Martiiiik Martiiiik komentáře u knih

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Jak moc nemusím fantasy, tak tuhle knihu jsem zvládla :-D začátek byl takový trochu rozpačitý, člověk nevěděl, co má čekat, ale postupně se začte.. celou knihu se postupně nadpřirozená stránka komplikuje, ale je znát, že je to stále dost povrchní.. tady klidně mohl autor své fantazie více rozvinout.. z určitého pohledu je plusem, že člověk mnoho míst v Londýně zná, takže si to dokáže představit detailněji než u fiktivních míst :-) nicméně bych z knihy byla nadšenější v pubertálním věku :-D ty tři hvězdy jsou za mě akorát :-)

15.03.2021 3 z 5

Než bude pozdě Než bude pozdě Jenny Blackhurst

Kniha se mi líbila :-) Bylo to dobře zamotané, ze začátku bylo docela těžší se zorientovat a když už člověk myslel, že to dal, tak zjistí, že je dost mimo :-) Každá ze tří kamarádek řeší jiné problémy a má na věci různý pohled.. celkově se kniha četla dobře, střídání postav i časů tomu dodalo napětí a v tomto případě prostě něco navíc :-) ale to poznáte až při čtení, nebudu prozrazovat ;-) za mě pět hvězd této knize patří :-)

08.03.2021 5 z 5

Anti-Justina Anti-Justina Nicolas-Edme Réstif de la Bretonne

Vydržela jsem do konce, ale teda jedna velká hrůza.. Někdo může být nadšený ze souložení se sestrami, nebo ze skupinových aktivit.. ale... jazyk hrozný, prostě tohle se vůbec nepovedlo...

07.03.2021 odpad!

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

To jsem se zase jednou nasmála :-) skvělé.. moc se mi líbí, že nikdy nevíte co se stane, nedá se to ani zdaleka vytušit a pak přijde překvapení.. a i přes humor a často absurdní situace je zde vážná životní pravda.. autor je prostě skvělý a už se těším na další knihu ;-)

02.03.2021 5 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Tak jsem byla zvědavá, co nového Darcy vymyslela, když se trochu vzdálila od svých obvyklých duchů :-D a docela dobré :-) cítila jsem tu atmosféru hlubokého, tmavého a neprostupného lesa, kde je těžký vzduch a nebe není téměř vidět.. :-) líbilo se mi, jak vypráví nastřídačku o několika postavách a vždy utne linku jedné postavy pro zvýšení napětí.. nicméně to bylo docela průhledné a konec nebyl žádné překvapení.. rozhodně ale byl zbytečně uspěchaný, proto za mě hvězdička dolů.. slušné 4* :-)

01.03.2021 4 z 5

Na pokraji sil Na pokraji sil Samantha M. Bailey

Kniha se mi docela líbila :-) ten začátek je hodně úderný, šokující a člověk si řekne proboha.. a pak se postupně dostaneme k jádru věci.. za mě to nebylo moc překvapení, ale to nevadilo.. a po dlouhé době jsem si pro sebe na konci řekla, že nezůstalo nic nedořešeného.. četlo se to hezky :-) jednodenní lahůdka :-) jistě si od autorky ještě něco přečtu, pokud ještě něco vyjde :-)

26.02.2021 4 z 5

Osamělí Osamělí Håkan Nesser

Jak jinak autorovy knihy miluji, tentokrát jsem moc spokojená nebyla. Vůbec by knize nezaškodilo ji tak o 200 stran zkrátit.. Dějová linka v minulosti a v přítomnosti.. fajn, to se povedlo.. Na řešení jsem nepřišla, fajn.. :-) Ale co nebylo fajn, byly chyby skoro na každé stránce.. Občas se stane, ale tohle byla prostě hodně odfláknutá práce.. a vcelku brzy mě to už i docela rušilo, ikdyž to není autorova vina :-) tak snad příští kniha bude lepší :-)

25.02.2021 3 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Moc krásná knížka :-) Je velmi emocionální, slzička ukápla několikrát.. Osud Anušky je velmi smutný, ale na druhou stranu plný naděje.. ona se nikdy nevzdá, ať se stane cokoliv.. člověk po přečtení sice cítí klidný smutek, ale zároveň naděje prostupuje celé tělo.. za mě 5* a budu všude doporučovat :-)

21.02.2021 5 z 5

Cesta kolem světa za osmdesát dní Cesta kolem světa za osmdesát dní Jules Verne

Jako malé dítě jsem viděla kreslený seriál a už dlouho jsem si chtěla knihu přečíst a konečně! :-) kniha se mi moc líbila, autor rozhodně umí vyprávět.. a asi nikdy mě hlavní postava tak příjemně neštvala jako tady pan Fogg :-) jedinou výtku bych měla k překladu, protože překládat jména je podle mě barbarské.. tady to vyloženě rušilo a mozek si musel pracně dosazovat jména původní.. poučení pro příště - dobře vybrat překlad :-) doporučuji :-)

