maryzka maryzka komentáře u knih

Příchuť hříchu Příchuť hříchu Axel Forell

Může se to stát i v reálném světě, ale v tomto světě to tak dobře a šťastně neskončí.

23.11.2022 5 z 5

Argentinský milenec / Nevěsta pro Florenťana Argentinský milenec / Nevěsta pro Florenťana Michelle Reid

První romantický příběh nudný, nezapamatovatelný, druhý romantický příběh by ušel.

22.11.2022 2 z 5

Srdcový kluk Srdcový kluk Heather Allison (p)

Nuda, nezáživné, dějově nesrozumitelné

22.11.2022 odpad!

Král zbojníků Robin Hood Král zbojníků Robin Hood Simon R. Green

Řekla bych, že tam popsán film.

20.11.2022 2 z 5

Proč mlčí živí Proč mlčí živí Františka Pecháčková

Řekla bych budovatelský román z Moravy. Ale na to, že tato kniha je vydaná v 50. letech tak občas se tam ukáži odvážné výroky

19.11.2022 2 z 5

Sloužím vlasti Sloužím vlasti Ivan Kožedub

Rusko člověk zná jinak, tak při dnešním válečným konfliktu člověk vrtí hlavou. No pochopitelně tam byl ruský heroismus a vzhledem k tomu, že se jednalo o bojového letce tak se přiznám, že mě to moc nebavilo

15.11.2022 1 z 5

Dempsey & Makepeaceová 3 Dempsey & Makepeaceová 3 John Raymond

tahle byla nejlepší kniha ze všech dílů. Nemusel u toho člověk moc přemýšlet a hlavně se mu tam nepletla jména jak skrytá tak pravdivá

13.11.2022 5 z 5

Dempsey & Makepeaceová 2 Dempsey & Makepeaceová 2 John Raymond

Roztomilá oddechovka a ani to nekazí už spoustu jmen

11.11.2022 5 z 5

Dempsey & Makepeaceová 1 Dempsey & Makepeaceová 1 John Raymond

Taková oddechová detektivka. I když se občas člověk neorientuje ve jmenech tak to jde

09.11.2022 5 z 5

Německá dívka Německá dívka Armando Lucas Correa

Těžce jsem se rozhodovala o hodnocení. Autor asi chtěl udělat příběh , který vycházel se skutečné události ,, Zaoceánský parník Saint Louis měl ohrožené lidi v Německu převézt do bezpečí. Bohužel události se zvrtli. Nevěděla jsem ovšem co si mám myslet o hlavních hrdinech knihy, které vytvořil. V Německu mě to připadalo, že maminka žije v jakémsi vakuu, tatínek se možná o něco snažil, dcera kdyby neměla kamaráda, tak by ani nevěděla o co jde. Po nuceném vystěhování na zaoceánské lodi se ve světě také horko těžko orientovali i když se snažili o přizpůsobení života a společnosti. Kniha se střída také s časovými údaji. Celkově dobrá, skvělá kniha o jedné historii v nelehké době

05.11.2022 5 z 5

Když tě oslní Skot Když tě oslní Skot Hannah Howell

Tato kniha má skoro všechno- rozvinutí civilizace pomocí dráhy i turismu, na druhé straně se ještě někde v části Ameriky jezdí na koni. Kniha byla pěkná, zajímavá s milostnou zápletkou i když tedy obálka je docela k zasmání. Děj knihy odehrávající se v polovině 18. století a na obálce knihy je oblečení pomalu 20.až 21. století

02.11.2022 3 z 5

Měli štěstí Měli štěstí Catherine Hokin

Byla velmi zajímavá, autorka se pokusila o vykreslení doby, ale nějak mě tam neseděly některé věci. Pochopila bych Ingu, ta byla naivní, ale pak se pokusila nějak vymanit i když to nebylo lehké. Nepochopila jsem zkraje Felixe, který se snad nebo spíš pokoušel strčit hlavu do písku, aby neviděl situaci okolo sebe. Snad pak životními zkušenostmi dospěl, ale nějak mě připadalo, že asi ne. No každopádně tam byla vylíčen možná skutečný příběh.

