mautina7 mautina7 komentáře u knih

Hra lží Hra lží Sara Shepard

Na knihu jsem náhodoou narazila v knihovně a jsem více než příjemně překvapená. Nejdřív jsem se dost ztrácela v postavách, ale brzy jsem se zorientovala a knihu jsem doslova zhltla během několika hodin. Také se mi moc líbí nápad s průvodní vyprávěčkou..

17.02.2013 5 z 5

Memento Memento Radek John

Další silná kniha z prostředí drog, závislosti a s tím související beznaděje. Silné emoce při čtení mísící se s naprostým zhnusením...

Dům spánku Dům spánku Jonathan Coe

Chvilku mi trvalo, než se mi podařilo začíst, ale pak už jsem hltala každé slovo a nemohla jsem se dočkat dalších zvratů. Mám v plánu se k této knize v blízké budoucnosti vrátit.

29.01.2013 5 z 5

Přestože knihy z válečného období beru do ruky opravdu nerada, tuto jsem přečetla jedním dechem. A nemám slov..

29.01.2013 4 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Silná, silná, silná kniha, kterou by si měli přečíst všichni po dosažení patnáctého roku. Je to smutné, ale reálné...

Poslední Yankee z Bostonu Poslední Yankee z Bostonu Anton Myrer

Kniha mě osobně ohromila, zápletka je silná, emoce v ní vyjádřeny velmi přesvědčivě a tak jsem ji za nedlouhou dobu přečetla a divila se, že je konec.

Program pro přeživší Program pro přeživší Chuck Palahniuk

Podle mě rozhodně nejlepší kniha od tohoto autora, ráda si jí přečtu znova.

28.01.2013 5 z 5

Milostné rošády Milostné rošády Roald Dahl

Zábavné, nenáročné, čtivé :)

28.10.2012 4 z 5

Sestra Sestra Rosamund Lupton

Pro mě kniha naprosto splnila, co slibovala. Po prvních několika stranách mě vtáhla do děje a vyplivla mě až na strhujícím konci. Nemůžu jinak než doporučit, v dnešní době zahlcené detektivkami se tato vyjímá.

24.08.2012 5 z 5

Kam se poděla Elizabeth Kam se poděla Elizabeth Emma Healey

Z této knížky mám rozporuplné pocity. Na jednu stranu je v tom výborně popsaná nemoc (popis minulosti versus vnímání současnosti), a zároveň v průběhu graduje (obzvlášť je to zajímavé pro ty, kteří mají nějakou takovou babičku v okolí), na druhou stranu mi dělalo problém se začíst.

20.04.2018 3 z 5

Manželky Manželky Táňa Keleová-Vasilková

Trochu mi to chvilkama připomínalo vyprávění mé babičky o životě. Každopádně čtivé to bylo, ale možná až moc depresivní. Přišlo mi z ní, že mít děti je něco dost odpudivého.

13.03.2018

Muž, který zemřel jako losos Muž, který zemřel jako losos Mikael Niemi

Rozvláčná kniha se světlými chvilkami. Texty v místním finském nářečí jsou zajímavé, ale celkem k ničemu. Pokud neumíte finsky, tak je jako já nijak neoceníte. Konec zajímavý, ale na mě to bylo moc shod náhod najednou.

03.08.2017 3 z 5

Jak funguje hudba Jak funguje hudba John Powell

Od přečtení doporučuji všem hudebníkům i fyzikům/matematikům kolem mě. Knížka je psaná humornou formou, ale není to na úkor exaktnosti (alespoň myslím). Porozumět propojení akustiky s uměním hudby je ohromě zajímavou zaležitostí.

18.06.2017 5 z 5

Tracyho tygr Tracyho tygr William Saroyan

Nutit se do dočtení tak krátké knihy je pro mě nezvyklé, ale s autorovou myšlenkou jsem se pravděpodobně úplně minula. Nemohla jsem se zbavit pocitu, že čtu knihu od malého dítěte, což ještě umocňovaly ilustrace. Nejsem schopná vidět to kouzlo přes veškerou absurditu a hlavně, přestože je kniha inzerována pod štítkem "humor", nudu.

20.02.2017 odpad!

Hrad v Pyrenejích Hrad v Pyrenejích Jostein Gaarder

Líbí se mi, jak Gaarder dokáže hezky argumentovat jak na straně věřících tak na straně racionalistů. Jinak se přiznám, že jsem se do knížky celkem nutila, dialogy byly občas plné slov na úkor plynulosti.

05.08.2016 3 z 5

Jarmark obnažených duší Jarmark obnažených duší Iva Tajovská

Kniha má zajímavý koncept, hlavní postavy si předávají štafetu vyprávění pomocí více či méně náhodných setkání. Můžeme tedy sledovat spory mezi nimi z více perspektiv. To je vlastně to jediné zajímavé. Postavy jsou ploché, děsivě stereotypní. Jakoby každý muž měl být nerudný uzurpátor své ženy a každá žena jeho poslušná služebná. Zároveň se prakticky v každém životním příběhu vyskytuje v přílišné míře nějaká křivda, strach, nebo nenávist. Žádná ambiciózní či vyrovnaná postava, maličko jsem v ní při čtení doufala...

10.07.2016 2 z 5

Kde se touláš, Bernadetto Kde se touláš, Bernadetto Maria Semple

Vyprávění, které je z poloviny realizováno e-maily a vzkazy mezi lidmi, kteří nám ne vždy hned pasují do příběhu, mě celkem zaujalo. Zhruba uprostřed knihy jsem se sice začala trochu nudit, ale závěr to solidně dohnal. Jen mi přišel useknutý, nemůžu si pomoc, otevřené konce já nerada.

04.07.2016 4 z 5

Násobky sedmi Násobky sedmi Holly Goldberg Sloan

Milá, čtivá. Občas je tam nějaký faktický zádrhel, a zároveň je to maličko pohádkové. Je to každopádně fajn odpočinková kniha, není zbytečně patetická a věřím, že každý člověk si v ní najde to své.

27.06.2016 4 z 5

Po přečtení komentářů u téhle Murakamoviny mě knížka ještě více lákala, jelikož čtu jeho knihy ráda. Rozhodně to nebylo zklamání, žádný velký příběh se sice nekoná, ale zamyšlení nad životem ve spojení s tematikou vlaků a vlakových nádraží mi přišlo k chuti. Až na ten konec (to se nedělá! :D) moc pěkné čtení.

22.06.2016 4 z 5

Uživatelská příručka k vaší mysli Uživatelská příručka k vaší mysli Shawn T. Smith

Knížka, která obsahuje několik dobrých tipů, jak se vymanit z obvyklých vzorců chování, které nám často znepříjemňují život. Oceňuji i to, že autor ukazuje příklady na lidech se jmény a proto se s výroky lze lépe ztotožnit. Maličko jsem jen bojovala s délkou knihy.

16.06.2016 4 z 5