martineden martineden komentáře u knih

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Přiznám se, že mě nalákala obálka knihy. Samotná kniha mi připomínala nepříliš zdařilé slohové cvičení, hlavně tedy primitivním jazykem. Je to možná dáno překladem. Co to je modulární domek? Přesto se určité napětí upřít nedá.

04.11.2020 2 z 5

Hrady Čech a Moravy - Známé i neznámé příběhy a osudy Hrady Čech a Moravy - Známé i neznámé příběhy a osudy Jan Kvirenc

Po předchozích knihách tohoto věhlasného, přitom skromného a nenápadného autora vychází další kniha. Určitě s v ní navštěvníci památek a milovníci historie přijdou na své. Je známo, že autor je vynikající profesor na gymnáziu a také nadšený cestovatel po vlastech českých i nečeských. Bravo!

04.11.2020 5 z 5

České dějiny – 100 památných míst České dějiny – 100 památných míst Jan Kvirenc

Skvělý průvodce po místech, kterými kráčela historie. Krásný je i obrazový doprovod, kniha je velmi přehledná a čtivá.

04.11.2020 5 z 5

Byliny Krkonoš Byliny Krkonoš Andrea Svobodová

Přehledné vydání bylin Krkonoš. Snad konečně nějakou tu rostlinu poznám.

29.10.2020 5 z 5

Perličkové ozdoby z Poniklé Perličkové ozdoby z Poniklé Barbora Kulhavá

Naprostá krása! Tradiční řemeslo - výroba perlí a ozdob - z Krkonoš. Krásná výpravná publikace obsahuje historii výroby perlí, parádní vzpomínky místních lidí na foukání a výrobu v kérkonošském nářečí. A šikovní si mohou vyrobit vlastní ozdobičky dle podrobných plánků. Do firmy Rautis lze jít na prohlídku, nebo do tvořivé dílny, ale v této době je skvělé kochat se aspoň na dálku a těšit se. Jsem nadšená!

29.10.2020 5 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Možná trošku překombinované, ale pořád velmi dobré! Úplně jsem dostala chuť se do Norska podívat!

27.10.2020 5 z 5

Ronja, dcera loupežníka Ronja, dcera loupežníka Astrid Lindgren

Romantika! Jak ta paní Astrid ví, po čem dětské srdce touží! Nespoutaný život, příroda, zvířata. A humor!

Dívka v sedle Dívka v sedle Sieglinde Dick

Holky od koní, přiznejte se! Koho v osmdesátkách tato kniha chytla za srdce?

Bratři Lví srdce Bratři Lví srdce Astrid Lindgren

Smutek na entou. Ale krásná kniha.

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Srdcovka! Jak já těm dětem záviděla!

Karkulín ze střechy Karkulín ze střechy Astrid Lindgren

Dětství bez knih Astrid by bylo o tolik chudší!

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Opět skvělé! Vlastně by mě to bavilo, i kdyby to nebyla detektivka, ale román o lidech, vztazích, zvířatech. Psychologie postav super!

24.10.2020 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Petra Dvořáková fakt umí. Kuře Melancholik od Šlejhara hadr. Už jsem si hodně přála, ať příběh skončí, ta beznaděj, ta totálně nechutná matka, o otci nemluvě, sestra taky děsná Marfuša. Uf!

20.10.2020 5 z 5

Nejhorší obavy Nejhorší obavy Michal Sýkora

Tři příběhy, ten třetí to je nefalšovaná antická tragédie! Uf!

20.10.2020 5 z 5

Hostinec U kamenného stolu Hostinec U kamenného stolu Karel Poláček

Návykové čtení! Miluju i film.

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Bravo, pane Poláčku! Škoda, že jste se nedožil toho, jak úspěšná tato knížka je. Ale možná byste se smál tomu, že na Databázi máte míň procent než nějací Prvoci...

Kvak a Žbluňk jsou kamarádi Kvak a Žbluňk jsou kamarádi Arnold Lobel

Miluju je!

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Čekala jsem detektivku, dostala jsem tak trochu erotický emocionální román. Nápad určitě nebyl špatný, ale nějak jsem čekala víc.

11.10.2020 3 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Další román od Michaely Klevisové a opět super!

07.10.2020 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

To mě hodně bavilo! Hodně jsem držela palce Julii... Ale ty popisy vztahů, napjaté sousedské vztahy, podivíni. A kočky. Paráda!

27.09.2020 5 z 5