maryzka maryzka komentáře u knih

Dynastie Windsorů Dynastie Windsorů Jean des Cars

Kniha je zajímavá popisující asi bych to nazvala konec 19.století až 21.století ukončená a uzavřená éra královny Alžběty II. Pokud jsem měla názor tak ten, že to byla kronika vlády a společenských změn roku, který byl donucen po I. světové válce změnit jméno- pokračování různých společenských změn a události, kterým musela čelit královská rodina do odcházející nejstaršího člena rodiny. Nyní nastává nová éra. Jeden příběh strýce zemřelé královny připomíná příběh nebo osud prince Harryho. Co mě však zklamalo, že zde nejsou vůbec fotografie

08.10.2022 4 z 5

Můj řecký ďábel Můj řecký ďábel Caitlin Crews

Bylo to dobrý, ale ne tak dobrý jako předchozí díl

08.10.2022 4 z 5

Dobrý den, soudružko učitelko: Husákovy děti ve školních lavicích aneb jak to tenkrát vážně bylo Dobrý den, soudružko učitelko: Husákovy děti ve školních lavicích aneb jak to tenkrát vážně bylo Ondřej Horák

Taky jsem si ji přečetla z nostalgie, ale i když jsem se bavila, tak si myslím, že by některé věci měli zůstat především z potravin. Nějak asi jak autor podotkl mám rozmazlený jazyk a proto mi spousta věci nechutná, Je fakt, že štávy, které vyráběli v Mnichově Hradišti byli nejlepší, domácí se moc nepovedli

04.10.2022 4 z 5

Toulky po stopách císařovny Sisi Toulky po stopách císařovny Sisi Dagmar Beňaková

Konečně se mi dostala kniha o cestování této císařovny. Pěkné fotky, také něco zajímavého o sídlech, které jsou pro státní, soukromé účely. Hned bych některé místa navštívila. Ale přeci jen mě něco zarazilo, ale to by bylo asi pro polemiku. Píše se zde o lázních v Pieštanech- je pravda, že jsem u toho hotelu byla, dokonce jsem tam na týden bydlela, viděla jsem tu sochu, která připomínala císařovnu Sisi, ale když jsem se ptala na tu sochu, tak mi bylo řečeno, že to byla manželka zakladatele lázni v Pieštanech. Domněnka byla taková, že se pravděpodobně do její podoby ráda stylizovala.

04.10.2022 5 z 5

Zámky Čech a Moravy - Příběhy paláců, rezidencí a letohrádků Zámky Čech a Moravy - Příběhy paláců, rezidencí a letohrádků Jan Kvirenc

Pěkná kniha, fotografie pěkné a jejich příběhy taky pěkné

04.10.2022 5 z 5

Hrady Čech a Moravy - Známé i neznámé příběhy a osudy Hrady Čech a Moravy - Známé i neznámé příběhy a osudy Jan Kvirenc

Pěkná, zajímavá kniha s obrázky, zajímavý průvodce po výletech. I když hrady fakt nemusím, zámky jsou již lepší

01.10.2022 5 z 5

Příběhy našich sousedů aneb co na internetu nenajdete Příběhy našich sousedů aneb co na internetu nenajdete Dana Vajskébrová

Tak už máme jiný pamětníky. My jsme zažili pamětníky s válkou, tady v této knize je popsán spíš paměti života v míru. Nacházejí se zde i pěkné fotky města a doufám, že se někdy ještě něco vydá na tuto tématiku

30.09.2022 4 z 5

Vlka živí nohy Vlka živí nohy Jaromír Tomeček

Sice jsem ji přečetla po několika letech, neboť knihy na téma ,, Krásy přírody nějak nemusím Avšak co mě překvapilo bylo to, že ve dvou povídkách mě připomněla, že jsme tuto povídku četli v nějaký čítance.

27.09.2022 3 z 5

Chléb a písně Chléb a písně Adolf Branald

Historie počátků dělnického hnutí, které se později objevuji jinak a v jiných knihách, které vycházeli v 50. letech. Bylo to , ale přesto svým způsobem poučné pro jiné knihy především dětského žánru.

20.09.2022 3 z 5

Dohoda s miliardářem Dohoda s miliardářem Clare Connelly

No může z toho být romantický film. Na počátku by bylo jak někde v nějakém království stará královna vypravuje svůj příběh ,, Seznámení se svým manželem. Ale je to pěkné a hezké

17.09.2022 4 z 5

Humoresky vážně Humoresky vážně Michal Dlouhý

Kniha inspirována seriálem ,, Četnických humoresek. Na té knize se mi líbí především to jaká je předloha skutečných osob, kriminálních případů i reálie doby první Československé republiky.

12.09.2022 4 z 5

Dívky, které přežily holokaust Dívky, které přežily holokaust Anna Herbich

Silné emotivní příběhy i když jsem se někdy nesrovnala s psychikou a rozhodnutím žen, ale stejně bych asi nevěděla jak se někdy rozhodnout.

11.09.2022 5 z 5

Bezohledný Řek Bezohledný Řek Caitlin Crews

Romantický příběh u kterého se nemusí přemýšlet a který je dobrý na cestování vlakem

11.09.2022 5 z 5

Vyhnaní ze života - Tragický osud židovské rodiny v době nacismu Vyhnaní ze života - Tragický osud židovské rodiny v době nacismu Vladimír Kolár

Zajímavá kniha i když se člověk občas ztrácí v jmenech a událostech, ale je to pěkně zpracované- jak osudy tak nechybí zde ani fotografie a popisky což je štěstí- lepší orientace. Také chci dodat to, že autor se asi chtěl přiblížit své rodině když ji ztratil v 2. světové válce

09.09.2022 4 z 5

Nový život Nový život Katharina Fuchs

Romantická kniha nebo spíš osudy žen líčeno jako-by romanticky, ale jinak jsem měla pocit a asi si budu muset nalézt od autorky předchozí knihu ,, Dvě hrsti života" že to bylo volné pokračování.

04.09.2022 5 z 5

Veletoč osudu Veletoč osudu Constanze Neumann

Osudové příběhy žen, kde občas jsou i chlapy slabý pro život.

31.08.2022 3 z 5

Zimní slib Zimní slib Rosie Goodwin

Skvělá romantická jednoduchá kniha u které se nemusí moc přemýšlet. Ale jednu chybu má- ten konec je moc rychlý. ale zato by se tato kniha dala docela pěkně zfilmovat.

29.08.2022 4 z 5

Lidé minulých dob - kniha lidských a básnických osudů Lidé minulých dob - kniha lidských a básnických osudů Anna Lauermannová-Mikschová

Bylo zase zajímavé zopáknout staropražské slovíčka, ale kniha mě zaujala jedině vzpomínkou na jednoho spisovatele, který se narodil v mém městě a jenž je zapomenut. Ale jinak se tam objevila ještě spousta známých osobností, které poté vstoupili do světa 20. století.

26.08.2022 2 z 5

Advent Advent Jarmila Glazarová

Tahle kniha je ukázka toho, co jsou ženy schopné udělat pro svoje děti narozené z nemanželského lože. kde vládly předsudky, útlak žen i bída.

13.08.2022 2 z 5

Sen pana Darcyho Sen pana Darcyho Elizabeth Aston

Tak nudný příběh- tohle se tedy moc nepovedlo, jediný kdo tam vnesl kus pohromy nebo spíš morousování byla jedna protivná příbuzná.

09.08.2022 2 z 5