Marla Marla komentáře u knih

Láska po francouzsku Láska po francouzsku Fiona Valpy

Jako jednohubka do vlaku docela dobré, ale v tom případě to mohlo být jako paperback, ve vázaném vydání je to docela zbytečné....

26.12.2016 3 z 5

Tři muži v embéčku Tři muži v embéčku František Pilař

Jako když smícháte Tři muže ve člunu/bez psa:)/ se Saturninem a osolíte je Dvěma dámami v nesnázích...čtivé, milé, oddychové a nenáročné.

06.12.2016 4 z 5

Smrt v extázi Smrt v extázi Ngaio Marsh

Tedy, jak mám moc ráda knihy Ngaio Marsh, tak tahle mne nějak nudila.....tak nějak jsem ji dočetla, ale kdybyste se mně zeptali, o čem byla a kdo je vrah.....asi bych v paměti pátrala.....

10.11.2016 2 z 5

Jamie po italsku Jamie po italsku Jamie Oliver

Tak jsem si hezky početla a mám chuť koupi si rýži arborio a kus parmazánu a udělat opravdové risotto....Člověk by nevěřil, že se dá kuchařka číst jako román!

10.11.2016 5 z 5

Smrt na ovčí farmě Smrt na ovčí farmě Ngaio Marsh

Tenhle díl s vrchním inspektorem Alleynem je typický špionážní román, na můj vkus trochu moc užvaněný, nicméně zabydlený tolika zajímavými lidmi, že se dobře čte, i když uhádnout vraha je v tomto případě docela jednoduché!

15.10.2016 5 z 5

Vražda v kožených rukavicích Vražda v kožených rukavicích Ngaio Marsh

Čtivá detektivka o tom, jak je důležité mít šlechtický původ a že v každé rodině má z deseti členů alespoň jeden švába na mozku.....

12.10.2016 5 z 5

Mistři zločinu Mistři zločinu Ngaio Marsh

Oddychová kniha s noblesním a elegantním inspektorem Alleynem, kuriózní vraždou a velice nečekaným pachatelem/i když, jak pro koho, já jsem vraha nikdy neuhádla/:)))
Hezké čtení, jedno z mnoha mé oblíbené spisovatelky.

26.09.2016 5 z 5

Psycho Psycho Robert Bloch

Úsporně napsaný, ve své době asi šokující příběh. Dnes už jen docela zajímavě napsané čtení/jsem velice ráda, že ve známém filmu má Norman Bates úplně jinou podobu/ - krátké dialogy, rychlý spád děje, dobře popsané zlo.

16.06.2016 5 z 5

Záhada Bodleyho knihovny Záhada Bodleyho knihovny Veronica Stallwood

Opravdu jsem netušila, když jsem před nějakým časem byla v Oxfordu, jaké věci se mohou dít v tak seriozní instituci jakou je Bodleian Library....Zábavné a nenáročné čtení, vraha jsem jako vždy neuhádla a teď budu shánět další knížky od Veronicy Stallwood. Prostě - anglická detektivka jako vždy nezklamala!

23.04.2016 5 z 5

Toskánsko na každý den Toskánsko na každý den Frances Mayes

Chvilku vaříte různé dobroty, chvilku renovujete dům, chvilku cestujete po Toskánsku....čas strávený se směsí úvah a zápisků o životě v Toskánsku byl čas mile a příjemně strávený.

29.03.2016 5 z 5

Vraždy české aneb Neznámé případy strážmistra Arazima Vraždy české aneb Neznámé případy strážmistra Arazima Jan Žáček

No, příběh byl zajímavý, nicméně dost hrozně napsaný a ke všemu jsem v textu našla dost pravopisných chyb/asi to neviděl korektor/. Takže díky, jednou mi to stačilo....

12.01.2016 1 z 5

Dotek mrtvého muže Dotek mrtvého muže Kit Ehrman

Hezky jsem si početla, na knize je vidět že se autorka inspiruje Dickem Francisem. Zrovna jsem začala druhým dílem, ale první díl a další dva navazující mám slíbené od Ježíška:), tak už se těším. Knihy od této autorky se budou líbit příznivcům dostihových příběhů.

19.12.2015 4 z 5

Srub na Kozím Hřbetu Srub na Kozím Hřbetu Pavel Flegl

Velmi hezké a vtipné vyprávění o tom, že když se chce, tak to jde:)).

23.06.2024 5 z 5

Život v Paříži, můj splněný sen Život v Paříži, můj splněný sen Lisa Anselmo

Zpočátku poněkud uplakané, ovšem při dalším čtení zjistíte, jak velice důležité jsou zdravé rodinné vztahy a jak velkou paseku dokáže nadělat manipulativni, být blízká osoba. A moc jsem držela autorce palce, aby se jí povedlo začít žít svůj opravdový život.

21.01.2024 5 z 5

Skauti na Otavě Skauti na Otavě Josef Pavel

Roztomilé prázdninové čtení.

21.01.2024 5 z 5

Dvorní dáma Dvorní dáma Anne Glenconner

Velice milé a poklidné vyprávění dámy, která měla to štěstí, že se narodila do aristokratické rodiny a zná britskou královskou rodinu, ale nijak jsem ji to při čtení nezáviděla. Rozhodně ne ty nepříjemnosti, peripetie a těžkosti, kterými měla život přímo přecpaný.

13.12.2023 5 z 5

Chalupářský guláš s krví Chalupářský guláš s krví Karel Štorkán

Přihlouplá a nudná knížka. Příběh se tváří jako detektivka, ale spíše je to parodie a ke všemu je v ní dost chyb.

22.12.2021 2 z 5

Oprávněná vražda Oprávněná vražda Stanislav Češka

Docela zajímavý případ, ale jaksi placatě napsaný...

11.12.2021 3 z 5

Jaká je Amerika? Jaká je Amerika? Jiří Mára

Moc hezký cestopis, psaný s láskou a odhodláním plnit a splnit si sny.

08.05.2021 4 z 5

Naivní detektivka z knihovny Naivní detektivka z knihovny Jana Chroustová

Blbina, sice docela zábavná, ale celkem zbytečně vydána tiskem. Jediné co se mi líbilo, byla pěkná čeština bez chyb.

11.04.2021 2 z 5