Marta08 Marta08 komentáře u knih

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Tentokrát je kniha hodně osobní a tím se liší od těch předchozích. SPOILER děj se točí okolo Ráchel, Harryho a Olega, rovněž se setkáváme se starými známými - Beátou, Bellmanem a Trulsem (Beavisem) Berntsenem. Věřili byste, že od Spasitele už uplynulo 6 let a od Červenky 10 let? :) Zápletka z drogového prostředí mě moc nebavila, protože rozhodně nepatří mezi moje oblíbená témata. Pasáže vyprávěné Gustem mě rušily a slovo "svinecký" mě neuvěřitelně iritovalo. Co se mi velmi líbilo, byly pasáže s krysou/potkanem z jejího pohledu. Harry je nejspíš superman skřížený s Chuckem Norrisem, který přežije i vlastní smrt a to několikrát a začíná mi to dost vadit. Kromě drogového prostředí se Nesbø věnuje i korupci ve vedení města a policejním sboru a i když tušíte, že v tom jsou namočení všichni, přesto jste lehce překvapení, jak moc jsou do celého dění zapojení. Přesto se mi kniha líbila a věřím, že je děj Přízraku klíčový pro navazující knihy. 4/5 za ten konec..

09.02.2019 4 z 5

Made in Sweden Made in Sweden Anders Roslund

Mám přečtených 100 stránek a nějak se do toho nemůžu začíst. Na knihu jsem hodně těšila, ale zatím jsem jí na chuť nepřišla. Je to zajímavě napsané, ale čtivost to pro mě zatím postrádá..jsem zvyklá na styl psaní Nesba, Keplera nebo Adlera Olsena, ale tohle je hodně novinářské..u výše zmíněných mě knihy dokázaly vtáhnout do děje od prvních stránek, což se tady zatím nestalo. Nejsem si jistá, zda knihu dočtu...

25.01.2019

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Mně se to líbilo! Na základě zdejších hodnocení jsem měla trochu obavy, ale byla jsem mile překvapená. Carlův sarkasmus a Asadovy přeřeky dělají knihu tím, čím je. Trochu mi vadila ta šílená sociální pracovnice, ale ve výsledku jsem byla spokojená. Záhada Rose je vyřešena, jsem zvědavá, kdy bude odhalena Asadova minulost. Těším se na pokračování. Oceňuji, že v závěru nedošlo ke zranění Carla s Asadem, jako to bylo obvyklé v předchozích dílech. 4,5/5

21.01.2019 5 z 5

Washingtonský dekret Washingtonský dekret Jussi Adler-Olsen

Ačkoli mám politická témata ráda, tak tohle ne. Knihu jsem nedočetla (chybělo posledních cca 50 stránek). Na můj vkus to bylo až příliš přehnané, absurdní zápletku střídala ještě absurdnější. SPOILER Nejvíce mně vadilo to spiknutí dvou osob, které bylo schopno jít doslova přes mrtvoly a rozvrátit celý politický systém v zemi. Bylo to příliš přitažené za vlasy.
Od okamžiku, kdy byly odhaleny "spiklenci" jsem neměla žádnou motivaci knihu dočíst.

17.01.2019 2 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

HH v Thajsku, kde řeší vraždu norského velvyslance? Ano a ještě jednou ano. Diplomatické prostředí mě baví, působí kompaktněji než předchozí Netopýr.

16.01.2019 4 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Musím se přiznat, že Netopýrovi jsem na chuť nepřišla. Knihu jsem přečetla a byla jsem přesvědčená, že Nesbo mi svým stylem nevyhovuje. Na doporučení přítele jsem po několika měsících po Netopýrovi četla Šváby a to už bylo něco jiného :) jakmile se děj točí okolo politických, v tomto případě zahraničněpolitických témat, tak to já můžu. A pak už to šlo ráz na ráz. Momentálně mě ze série s HH čekají poslední tři knihy, čtu je postupně a těším se na "Nůž", který má vyjít v letos červenci.

