mataj mataj komentáře u knih

Nikdo není doma Nikdo není doma Tim Weaver

Raker se pouští do vyšetřování záhadného zmizení ne jednoho, ale rovnou devíti lidí. Všichni bydleli pohromadě v jedné zapadlé vesničce a zmizeli beze stopu před více než dvěma lety. Napínavé, životu nebezpečné a zamotané jak to u Weavera bývá zvykem, nicméně musím přiznat, že v postavách jsem měla trochu chaos.

27.05.2024 4 z 5

Nebeské pastviny Nebeské pastviny John Steinbeck

Půvabné a velmi lidské povídky zobrazující život několika farmářských rodin v nádherném údolí - Nebeské pastviny. Příběhy se postupně prolínají a vytváří obraz poklidného života na počátku minulého století. Jsou prodchnuté tajemnou, někdy až tragickou atmosférou. Steinbeck mi svými knihami učaroval.

19.12.2021 5 z 5

Pláň Tortilla Pláň Tortilla John Steinbeck

Humorný příběh partičky kamarádů, kteří si užívají života jak to jenom jde a nejdůležitější je pro ně sehnat nějaký ten "galónek" vína (na způsobu nesejde), aby bylo veselo. Ale i když jsou to povaleči a zloději vědí co je to přátelství a víceméně drží při sobě. Velice milá kniha plná mejdanů, bitek ale hlavně pohody.

24.01.2021 5 z 5

Magický prazdroj Magický prazdroj Terry Pratchett

(audiokniha) Tentokrát jde Mrakoplaš, spolu s novými pomocníky Coninou (dcerou největšího barbara) a Nijelem (ničitelem, který se zatím učí), zachraňovat Zeměplochu před velkou magickou válkou a jakokalypsou. Opět další díl plný absurdního humoru a hlášek. Nevím co bych vytkla, bavila jsem se dokonale.
..."Jseš živej?" řekl Mrakoplaš. "Jestli nejsi, byl bych raději, kdybys mi neodpovídal."...

11.09.2020 5 z 5

Čaroprávnost Čaroprávnost Terry Pratchett

Moje druhá knížka od Pratchetta a trošku z jiného soudku. První jsem četla "Stráže, stráže!". Nicméně chystám se přečíst vše co se mi dostane do rukou. Příjemná, vtipná a hlavně čtivá fantasy. Úžasné hlášky a humorné postavy i jejich pohled na "věc". Co víc si přát...

25.01.2020 5 z 5

Zátiší Zátiší Louise Penny

Velice milá detektivka, která mi trošku připomínala styl psaní A.Christie. Děj plyne pomalu, klidně ale není vůbec nudná. Sympatický hlavní detektiv i ostatní postavy, příjemné prostředí venkova a několik zajímavých myšlenek... Určitě se pustím i do dalších knih :)

04.07.2019 5 z 5

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Když se policejní zelenáč Peter Grant přichomýtne k vyšetřování podivné vraždy, zatím netuší kam všude ho to zavede. Otevře se před ním tajemno Londýna, o kterém neměl ani tušení. Aby se mohl vypořádat s duchy a různými nadpřirozenými bytostmi musí získat jisté magické dovednosti. Proto se stane učedníkem u vrchního inspektora Nightingalea a spolu sním se snaží odhalit nebezpečného pachatele. Příjemná a docela vtipná detektivní fantasy.

15.02.2024 4 z 5

Červený pavilon Červený pavilon Robert van Gulik

Soudce Ti se při svých cestách po provinciích ocitá v situacích, kdy se musí pustit do vyšetřování podezřelých událostí a úmrtí. Když se ubytuje v tajemném červeném pavilonu, kde před několika dny umřel mladý akademik, je požádán aby jeho smrt vyšetřil. Nakonec musí objasnit ne jednu ale rovnou tři zvláštní úmrtí, jednu dokonce z dávné minulosti, které jsou považovány za sebevraždu a všechny spojuje právě červený pavilon.

