marti7729 marti7729 komentáře u knih

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

Knížka byla od začátku velice zajímavá jako předešlé díly série a hltala jsem jí jedním dechem. Bylo snadné jí celkem rychle přečíst. Co mě trochu zklamalo, že si autorka nedala víc práce na konci. Kniha měla velký potencionál, ale byl nevyužit což je velká škoda. Nelíbil se mi odfláklý, stručný konec ani průběh na bitevním poli. Za to hvězdu dolu, jinak určitě celou sérii mohu jen doporučit.

27.07.2018 4 z 5

Zrádné srdce Zrádné srdce Mary E. Pearson

Tento díl série byl daleko lepší a propracovanější než první. Byla jsem připravená na průměné pokračování, ale jsem mile překvapená. Kniha se četla sama.

Edit: Jsem po přečtení celé série a z odstupem hodnotím zrádné srdce jako nejlepší díl celé série.

27.07.2018 4 z 5

Panicové Panicové Diana Gabaldon

Velice krátká, ale zároveň okouzlující knížka kde se dozvíte co Jamie dělal než poznal claire. Cetla jsem ji s několika měsíčním rozestupem od bubnů kde jsem byla připravená už hořící kříže nečíst, ale.... Panicové mě zas do toho vtáhli, tak v nejbližší době budu číst pokračování. Za mě určitě ano !

02.07.2018 4 z 5

Bubny podzimu Bubny podzimu Diana Gabaldon

Ó ano ! Po velice hořkém zklamání v podobě mořeplavce, Diana zase zařadila zpět mezi topky ! Bubny se mi moc líbily a jsem ráda, že se děj už zaměřoval spíše na Brianu. Knížku jsem přelouskala o moc rychleji než přechozí díl. Děj je zase plný dobrodružství, ale abych řekla pravdu ani nevím jestli se mi chce číst další díly. Klidně už to mohli bubny uzavřít.

28.03.2018 4 z 5

Tuláci Tuláci Paul Harding

Kniha mě moc nezaujala, nejsem příznivcem této četby. Četla jsem jen abych splnila výzvu. Musím říct, že to rozhodně nebylo nic pro mě a četla jsem ji neuvěřitelně dlouho.

15.07.2017 3 z 5

Velikost L: Šaty pro nevěstu Velikost L: Šaty pro nevěstu Meg Cabot

Jsem upřímně ráda že jsem se prokousala na konec ! Jak jsem byla ze série unešena, tak mě poslední dva díly bohužel zklamaly a často se mi stávalo, že při čtení jsem byla duchem mimo. V tomto díle se měla Heather vdávat, těšila jsem se tudíž super vtipnou knížku se super zápletkou a romantickým koncem a ono ejhle, nic extra se nekonalo. Za mě série měla končit 3 knížkou , poslední dvě byly pro mě velké zklamání. Zápletka zase tragická, škoda že Meg nevsadila na prince Rašída určitě by to bylo mnohem zajímavější než pár stránek o studentovi. Navíc jak se rychle objevil, tak také zmizel a to mi tedy přišlo dost divné. Svatba taky žádný zázrak (zrovna tohle je část, kde by se skvěle vyzdvihla povaha Heather - její humor a nakonec zakončit velkou dávkou romantiky, bohužel se též nekonalo. Suma sumárum za mě číst do 3 knížky a budete spokojení.

10.05.2017 3 z 5

Velikost L: Znovu na scéně Velikost L: Znovu na scéně Meg Cabot

Jak mě tahle série nadchla, tak mě teď trochu zklamala. Knížka mi přišla taková odfláknutá. Nevím čím to je, mám jednoduché knížky u kterých nemusím přemýšlet velice ráda, ale vědět od začátku kdo je vrah ? Námět rockového tábora na univerzitě ? A celkově se mi tam nelíbilo i pár výroků co Heather a Cooper prohlásili ohledně dětí a bezdětnosti nebo jak Cooper ohlásil že je s Heather ve vztahu. Prostě tentokrát mi to nesedlo a moc doufám v to, že poslední díl bude o moc zase lepší !

