MatBla MatBla komentáře u knih

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Ale jo, pěkná pohádka.

19.12.2023 4 z 5

Potkáme se v Praze Potkáme se v Praze Julie Caplin

To mi nestačilo:) brala bych, kdyby to byla celá kniha. Praha je příliš krásná na "jen povídku".
Taky bych chtěla vidět, jak se vyvíjí vztah Alice a Jakea.

30.10.2023 5 z 5

Nalezení Nalezení Jiří Březina

Sice jsem přeskočila ve čtení dva předchozí díly, ale já to napravím. Až je seženu, přečtu si je z radostí.
Tenhle díl byl ještě lepší než Promlčení a Polednice, a to se mi i tyhle moc líbily.
Styl psaní autora mi opravdu sedl.

14.08.2023 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Napínavé, čtivé, jen ten konec se mi moc nelíbil.

19.06.2023 3 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Opravdu mrazivé, přečteno za dva dny, ale co ten konec?
Ještě jsem ho nerozdýchala...

30.04.2023 4 z 5

Řízkaři Řízkaři Barbara Nesvadbová

Moje první setkání s Bárou Nesvadbovou, a tedy nic moc.
Nevím, jestli mám zkusit ještě něco jiného, nějak nemám chuť.

15.03.2023 1 z 5

Chtěla bych mít staříkův klid a nadhled... k tomu mi asi ještě několik desetiletí zbývá:)

15.03.2023 5 z 5

Staré pověsti české Staré pověsti české Alois Jirásek

Četla jsem tak nějak z pocitu, že by to každý Čech a Moravák měl přečíst.
Ačkoliv mně historie naší země opravdu zajímá, pan Alois to napsal strašně obsáhle.
Možná je to jen můj dojem, ale i když má knížka jen 285 stran, tak jsem měla pocit, že nemá konce.
Je mi líto, že to nedokážu lépe ohodnotit, ale opravdu jsem se těšila na konec.
Přesto nelituji, že jsem ji četla.

14.03.2023 3 z 5

Všecky krásy světa: příběhy a vzpomínky Všecky krásy světa: příběhy a vzpomínky Jaroslav Seifert

Tuto knihu jsem četla s mobilem po ruce, abych si mohla vyhledat všechny Seifertovy kamarády, o kterých v knížce píše. Díky tomu jsem četla dlouho, ale dozvěděla jsem se spoustu dalších zajímavostí o spisovatelích, básnících, malířích aj., kteří prošli Seifertovým životem. Knížka, i když byla dlouhá, mi krásně utekla.

o malíři Barnášovi:
"ale byl to hodný a poctivý člověk, poctivě se živil nepoctivým uměním"

13.03.2023 5 z 5

Výchova dívek v Čechách Výchova dívek v Čechách Michal Viewegh

Líbily se mi některé vtipné hlášky vypravěče, dokonce jsem si zapsala i citát, který mě zaujal.
Děj mě moc neoslovil, daleko víc se mi líbila Báječná léta pod psa.
Nicméně po Vieweghovi určitě ještě sáhnu.

13.03.2023 3 z 5

Mlýn na mumie Mlýn na mumie Petr Stančík

Líbilo se mi, jen mi tak přišlo, že komisař Durman má dva hlavní koníčky a to jídlo a sex. To má asi hodně lidí, ale co se týká toho jídla - to se fakt jedlo? Nebo má autor jen bujnou fantazii?

09.03.2023 4 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Přečteno na jeden nádech cestou vlakem do Prahy a zpátky.
Pokud bych si na opuštěný ostrov měla s sebou vzít jednoho knižního hrdinu, byl by to určitě Joona Linna.
A zase cítím náznak pokračování, budu čekat - 2 roky?

09.03.2023 5 z 5

Jdu s hlavou vztyčenou Jdu s hlavou vztyčenou Daniel Anýž

...velmi silné, nemám slov

11.01.2022 5 z 5

Ztracená sezóna Ztracená sezóna Dot Hutchison

Úžasné...celá tetralogie. Motýli byli dechberoucí, do té doby jsem nic podobného nečetla, Májové růže byly nevinné, dojemné, Letní děti nepochopitelné, jak může otec takhle ubližovat své holčičce, svým způsobem jsem její motivy chápala, a Ztracená sezóna neuvěřitelně emotivní...Mám ve své knihovně pár knížek, které mně zaručeně rozbrečí, a Ztracenou sezónu řadím mezi ně.

29.09.2021 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Milá knížka, chtěla jsem si ji přečíst dřív, než uvidím film. Chlapy vybral do filmu Patrik skvěle, všechny čtyři mám ráda. Jsem zvědavá na jejich ženské protějšky, podle fotek v knížce jsem si jen tipovala, která je která.

27.09.2021 5 z 5

Toužím po tobě Toužím po tobě J. T. Geissinger

Další romanťárna, která má říz.
Přečteno na pláži v Itálii za jeden den. ÚŽASNÉ.

26.07.2023 5 z 5

Prorokyně a hlupák Prorokyně a hlupák Jonas Jonasson

Po staříkovi a analfabetce (které miluju) jsem sáhla po téhle knize, ale musím přiznat, že jsem se do ní musela nutit.
Jo, byla místy vtipná, ale prostě mi nesedla.

19.06.2023 3 z 5

Divoké kosti Divoké kosti Kathy Reichs

Tohle se mi moc líbilo.
Jemný humor, napětí, zápletka i romantika...
Můj oblíbenec Boyd, alias Hooch:)
Určitě budu v sérii pokračovat, nejlépe od začátku.

03.06.2023 5 z 5

Křest svatého Vladimíra Křest svatého Vladimíra Karel Havlíček Borovský

Tak to bylo super

15.03.2023 5 z 5

Bazar zlých snů Bazar zlých snů Stephen King

Některé povídky se četly dobře, s jinýma jsem se trošku trápila, ale jinak dobrý.
Moc se mi líbil Kingův citát na str.58 "quot libros, quam breve tempus - tak mnoho knih, tak málo času (taky bych ho chtěla mít na tričku).

15.03.2023