Medasek Medasek komentáře u knih

Percy Jackson - komplet 1.-5.díl - box Percy Jackson - komplet 1.-5.díl - box Rick Riordan

Miluji celou tuhle sérii. Četla jsem jí snad milionkrát a nikdy se neomrzela. Rozhodně doporučuji.

12.03.2020 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Ach jo, jak já nesnášim, když čtu dobrou knihu a ona najednou skončí. Tahle kniha mě úplně rozsekala na kousky. Mým snem je pracovat v knihovně, a kdybych mohla pracovat ve stejné knihovně jako hlavní hrdinka, byla bych vážně šťastná.
Děj rychle ubýhal a mě stránky mizeli před očima. Úžasný příběh, i když značně předvídatelný.
Pana Reeda jsem si zamilovala. I Animat byla úžasná.
Jediné mínus knihy je na můj vkus příliš rychle ukončený konec.
Takže za mě tak 4,5*

08.03.2020 5 z 5

Shannarův první král Shannarův první král Terry Brooks

Moje první kniha od tohoto autora. Začátek se trochu vlekl a moc mě nebavil. Nejvíce mě bavily, kapitoly Taye a Jerela Shannary. Hodně jsem si postavy oblíbila.
Trochu mě mrzí, že už se v dalších knihách vyskytovat nebudou. :(

06.03.2020 4 z 5

Opatství Northanger Opatství Northanger Jane Austen

Byla to rozhodně zajímavá knížka, ale Pýše a předsudku se to nevyrovná. Škoda, že autorka píše konce svých knih na můj vkus strašně stručně.

01.03.2020 4 z 5

Abych pravdu řekla Harry Potter mě nechytl tak jako všechno ostatní. Příběh mi přijde mdlý a takový bez života. Styl jakým autorka píše mi vyloženě nesedne.
U všech dílů jsem našla něco, co mě donutilo přečíst si další díl. Ale vyloženě mě to nutilo.
Ale nechci být úplně negativní. Svět, který autorka vytvořila je dobrý. Například u fantastických zvířat mi vůbec nevadil. Ale Harry Potter, teď ať mi odpustí mou upřímnost všichni fanoušci, docela dost namyšlený idiot, který by bez toho, že je slavný a bez Hermiony a Rona nezvládl vůbec nic a už na začátku prvního dílu by byl mrtvý.
Ale jak říkám, oceňuji svět, který autorka vytvořila a kolik lidí tím přitáhla ke čtení.

26.02.2020 2 z 5

Kdo vydrží bydlet s bohy? Kdo vydrží bydlet s bohy? Mary Maz Evans

Nebylo to špatné, ale zase mě neskutečně štvaly scény s královnou. Jako jsem schopná skousnout hodně, ale tohle bylo přehnaný.

23.02.2020 4 z 5

Kdo pustil ty bohy?! Kdo pustil ty bohy?! Mary Maz Evans

Bylo to docela dobré. Hodně mi to připomínalo Percyho Jacksona. Skvělá oddechovka. Jediná škoda, že postavy jsou v podstatě všechny stejné. Kromě konce knihy mi přišli téměř jako jedna osoba.
Trochu SPOILER!!!
Jako vážně ta scéna s královnou! Jako co to mělo bejt. Když jsem to četla měla jsem chuť knihu přestat číst. Taková věc prostě byla blbost. To autor vážně nevychytal. Kniha tím u mě hodně ztratila na reálnosti, jestli se chápeme.

16.02.2020 4 z 5

Temné a osamělé prokletí Temné a osamělé prokletí Brigid Kemmerer

Miluju retelingy na Krásku a zvíře. A tohle byla opravdu jízda. Příběh Harper a Rhena mě chytil za srdce. (spoiler) A ten konec...
Nemůžu se dočkat dalšího dílu

07.02.2020 5 z 5

Kirke Kirke Madeline Miller

Miluji řeckou mytologii, takže jsem si tuhle knihu nemohla nechat utéct.

01.02.2020 5 z 5

Denník odvážneho bojka Denník odvážneho bojka Jeff Kinney (p)

Taková oddechovka pro mladší čtenáře.

26.01.2020 3 z 5

Jirkův tajný klíč k vesmíru Jirkův tajný klíč k vesmíru Stephen William Hawking

Nejoblíbenější kniha mého bratra

25.01.2020 4 z 5

Rychlovky a chuťovky Břicháče Toma Rychlovky a chuťovky Břicháče Toma Tomáš Kosačík

Pár receptů zde je opravdu výborných

24.01.2020 3 z 5

Břicháč Tom Břicháč Tom Tomáš Kosačík

Recepty této knihy osobně moc nemusím, ale moje mamka je miluje.

23.01.2020 3 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Nedávno jsem někde viděla seriál a vzpomněla si jak mi tuto knížku babička četla před spaním. Bylo hezké se k ní po tolika letech vrátit.

23.01.2020 4 z 5

Staré pověsti české Staré pověsti české Alois Jirásek

Jedná se sice o klasiku, ale pro mě to hold nebylo. Příběhy byly dobře napsané a zajímavé. Bohužel mi autorův styl psaní nesedl.

23.01.2020 3 z 5

Těžko uvěřitelný příběh Těžko uvěřitelný příběh Chris Colfer

Wow. Tahle kniha byla neuvěřitelná. Autorovi se rozhodně nedá upřít čtivost.
Ze začátku jsem měla strach, že mě kniha nebude bavit. Ale tohle byla super jízda.
Pravda v dějové lince sice není moc logiky, ale postavy jsou neuvěřitelně reálné.
Jedimé co mi zkazilo dojem z knihy byl konec. Vůbec jsem nic takového nečekala. A i slzička ukápla.
Jinak knihu celkově hodnotím na 4,5*.
PS: Měl by si to přečíst každý člověk co řeší problémy, o kterých si myslí, že by je okolní svět nepochopil.

17.01.2020 5 z 5

Znamení čarodějky Znamení čarodějky Lene Kaaberbøl

Abych pravdu řekla, má z knihy rozporuplné pocity. Začátek se neskutečně vlekl. Přišlo mi jako by to psal úplně někdo jiný. Navíc chování postav mi přišlo dost odlišné od prvního dílu.
Navíc v prvním díle jsem si hodně oblíbila Nika. Docela dost mě naštvalo, že se tam o něm zmínili jenom v pár řádcích. Čekala jsem, že to bude víc akčnější.
Doufám, že další díly budou lepší.

12.01.2020 2 z 5

Kytice z pověstí národních Kytice z pověstí národních Karel Jaromír Erben

Určitě patří mezi české unikáty, ale jak už jsem jinde psala poezie pro mě hold není.

05.01.2020 4 z 5

Dcera čarodějky Dcera čarodějky Lene Kaaberbøl

Byla to dobrá kniha. Za pár hodin přečtená. Zajímavý a neotřelý nápad. Jsem zvědavá, jak příběh bude pokračovat.

04.01.2020 4 z 5

Magická brána Magická brána Sandra Regnier

Úžasná kniha, i když se mi asi původní trilogie líbila mnohem víc. Postrádala jsem tam víc romantiky. A ten konec mě dostal. Nutně potřebuji další díl.

03.01.2020 5 z 5