15.01.2019 3 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Oddělení Q mě baví, i když tentokrát mě ezoterická linka příběhu vůbec nezaujala, v závěru knihy mě dokonce nudila. Postava Pirjo mi vyloženě lezla na nervy. Kniha je každopádně lepší než předchozí Marco, i když pro mě nejlepší Vzkaz v láhvi a Složku 64 určitě nepřekoná. Pátrání je poměrně složité s překvapivým koncem. Malé mínus dávám za to, že v Carl s Asadem opět přišli k úhoně.

15.01.2019 5 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Pro mě nejlepší kniha o oddělení Q. O chlup níže hodnotím předchozí díl, který byl rovněž výborný. Skvěle zpracované téma nucených sterilizací a ten zvrat na konci? Nemám slov, jen tak dál!

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Strhující příběh od první po poslední stránku. Spolu se Složkou 64 nejlepší kniha v sérii, i když Složku 64 mám o chlup výše. Rose dostává větší prostor se projevit a tým je čím dál víc sehranější. Zajímavé zpracování tématu náboženských sekt. Pachatel vystupuje v knize od prvních okamžiků a postupně je odhalován jeho motiv.

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Výborně napsaná detektivka, pojetí je zcela jiné než např. u Nesba. Zde od začátku víte, kdo je pachatelem, nicméně sledovat vyšetřování a postupné rozplétání jednotlivých nitek mě moc bavilo.

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Výborná detektivka, super rozjezd série o oddělení Q. Kniha lehce humorná, Carl s Asadem jsou dobrá dvojka.

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Předchozí kniha byla výrazně lepší, tohle mě nějak nechytlo. Chybělo mi více zapojení oddělení Q, zde hrálo víceméně druhé housle v pozadí. Jinak oceňuji záměr autora se v každé knize zaobírat problematikou, která v Dánsku rezonuje.

09.01.2019 3 z 5

Uprchlík na ptačím stromě Uprchlík na ptačím stromě Ondřej Sekora

Moje úplně první přečtená kniha :)

09.01.2019

Moje nejoblíbenější kniha z celé série. Moc se mi líbí, že nic není tak, jak se od začátku naznačuje, ale úplně naopak.

09.01.2019 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Můj nejméně oblíbený díl. V tomhle díle Harry svým ublíženeckým chováním, které je neskutečně otravné a nesnesitelné, svou sebestředností a neochotou poslouchat své okolí značnou měrou přispěje k tragickému konci jedné z mých oblíbených postav. Po dějové stránce je kniha super, podíváme do Nemocnice sv. Munga, zkoušky NKÚ i odboj proti Voldemortovi. Plné hodnocení nechávám i přesto, že se Harry po velkou část knihy chová jako nesnesitelný spratek.

09.01.2019 5 z 5

Kniha je bezesporu vtipná a zábavná, ale pro mě je to prostě moc přitažené za vlasy. Hlavní hrdina byl přítomný u všech významných událostí 20. stolení a měl u nich více či méně klíčovou roli, to nemůžu akceptovat a to i s přihlédnutím k tomu, že jde o fikci. Když už příběh zasadit skutečných událostí, tak by měl být alespoň trochu uvěřitelný.. Nemůžu hodnotit výše, bohužel.

09.01.2019 3 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Komentář není třeba. S Harrym Potterem jsem vyrůstala a stále se ke knihám vracím.

Stalker Stalker Lars Kepler

Musím se přiznat, že téhle knize jsem na chuť nepřišla. SPOILER Vyšetřující těhotná policistka mi byla krajně nesympatická a i zapojení Joony jako už neaktivního policisty mi přišlo přitažené za vlasy. Opět se zde setkáváme s psychiatrem Barkem, kolem kterého se kniha točí. Kniha není vyloženě špatná, ale po nadšených recenzích jsem od ní čekala víc.

09.01.2019 4 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Pecka, pecka, pecka! Moje nejoblíbenější kniha v sérii. Konečně se dozvídáme příběh stojící za komisařem Joonou Linnou. Rozhodně doporučuji!

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Byla to napínavá jízda od začátku do konce. Joona dostal mnohem větší prostor oproti Hypnotizérovi, poprvé se setkáváme i se Sagou. Já mám politická témata ráda, takže za mě spokojenost.