Martiiiik Martiiiik komentáře u knih

Hvězdy na cestě Hvězdy na cestě Karin Krajčo Babinská

Kniha se mi moc líbila, Karin je rozená vypravěčka.. Byly cítit velké emoce.. A člověk si to všechno dokázal při čtení krásně představit.. postava Anny byla úžasná.. tolik života.. prostě doporučuji

02.11.2021 5 z 5

Mráz přichází z Hradu Mráz přichází z Hradu Michal Viewegh

Řekla bych, že je to jedna z jeho horších knih.. Něco z toho by i klidně mohla být pravda.. :-D Ale některé části knihy si raději zakazuji si vůbec představovat :-D asi by mi pak i bylo pěkně blbě :-D A i když je to fikce, asi bych se, být některými osobami, necítila úplně dobře :-D Ale proč ne.. :-D Ale rozhodně už knihu znovu číst nebudu :-D

29.10.2021 3 z 5

Vyvrhel Vyvrhel Gilly Macmillan

Tak tato kniha byla ještě lepší než první díl s Jimem Clemem :-) a to byla výborná kniha :-) skvělý příběh, výborně propracovaný :-) jen to téma bylo hodně smutné a s pokračováním děje se to jen stupňovalo.. a na konci i slzička ukápla.. takže tak :-) vřele doporučuji :-)

28.10.2021 5 z 5

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

(SPOILER) Za mě docela slabota.. Oblíbený strašidelný dům.. Ten byl hezky vykreslený.. Úplně u toho mrazilo.. Ale celý ten příběh? Apokalyptické zrůdičky, to jako fakt? :-D Love story v domě v zasněženém a zmrzlém lese.. :-D Trochu kýč.. A ten konec, kdy autorka očividně nevěděla co s tím.. Toť můj subjektivní názor :-) Předchozí knihy se mi líbily trochu více :-)

25.10.2021 3 z 5

Spálená obloha Spálená obloha Gilly Macmillan

Tak toto je velmi zajímavá kniha :-) Asi jsem ještě nenarazila na žádnou, kde by se autor obracel přímo na čtenáře, v druhé osobě... Jako kdyby byl čtenář součástí příběhu.. :-) Jinak to bylo na mě místy zbytečně natahované.. Zajímavé bylo i to, jak se prolínalo líčení toho, co se děje právě teď, se zpětným analyzováním skrz detektiva Clema.. :-) Je to opravdu hodně neobvyklé :-) Celé.. :-D Doporučuji :-)

22.10.2021 4 z 5

Muž a žena Muž a žena Michal Viewegh

Kniha mě docela bavila.. asi nejlepší z toho, co napsal po roce 2012 a co jsem četla :-D I když na mě je tam trochu moc vulgarismů, příběhy byly docela dobré.. Taková čarodějka bych ale asi být nechtěla.. :-D V rámci podpory české literatury proč si čas od času nevybrat i tohoto autora :-)

20.10.2021 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Hezky čtivý románový příběh :-) Zajímavé je vyprávění ze strany Veroniky i Jáchyma.. Nejdříve jsem četla příběh z pohledu Veroniky a to bylo asi dobře :-) Opačně by se mi to asi hůř dávalo dohromady.. Ale to je jen můj náhled :-) Je to takové lehké odpočinkové čtení.. :-)

18.10.2021 5 z 5

Žárlivost a jiné povídky Žárlivost a jiné povídky Jo Nesbø

Kniha ve mě zanechala rozporuplné pocity.. Některé povídky se mi moc líbily, první dvě např., jiné, např. Odd, vůbec.. Nebylo to tak zlé, ale dala bych si radši nějakou autorovu detektivku, ideálně nového HH :-D ale zase za přečtení stojí :-)

14.10.2021 4 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Tak to zas byla jízda :-) Konečně jsme se dozvěděli o dětství Jossie a jaké to má následky v přítomnosti :-) jako toto bych nečekala :-) bylo to ohromně čtivé, ani kousek nebyl hluchým místem.. za mě nejlepší z autorčiných knih.. :-) i když občas člověk cítil mráz po celém těle.. doporučuji :-)

10.10.2021 5 z 5

Samotka Samotka Alexander Gordon Smith

Kniha se mi moc líbila, stejně jako první díl, i když je fakt, že je možná malinko slabší.. Některá místa bych možná malinko více rozvinula.. Hlavně pobyt v díře.. Ale to vůbec nevadí :-) Ty obludy jsou výborně popsané a je fakt, že je tu velká představivost možná naškodu.. Hlavně když čtete v noci :-D Brrr.. První díl jsem si vybrala kvůli strašidelné obálce, ale vůbec nelituji a už se moc těším na všechny další díly.. :-)

