Martiiiik Martiiiik komentáře u knih

Umřel jsem v sobotu Umřel jsem v sobotu Josef Formánek

Kniha se mi líbila.. Je to úplně něco jiného než jsem kdy četla.. A musím uznat, že jsem byla velmi překvapená, co náš spisovatel dovede.. Pak jsem tedy zjistila, že jsem Úsměvy smutných mužů viděla zfilmované a také se nám moc líbil.. Tak za mě super.. Občas trocha poezie, brilantní pohrávání si s jazykem.. Čeština je v tomhle nádherná.. Prostě jsem se v této jedné knize do autora zamilovala a jsem moc zvědavá na další díla.. I když si úplně nejsem jistá věrohodnosti některých částí, přece jen Tatobity mám kousek od domova a tady je nějak nepoznávám :-)

01.03.2022 4 z 5

Ženy z Bohnic Ženy z Bohnic Edna Nová

Tak já nevím.. čekala jsem určitě něco jiného.. Bylo to hrozně povrchní.. Kraťoučké... Ale dají se pochopit autorčiny důvody... Někdy není špatné se z některých věcí vypsat... Takže vlastně proč ne :-)

28.02.2022 3 z 5

Noc, kdy zemřela Noc, kdy zemřela Jenny Blackhurst

Kniha se mi velmi líbila... Byla moc napínavá, měla spád, mnoho zvratů, celkově zajímavý příběh.. Prostě přesně to, co od takové knihy chcete :-) Doporučuji všem a už teď se těším na další :-)

27.02.2022 5 z 5

Má sestra je sériový vrah Má sestra je sériový vrah Oyinkan Braithwaite

Zvláštní román.. I když spíše taková delší povídka.. Asi jsem tedy pochopila, co tím autorka chtěla říct, ale jinak je to celé takové surové a divné.. Hlavní hrdinka se musí rozhodnout a je to taková Sofiina volba.. A nějak si to celé neumím představit.. Jednou to ušlo, ale asi se ke knize nebudu vracet.. :-)

25.02.2022 3 z 5

Člověk za oponou Člověk za oponou Martin Goffa

Výborný Goffa, stejně jako vždy :-) Jen moc krátký :-) Hezký příběh, dost oceňuji známé prostředí, takže si cesty hlavního hrdiny dovedu krásně představit :-) Prostě stojí za to si knihu přečíst :-) Pár místních mafiánů, semtam nějaká vražda, hodně korupce,.. :-D Jo vítejte u nás :-D

24.02.2022 5 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Kniha se mi moc líbila :-) Autoři knihu vytvořili velmi čtivou, se zajímavým tématem, velmi rozmanitými charaktery postav.. a také lehce uvěřitelnou.. takhle by to celé v reálu klidně mohlo být.. kniha v sobě nese krutou pravdu a lze ji vystihnout upravenou starou moudrostí na "voda nad zlato".. vede dost k zamyšlení..

23.02.2022 5 z 5

Smolná vteřina Smolná vteřina Håkan Nesser

Kniha se mi moc líbila... Je fakt, že je taková klidnější, hlavní postavy jsou tak nějak v pohodě, málo emočních výkyvů.. Byla jsem až hodně překvapená, že autor toto udělal s Gunnarem a Marianne.. To mi malinko vadilo.. Jinak příběh se dal odhadnout, takže tam bylo jen málo neznámých.. Ale na druhou stranu proč ne, nemusí to být vždy drsné, krvavé, dramatické.. Takže za mě pro knihu pět hvězd, byla jsem spokojená :-)

19.02.2022 5 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Moje první kniha od autora a hned jsem mu propadla.. Moc se mi líbil styl psaní a celková propracovanost textu.. A hlavně celá kompozice: chvilkový pomalý rozjezd a pak bum, smršť.. a pak už to jen narůstalo, téměř do konce.. Moc povedené.. A téma, ostatně celý příběh, to bylo hodně silné.. S paralelou ke králu Šalamounovi.. to si přečtěte :-) vřele doporučuji :-)

09.02.2022 5 z 5

Jiskra života Jiskra života Erich Maria Remarque (p)

Kniha byla krásně napsaná, i přes hrůzné téma.. Autor dokáže výborně popsat celou atmosféru i vykreslit postavy.. kniha se velmi snadno čte, i když je to těžké vstřebávat.. Je to sice jen román, ale vlastně doufám, že některé věci se takto mohly odehrát, solidarita, pomoc, podpora mezi vězni, naděje.. cokoliv, co pomohlo udržet naživu.. autor je výborný spisovatel a těším se na další knihy další roky :-)

05.02.2022 5 z 5

Balzamovač Balzamovač Alison Belsham

Kniha se mi docela líbila, ale tak nějak malinko méně než předchozí díly.. Jako kdyby některé části byly zbytečně málo propracované.. Spousta částí zbytečně urychlená.. Na to, kdo je vrah, nešlo přijít.. Celkově škoda.. :-) Ale i tak velmi dobré :-) Je čtivá a v mnoha směrech obohacující :-) Takže doporučuji :-)

