maryzka maryzka komentáře u knih

Nevím o tobě! Nevím o tobě! Judith McWilliams

To by člověk nevěřil jaký dojemný a krásný příběh se dá udělat o adopci dětí

24.12.2022 5 z 5

Princezna z Carrameru Princezna z Carrameru Valerie Parv

Sice je to pokračování série ,, Láska dědiců carramerské koruny, ale trochu nudná romantika i když poodhaluje zvyky země, které patří ke svatebním rituálu

23.12.2022 2 z 5

Šejkovy hříchy: Únos, zastrašování a intriky v Dubajské královské rodině Šejkovy hříchy: Únos, zastrašování a intriky v Dubajské královské rodině Tom Steinfort

Jak to hodnotit? Upřímně nevím. Ale tahle kniha něco ukazuje o arabském světě, kde se západní civilizace střetne se zákony, které vytvářela země v průběhu svých let. Na jednu stranu v Dubaj je příjemná dovolená, jak to ukazují fotky celebrit, na druhou stranu je tam zastrašování lidí především útlak rebelujících žen, které nechtějí žít v područí mužů. A jak vidno ani to nezměnila jordánská princezna Haja.

23.12.2022 4 z 5

Líbánky na zapřenou Líbánky na zapřenou Ruth Jean Dale

Nebylo to nudné, zaujalo příliš málo, ale na odpad to není

22.12.2022 2 z 5

Slečna Nešika Slečna Nešika Leni Behrendt

Příšerný sentiment do katolického kalendáře.

22.12.2022 1 z 5

Hříšná oáza Hříšná oáza Dani Collins

Nudné, nezáživné romantické čtení

21.12.2022 1 z 5

Židovské jesle Židovské jesle Elle Van Rijn

I když je to téma , které vychází ze skutečnosti, je také pravda, že jsem tuto dobu nezažila, ale nevím jestli bych se tak chovala- nebylo to chování arogantní, ale myslím si, že to tam několika větami vystihla jiná kolegyně. Jinak by mě zajímalo, jak pak po zrušení jeslí žila do osvobození.

20.12.2022 3 z 5

Pohnutá doba Pohnutá doba Marie Lacrosse

Jak vidno- autorka se opět inspirovala skutečnou historii a dovedně tam zamaskovala i dnešní poznatky o této historii. Také je zde tady i když v menší míře hrdinka z knihy ,,Vinařství" A kniha mě zaujala tak, že budu naštvaná pokud další díl jak je slíbený nevyjde brzy.

19.12.2022 5 z 5

Miss Dior Miss Dior Justine Picardie

Christian Dior- známý módní návrhář. Upozornění. Tato kniha je velmi zajímavá i když nevím jak ji charakterizovat. Obsahuje biografii rodiny Christiana Diora, osudy jeho sestry, ale místy mi připomínala dokument , který vymyslela televize a nazvala je .. Moje místa" vyprávění osobnosti kde jsou jejich místa, která ovlivňovala jejich život. Autorka popisovala místa, kde žily a pracovali oba sourozenci. Kniha má zajímavé i fotky i když si nejsem jistá, že k tomu patří.

10.12.2022 5 z 5

Královna Alžběta II. Královna Alžběta II. Andrew Morton

Vždy se s touto královnou loučím s tím, že už to bude poslední kniha, kterou budu o ní číst. No nepovedlo se. Ale doufám, že tato bude opravdu poslední. Autor je znám, že píše biografie bez příkaz, opravdově, fundovaně. Takže autor nic nenapsal bulvárního, ale královnu, která se musela přizpůsobit poválečným změnám. Možná, že kdyby se neprovdala za svoji lásku, tak by to asi dopadlo jinak. Sám autor tvrdí, že její matka, která vstoupila do dějin jako ,, královna mam " tak by to asi nedopadlo nijak. Sám autor tvrdí, že byla moc staromódní. Tato panovnice proklouzávala svojí dobou velmi dobře a jak autor praví na konci knihy: Nasadila laťku dost vysoko

