mě nepředstavitelné době se vše odehrává - už jen popsané druhy poprav způsobují mrazení v zádech. Osvícenci a učenci neměli lehké postavení v době pověr a nekonečné moci vládnoucí šlechty. Jdu hledat další díl...

07.08.2023 5 z 5

Ruka ruku myje Ruka ruku myje J. D. Robb (p)

Traumatizující zážitek z dětství, kdy ji týral a zneužíval vlastní otec a ona ho v sebeobraně ubodala jako osmiletá, se v tomto případě vrací ve vzpomínkách víc než obvykle. Ale Eva to samozřejmě zvládne i díky svému charismatickému muži Roarkovi. Velmi obdivuji schopnost autorky vymýšlet neustále nové naprosto logické zápletky a popsat myšlenkové pochody Evy při jejich rozplétání. Prostě paráda!

23.07.2023 5 z 5

Slepé okno Slepé okno Michal Fieber (p)

Exkomisař Houdek je postarší sympaťák s různými zdravotními problémy, který odráží nájezdy žen ze svého okolí a nakonec přežije i pád ze třetího patra - no kdo to má?!? Ale četlo se to mile a dobře, tedy za 3.

15.07.2023 3 z 5

Štěstí najdeš na prýglu Štěstí najdeš na prýglu Pavel Čech

Tato kniha se ke mně dostala díky ilustracím Pavla Čecha, který je mým oblíbencem. Brněnský hantec příliš neovládám a občas jsem nevěděla "vo co go", ale docela mě pobavila. Kapitoly nejsou příliš dlouhé, takže jsem dokázala udržet pozornost...

15.07.2023 4 z 5

Smrt poctivého lichváře Smrt poctivého lichváře Stanislav Češka

Pan Češka se rád vykecává, jako by se snažil spíše o humoristický román, přitom jeho zápletka by při troše snahy vydala na opravdu dobrou detektivku. Ale jako oddechovka na jeden den dobrý.

16.06.2023 3 z 5

Samotářka z Mill River Samotářka z Mill River Darcie Chan

Příběh ženy, která díky sociální fobii žila v téměř naprosté izolaci v krásném domě, a i když svůj strach nepřekonala, živě se zajímala alespoň zdálky o život v městečku. Snažila se díky své majetnosti a šlechetnému srdci ulehčit život jeho obyvatelům. V příběhu se objevilo několik zajímavých momentů, kvůli kterým doporučuji knihu k přečtení.

22.05.2023 3 z 5

Katova dcera a hra se smrtí Katova dcera a hra se smrtí Oliver Pötzsch

Hlavní hrdinové, ať už kat, jeho dcera či zeť, se často dostávají do neřešitelných a život ohrožujících situací, ale vždy se nějakým řízením náhody ze všeho celkem ve zdraví dostanou. Bylo to opět velmi napínavé, některé detaily drsné, ale tak to v té době asi opravdu chodilo. Jak lehce se dá ovládnout dav zakouší lidstvo už odjakživa, zde se to ukázalo taky. Turistický průvodce na závěr knihy je bonusem pro cestovatele.

27.04.2023 4 z 5

Přichází čas pomsty Přichází čas pomsty Veronika Černucká

Taky jsem měla trochu problém s množstvím postav, nicméně zápletka dobrá, občas došlo i na humor, docela čtivé.

16.04.2023 3 z 5

Ruddy Ruddy Pavel Čech

Jako obdivovatelka komiksů Pavla Čecha jsem opět nadšená. Bylo to samozřejmě trochu jiné než jeho pozdější díla, nebylo to tak do detailů propracované, ale přesto skvělé.

08.03.2023 5 z 5

Vražda neviňátek Vražda neviňátek Stanislav Češka

Strašně rozvláčné a nezáživné. Práce kriminalistů samozřejmě není stejná jako v knihách nebo v televizi, ale v detektivce čtenář očekává něco jiného než detailní popis porad, výslechů a paragrafů, nýbrž alespoň trochu vzruchu a snahu autora o napětí a jakousi zápletku. Oceňuji snahu o humor.

03.03.2023 2 z 5

Dokonalá iluze Dokonalá iluze James Patterson

Jak to ten Patterson dělá?!? Ta gradace napětí je ve všech jeho knihách, čtenáři se nechce věřit, že to dokázal zase...vážně je dobrý. Doporučuji.

19.02.2023 5 z 5

Dům na útesu Dům na útesu Nora Roberts

Dobře namíchaná směs romantiky, erotiky a hlavně napětí.

14.12.2022 5 z 5

Čtvrtky v parku Čtvrtky v parku Hilary Boyd

Hrdinka příběhu byla asi tak v mém věku, takže pro mne zajímavý pohled na její vztah s manželem. Dost mi vadilo oslovení "holka stará", nesedělo mi v textu, možná by šlo formulovat v překladu lépe?

19.10.2022 4 z 5

Lásko, kde jsi? Lásko, kde jsi? Nick Spalding

I když už jsem věkově úplně jiná skupina, bavila jsem se velmi dobře a věřím, že u mladých čtenářů a hlavně čtenářek tato kniha zaboduje lépe.

25.09.2022 3 z 5

Poslední na řadě Poslední na řadě Tess Gerritsen

Nezklamala a konec velmi překvapivý, doporučuji určitě!

04.09.2022 5 z 5