05.10.2021 5 z 5

Nebezpečná hra Nebezpečná hra Camilla Läckberg

Takový minipříběh, i když velmi silný... Nikdy věci nejsou tak, jak se zvenku zdají.. Každý má nějakého kostlivce ve skříni.. trápení, o kterém nikdo neví.. A občas to má i tragický konec.. Zde jsem ho rozhodně nečekala.. Jediná drobná výtka je, že bych si klidně knihu dala alespoň čtyřnásobně delší :-) Určitě do poručuji.. :-) Ostatně autorka nikdy nezklame :-)

30.09.2021 5 z 5

Tři dny do pekla Tři dny do pekla Heather Chavez

Kniha se mi líbila, i když to bylo zase trochu jiné než klasický thriller :-) Ty postavy jsou dost zvláštní a celé to tak zvláštně nesedí dohromady.. I motiv, který vyjde najevo až ke konci knihy, je trochu nepochopitelný... Jinak se kniha četla dobře, člověk byl neustále napjatý... co bude dál... Kniha se mi líbila, ale asi ji znovu číst nebudu, čímž ji ale nechci nijak degradovat :-)

19.09.2021 4 z 5

Muž bez tváře Muž bez tváře Peter May

Je vidět, že kniha je staršího data psaní, protože tam kouří úplně všude a skoro každý, to už by dnes neprošlo :-D za mě slabší kousek, ani ten příběh nebyl nic moc, jako politika fajn, ale ty postavy se chovaly zvláštně snad téměř všechny :-) a byly těžko uvěřitelné... dost mě tam zaujal náhled do hlavy autistického dítěte.. ale to byla jedna z mála věcí.. tak třeba příště, určitě nad autorem nelámu hůl :-)

16.09.2021 3 z 5

Imitátor Imitátor Daniel Cole

Kniha se mi líbila.. Trochu jiná než předchozí série, ale vůbec ne horší.. Zajímavé, neobvyklé téma.. A hlavní antihrdina, ten se povedl :-D Všechny postavy jsou krásně vykreslené.. Četlo se to velmi dobře a bohužel rychle :-) Doporučuji :-)

09.09.2021 4 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Moje první kniha od autorky :-) Nebylo to špatné, ale na můj vkus málo akční a takové až příliš okaté svádění na špatnou linku :-) Prostě přesně víte, že takhle to není a stejně je vám to stále cpáno.. :-D Ale dám ještě autorce šanci :-)

04.09.2021 4 z 5

Nebezpečná místa Nebezpečná místa Patricia Gibney

Kniha se mi líbila, jen už mě to přišlo občas malinko natahovanější a překombinovanější než je třeba... jinak Lottie je pořád velmi zajímavá postava, u které člověk neví, jestli by ji radši objal nebo propleskl.. :-D už se těším na další dil :-) přece jen by na ni už mohla být autorka trochu hodnějši ;-)

02.09.2021 4 z 5

Život po životě Život po životě Raymond A. Moody

Byla to velmi zajímavá kniha.. Žádné trvzení, že má autor pravdu, jen předkládání zkušeností, které mu byly svěřeny osobami, které prožili klinickou smrt nebo nějaký zážitek tomu podobný.. Je na čtenáři, jak se k tématu postaví, nikdo není přemlouván.. Je zvláštní, že si jsou zážitky tak podobné... Velmi oceňuji autorův ostup, otevřenou mysl... Určitě doporučuji každému, koho toto téma zajímá..

30.08.2021 5 z 5

Ztracená sezóna Ztracená sezóna Dot Hutchison

Na novou Dot jsem se moc těšila, ale jsem upřímně dost v rozpacích. Oproti jiným autorům se v knize děje hrozně málo... Ve 3/4 je to vyřešené a člověk tak nějak doufá, že tedy ještě něco bude jinak a ono není.. Hezký konec, to bez debat.. Je to takové lehoučké počteníčko.. Na shrnutí děje by mi bohatě stačilo dvacet vět a nic by nechybělo.. Zdá se, že je to poslední díl série, což je škoda, jelikož první dva díly byly skvostné.. Tak snad Dot vymyslí něco nového :-)

27.08.2021 4 z 5

Zvěrolékař jde do boje Zvěrolékař jde do boje James Herriot (p)

Další z autorových knih za mnou, bohužel :-( byla totiž stejně skvělá jako všechny ostatní.. :-) výborné příběhy o zvířatech a lidech, kde se člověk často zasměje a občas uroní slzu.. takové pohodové čtení.. :-) už se moc těším na další knihu, i když s určitým smutkem, protože se zásoba autorových knih povážlivě tenčí.. :-( ale každá stojí za přečtení :-)

19.08.2021 5 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

To zase byla síla.. Ještě teď mi z knihy běhá mráz po zádech.. Krásně napsaná kniha, i když téma bylo vážné a kruté.. Hlavně nejsem moc spokojená s koncem, nějak bych ho trochu víc rozvedla, i když možná hledaná odpověď neexistuje.. Možná je v knize uvedené vše a člověk to tak prostě musí brát.. Líbí se mi autorčiny knihy, jsou výjimečné tématy i podáním..

18.08.2021 5 z 5