02.05.2017 2 z 5

Na velikosti nezáleží Na velikosti nezáleží Meg Cabot

Hodnotím s odstupem času (nějak jsem zapomněla) - třetí díl série opět nezklamal, je to taková napínavá a vtipná oddechovka u které se nejde nebavit. :)

09.02.2017 4 z 5

Tajemství sedmého syna Tajemství sedmého syna Glenn Cooper

Jsem krátce po přečtení této knížky a ikdyž měla pouze necelých 400 stran trvalo mi to snad týden (možná o kousek déle) a to je špatné znamení. Mám hodně volného času a knihy o 400 stran co mě baví přečtu do 2 dnů. Neříkám, že knížka byla špatná to rozhodně ne, ale co se mi nelíbilo bylo skákání v kapitolách mezi dobami. Jasně není to nic závratného, ale chvíli mi trvalo a často jsem se musela vracet co je to vlastně za den. Jako plus vidím samotný příběh, byl chytlavý, čtivý, záhadný, zkrátka příběh s velkým potenciálem , ale bohužel to zazdily zbytečné stránky co knížku dělali nudnou a člověk se ne a ne začíst. Upřímně byl to pro mě boj a ne a ne se začíst, ale vydržela jsem a od strany 224 mě kniha začala bavit (ta pasáž kde Will a Nancy už jsou blízko vrahovi a nakonec je z případu odvolají). Za mě kdyby autor udělal knihu kratší řekněme - li o těch 70 stran, udělal by lépe a věřím, že pak bych mu mohla dát plné hodnocení. Takže suma sumárum - pokud se překoušete nudnýma 200 stranama, dostanete za odměnu skvělý příběh co vás nepustí :)

09.02.2017 3 z 5

Velká kniha o mateřství Velká kniha o mateřství Klára Kaiserová

Nic co bych vytkla - pěkný průvodce těhotenstvím a mateřstvím. Bylo to pro mě velmi poučné a pěkné čtení. Nemělo by rozhodně chybět v knihovničce prvorodiček :)

03.02.2017 5 z 5

Jak pěstovat pokojové rostliny Jak pěstovat pokojové rostliny Jürgen Wolff

Kniha mi dala co jsem potřebovala - našla jsem v ní vhodné rostliny do polostínu - stínu, což bylo velmi poučné. Přečetla jsem si pouze to co mě zajímalo, protože pro mě kniha jinak byla nezajímavá a špatně čtivá.

03.02.2017 3 z 5

Sérioví vrazi. Odhalení nejznámějších případů vražd na světě Sérioví vrazi. Odhalení nejznámějších případů vražd na světě Brenda Ralph Lewis

Velice zajímavé čtení. Mám tuhle tématiku ráda. Líbí se mi mapy, člověk si příjde jak když to řeší sám - krůček po krůčku až vrah udělá chybu a vy ho chytíte:) Knížka mě natolik uchvátila že ji budu chtít do své knihovničky. Jo a nedoporučuju půjčovat v knihovně společně s titulem psychologie sériových vrahů - budou na vás koukat jak na magora :)

30.06.2016 4 z 5

Velká kniha fotografie Velká kniha fotografie John Hedgecoe

Průvodce světem fotografií a technik focení. Já jakožto začátečník, jsem našla vše potřebné. Vše dobře vysvětlené - hlavně technika ve které jsem měla rezervy, teď už si jistě vyberu v klidu nový stroj :) Samozřejmně nesmí chybět návod jak se držet zaručené kompozice. Pro začátečníka dobrý , pro zkušenějšího fotografa tam už není nic nového :) Přesto doporučuji mít v knihovničce .

