maryzka maryzka komentáře u knih

Příběhy francouzských zámků Příběhy francouzských zámků Juliette Benzoni

Tak tohle byla zajímavá kniha. Ukazuje zámky nejen okolo Lovru, ale také mnohem dál.

03.02.2023 3 z 5

Vzpomínky Vzpomínky Joan Elliott Pickart

Prolínání vzpomínek žen na lásku, které se prožívalo v 19. století s prolínáním ve století 21.

25.01.2023 2 z 5

Bolest i štěstí ve tvých očích Bolest i štěstí ve tvých očích Ute Amber

Romantický příběh manželství, které doprovázela rodinná choroba.

25.01.2023 2 z 5

Pomáda Pomáda Ron de Christoforo

Asi to není můj šálek kávy, ale film mě nějak nezaujal, pouze se mi líbili asi dvě písničky a taneční kreace, jinak asi ne. Ale kniha byla zajímavá, dokonce i fotografie, tak dobrý.

22.01.2023 2 z 5

Svatební náramek Svatební náramek Rebecca Winters

Nějak mě tato romance moc nezaujala.

22.01.2023 1 z 5

Valerie Valerie Debbie Macomber

Hlavní hrdinka je občas praštěná a kniha nudná

20.01.2023 1 z 5

Pohled do soukromí Pohled do soukromí James Dean

Propagace a reklama seriálu ,, Melrose Place.

19.01.2023 1 z 5

Řecké magnólie Řecké magnólie Lucy Monroe

Po neštastném manželství dojde ke štěstí

18.01.2023 3 z 5

Život za první republiky Život za první republiky Hana Kneblová

Dalo by se říct- shrnutí krátkého života z první republiky- kultura, společnost, aféry, modní styly či sportovci. Někdy jsem se dozvěděla o autorech i něco navíc.

16.01.2023 5 z 5

Lásky nevyslyšené Lásky nevyslyšené Ludmila Pecháčková

Paní Merlinová psala červenou knihovnu. Několik knih jsem našla někde na půdě. Některé byli dobré a jiné ne. Ale tato kniha je spíš o tragických láskách. Dokonce kdyby to bylo v současnosti tak bych napsala milostný román v obraze ,, H- Systému, za který nebyl nikdo potrestán. No přiznám se, kdybych to četla za svého dětství tak podobnou pasáž nějak přejdu, ale po roce 1989 nějak se nám ty podvody občas vrací.

15.01.2023 1 z 5

Padělatelé pepře Padělatelé pepře Monika Sznajderman

Přiznám se, že jsem nevěděla jak to hodnotit a je to velmi těžké okomentovat. Mám na to několik pohledů a aspektů
1. Autorka se narodila pár let po válce( tedy je to zde napsaný, tak musím tomu věřit)
2. Autorka a tady si myslím - pátrá sama po rodinných kořenech a tuto knihu připisuje nebo spíš se snaží vzpomínky zanechat pro své děti i budoucí generaci.- to je dobře
V knize autorka popisuje a jsou tu zajímavé fotky tak něco popisuje jako v článku, kde pak ty fotky musím hledat a ty fotky, které jsou z jejího archivu tak jsou alespoň trochu popsány. Také se zde autorka snaží vypodobnit polskou rodinu, která byla nebo spíš pocházela z hranic zemí, které pak po válkách změnili vlast. Pokusila se také dotknout dějin Polska, které znám námátkově, takže jak se tam žilo za časů v PLR nevím vůbec nic. Občas mi připadá, že autorka se spíš snažila vzpomenout na tatínka a někdy to připadalo jako když sedí naproti stolu a povídá si s jeho fotkou.

13.01.2023 3 z 5

Rothschildové: Za evropským a českým příběhem dynastie bankéřů Rothschildové: Za evropským a českým příběhem dynastie bankéřů Roman Sandgruber

Byla by to zajímavá kniha , ale jak podotkl/la čtenářka .. Mc Berny " překlad a korektury děs, já pak podotýkám, že jsem se často musela dívat na rodokmen, abych se ujistila, zda jména jsou správná.

12.01.2023 3 z 5

Krotitel splašených myšlenek Krotitel splašených myšlenek Karel Šíp

Příjemné bezmyšlenkovité čtení na volnou chvilku

08.01.2023 3 z 5

Slečna Marplová: Dvanáct nových případů Slečna Marplová: Dvanáct nových případů Agatha Christie

I když jsem detektivky se slečnou Marplovou nikdy nečetla, spíš viděla seriál z britské televize- tak si říkám, že slečna Marplová je poměrně známá, tak si myslím, že ani přidaní autoři nezůstali pozadu za slavnou autorkou ,,Agatou Christie"

08.01.2023 4 z 5

Kodaňská trilogie: Dětství – Mládí – Závislost Kodaňská trilogie: Dětství – Mládí – Závislost Tove Ditlevsen

Přiznám se, že jsem od této autorky nic nečetla, neboť ani nevím zda to vyšlo před rokem 1989. Tuto biografii jsem si koupila, neboť mě v knihkupectví velmi zaujala. No musela jsem se divit jaký v Dánsku byl odlišný život . I když jsem se musela nad některými věcmi pousmát. Autorka snad měla směsku rebelujícího, naivního ducha. Některé slova pomalu neznala, přiznává slabost v etiketě při stolování, ale ví něco o antikoncepčních prostředcích. A také psát otevřeně o partnerských vztazích a závislostech no to je taky prima čtení. Asi by mě zajímalo co se stalo s jejími dětmi. Bylo by to velmi zajímavé a třeba poučné, zda nebo spíš jejich výchovu ovlivnila.

31.12.2022 4 z 5

Dvorní dáma Dvorní dáma Anne Glenconner

Čtyři hvězdičky hodnotím tuto knihu proto. že mi tam chybí fotografie což je škoda. Dvorní dáma vzpomíná na život, dobu ve které žila. Její doba , protože pocházela ze šlechtického rodu, tak bývala podobná výchově na královském dvoře. I když mohla mít liberálnější výchovu pokud rodiče nebyli konzervativní. Zkrátka byl to svět, kdy musela být dívka brzo vdaná, starat se o rodinu i když jak tato dáma podotýká - musela být víc manželka než matka- zde také přiznává jak selhala jako matka u dvou svých dětí, rozvod nebyl vůbec na programu.

28.12.2022 4 z 5

Dvojí láska Dvojí láska Heide Breite

Nevím, jako člověk vyrostlá na ,, Stanislavu Rudolfovi tak tohle pro mě tedy není.

27.12.2022 1 z 5

Príma táta Príma táta Margot Dalton (p)

Nevím jestli bych tu hlavní hrdinku nejradši nepraštila, ale díky osudu to dobře jako správné romantice dobře dopadne

27.12.2022 2 z 5

Usmíření na Thassosu Usmíření na Thassosu Lynne Graham

Opět dějová linka muž a žena se potkají, prožijí osudovou noc a po několika letech chlap zjistí následky osudové noci a to se pak dějí věci

24.12.2022 4 z 5

Nevím o tobě! Nevím o tobě! Judith McWilliams

To by člověk nevěřil jaký dojemný a krásný příběh se dá udělat o adopci dětí

24.12.2022 5 z 5