31.10.2022 3 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Smála jsem se od začátku do konce. No, ale jak se říká - V nejlepším se má přestat, tak je dobře, že autor s touto sérii skončil. Doufám, že pro nás zas vymyslí nějakou pěknou vtipnou, romantickou sérii u které se opět budeme nebo spíš se budeme smát.

31.10.2022 5 z 5

Zákoník mé ženy aneb Obyčejné dny Zákoník mé ženy aneb Obyčejné dny René Melichar

No mám to jako dárek, ale takový druh humoru není nějak pro mě. Nevím proč, ale instinkt u mě nějak říká, že Švanderlík by to napsal nějak jinak a humorněji

29.10.2022 3 z 5

Toulky českou minulostí 18 Toulky českou minulostí 18 Zdeněk Volný

Sice tato kniha byla dobrá, ale meziválečná avantgarda a umění mě nějako neoslovilo ve škole. Zajímavé bylo spíš osudy lidí kulturní společnosti o kterých jsme se ve škole učili. Také musím pochválit autora za zlepšení knihy, ale co mě pořád dopaluje je chyba tisku a přitom jsou knihy dost drahé. Ovšem letopočty jsou tam báječné- jak by moje učitelka matematiky podotkla, že to člověk tiskl v rauši nebo v blázinci.

29.10.2022 3 z 5

V týlu nepřítele V týlu nepřítele Dmitrij Nikolajevič Medvěděv

Ták uklízím na půdě a tam se přiznám jsem tuto knihu vytáhla. No tak jsem to ihned rozdělila svoje myšlení na několik etap
1. Kdybych to četla v 50. letech jako dítě, tak by se mi to velmi líbilo
2. Kdybych to četla ve svých letech, kdy se u nás připomínalo 40. výročí ukončení 2. světové války tak by to bylo úsměvné. I když je tam připomínán židovský svět a ukrajinský nacionalismus, dokonce i teoreticky svaz socialistických republik, tak by člověk tomu nějak nevěřil
3. Zato nyní jsem to přečetla a doslova z toho mrazí- je tu paralela k současnosti válečného stavu na Ukrajině

27.10.2022 4 z 5

Vzplanutí Vzplanutí Vladimír Přibský (p)

Je to zapomenutá historie- stávka typografů ještě za c.k. Rakouska- Uherska. Viděno očima 16.kluka, nebo spíš jeho vzplanutími a životní motanici, které moc nerozumí.

26.10.2022 3 z 5

Královna Královna Matthew Dennison

Všechno souhlasí tak, jak je to napsaný na obálkách- vkusné, diskrétní, vykreslen portrét vynikající osobnosti, která vládla nejdelší dobu . Některé pasáže , ale připomínali dokumenty, které se objevili v televizi jako vzpomínky.

21.10.2022 4 z 5

Země zaslíbená Země zaslíbená Barack Obama

Tak jsem přemýšlela jak okomentovat tuto knihu. Počátek mi připomínal knihu ,, Lev v ulicích,, později jsem si vzpomněla na jeden americký film( s milostnou romantikou)- dva kandidáti bílé a tmavé pleti bojují o post prezidenta- výsledek si každý domyslí, no a když se dostal do Bílého domu, tak kniha byla velmi nudná.

16.10.2022 3 z 5

Dynastie Windsorů Dynastie Windsorů Jean des Cars

Kniha je zajímavá popisující asi bych to nazvala konec 19.století až 21.století ukončená a uzavřená éra královny Alžběty II. Pokud jsem měla názor tak ten, že to byla kronika vlády a společenských změn roku, který byl donucen po I. světové válce změnit jméno- pokračování různých společenských změn a události, kterým musela čelit královská rodina do odcházející nejstaršího člena rodiny. Nyní nastává nová éra. Jeden příběh strýce zemřelé královny připomíná příběh nebo osud prince Harryho. Co mě však zklamalo, že zde nejsou vůbec fotografie

08.10.2022 4 z 5