martineden martineden komentáře u knih

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Strašně jsem se při čtení kroutila, tolik klišé jsem dlouho neviděla. Miluju přitom rodinné ságy, realismus, naturalismus, psychologickou prózu. Toto nebylo nic z toho, taková trochu snaha o velkou literaturu. Jedna z mála knih, které jsem nedočetla.

07.03.2020 1 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Román ze současnosti o jednom (ne)veřejném rodinném tajemství, který připomíná psychologickou detektivku. Bez patosu, líbivých gest jde spisovatelka Hanišová až na dřeň. Těším se na další její knihu.

07.03.2020 5 z 5

Vzplanutí Vzplanutí Jiří Březina

Česká detektivka a dobrá! Doporučuji! Vyšetřovatel je sympaťák, jeho kolegové tak nějak uvěřitelní, zápletka dost zajímavá. A prostředí, kde se děj odehrává, velmi autentické. Líbily se mi i předchozí autorovy knihy.

05.03.2020 5 z 5

Pět mrtvých psů Pět mrtvých psů Michal Sýkora

Velmi dobrá detektivka z českého podnikatelsko-mafiánského prostředí maloměsta s odpornými typy pseudoelity.

28.02.2020 4 z 5

Sonderkommando - V pekle plynových komôr Sonderkommando - V pekle plynových komôr Shlomo Venezia

Děsivé svědectví, které ukazuje na šílené a promyšlené zabíjení v Osvětimi.

28.02.2020 5 z 5

Vynikající dílo. Takový Ukradený kaktus, Modrou chryzantému můžu číst stále dokola.

26.02.2020 5 z 5

90 klasických knih pro lidi v kalupu 90 klasických knih pro lidi v kalupu Henrik Lange

Vynikající nápad charakterizovat nejen klasiku ve čtyřech obrazech. Stručné, jasné, vtipné.

24.02.2020 5 z 5

Jiskra života Jiskra života Erich Maria Remarque (p)

To jsou ty knihy, které vás formují. U mě to tedy platilo na sto procent. Četla jsem ji někdy v šestnácti letech a od těch dob jedu v literatuře z prostředí koncentračních táborů, války. A také v literatuře, která má přesah.

24.02.2020 5 z 5

Chlapec, který přestal plakat Chlapec, který přestal plakat Ninni Schulman

Je to čtivé, ale je to nadraka, když vás tak vytáčí hlavní hrdinka. A to mě teda fest!

24.02.2020 2 z 5

Věno Věno Josef Knap

Co je to ruralismus? V této knize vám autor na to odpoví. Vztah hlavních postav k půdě, těžké práci, ke krajině Jičínska. A těžký život, jaký bychom asi nechtěli zažívat, přesto ty jistoty a vztahy měly něco do sobe. A až pojedete vlakem do Lomnice nad Popelkou, vzpomeňte si na pasáže o stavbě této železnice.

Dukla Dukla Andrzej Stasiuk

Magie polského venkova...

Neviditelný Neviditelný Jaroslav Havlíček

Vynikající román autora psychologických románů, autora, který skvěle vykreslil mužské i ženské postavy. Neviditelný je jeden z nejlepších psychologických románů 20. století.

Než potkala mě Než potkala mě Julian Barnes

To bylo hodně dobré čtení!

19.02.2020 5 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Je mi líto, že jsem to už přečetla! Mohla jsem si knihu víc šetřit. Baví mě spojení detektivky a příhod hlavních hrdinů. Těším se na další pokračování, které si zkrátím tím, že si přečtu celou sérii znovu.

18.02.2020 5 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Není třeba vypisovat děj, postavy, to každý zná, ale chci dát plný počet a se vší parádou!

10.02.2020 5 z 5

Cit slečny Smilly pro sníh Cit slečny Smilly pro sníh Peter Høeg

Kniha, kterou jsem si musela i koupit a těším se, že si ji znovu přečtu. Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla.

09.02.2020 5 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Babička je kniha stará skoro 200 let. Přesto jí čas neublížil. A Božena Němcová je hvězda, která nehasne.

09.02.2020 5 z 5

Golet v údolí Golet v údolí Ivan Olbracht (p)

Poetická kniha, člověk cítí nostalgii po světě, který už dávno neexistuje.

Tovaryšstvo Ježíšovo Tovaryšstvo Ježíšovo Jiří Šotola

Skvělý román. Velmi dobře popsána atmosféra doby.

Tichá dohoda Tichá dohoda Elia Kazan

Klasika, velmi doporučuji.