maryzka maryzka komentáře u knih

Příbuzní pana Darcyho Příbuzní pana Darcyho Elizabeth Aston

Jo já pořád říkala, že manželství byl zaopatřovací ústav, tady to bylo naznačeno na rodině pana Collinse i když druhá dcera se vymykala společenským konvencím. Zároveň si myslím, že autorka opravdu citlivě napodobila styl Jane Austenové a je to milé a ženské čtení

03.08.2022 4 z 5

Půlnoční jezdec Půlnoční jezdec Miloslav Švandrlík

Asi mám názor na tuto knihu jako čtenáři pode mnou. Taky jsem si říkala zdali to je Švanderlíkův styl, protože jsem se u jeho knih vždy smála sotva jsem otevřelo jakoukoliv jeho knihu.

01.08.2022 3 z 5

Strážce z Vysočiny Strážce z Vysočiny Hannah Howell

Milé oddechové čtení. Plynule navazuje na tuto sérii i když bych řekla, že počátek knihy působí svižným tempem, později je to trošičku nudné

31.07.2022 3 z 5

Pod plnými plachtami Pod plnými plachtami Amanda Cinelli

Nijak jsem se do tohoto milostného příběhu nemohla začíst.

27.07.2022 1 z 5

Romeo a Julie z pouště Romeo a Julie z pouště Clare Connelly

Jak vidno i současnost si najde milostný námět z alžbětinské doby.

27.07.2022 3 z 5

Žena, na niž měl zapomenout Žena, na niž měl zapomenout Abby Green

Myslím si, že to nemělo nějak hlavu a patu jak se říká. Sice to mělo být ukončení trilogie, ale tento milostný román byl chaotický

27.07.2022 2 z 5

Bouře Bouře Anne Jacobs

Má to být údajně dokončení rodinné ságy. No bylo to zajímavé z hlediska politického i společenského ovzduší 30.let, kdy se rodiny nebo lidi rozdělovali z náboženských důvodů nebo stačí málo mít konflikt s osoby, které jsou u moci. No snad to není konec, spíš je to takový otevřený, kdy by se rodina Melzerových mohla setkat po válce, ale to už je moje představa.

17.07.2022 3 z 5

Diana: Její skutečný příběh – jejími vlastními slovy Diana: Její skutečný příběh – jejími vlastními slovy Andrew Morton

Co na tuto knihu říct? Snad jen to, že snad už bude knih o princezně Dianě. Nechci ji chválit ani hanět, ale myslím si, že tato kniha je snad důstojným zakončením knih o této osobnosti. Co je na té knize zajímavého jsou asi fotky, které jsou málo známe nebo spíš neznámé.

12.07.2022 3 z 5

Kdo zradil Anne Frankovou? Kdo zradil Anne Frankovou? Rosemary Sullivan

Je pravda, že Anna Franková byla populární nebo byla známá v 50. letech. Za moji generaci moc známá nebyla. Spíš byla náhoda, že jsem v knihovně objevila její deník a pravdou je, že mě tehdy nezaujal. Možná dnes, ale nějak ho už nemohu dostat do ruky. Později jsem byla na návštěvě v Holandsku a dodnes památku na ní i na její rodinu udržují dodnes. Kniha ukazuje pátrání spíš už v archivech, neboť svědci tehdejší události jsou již mrtvi. Zajímavý je to, že tato kniha poukazuje na jméno zrádce, které se objevil již tady na internetu, objevuje se taky život lidí, kteří byli i do této kauzy připleteny jak pomocníci, tak stopy, které můžou vést domněle ke zradě.

06.07.2022 4 z 5

První republika - Jak žily hvězdy První republika - Jak žily hvězdy Blanka Kovaříková

Tak jsem si zas jednou početla a svezla se na nostalgický vlně. Jenom lituji toho, že nemám už kde si přečíst reklamy, které se tady objevují. Nějak mi to taky vymizelo. Jinak si dovolím jednu štiplavost. Konečně mi vyšla kniha, kde jsem si to přečetla velmi pěkné a zřetelně( autorka má chvályhodný zvyk dát čtení na fb, no mě se to tam čte špatně, tak jsem ráda, když si koupím knihu. Těším se na další novou knihu.

