maryzka maryzka komentáře u knih

Něžný rytíř Něžný rytíř Linda Lael Miller

Sice je na tuto knihu plno pochval od čtenářů, ale mě nějak nezaujala. Asi nemám fantazii na cestování časem.

24.02.2023 1 z 5

Rozbřesk Rozbřesk Antonín Zápotocký

Snaha lidí o lepší život, lidí, kteří sní o životě, že nebudou obsluhovat nerudnou vrchnost i když je tu míněna třída úředníků, která se nebojí jít proti proudu společenského řádu

22.02.2023 2 z 5

Setkání v Karlových Varech Setkání v Karlových Varech Karel Josef Beneš

Tento autor mi byl vnucován generací, která si oblíbila jeho knihy ,, Uloupený život" nebo Kouzelný dům - tedy nic pro mě. Ale tato kniha mě velmi překvapila no spíš po čtení ,, Děti s cedulkou nebo Říkali mi Leni a druhý díl, který jsem měla v oblibě jako dítě by mě nenapadlo, že autor bude mít odvahu pustit se do tak citlivého místa i když dokázal, že umí psát psychologické romány, které lidi nutí k zamyšlení. A tato kniha o tom je .

22.02.2023 3 z 5

Milenky diktátorů Milenky diktátorů André Guerber

Je to zajímavá kniha, která se skládá ze dvou diktátorů - Hitlera a Mussoliniho. Nevím proč si autor vybral tyto dva. Je tam zmapován intimní svět těchto diktátorů i je tu vidět, že Hitler nebyl žádný puritán jak se prezentuje později. I když se knize dá něco vytknout- jsou tam některé nesrovnalosti, které se objevují v jiných knihách , ale bohužel je to špatně napsané nebo si tiskárny nedali pozor na určité nesrovnalosti.

22.02.2023 3 z 5

Léčka na šejka / Panovník a dívka Léčka na šejka / Panovník a dívka Sharon Kendrick

První romantická povídka je nudná, kdybych oba hlavní hrdinové nejradši praštila do palice, druhá povídka docela ujde, trochu má svižnější tempo.

20.02.2023 3 z 5

Co na to říct- Švandrlík je holt Švandrlík. Aspoň se člověk pobaví a zasměje

20.02.2023 5 z 5

Kdo koho svedl? Kdo koho svedl? Emma Darcy

S dolejšími čtenáři, neboli co napsali pode mnou se plně ztotožňuji.

19.02.2023 1 z 5

Přerušené líbánky Přerušené líbánky Modean Moon

Láska ve stínu ,, průmyslové špionáže,, i když u toho chybí spíš domluva a konverzace. Ale bylo to nudné

18.02.2023 odpad!

Polibky sta chutí Polibky sta chutí Debbie Macomber

Na této romantické knize by platilo přísloví ,, Láska hory přenáší,, Hrdinka je zaujatá kariérou, ale po setkání s opačným pohlavím přerovnává svoje priority.

18.02.2023 3 z 5

Poslední vlak z Frývaldova Poslední vlak z Frývaldova Věra Sládková

Skoro je to stejný jako film, úplně jsem v osobě Anky Urbanové viděla Helenu Růžičkovou. Ale jedno vím: kdybych četla knihy o tomto období od Elišky Horelové tak se moc liší. ( paní Horelová popisuje střet vojska i zážitky dětí a dospělých na hranici, Věra Sládková popisuje události očima dítěte, jeho citové zmatky.

17.02.2023 3 z 5

Faraonův polibek Faraonův polibek Stephanie Howard

Nudný romantický příběh

17.02.2023 1 z 5

Z deníku pampelišky Z deníku pampelišky Stanislav Rudolf

Tuto knihu jsem ani nedočetla snad jenom první povídku. Jinak asi tato četba pro mě není spíš starší knihy tohoto spisovatele.