30.07.2023 5 z 5

Rudá moře pod rudými nebesy Rudá moře pod rudými nebesy Scott Lynch

Druhý díl v ničem nepokulhává za prvním. Výtečná i humorná dobrodružství Lockeho a Jeana se přesouvají do hráčského města Tal Verarru, kde se snaží uskutečnit dokonalou loupež a okrást největší hernu Hříši. Ani tentokrát však nejde vše podle plánu a díky podlému podvodu jsou nuceni pracovat pro mocichtivého Stragose. Ocitají se na moři ve společnosti pirátů, mezi kterými se však kupodivu cítí více než dobře. Příběh jsem si opravdu vychutnala.

15.02.2023 5 z 5

Unesená Unesená Mo Hayder

Hezky zamotané a trochu tajemné. Tenhle díl se mi četl velmi dobře.

25.06.2022 5 z 5

Lehké fantastično Lehké fantastično Terry Pratchett

Jsem nadšená, výtečně jsem se při poslouchání audioknihy v podání p. Kantůrka bavila. Pěkný příběh, ale abych pravdu řekla, bylo by mi jedno o čem konkrétně by to bylo. Jde o ten úžasně vtipný styl psaní, kterého se nemůžu nabažit...

18.02.2020 5 z 5

Na plechárně Na plechárně John Steinbeck

Milé a úsměvné vyprávění o skupince lidí žijících na jedné ulici. Velice příjemné čtení, takové pohlazení na duši...

08.01.2020 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Velice povedená detektivka. Napínavá, čtivá. Zajímavá zápletka, postavy i prostředí.

06.10.2019 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Hodně zajímavá kniha, tajemná, děsivá... Děj má spád, čte se výborně.

30.12.2018 5 z 5

Smutek poručíka Borůvky Smutek poručíka Borůvky Josef Škvorecký

Soubor povídek, neboli krátkých případů poručíka Borůvky, které se četli velmi příjemně. Jak to již bývá, některé byly povedenější a některé méně, ale nedá se jim upřít zajímavost.

01.06.2024 4 z 5

Měsíc nad Soho Měsíc nad Soho Ben Aaronovitch

Příjemná a lehce zábavná fantasy detektivka. Peter Grant se pomaloučku polehoučku zdokonaluje v kouzlení a při řešení zvláštních vražd jazzových muzikantů objevuje další nadpřirozené postavy.

28.02.2024 4 z 5

Přiznat vinu Přiznat vinu Martin Goffa

Nebylo to špatné, ale ani mě to nenadchlo. Hezky načaté vyšetřování případu zmizelé mladé dívky je náhle utnuto, a po dvaadvaceti letech se díky výčitkám svědomí a přesvědčení o karmě dozvídáme pravdu. Nicméně autora ani náhodou nezatracuji, kniha se četla hezky, takže se chystám i na další díly.

09.02.2024 3 z 5

Led v žilách Led v žilách Yrsa Sigurðardóttir

Série s advokátkou Tórou patří mezi mé oblíbené. Záhadné zmizení několika pracovníku, kteří měli za úkol udělat zkušební vrty, zavedou Tóru, Matthiase a její sekretářku Belu do drsného a ledového Grónska mezi Inuity. Na pozadí mrazivé až mysteriózní atmosféry postupně odkrývá komplikovaný život v uzavřené skupině pracovníků, a navíc se odhalí tajemství nevysvětlitelného vymření dávných obyvatel původní vesnice. Vynikající kniha podle mého gusta.

07.02.2024 5 z 5

Než natáhnu brka Než natáhnu brka Antti Tuomainen

Netradiční detektivka, kde oběť otravy se snaží najít svého vraha, ještě než umře. Je prostoupená příjemným černým humorem, ale nechybí jí taky trocha napětí a nějaký ten zvrat a překvapivé rozuzlení. Líbilo se mi to.

04.02.2024 4 z 5

Čaropisci Čaropisci Robert Jackson Bennett

Vcelku zajímavé vnoření do fantasy světa, kde působí podivná magie přístrojů změněných lidmi. Když výtečná zlodějka Sancie na zakázku ukradne zvláštní skříňku a navzdory zákazu se do ní podívá, dostane se do ohrožení života a ovlivní to celý její další život. Příjemné čtení.

18.11.2023 4 z 5