29.06.2022 5 z 5

Řekni, že jsi Tachovská Řekni, že jsi Tachovská Kateřina Tachovská-Vestman

Sice na určité období mám jiný názor, ale vždycky jsem byla zvědavá na osudy potomků se známých rodin. Tady je asi první kniha na toto téma. Popis Brna, ovzduší politické a společenské děje se také promítly do osudu rodin.

28.06.2022 3 z 5

Nebezpečně návykové noci Nebezpečně návykové noci Abby Green

Lehká romantická četba do vlaku. Jinak protivný , tvrdý chlapy se kterými žena musí jednat na hedvábné nitce jak se říkalo kdysi dávno na Ždársku.

21.06.2022 5 z 5

O čem slečna nemluví O čem slečna nemluví Abby Green

Veselý romantický příběh - jak hlavní hrdinka utáhla hlavního hrdinu jak se říká ,, na vařené nudli

17.06.2022 5 z 5

Jedna noc s princeznou Jedna noc s princeznou Amanda Cinelli

Nudná chaotická kniha u které hrdinové nějak řeší pitomosti. No, ale do vlaku dobrý

16.06.2022 2 z 5

Pouštní hvězdy Pouštní hvězdy Amanda Cinelli

Tento druhý díl je lepší než první. Člověk se u toho zasměje a moc přemýšlet nemusí

16.06.2022 3 z 5

L'Arrabbiata L'Arrabbiata Paul Heyse

Sice mi to připadalo dost krátký, ale bylo to poučný i zajímavý. Poučný to bylo v tom, že hlavní hrdinka viděla chování svého otce k matce a velmi jí to silně zasáhlo. Proto odmítala žít v partnerském svazku. Při plavbě na lodi s mladíkem změnila svůj názor. Zajímavý mi to připadalo to, že je to novelka s příběhem 19. století a to velmi předehnalo svou dobu.

16.06.2022 2 z 5

Rozkvet impéria Rozkvet impéria Stefania Auci

Tak nevím jestli to je už v češtině tady, ale už jsem četla oba díly. Druhý díl spíš popisuje společenské, politické události, kterým Itálie čelí. Je tady malý zájem o rodinná dramata i ta věru nejsou k zahození. Jinak si po přečtení této knihy myslím, že další generace rodinný rozkvět podniku dotáhne ke krachu.

15.06.2022 3 z 5

Poslední zelené údolí Poslední zelené údolí Mark Sullivan (p)

Zajímavý osud lidí, kteří byli jako-by pěšáci ve válce, nebo v ní byli nevinně a odnesli to za Hitlera. Alespoň v této knize je naznačena psychika lidí z obou stran - jak dobyvatelů tak poražených. Jenom škoda je fakt a to má čtenářka Katka 2382 pravdu, že je dost chaoticky popsaná- přeskakuje z jednoho roku do druhého nejvíce je rok 1941- 1947. Také si myslím, že je tady dost popsáno to, že člověk se musí přizpůsobit okolnostem v nejhorší době, musí se rozhodnout- otázka je někdy- zda se v situaci ve které se ocitnul rozhodl dobře nebo špatně.

13.06.2022 3 z 5

Statek - Strhující příběh podle skutečných událostí Statek - Strhující příběh podle skutečných událostí Ladislav Vrchovský

Kniha vypráví o skutečných osudech lidí od doby Rakouska- Uherska až do současné doby, její peripetie , kterým museli čelit. I když v této knize je zachycena spíš taky česká povaha- především ta závist.

10.06.2022 4 z 5

Miluji tě, vole! Miluji tě, vole! Stanislav Rudolf

Sice jsem nechápala název knihy, ale jak spisovatel je zafixován psaním knihy pro mládež, tak mě tato kniha spíš připomínala jako rozloučení se světem , který znal a okolo současného světa pomalu, ale opatrně našlapoval. Povídky byli k smíchu, dokonce tam byla tzv.. Moderna" jak by přitakali lidi, kteří by současnému světu nerozuměli( parodie knihy Ignata Hermana nebo pohádka o Popelce)

10.06.2022 4 z 5