Marselle Marselle komentáře u knih

Obchod s orgány Obchod s orgány Tess Gerritsen

Mrazivý thriller z lékařského prostředí. Jen je smutné, že takovéto černé transplantace jsou součástí dnešní doby. Knihu určitě doporučím k přečtení :-)

30.11.2015 4 z 5

Máma pro Veroniku Máma pro Veroniku Táňa Keleová-Vasilková

Velice pěkný, a čtivý příběh. Marii jsem fandila a jsem ráda, že kniha dopadla jak dopadla ;-) Doporučuji její přečtení.

17.11.2015 5 z 5

Zachránila mě slza Zachránila mě slza Angele Lieby

Velice emotivní četba...

28.10.2015 4 z 5

Zpátky z Afriky Zpátky z Afriky Corinne Hofmann

Corinne má můj obdiv.....co vše zažila a s čím se vyrovnala.Přečetla jsem všechny 4 díly protože jsem byla zvědavá jak to všechno dopadlo,a musím uznat že láska opravdu dokáže s člověkem pěkně zamávat.Ona sama se několikrát vzdala všeho co měla pro svou velkou lásku k Lketingovi,a raději začala vše budovat znovu ať už v Africe nebo ve Švýcarsku......jen dcery by se nevzdala,ale je dobře že Napirai nepřišla ani o otce,ani o svou Africkou rodinu i když žije ve Švýcarsku a do Afriky jezdí jen občas na návštěvu :-)

07.06.2015 4 z 5

V pasti V pasti Lilja Sigurðardóttir

Do složité situace jako Sonja se dostane spousta lidí, a každý se snaží nějak nad tím zvítězit.
Sonja přijala nabídku, která ji měla z takové situace pomoci velmi rychle, bohužel se vše událo trochu jinak než sama čekala a musí zapojit všechny síly aby dosáhla toho po čem tolik touží.
Tato kniha se čte dobře, ale na můj vkus postrádá trochu více akčních míst.

11.04.2017 3 z 5

Pečeme a zdobíme dorty - Jak na to Pečeme a zdobíme dorty - Jak na to Carol Deacon

Tato kniha je určena všem kteří si chtějí krásně nazdobit dorty a proniknout tak trochu do světa cukrářů.
Nikdy nevíte kdy se vám bude hodit něco nazdobit a zde najdete spoustu rad i s návody.
Stačí trocha trpělivosti a můžete si vykouzlit slavnostní dorty, miniozdoby či postavičky. Vše už je pak jen na vaší fantazii.
Já jsem podle této knihy vyrobila ozdoby na vánoční stůl a mini ozdůbky na poháry a muffinky.
Musím říci, že hlavně u dětí má marcipán velký úspěch.

12.02.2017 5 z 5

Ze života andílků Ze života andílků M. M. Cabicar (p)

Tato drobná knížečka určitě vyloudí ne jeden úsměv na tváři, častokrát přímo vyprsknete smíchy.
Mám všechny tři díly a neušlo mi, že se tu některé příběhy opakují, ale i tak si při jejich čtení užijete spoustu zábavy a humorných chvilek.
Jen pokud knihu budete číst někde v dopravních prostředcích, nebo čekárnách u lékaře, tak se připravte že se na vás okolí bude divně dívat až se budete pořád smát :-)

16.12.2016 4 z 5

Přírodní kosmetika pro každý den Přírodní kosmetika pro každý den Christina Kraus

Mám radost, že jsem mohla vyzkoušet podle této knihy domácí kosmetiku. Není to vůbec těžké, a vše krásně voní.
Postupně vše testuji společně se svou dospívající dcerou, a dokonce plánujeme výrobu dárečků pro spolužačky.
Tato kniha je krásně graficky zpracovaná a určitě udělá mnoha převážně ženám radost.

08.12.2016 5 z 5

Otolína a žlutá kočka Otolína a žlutá kočka Chris Riddell

Krásná červená knížka se zlatými prvky na první pohled zaujme. Uvnitř knihy je velká spousta krásných obrázků, jen je škoda že nejsou barevné, ale jen černobílé a občas je nějaký prvek červený.
Já knihu četla svému čtyřletému synkovi a moc se nám líbila, a užili jsme si spoustu hezkých chvil při čtení i prohlížení obrázků.

26.11.2016 4 z 5

Návrat Návrat Kathryn Taylor

Četla jsem i první dva díly, a tak jsem byla napnutá jak vše dopadne.
Tuto knihu přečtete během pár chvil, ale zanechá ve vás silný zážitek záchrany nejen majetku, ale i něčeho mnohem hlubšího co se ukrývá v Benově srdci.
Je to román a tak je tu více zamilovaných párů ne jen Ben a Kate, ale nic není zadarmo, za vše se musí bojovat.

