mariva mariva komentáře u knih

Kde jsi, lásko? Kde jsi, lásko? Lisa Kleypas

Docela příjemná odpočinková četba.

04.06.2014 4 z 5

Čarodějka Čarodějka Lisa Jackson

Celkem příjemné čtení, ale už mě nebavilo tolik, jako předcházející díl. Možná už těch kouzel a fantastických prvků bylo trochu moc.

29.05.2014 4 z 5

Myslete úspěšně Myslete úspěšně David Joseph Schwartz

Jedna ze starších motivačních knih, možná právě proto v ní jde najít i pár užitečných rad. I když většinu z toho už jsme někde slyšeli nebo četli, není na škodu si je občas připomenout. Tahle aspoň netvrdí, že všechno člověk získá bez námahy, stačí si jen přát, jak je tomu u podobných novějších knih.

27.05.2014 4 z 5

Pokušitelka Pokušitelka Lisa Jackson

Docela příjemné a napínavé čtení. Už se těším na pokračování.

23.05.2014 4 z 5

Když jde o muže Když jde o muže David Deida

Docela zajímavé čtení, i když nesdílím nadšení, které provází autorovu pověst. Že jsou muži jiný živočišný druh než ženy, není žádná novinka pro ty ženy, které za sebou mají dlouholeté soužití s partnerem.

21.05.2014 3 z 5

Smrtící posedlost Smrtící posedlost J. D. Robb (p)

Od autorky můžu číst cokoliv, ještě nikdy mě nezklamala. I když detektivky jinak moc nečtu, tyhle se mi líbí. Jen si pomalu zvykám na to, že se odehrávají v budoucnosti a tak obsahují i prvky scifi. Ale je to prostě Nora Robertsová a ta vždycky upoutá.

19.05.2014 5 z 5

Manželské okovy Manželské okovy Klára Janečková

Docela zajímavý příběh, o autorce jsem dost slyšela, tak jsem na její knihu byla zvědavá. I když se celkem dobře četla, nebylo to úplně podle mého vkusu. Trochu mi vadily velké časové skoky.

12.05.2014 3 z 5

Modré z nebe Modré z nebe Judith McNaught

Po knize jsem sahala trochu váhavě kvůli její tloušťce, ale okamžitě mě vtáhla do děje a četla jsem ji jedním dechem. Jde o oddechovou četbu, ale je napsána tak poutavě, že téměř 700 stránek uteče rychleji, než by čtenář čekal. Jen jsem litovala, že ji kvůli velikosti nemůžu mít pořád u sebe, abych mohla číst každou volnou chvilku. Ale v závěru už jsem nevydržela a bez ohledu na velikost putovala do kabelky. Výborně jsem se pobavila!

06.05.2014 5 z 5

Tajemství božích věcí: Klíč k pokladu, který Vám změní život Tajemství božích věcí: Klíč k pokladu, který Vám změní život Henry Cloud

Další z knih navazující na Tajemství, tentokrát z pohledu věřícího psychologa. Pohled psychologa se liší do knihy Rhondy Byrne, je zaměřen víc na mezilidské vztahy a na vztah k Bohu, takže se ani nedá říct, že má s Tajemstvím něco společného.

06.05.2014 3 z 5

Bludiště života Bludiště života Danielle Steel

I když knížky Steelové moc nevyhledávám, protože jsem jich přečetla hodně a už mi připadaly dost podobné, tahle se mi ale líbila a dobře se četla.

02.05.2014 5 z 5

Zlatý hrad Zlatý hrad Daphne du Maurier

Příběh byl zajímavý, ale trochu hůř se mi četl. Asi jsem v poslední době zvyklá na modernější způsoby vyjadřování a tento styl z doby před 100 lety mi připadal dost těžký. Chvílemi jsem se v ději ztrácela.

28.04.2014 3 z 5

Dědička Valcourtu Dědička Valcourtu Catherine Coulter

Docela příjemná odpočinková četba a v závěru zajímavé rozuzlení, které jsem nečekala.

23.04.2014 4 z 5

Síla přitažlivosti Síla přitažlivosti Joe Vitale

Už jsem od tohoto autora něco četla, takže některé věci se v knížkách opakují. Názory jsou zajímavé a věřím, že něco z toho může fungovat. Mám ale pocit, že zbohatnutí velkého počtu amerických spisovatelů i samotného Joe Vitale je hlavně díky dalším a dalším přepracováním knihy a filmu The Secret a to se mi v našich podmínkách nezdá reálné.

20.04.2014 3 z 5

Zákon přitažlivosti Zákon přitažlivosti Nora Roberts

Pohodové, čtivé - jen u Robertsové jsem zvyklá na napínavý, strhující děj a ten v této svatební sérii chybí.

17.04.2014 4 z 5

Záhady Udolfa I Záhady Udolfa I Ann Radcliffe

Zajímavá shoda, v mém vydání zase nejsou potištěné stránky 546-7, 550-51, 554-5, 558-9. Jinak prima napínavé čtení!

11.04.2014

Rok milenkou Rok milenkou Elvíra Hörömpöli (p)

Knížku mi doporučila nějaká paní v knihovně, které se moc líbila. Já bych po ní asi jinak nesáhla, ale je to celkem malá knížka, tak jsem dala na doporučení. Bohužel, já její nadšení nesdílím. Sice jsem se do ní nakonec začetla, ale přišlo mi to jen takové průměrné čtení a chování většiny postav mi přišlo nereálné.

09.04.2014 2 z 5

Sedmé znamení Sedmé znamení Nora Roberts

Nejen že mě kniha chytla od prvních řádků, ale teď ještě abych někde co nejrychleji sehnala další dva díly trilogie, protože jsem opravdu zvědavá, co všechno ještě hrdiny potká.

06.04.2014 5 z 5

Klíč Klíč Joe Vitale

Zajímavá knížka zase o něco rozšířila informace, které jsem už měla z jiných podobných knih. Potěšilo mě, že kniha popisuje i metody, o kterých jsem slyšela už dřív. Tyhle knihy prostě přicházejí, když mají člověku co říct.

03.04.2014 4 z 5

Deník citového vyděrače Deník citového vyděrače Simona Monyová (p)

Zpočátku jsem myslela, že snad půjde o první knihu od Monyové, do které se nezačtu. Ale od okamžiku, kdy hrdinka otevřela "Deník" děj nabral spád a zbytek už jsem přečetla na jeden zátah. Z knížky mrazí, kam až může dojít žárlivost a potřeba ovládat toho druhého. Určitě stojí za přečtení.

01.04.2014 5 z 5

Smrtící imitace Smrtící imitace J. D. Robb (p)

Byla doba, kdy jsem hltala jednu detektivku za druhou, takže teď jsem už několik let tento žánr nevyhledávala. Po této knize jsem sáhla proto, protože Noru Roberts můžu ve všech jejích podobách. Její knížky mě dokážou naprosto vtáhnout do děje a tak jsem si řekla, že zkusím i něco z té detektivní oblasti. Nelituji a určitě budu dál vyhledávat její knížky, ať už jsou napsány pod jakýmkoliv pseudonymem. Výborně napsané, úžasně čtivé a přitom i zábavné. Jen jsem trochu nechápala, proč je děj posunutý do budoucnosti a bez přítomnosti androidů bych se taky klidně obešla. Ale knize to neubralo na napětí, ani na čtivosti. Zase jedna z knih, od které se je problém odtrhnout.

31.03.2014 5 z 5