Martiiiik Martiiiik komentáře u knih

To by se zvěrolékaři stát nemělo. Díl 2. (To by se zvěrolékaři stát nemělo) To by se zvěrolékaři stát nemělo. Díl 2. (To by se zvěrolékaři stát nemělo) James Herriot (p)

Opět krásné příběhy, je vidět, že autor vše prožíval s láskou, ke zvířatům i svému povolání.. :-) umí tak krásně vyprávět, budu se vždy těšit na každou další knihu.. ikdyž je v tom i trocha smutku, že knih není více.. ale určitě si přečtu všechny, což o autorových knihách vypovídá úplně všechno :-)

17.05.2021 5 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Tato kniha byla pro mě velkým utrpením.. Přišlo mi to hrozně chaotické, vždycky než se člověk zorientoval, o čem se vlastně mluví, už to bylo o něčem dalším.. I celý příběh mě vůbec nezaujal, bylo to hodně zvláštní.. ačkoliv je mi autorka jako člověk velmi sympatická, další knihu číst nebudu..

15.05.2021 2 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Tak to byla dvoudenní chuťovka :-D kniha mě opět neskutečně bavila, některé části by mě doslova zvedly ze židle, kdybych seděla :-D Příběh se dále rozvíjí, dozvídáme se spoustu novinek, ale na druhou stranu otázek neubývá, spíše naopak :-) a ten konec.. super :-) Jen nadšení z knihy už pomalu kalí fakt, že asi budeme čekat měsíce či spíše roky na pokračování :-( Ale jinak vřele doporučuji :-) Dala bych 6/5 kdybych mohla :-D

08.05.2021 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Druhý díl není o nic horší než první :-) Hlavně po dočtení prvního prostě musíte a po dočtení této knihy také musíte :-D, tak jsem ráda, že další díl zrovna vyšel :-) Zase je čtenář vtažen do děje od první stránky.. Dozvídáme se nové věci o postavách a poznáváme další část světa a také dějin.. Ale upřímně je to trochu brrr.. :-( Na druhou stranu má to zvláštní kouzlo, tajemno.. Doporučuji :-)

05.05.2021 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Tak to byla pecka.. :-) Jak moc fantasy nemusím, tak tohle mě vtáhlo tak rychle, že jsem si všimla až když začalo svítat :-D Autorka umí výborně popsat prostředí a postavy.. Je to tak živé, jako kdyby tam člověk byl taky.. Je fakt, že na to, že se děj odehrává v budoucnosti, některé věci připomínají minulost.. Ale to vůbec nevadí :-) Už se moc těším na další díl, co bude s Ilan a Nastereou v množném čísle :-D Milovníkům fantasy vřele doporučuji :-)

04.05.2021 5 z 5

Až tady nebudu Až tady nebudu Linda Green

To byla zajímavá kniha :-) Hezky napsaná, střídání postav ve vyprávění a ještě časů, tedy přítomnosti a budoucnosti, je velmi osvěžující.. Téma je vcelku těžké, kruté domácí násilí na ženách.. a tady v kontrastu s určitým druhem dobra.. Těžká volba.. Velmi pěkné čtyři hvězdy a doporučuji

02.05.2021 4 z 5

Před pikolou za pikolou Před pikolou za pikolou Linda Green

Kniha se mi vcelku líbila :-) Bylo zajímavé, jak byl příběh vyprávěn střídavě Lisou, Muriel a Matthewem :-) ale celkově to byl příběh velmi smutný, umím si představit, že se to i dnes může stát :-( Na konci knihy už nezbydou žádné nezodpovězené otázky.. Co zůstane je nepříjemná pachuť.. Ale i tak doporučuji :-)

30.04.2021 4 z 5

Našeptávač Našeptávač Donato Carrisi

Kniha se mi velmi líbila :-) mnoho spisovatelů nemá takový talent, kniha plyne tak přirozeně, ani si nevšimnete a je konec :-) je to tak krásně zamotané a neustále se konají nějaká překvapení :-) a ta podstata, jak napovídá název, je pěkně děsivá :-) za mě velmi povedený kousek a doporučuji všude :-)

28.04.2021 5 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Za mě typická Darcy.. Pár momentíků, kdy přeběhl mráz, ale jinak nic dvakrát strašidelného.. :-D A ten konec mě dostal.. Žili šťastně až navěky ikdyž už nežili.. :-D Ale proč ne :-D

27.04.2021 3 z 5

Lockdown Lockdown Alexander Gordon Smith

Musím přiznat, že mě nejprve zaujala obálka knihy.. Je trochu více děsivá.. úplně z toho mrazí.. Pak jsem si přečetla anotaci a už jsem věděla, že si ji prostě musím přečíst.. Kniha se četla výborně, byl to fičák :-D Jen velká škoda, že se autor nerozepsal detailněji.. O sto stran, klidně i víc.. Také moc nesedí věk hlavních postav, jejich uvažování odpovídá o čtyři pět let starším.. Ale to místo, brrr.. A takhle to utnout na konci, to autor trochu zlobil :-D Už teď se moc těším na další díl série :-)

