martineden martineden komentáře u knih

Krakonošův rok Krakonošův rok Marie Kubátová

Nádherná knížka! Nemám slov. A mám ji i s podpisem paní Kubátové.

11.06.2021 5 z 5

O smutných očích Hany Karadžičové O smutných očích Hany Karadžičové Ivan Olbracht (p)

Nádherný baladický příběh ze světa zaniklých židovskych komunit na Podkarpatské Rusi. Ivan Olbracht byl vynikající autor.

09.06.2021 5 z 5

Jizerské hory známé i neznámé Jizerské hory známé i neznámé Petr David

Překrásná publikace s pěknými fotkami i tipy na výlety. Jizerky mám moc ráda, i když Krkonoše jsou Krkonoše...

06.06.2021 5 z 5

Čertova kuchyně - Pověsti a vyprávění z města Jičína a okolí Čertova kuchyně - Pověsti a vyprávění z města Jičína a okolí Pavel Hájek

Výpravná nádherná publikace plná pohádek a pověstí z Jičínska. Komu Český ráj tepe v srdci, ten musí tuto knihu mít. Ale ocení ji i ostatní.

06.06.2021 5 z 5

Putování po Zlaté stezce Českého ráje Putování po Zlaté stezce Českého ráje Karel Čermák

Krásná útlá publikace sestavená ze starých pohlednic a s detailními popisky vás provede Českým rájem dobami nedávno minulými. Doporučuji.

06.06.2021 5 z 5

Myslimír po horách krkonošských putující Myslimír po horách krkonošských putující Josef Myslimír Ludvík

Pro milovníky Krkonoš povinná záležitost. Půvabná publikace - cestopis - náchodského kněze Josefa Myslimíra Ludvíka vás provede Krkonošemi na české i polské straně v roce 1823. A ty ilustrace!

Sobotecko Sobotecko Karol Bílek

Městečko Sobotka a okolí jsou má láska, tudíž nemohu hodnotit tuto nádhernou publikaci jinak než plným počtem bodů. Vynikající literární vědec Karol Bílek Sobotecko zná a je to na výsledku vidět.

Jičín Jičín Jindřich Francek

Krásná edice knih Zmizelé Čechy s unikátními fotografiemi. Miluju celou sérii, ale Jičín, Sobotka a spol jsou prostě top.

Mlčenlivé ženy Mlčenlivé ženy Kerry Fisher

Takový didaktický příběh, jak se nenechat šikanovat, jak zůstat sama sebou a že nic není tak, jak to na první pohled vypadá. Ale jo, občas má literatura i funkci vzdělávací a moralizující.

05.06.2021 3 z 5

Toulky Pojizeřím Toulky Pojizeřím Jana Jůzlová

Pro milovníky Podkrkonoší a Českého ráje povinná literatura! Kniha má příjemný formát a neotřelé krásné tipy na výlety.

04.06.2021 5 z 5

Pravidla českého pravopisu Pravidla českého pravopisu Olga Martincová

To se neochodí!

02.06.2021 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Romeo a Julie s rakovinou. Křehké, dojemné, zároveň čtivé.

01.06.2021 4 z 5

Žena, kterou jsem byla Žena, kterou jsem byla Kerry Fisher

Výborně čtivé! Ten nápad s životem na facebooku versus realita je skvělý, ale na konci spadl řetěz a stal se z toho rozplizlý mravokárný kýč. Přesto ale doporučím.

01.06.2021 3 z 5

Štvanice Štvanice Lucy Foley

Parta přátel z univerzity - kdo by si takovou skvělou partu nepřál? A kdo si takovou partu nelakuje trochu narůžovo? Velmi dobrý román, kde nic není tak, jak to vypadá, a sympatické postavy aby pohledal!

30.05.2021 5 z 5

Možná ještě aktuálnější než kdy dřív!

28.05.2021 5 z 5

Poslední let Poslední let Julie Clark

Od knihy jsem neočekávala žádný zázrak, ale bylo to opravdu dobré. Připomínalo mi to film Noci s nepřítelem, tam se podobné téma řešilo taky.

24.05.2021 5 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Žádná velká literatura, ale fakt napínavá záležitost, taková návyková. Čtete, čtete, říkáte si, jak to asi bylo? A negativní postava není rozhodně jen jedna...

22.05.2021 4 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

To snad ani nelze dát míň než za 5!

17.05.2021 5 z 5

Dokonalá manželka Dokonalá manželka J. P. Delaney (p)

Tak to byla panečku jízda, co by na to asi řekl Karel Čapek? Myslím ale, že by se mu robot s citem líbil. Bod ubírám za překombinovanost na konci, ale jinak knihu doporučuji.

16.05.2021 4 z 5

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Irving ve výborné formě, moc doporučuji! Sice mám Garpa a Owena o něco raději, ale toto je pořád skvělá literatura. Jen to filmové zpracování pokulhává...

16.05.2021 5 z 5