15.02.2023 1 z 5

Tvrdohlavá Marie Tvrdohlavá Marie Antonín Zhoř

Biografie Marie Curie Sklodovské psána pro děti - líčení vstupu na univerzitu a poté je kniha ukončena objevem, které má pro lidstvo hluboký význam.

15.02.2023 3 z 5

Dwight Eisenhower Dwight Eisenhower Robert Fjodorovič Ivanov

Kniha je rozdělena do 4 kapitol, které obsahují ,, Mládí, Válka, Prezidentování i rodné město prezidenta. Myslím, že autor se snažil o objektivitu, charakteristiku vnitřní i vnější, ale kniha se neubrání propagandě autora, který patřil do jiného tábora. Jde o poslední kapitolu ,, Prezidentování ", kde autor se snaží o popis vnitřní a vnější politiky země, bohužel v zahraniční politice jde o hlídání dvou zemí tehdejšího SSSR a USA.

13.02.2023 4 z 5

Kavárna na hlavní třídě Kavárna na hlavní třídě Géza Včelička (p)

Popisovaný život za první republiky, který bychom ani třeba nechtěli zažít. ( platí pro ty kdo by se neměli dobře a museli by dřít).

08.02.2023 5 z 5

Šarm & šepty Oldřicha Nového Šarm & šepty Oldřicha Nového Ladislav Tunys

Tato kniha nepopisuje nebo spíš je zde soukromý život dotknut velmi okrajově. Spíš je to taková kariérní učebnice Oldřicha Nového. Ale teď vážně- popsán pracovní i kariérní život Oldřicha Nového do posledního konce jeho života.

08.02.2023 5 z 5

Jaro Adély Ostrolúcké Jaro Adély Ostrolúcké Ľudo Zúbek

Vzhledem k tomu, že národní buditelé Slovenska byli zmiňování za mě okrajově, byl znám boj mezi štúrovci a bernolákovci tak to je asi vše. Někde jsem četla, že i Štúr měl lásku, ale dal přednost před ideály slovenského národa i rodinnou tragédii. Takže tato kniha byla překvapení. Alespoń je to třeba mýtus. ale ruku na srdce žila tato dáma nebo ne?

06.02.2023 3 z 5

Pískle Pískle Vilém Neubauer

Sice knihy od pana Neubauera jsem četla po půdách a moc se mi nelíbili ani tento autor není v moji oblibě. Ale tato kniha předčila moje očekávání. Je docela dobrá, ale sentimentální náladu náctiletých slečen nemám a nějak jsem neměla v oblibě ani dřív. Ale do moderní doby by se tato kniha dala přeložit takto- Náctiletá slečna se plete do života lidí, štástně jí to vychází a sama také dojde ke štěstí.

06.02.2023 3 z 5

Zlomky života Zlomky života Marie Kudeříková

Tuto knihu jsem někde objevila a přečetla jsem si ji kdysi po filmu ,,, a pozdravuj vlaštovky,,,,,,- tenkrát se mi tam líbila Magda Vašáryová s dlouhými vlasy. Filmu jsem tenkrát moc nerozuměla a nějak jsem kdysi nepochopila i tuto knihu. No tak jsem si ji po několika letech přečetla znova. Přiznávám její statečnost, ale někdy dopisy jsou občas nesrozumitelné. Ale je to další kniha o statečnosti člověka v nejhorších období našich dějin. I když by bylo zajímavý jaká by byla další životní cesta této ženy.

04.02.2023 3 z 5

Lvice na švédském trůně Lvice na švédském trůně František Stellner

Tak tohle byla dobrá, výborná kniha, která ukazuje život švédských královen od vzniku této země do současnosti. Je zde také popsán jak soukromý život královen tak i to jak epocha ovlivnila život Švédska. I když jednu chybu to má - měla by tam být vysvětlena jména, je tam sice přehled královen, jenomže pak se v kapitolech smíchá s příbuzenstvem a to pomalu si to člověk musí napsat na papír ke komu kdo patří.

03.02.2023 5 z 5