16.02.2021 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

U mě bližší seznámení s Markem Ebenem přišlo díky Stardance a jeho humor mi sedí.. Musím říct, že jsem se u knihy až nečekaně často od srdce zasmála.. Sprosté slovo u něj téměř nenajdete.. Je to učiněný mistr slova.. Vřele doporučuji :-)

14.02.2021 5 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Kniha se mi velmi líbila :-) autorka výborně vylíčila život doktorky Vlasty Kálalové di Lottiové :-) musela to být úžasná, obdivuhodná žena. Dozvíme se také, jak to vypadalo ve třicátých letech v Iráku, Cařihradu a ve spoustě dalších míst.. bylo moc krásné prožít si její život prostřednictvím knihy, za to autorce děkuji. Vřele doporučuji :-)

10.02.2021 5 z 5

Noc na Karlštejně Noc na Karlštejně Jaroslav Vrchlický (p)

Kniha se mi moc líbila :-) člověk zná film jak své boty, tak jsem byla zvědavá, o kolik bude kniha jiná.. a byla o dost.. některé pasáže jsou delší a propracovanější, jiné v knize vůbec nejsou.. ale bylo to velmi čtivé a tento příběh je prostě nádherný :-)

05.02.2021 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Tak tady je pět hvězdiček málo.. úžasně napsané, člověk to silně prožije a kniha dlouho doznívá.. hlavně ten konec.. a ty vrány zde tak sedí.. vůbec se nedivím, že kniha se stala knihou roku.. a obávám se, že se toto děje v mnoha rodinách, bohužel :-( úplně rozumím tomu zoufalství a beznaději.. kniha opravdu stojí za přečtení, doporučuji..

02.02.2021 5 z 5

Dívky ve vodě Dívky ve vodě Victoria Jenkins

Nebyla to zas tak špatná kniha, ale trochu mi něco na autorčině stylu nesedí.. trochu pomalejší rozjezd, ale pak už to utíkalo.. akorát na můj vkus se autorka často opakuje, vysloví nějakou myšlenku a to samé je o dvě strany později a to samé o další stranu později.. téma bylo docela zajímavé.. ale postavy mi nepřipadají moc reálné.. moc rychle se během knihy mění vlastnosti postav.. do Čtenářské výzvy, ale další knihu si jistě nějaký čas nevyberu..

02.02.2021 4 z 5

Pochovejte mě pod podlahu Pochovejte mě pod podlahu Pavel Vladimirovič Sanajev

Toto dílo ve mě zanechalo hodně rozporuplné pocity.. rozhodně mi to nijak vtipné nepřišlo.. babička vypadá na diagnózu Munchausen by proxy, ale úplně jistě bych to taky neřekla.. nevím, jestli bych se měla smát tomu, jak má babička pro každého jen samé nadávky a ponižování... protože nic jiného zde v podstatě nebylo.. a srovnávání s některými díly jako Forrest Gump je podle mě úplně mimo.. Ale beru to tak, že jsem díky Výzvě zkusila něco nového :-)

31.01.2021 2 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Stejně jako první díl bylo toto velkolepé dílo :-) začíná tam, kde první kniha končí a dozvídáme se další osudy této rodiny :-) kniha vůbec nešla odložit, člověk úplně natahoval do sebe všechno jak houba :-) už teď se nemůžu dočkat další knihy :-)

31.01.2021 5 z 5

Zvěrolékař na blatech Zvěrolékař na blatech James Herriot (p)

Kniha se mi moc líbila :-) takový hezký příběh jednoho veterináře na anglickém venkově.. kniha je moc hezky vyprávěna, člověk se některým příhodám i zasměje.. :-D např. ... to si radši přečtěte sami ;-)

29.01.2021 5 z 5

Ikabog Ikabog J. K. Rowling (p)

(SPOILER) Tak tohle určitě není pohádka pro malé děti :-) jak už tu někdo psal, moc mrtvých :-) jinak hezký příběh, konec jako z pohádky... :-D autorka prostě umí, je skvělá vypravěčka, je to vidět od první stránky :-)

28.01.2021 4 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Mě se kniha docela líbila, jen ten konec jsem malinko nečekala.. vlastně jsem si představovala spoustu scénářů, jak to nakonec dopadne a vůbec jsem se netrefila :-D ale četlo se to dobře, krátká oddechovka :-)

21.01.2021 4 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Zajímavý pokus o horor :-) Těšila jsem se na trochu mrazení po zádech, i počasí stálo při mě, domem lomcoval vítr a na okna dopadaly kapky sněhodeště.. a stejně jsem to necítila.. Čtyři hvězdy za výborné popsání domu a vcelku zajímavý příběh, ikdyž nijak zvlášť originální..

19.01.2021 4 z 5