05.02.2022 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Kniha se mi moc líbila tím, jak byla napsaná.. Obsah už tak povznášející nebyl.. Chápu, že je to fikce, ale ty příběhy mohly být naprosto reálné, takové věci se stávaly.. Nicméně četla se sama, nešlo se odtrhnout.. Čtenář je zvědavý, jak to celé dopadne a na to si musí počkat do poslední stránky.. Je tam hezky popsána stará tradice přírodního léčitelství :-) Je jedno jakými slovy to popsat, i tak to vzbuzuje obdiv a úctu.. :-) Prostě moc krásná kniha a všem doporučuji.. Autorka si mě získala už doživotně získala :-)

31.01.2022 5 z 5

Dům u jezera Dům u jezera Nuala Ellwood

Ne že by kniha byla špatná, takový průměr.. dva příběhy, svázané dohromady.. krátké kapitoly, obě linky se střídají hezky pravidelně.. Obě v sobě mají hrůzu, i když každá jiným způsobem.. ale za mě žádné velké napětí, jak to všechno dopadne.. ani se mě to nedotýkalo tak jako jiné knihy s těžkými tématy.. tak třeba ta další :-)

27.01.2022 3 z 5

Manon Lescautová Manon Lescautová Antoine François Prévost

Zajímavé dílko, řekla bych, že asi trochu autobiografické :-) Ale ty postavy.. hlavní hrdina se do krásky zamiluje na první pohled tak, že kvůli ní zahodí všechno.. a kráska je taková trochu neuchopitelná, přelétavá, kde věřit ve stejně velkou lásku je těžké.. :-) ale asi musím přiznat, že kdybych knihu nečetla, asi bych se necítila ochuzena, vědět co mě čeká... Jednou bohatě stačilo a nikdy víc :-)

19.01.2022 3 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Tato kniha mi přišla trochu jiná než ostatní... Ale hezky strašidelné to bylo :-) Takový dům, tentokráte ne na samotě, a přece budí hrůzu ve všech okolo.. stačí projet kolem a už je mrazení tu.. :-) A v tom domě žije žena.. :-) Zase hezky čtivě a napínavě napsané.. :-) Doporučuji :-)

18.01.2022 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Jak jsem to v dětství asi tak nechápala, tak teď v knize cítím tu hlubokou, ale na dnešní dobu naivní pravdu.. A také rozporuplné emoce... A až se budu večer dívat na nebe, třeba uvidím tu malou planetku... :-) Jsem moc ráda, že jsem si díky Čtenářské výzvě přečetla knihu znovu :-)

14.01.2022 5 z 5

Fantom z Blackwoodu Fantom z Blackwoodu Darcy Coates

Tato kniha mi od Darcy přišla jako jedna z nejlepších... :-) Ale možná to dost bylo tím, že jsem ji hodně četla v noci, kdy jsou v paneláku věčně slyšet kroky a vrzání všeho možného, zavírání dveří,.. Prostě přesně to pravé :-) Takže i občas pěkně mrazilo.. :-) Ale jinak typická Darcy, čtivé a lehce strašidelné :-)

14.01.2022 5 z 5

Řeznice z Malé Barmy Řeznice z Malé Barmy Håkan Nesser

Výborná kniha, od autora už ani nic jiného nečekám :-) Zajímavý příběh, kdy víte, jak se věci udály a tím pádem hned vyvozujete, že to tak asi tedy nebylo, protože o čem by kniha jinak byla.. :-D A tak dumáte, jak to bylo a myslíte si, že to víte a ono vás to na konci stejně překvapí.. Postupně se objevují střípky informací, které doplňují příběh.. A nakonec je to úplně jiný příběh :-) Překvapující.. :-) A proto autora tak ctím a už se těším na další knihu :-)

11.01.2022 5 z 5

Zvěrolékař opět v jednom kole Zvěrolékař opět v jednom kole James Herriot (p)

Opět moc krásné příběhy :-) Tentokrát nejen z Yorkshiru, ale také z cest s chovnými zvířaty do Ruska nebo Istambulu a s tím spojenými občas úsměvnými příběhy.. ale někdy až nahánějícími strach.. jsem si jistá, že autor žil úžasně naplněný život.. a byl také velmi talentovaným vypravěčem.. :-) doporučuji všem všude okolo, každý příběh je velkým zážitkem :-)

10.01.2022 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Velmi dobrá kniha :-) Velmi mě bavilo sledovat objevování minulosti, která je po mnoha letech hluboko pohřbená.. Autorka má velký talent k vykreslení místa, kde se děj odehrává.. Člověk si to umí detailně představit.. Právě o kus lépe než v knihách, které se odehrávají v cizině.. :-) Jen jsem měla tentokrát pocit, že postavy charakterizuje jedna vlastnost, nejsou tak komplexní.. Přesnou čarou rozdělené dobré od špatného.. Ale i tak se mi kniha moc líbila a doporučuji :-)

09.01.2022 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Prostě tyto díly z Čech mi jsou nějaké bližší.. :-) Je v nich tajuplno a člověk si to umí dobře představit :-) A nejradši by se tam vyrazil podívat :-) Líbil se mi příběh i způsob vyprávění.. Ale chalupu na samotě si klidně odpustím :-D Možná tak jeden víkend a dobrý výběr, nikdy ne samotní :-D Doporučuji :-)

09.01.2022 5 z 5