30.06.2016 5 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Jak bylo řečeno. John Green patří mezi nejlepší spisovatele téhle doby bez sporu. Byla to má 3 knížka od něj. a Musím říct, že mám z ní zvláštní pocit. Příběh mě moc nezaujal (možná protože jsem o něco starší než hl. postavy),proto musím srazit nějakou tu hvězdičku, ale co se týká Johna - odvedl úžasnou práci. Knížka je moc čtivá. Quentinn má někdy tak krásné výroky, že ani nemůžete věřit, že je to pouze puberťák :) Co se hodnocení kniha vs film týče. Musím říct, že ten film je hrozný, nudný a o ničem. Takže prosím nedávejte na to co vidíte nejdřív v televizi. Rozhodně takhle špatná ta kniha není.

12.11.2015 3 z 5

Bojoval jsem s al-Káidou Bojoval jsem s al-Káidou Andrew Exum

Vlastně jsem tuto knihu půjčila manželovi, který je antiknihomol :D S nadějí že aspoň jednu knížku za rok přečte. No četl, ale nedočetl narozdíl ode mě :) Musím říct, že autorovo povídání a dlouhá "předmluva" o tom jak se dostal k armáde, co bylo během vysoké a konečně než se dostal do údolí Shah-e-Kot mě opravdu nebavily a myslela jsem že to vzdám (na jednu stranu se nedivím, že má drahá polovička to vzdala). Nicméne prostředí ve kterém se záhy objevujeme... Musím říct, že v armádě bych opravdu být nechtěla. Doporučuju se překousat třetinou knihu, která není moc záživná a pak vám zaručuje, nevšední podívanou (v tomhle případě přečtenou). Je to ten typ knihy u který ještě po přečtení, budete dost přemýšlet.

19.08.2015 3 z 5

Tajemné dědictví Tajemné dědictví Zuzana Francková

Musím uznat, že příběh Corriny je okozlující. Příběh mě naprosto dostal ikdyž knížka sama o sobě není nejlepší. Knížka mohla být klidně delší. Ale i těch 126 stránek by stačilo, kdyby se půlka nevěnovala nudné situaci kdy chůva vypráví otrokyním příběh její rodiny (kde jsem se mimochodem po 3 jménu dosti ztrácela). Druhá půlka naprosto úchvatná ! A konec ? zajímavý smutný, ale přišlo mi to jako kdyby autorka najednou zjistila, že už nemá moc stránek a tak vtiskla nejdůležitější část do pár stránek. Ale i tak doporučuju knížku přečíst.

11.07.2015 3 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Druhý díl z této série pro mě byl zajímavějším, sice se tady najde pár chyb díky který mě princ nebo America velmi štvou, ale lidé nejsou dokonalý, proto pořád hodnotím kladně. I přes to, že se v tomto díle neobjevilo nic nového, musím říct, že konec se vyrýsoval dost nadějně. Po zdlouhavém začátku, mluvení o kastách a dlouhého popisování života v paláci, příběh nabírá nějaký směr. 3x hurá ! Vypadá to že další díl bude konečně zajímavý a napínavý. Tato série mě neskutečně baví. Sice je to takové spíše dívčí čtění a hlavní hrdinka je ode mě skoro 8 let, ale stejně. Člověk si rád oddechne, popřípadně zavzpomíná. Rozhodně doporučuju :)

10.07.2015 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Knížka se mi zezačátku zdála těžkopádná (začátek byl hrozně zdlouhavý a nudný). Ale když se America konečně dostala do paláce k princi začlo se to vyvýjet. Moc se mi líbí Americina proměna. Knížku hodnotím kladně, je to spíše takové oddechové čtení, nic nad čím si musíte lámat hlavu. Měla jsem jí za en přečetlou a neskutečně me bavila. Těším se až si přečtu elitu :)))

28.06.2015 5 z 5

Ztracená tvář Ztracená tvář Victoria Holt (p)

Super oddechovka, která byla čtená na jeden zátah při slunném odpoledni na zahradě :D Moc se mi líbila, splňovala přesně to co mě zajíma - historii, dobrodružnost, hádanky a nečekaný konec.

27.06.2015 5 z 5