Marcik7 Marcik7 komentáře u knih

Žena, která se ponořila do srdce světa Žena, která se ponořila do srdce světa Sabina Berman

každopádně velmi zvláštní kniha, ale svým způsobem pro "normálního" člověka objevná, inspirující až očistná

22.03.2018 4 z 5

Chuť na lásku Chuť na lásku Zdenka Procházková

Knížka malá , ale nabušená :) a to doslova. moc se mi líbila, byla distingovaná stejně jako její autorka, kterou obdivuji pro její půvab a eleganci do vysokého věku. Doporučuji !

09.01.2018

Překlep a Škraloup Překlep a Škraloup Tomáš S. Končinský

něco tak úžasného se mi už dlouho nedostalo do rukou, tolik krásné fantazie, nových slov a legračních jmen - a ani jeden překlep, což v dnešní době nebývá vždy zvykem, takže za mě 100 procent!

29.12.2017

Dobře mi tak Dobře mi tak Radka Třeštíková

zajímavá knížka, hodně myšlenek, citací i veršů, líbila se mi - navíc má překvapivý konec...

02.05.2017

Láskyplná smrt Láskyplná smrt Stanislav Češka

Stanislava Berku mám ráda, je to spíš takový humor než detektivka. Vraha nabídl poměrně průhledně, zápletka ušla.

24.06.2024 2 z 5

O andělovi O andělovi Pavel Čech

Poetické čtení s opět úžasnými obrázky, tentokrat s hlubším a vážnějším zamyšlením. Opět Čechovská nádhera.

21.06.2024 5 z 5

Smrtící okamžik pravdy Smrtící okamžik pravdy Roman Cílek

Soubor detektivních povídek známého autora. Bohužel mě příliš nezaujal.

21.05.2024 3 z 5

Bude to dobrý rok Bude to dobrý rok Sue Mongredien

Četlo se to samo. Životní kotrmelce tří mladých žen, které od základu změnily svůj život ať už vlastním přičiněním nebo okolnostmi. Nevím, která mi byla nejsympatičtější, ovšem Gemminu matku Karen bych asi zabila…Rozhodně doporučuji k přečtení.

13.05.2024 5 z 5

Když se rojí smrt Když se rojí smrt Jarmila Pospíšilová

Také myslím, že už jsem četla od autorky lepší věci. Oba případy, postavy i okolí docela zajímavé, ale dohromady to nějak drhlo.

28.04.2024 2 z 5

Život jako hobby Život jako hobby Marcela Mlynářová

Tak činorodou ženu jsem v životě snad nepotkala. Líbil se mi její popis putování po vlastech českých i v zahraničí, protože jsem nečekala žádnou románovou zápletku a nebyla proto zklamaná. Její vyprávění o mamince a poté o její ztrátě mi bylo blízké protože jsem v nedávné době prodělala stejné chvíle.

18.04.2024 3 z 5

Případ andělské košile Případ andělské košile Inna Rottová - Mirovská

Další případ doktorky Brodské, tentokrát z nemocničního a literárního prostředí. Není to nijak zvlášť napínavé, ale mám ráda autorku a české detektivky.

12.04.2024 3 z 5

Božské hamižnice Božské hamižnice Petr Kopl

Vtipné jako vždy a Krákal je nejlepší “shrnovač jak ho pojmenovala Morganka.

07.04.2024 5 z 5

Tajuplná žena Tajuplná žena Nora Roberts

Šestnáctiletá Elisabeth je svědkyní dvojnásobné mafiánské vraždy a tím začne její skrývání s proměnami identity. Je vysoce inteligentní ajťačka, umí se nabourat do všech možných databází. Jelikož si ji její asociální matka pořídila jako jakýsi experiment ze zkumavky, nepoznala Liz normální rodinné vztahy a vazby, takže přijímat vzájemnou důvěru a lásku muže se musí teprve naučit. A jelikož je to i romantický příběh, vše se podaří vyřešit.

07.04.2024

Duchovládnice Duchovládnice Petr Kopl

Tentokrát se v knize připomínají nejznámější české pohádky, třeba kráska a zvíře nebo Sněhurka a sedm trpaslíků.

25.03.2024 5 z 5

Líný manžel, holé neštěstí Líný manžel, holé neštěstí Alena Jakoubková

Tak nevím, dost věci mi přišlo trochu nepravděpodobné, pořad se strašně moc vařilo a chystaly se hory jídla, ale představa útulného penzionu na Šumavě byla fakt lákavá. Druhé manželství Niny byl nepochopitelně pitomý krok při její inteligenciach jo

03.03.2024 2 z 5

Rubínový pokoj Rubínový pokoj Pauline Peters (p)

Londýn na počátku 19. století , sufražetky- bojovnice za volební právo žen, rozdělení společnosti na vrstvy přes nejnižší lůzu, nízkou, střední , ze které pochází i naše hlavní hrdinka Victorie se svým komorníkem a hospodyní, vyšší třída šlechty až po nejvyšší královskou. Zastaralé předsudky co je a co už není společensky vhodné a do toho vyšetřování několika vražd a vydírání. Nechybí ani romantická linka. Dost se to táhlo, ale vzhledem k předchozímu to asi ani jinak nešlo.

24.02.2024 3 z 5

Kam se poděla Elizabeth Kam se poděla Elizabeth Emma Healey

Bože to byl zmatek nad zmatek. Nevím, co si o tom myslet, ale asi se mi to moc nelibilo, na mě moc složité a zdlouhavé.

03.02.2024 2 z 5

Šťastné a veselé Šťastné a veselé James Patterson

Mělo to spád jako vždy, krátké kapitoly, brilantní závěry Alexe Crosse a jeho pohotovost při řešení problémů se mi líbí. Ovšem chudáci jeho blízcí...

26.12.2023 4 z 5

S chutí po Česku S chutí po Česku Michaela Bugrisová

Nedočetla jsem, protože stačí si jen listovat a člověk se chce okamžitě na spoustu těch míst vypravit, projít si je a ochutnat nějakou tu dobrotu. Měla jsem knížku půjčenou z knihovny, ale už ji mám objednanou a musím si ji koupit, budou se podle ní skvěle plánovat výlety po naší krásné a chutné vlasti.

05.11.2023 5 z 5

Osudná třináctka Osudná třináctka James Patterson

Pěkná sbírka psychopatů, jak už to Patterson umí!

18.09.2023 4 z 5