14.11.2016 4 z 5

Slunečnice Slunečnice Klára Mandausová

Na tuto knihu jsem se velice těšila, ale bohužel jsem z ní celkem zklamaná.
Jedná se o běžné denní starosti velice vytížené ženy, kdo z nás to nezná, ale co mi hrozně vadilo je styl jakým je kniha napsaná s tím jsem se nedokázala po celou dobu čtení nijak srovnat. Kniha je tenoučká, ale právě díky stylu psaní jsem ji četla celkem dlouho protože jsem ji neustále odkládala.
Vše zachraňuje krásná letní obálka.

20.10.2016 3 z 5

Fotoateliér - ... když holky táhnou za jeden provaz Fotoateliér - ... když holky táhnou za jeden provaz J. S. Adlerová (p)

Martiny život je rozdělen na plusy a mínusy. Bohužel nyní ty mínusy převažují, ale ona se nehodlá vzdát a chce vše změnit. Vzhledem k její milé povaze potká i spoustu lidí, kteří ji nabídnou pomocnou ruku, a vyslechne si i spoustu životních příběhů.
Tato kniha je příjemně odpočinková a čte se jedním dechem.

06.10.2016 4 z 5

Dost bylo kokotů! Dost bylo kokotů! Xavier Crement

Nejsem sice zastáncem takovýchto názvů, které autor ve své knize velice hojně používá, ale dá se říci, že vše co napsal je tvrdá realita dnešní doby. Takto se prostě chová naše moderní společnost, a kdo ví jestli zůstane jen u tohoto.
Název této knihy by mě od koupi odradil, ale s jejím obsahem musím souhlasit.

20.09.2016 3 z 5

Dohoda s láskou Dohoda s láskou R. L. Mathewson

Krásná romantická kniha ve které vás čekají jak erotické okamžiky, tak i bláznivé chvíle Zoe a Trevora. Čtení vás bude bavit, neboť je vše napsáno příjemně a čtivě a dozvíte se jaké trampoty a životní okamžiky zažije jedna úplně obyčejná mladá žena.
Tuto knihu velice ráda doporučím. Líbila se mi!

13.09.2016 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Marika Šoposká

Tuto knihu jsem přečetla velice rychle.
Je napsaná příjemným stylem a humornou formu doplňují i veselé obrázky.
V běžných denních starostech Mariky a Bereniky se najde spousta z nás, a přiznejme si že i my řešíme vše s kamarádkami a přáteli přes sociální sítě.
Tuto knihu doporučuji jako příjemné odreagování třeba na dovolenou, nebo jen tak ke kafíčku.

15.08.2016 3 z 5

Baronka Blixenová Baronka Blixenová Dominique De Saint Pern

Musím říci, že zprvu jsem s touto knihou trochu bojovala. V úvodu se v ní objevuje velká spousta jmen a tak mi chvíli trvalo než jsem se zorientovala. Pak už se mi kniha četla lépe, a líbilo se mi, že je v knize i zmíňka o Beryl, o které jsem četla v krásném románu s názvem Létala jsem za sluncem.
Pro Karen Blixenovou neexistovalo nic co by ji zastavilo, tudíž ani závažná nemoc ji nebránila prožít svůj život přesně tak jak ona si přála.
Tuto podivuhodnou ženu a její život si můžete také přiblížit díky filmu Vzpomínky na Afriku.

13.08.2016 4 z 5

Běsnící světlo Běsnící světlo Estelle Laure

Byla to opravdu krásná, oddechová kniha ne jen pro mladé slečny.
Je obdivuhodné jak se v každé situaci Lucille zachová i když není dospělá a tyto povinnosti ji jsou cizí. Snaží se za každou cenu uchránit svou mladší sestru hlavně od toho aby je nikdo od sebe nerozdělil a mohly zůstat stále spolu.
Knihu navíc doplňuje opravdu krásná obálka.

04.06.2016 4 z 5

Připravena zemřít Připravena zemřít Lisa Jackson

Kniha se mi četla dobře, i když některé její části mi přišly zbytečně vleklé. Příběh sám o sobě byl pěkný, a celkem dlouho mi trvalo přijít na to, kdo je střelec a co ho k tomu vedlo. Podle mě je tato kniha taková klidná detektivka, nečekejte žádná brutální napadení a spoustu krve všude okolo. Vději se dozvíte hodně o samotném vyšetřování i o soukromém životě Pescoliové.

21.05.2016 3 z 5

Dubnová čarodějka Dubnová čarodějka Majgull Axelsson

Tato kniha plná touhy a beznaděje postižené Desirée je opravdu pěkná. Ukazuje jak někdy mohou být osudy velice kruté k lidem, kteří si lásku a pěkné zacházení zaslouží, a naopak ti, kterým se ji dostane touto láskou pohrdají. Jediné co mi při čtení trochu vadilo, že se mi ty osudy sester začaly plést, jak se neustále přeskakovalo z jedné na druhou. Ale zase se to dá pochopit, když autorka chtěla přiblížit čtenářům celé osudy všech žen.

17.04.2016 4 z 5

Láska v Paříži Láska v Paříži Nicolas Barreau

Příjemný román o lásce ne jen k ženě, ale i ke starým filmům a artovému kinu :-)

03.04.2016 4 z 5