mautina7 mautina7 komentáře u knih

Věřte - nevěřte Věřte - nevěřte Ladislav Kochánek

Kraťoučké příběhy o kuriozitách, dobré na zahnání dlouhé chvíle. Nicméně číst v kuse se to podle mého názoru nedá.

Potrhlí vědci Potrhlí vědci Bob Fowke

Opravdu netradiční "učebnice" fyziky, která nadchne a pobaví snad i ty největší odpůrce tohoto oboru.

01.03.2013 5 z 5

99 klasických filmů pro lidi v kalupu 99 klasických filmů pro lidi v kalupu Henrik Lange

Opravdu dobrá kniha shrnující vtipným způsobem děj filmů. Opravdu dobrý nápad, autor má u mě velké plus :)

Šlo povidlo na vandr Šlo povidlo na vandr Jan Vodňanský

Moje nejoblíbenější kniha dětských básniček. Je opravdu vtipná, vřele doporučuji :)

01.03.2013 5 z 5

Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války. (Sv. I. Díl I, II) Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války. (Sv. I. Díl I, II) Jaroslav Hašek

Přidávám se k negativním komentářům. Nelíbí se mi to, nebaví mě to a nemám žádnou motivaci to dočíst. Ani kdybych byla na opuštěném ostrově a žádná jiná kniha tam nebyla...

01.03.2013 odpad!

Zlatý klíček pro Alenku Zlatý klíček pro Alenku Jiří Bílý

Novodobá variace na Alenku v říši divů, kterou jsem četla v dětství. Z děje si toho moc nepamatuju, jen vím, že mě zaujala postava doktora vševěda :)

Luisa a Lotka Luisa a Lotka Erich Kästner

Hodně zajímavá a napínavá kniha, kterou se v poslední době podle mého názoru inspiruje hned několik autorů.

Lesní školka Lesní školka Karel Kupka

Moje oblíbená knížka z dětství. Moc hezky ilustrovaná, básničky nejsou zbytečně složité a jsou moc hezké a poučné.

Martina si hraje s počítačem Martina si hraje s počítačem Markéta Synovcová

Knihu jsem četla poprvé jako velmi malá a moc nebavila, protože jsem samozřejmě vůbec netušila o čem je řeč. Později, když jsme tento začátečnický programovací jazyk probírali na gymnáziu mi ale přišla vhod. Obzvlášť se mi líbí příloha knihy, kde si každý může vystřihnout a vytvořit vlastní pole na kterém dává různé příkazy robotu Karlovi.

Zajímavý fakt - Karel byl vymyšlen na jedné americké univerzitě profesorem Richardem Pattisem, ale pojmenovaný je podle spisovatele, který poprvé slovo robot použil - Karla Čapka.

Umělohmotný třípokoj Umělohmotný třípokoj Petra Hůlová

Trochu hůře čitelné, příběh průměrný. Nicméně fandím mladým českým spisovatelům...

01.03.2013 3 z 5

Děti zatím nemám, nicméně mi přijde hodně dobrý nápad takovýchto krátkých pohádek s alternativními konci pro rodiče a musím přiznat, že mi jejich přečtení zvedlo náladu :)

Modrý šál Modrý šál Anita Siegfried

Tuhle knížku jsem četla tak před deseti lety, přiznám se, že už si vůbec nevzpomínám na její děj, ale v souvislosti s ní se mi vybaví jakýsi hořkosladký pocit a touha si jí přečíst znovu..

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Moje Irvingovská prvotina a jsem celkem spokojená, děj měl spád, vložené povídky a romány od Garpa mě teda tolik nebavily a sem tam se podle mě zbytečně dlouho řešila jedna věc, ale jinak dobré.

21.02.2013 4 z 5

Pánbůh vám požehnej, doktore Kevorkiane Pánbůh vám požehnej, doktore Kevorkiane Kurt Vonnegut Jr.

Na tohoto sem autora jsem byla odkázána vzhledem k mé oblibě Chucka Palahniuka, začla jsem tedy opatrně, touto slaboučkou knížkou. Líbil se mi ten nápad a jakýsi autorův nadhled, tedy hurá na další díla :)

15.02.2013 4 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Knižka je to hezká, ale to je tak vše... Hluboké myšlenky mě asi minuly

15.02.2013 3 z 5

Mechanický pomeranč Mechanický pomeranč Anthony Burgess

Ze začátku jsem s tim hodně bojovala, násilný scény jsou opravdu drsný a slang na první pohled nerozluštitelný bez stálého čekování slovníku, ale jakmile sem se začetla opravdu sem dychtila po tom zjistit, co se stane dál.

03.02.2013 4 z 5

Tam za vodou Tam za vodou Vladimír Páral

Od Párala jsem zatím četla jen Válku s mnohozvířetem a v porovnání s tím je tato kniha slabá. Děj je dost statický a stereotipní..

01.02.2013 2 z 5

Román pro ženy Román pro ženy Michal Viewegh

Přečteno při opalování se u bazénu. Prostě ideální kniha pro letní rozptýlení..

01.02.2013 4 z 5

Tos přehnal, miláčku Tos přehnal, miláčku * antologie

Nejvíce se mi líbily povídky od Rudiše a Viwegha..

29.01.2013 4 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Stokrát omíláno ve škole, to mně Máj trochu zhnusilo, nicméně špatná kniha to rozhodně není.

29.01.2013 3 z 5