10.12.2022 4 z 5

Reagan: Život Reagan: Život H.W. Brands

Taky jsem byla zvědavá na život tohoto prezidenta. I když se mi tam pletli občas příjmení Reagan a Regan, tak jsem měla problém to dost zařadit. Jelikož jsme vlastně v moji době coby dítě žili setkáním prezidenta USA a prezidenta SSSR tak jsem na to byla docela zvědavá. Dále jsem byla zvědavá na 50. léta, neboť jsem si přečetla knihu ,, Rudý v Hollyvodu, kterou už nemohu nikde najít. Tuto knihu tady nebudu rozebírat, mám na ní názor, ale je tato kniha na diskusi.

08.12.2022 3 z 5

První dáma elegance První dáma elegance Miroslava Burianová

Tato kniha by se líbila mojí babičce, neboť paní Hanu Benešovou měli za vzor elegance i když generace mojí babičky a taky jsem viděla u několik dam, které taky se nosily elegantně ještě v 70. letech 20. století. V knize jsem se dozvěděla také mnoho osobností, které dnes jsou pozapomenuté a taky se dozvěděl pár slov o světě mody. Každopádně kdo má rád modu tak tuto knihu vřele doporučuji. I když v dnešní době bych já osobně klobouky nenosila.

30.11.2022 5 z 5

První láska První láska Janet Dailey

Zajímavá kniha o první lásce ve které si přímo nerozumí, přitahuje je pouze fyzická přitažlivost. Až po létech zjišťují, že se měli rádi doopravdy.

30.11.2022 3 z 5

Cameron Cameron Beverly Barton

Osamocené duše, které mají nějaké patálie se střetnou na cestě, která vyústí na společnou cestu životem

30.11.2022 2 z 5

Dívka z Berlína Dívka z Berlína Mandy Robotham

Kniha je psaná pohledem lidí od novin- především žen, které se snažili psát nezaujatě i s varováním situace v Berlíně na počátku 2. světové války. I když kniha také doplňuje několik zpráviček z poválečné doby.

29.11.2022 5 z 5

Na faře Na faře Vlasta Javořická

Vlastu Javořickou mám zafixováno jako spisovatelku ženských románů ,životních osudů na Českomoravské vysočině, ale také knihy vydaných před 2. světovou válkou. Bohužel moderní překlady mi to dost ničí a nerozvíjí moji zvědavost- co se tím myslelo. někdy to byli i slova, která se používala v dané oblasti. Takže mám jiné vydání a tam toho dost chybí a to si jenom myslím.

28.11.2022 2 z 5

Vhodný manžel Vhodný manžel Joan Hohl

Nuda, nuda, nuda, že nevím pomalu o co se jedná, ale jedno je tam velmi báječné- životní kruh se uzavřel a potomci hlavních hrdinů pokračují v rodinné historii

28.11.2022 odpad!

Nejlepší dobrodružství Nejlepší dobrodružství Jiří Mahen

Přiznám se, že tuto knihu jsem našla na půdě, kterou vyklízím . Musím se přiznat, že tohoto spisovatele nějak nemusím, neboť pohádky, které napsal na mě působí velmi depresivně. Ale tento román byl velice zajímavý, vykreslil poválečnou atmosféru České republiky, která vznikala v plenkách. Na třech postavách určité generace dokázal vykreslit atmosféru a tehdejší beznaděj lidí. Určitě to není jednoduché čtení

26.11.2022 4 z 5

Polibek od cizince Polibek od cizince Valerie Parv

Tento příběh mě nějak taky nezaujal, ale byl lepší, dal se číst i když bylo zajímavé setkání a hledání lásky dvou hrdinů

26.11.2022 3 z 5

Vánoce každý den Vánoce každý den Eva Rutland