20.04.2021 4 z 5

Tichá smrt Tichá smrt Peter May

Kniha se mi velmi líbila, byla nesmírně čtivá :-) většina knihy rychle frčela, jen Anin příběh měl v sobě zvláštní klid, ikdyž byl velmi smutný.. hlavní hrdina je velmi sympatický, malinko zženštilý Skot :-D což je antihrdina vlastně taky :-D líbil se mi kontrast mezi horkým dusným Španělskem a chladem padoucha a jeho kumpánů.. tentokrát napsal autor trochu jinou knihu než je u něj zvykem, ale za mě dobrý :-) doporučuji :-)

15.04.2021 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Ufff, to bylo hodně emočně náročné.. zajímavé postavy, zajímavý příběh.. autorka má velký talent na vyprávění, úplně před očima vyvstává obraz prostředí, ve kterém se příběh odehrává.. a také má autorka rozsáhlé znalosti zoologie a botaniky a je to velmi znát.. kdyby šlo dát víc hvězd než pět, neváhám :-) doporučuji všem :-)

09.04.2021 5 z 5

Sama proti všem Sama proti všem Brian Freeman

Tak to byl mazec :-) Po většinu knihy si myslíte, že ty drobné nesrovnalosti jsou prostě jen drobné odchylky pro lehké zmatení a pak bum, těsně před koncem knihy zjistíte, že je vše úplně jinak a najednou do sebe vše zapadá a i slza ukápla.. :-) tohle se podle mě hodně povedlo :-) mohu vřele doporučit :-)

02.04.2021 5 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

To zas byla jízda :-) už první kniha autorky se mi moc líbila a tato nebyla o nic horší :-) autorka umí krásně vyjádřit emoce, když se Josie svírají útroby strachy, člověk to úplně fyzicky cítí také.. když se postupně začíná osvětlovat pointa, je to mírně k pousmání.. trošičku přehnané, ale neva :-) už se moc těším na další knihu :-)

31.03.2021 5 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Zajímavá kniha :-) asi jsem očekávala trochu něco jiného, ale líbila se.. hlavně ten bohatý jazyk, který byl tak přirozený.. obdivuhodné.. :-) samotný příběh, no.. :-D ale kniha jistě stojí za přečtení :-)

28.03.2021 5 z 5

Řetěz Řetěz Adrian McKinty

Kniha se mi velmi líbila, byla nesmírně čtivá, téma bylo velmi zajímavé a také mrazivé.. emoce byly cítit na každé stránce.. tedy samozřejmě ne u všech postav ;-) dá se shrnout, že pro rodinu prostě uděláš cokoliv.. :-) jen ten konec mi tam moc nesedl, ale asi to autorovi odpustím :-D kniha rozhodně stojí za přečtení a doporučuji :-)

18.03.2021 5 z 5

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Jak moc nemusím fantasy, tak tuhle knihu jsem zvládla :-D začátek byl takový trochu rozpačitý, člověk nevěděl, co má čekat, ale postupně se začte.. celou knihu se postupně nadpřirozená stránka komplikuje, ale je znát, že je to stále dost povrchní.. tady klidně mohl autor své fantazie více rozvinout.. z určitého pohledu je plusem, že člověk mnoho míst v Londýně zná, takže si to dokáže představit detailněji než u fiktivních míst :-) nicméně bych z knihy byla nadšenější v pubertálním věku :-D ty tři hvězdy jsou za mě akorát :-)

15.03.2021 3 z 5

Než bude pozdě Než bude pozdě Jenny Blackhurst

Kniha se mi líbila :-) Bylo to dobře zamotané, ze začátku bylo docela těžší se zorientovat a když už člověk myslel, že to dal, tak zjistí, že je dost mimo :-) Každá ze tří kamarádek řeší jiné problémy a má na věci různý pohled.. celkově se kniha četla dobře, střídání postav i časů tomu dodalo napětí a v tomto případě prostě něco navíc :-) ale to poznáte až při čtení, nebudu prozrazovat ;-) za mě pět hvězd této knize patří :-)

08.03.2021 5 z 5

Anti-Justina Anti-Justina Nicolas-Edme Réstif de la Bretonne

Vydržela jsem do konce, ale teda jedna velká hrůza.. Někdo může být nadšený ze souložení se sestrami, nebo ze skupinových aktivit.. ale... jazyk hrozný, prostě tohle se vůbec nepovedlo...

07.03.2021 odpad!

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

To jsem se zase jednou nasmála :-) skvělé.. moc se mi líbí, že nikdy nevíte co se stane, nedá se to ani zdaleka vytušit a pak přijde překvapení.. a i přes humor a často absurdní situace je zde vážná životní pravda.. autor je prostě skvělý a už se těším na další knihu ;-)

02.03.2021 5 z 5