Medasek Online Medasek komentáře u knih

Dinosauři Dinosauři Paul Hammond

Vždycky jsem měla ráda dinosaury a tak jsem neodolala příležitosti se o nich dozvědět něco nového.

28.09.2020 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Asi jsem měla od knihy příliš vysoká očekávání. Styl autorky není špatný, je čtivý, dokáže udržet napětí. V knize mi, ale něco chybělo, čekala jsem mnohem zajímavější odhalení vraha než mi bylo dáno.

27.09.2020 4 z 5

Zkrocení markýze z Raventhorne Zkrocení markýze z Raventhorne Stephanie Laurens (p)

Naprostá nádhera. A ten epilog potěšil mé srdce.

26.09.2020 5 z 5

Pokušení Henrietty Cynsterové Pokušení Henrietty Cynsterové Stephanie Laurens (p)

Byla to dobrá knížka. Příjemně mě překvapila

23.09.2020 5 z 5

Hříšný úsvit Hříšný úsvit Stephanie Laurens (p)

Nebylo to špatné, ale Amandin příběh byl lepší. Jak už jsem si zvykla na autorčin styl, bylo mi hned jasné, kdo je tím zlodějem. Romantiku píše dobře, ale ty krimi zápletky, kdy hridinům nedochází očividné mě už začínají štvát. Doufám, že se v dalších dílech v tomto ohledu zlepší.

20.09.2020 5 z 5

Shannarův meč Shannarův meč Terry Brooks

Po spoustě negativních komentářích jsem přemýšlela jestli si knihu přečíst, ale pak jsem viděla seriál a to mě dostatečně zaujalo.
Asi začnu negativy. Ten kdo to předkládal asi používal zfušovanou verzi Google překladače. Nejsem člověk co moc vnímá chyby v pravopisu, ale tohle bylo i na mě moc. Pak si myslím, že by knize nevadilo, kdyby autor ubral trochu té přebytečné omáčky.
A teď k pozitivům. Příběh se mi dobře četl. Tolkiena jsem sice nečetla, ale znám filmy, a tak mi děj přišel tak trochu rozdílný. Podle mě je těžké napsat fantasy knihu o výpravě, aby v ní člověk vždy nenašel nějakou tu podobnost s jiným více slavným dílem.
Postavy mi přišli ploché. A ke konci mi jich přišlo až trochu moc. Jinak jsem jako první četla Shannarův první král a ten mi přišel trochu kvalitnější a propracovanější.
Doporučuji všem, kteří hledají fantasy oddechovou.

17.09.2020 4 z 5

Dvě temné vládkyně Dvě temné vládkyně Kendare Blake

Nebylo to špatné, ale na druhý díl to nemělo. Přišlo mi, že se autorka do toho až moc začíná zamotávat.

11.09.2020 4 z 5

Příběh magie Příběh magie Chris Colfer

Byla to krásná kniha. Ale ten překlad, to bylo zlo. Po zemi příběhů, jsem měla asi od knihy příliš vysoká očekávání, který kniha tak úplně nenaplnila. Čekala jsem asi trochu víc akce, obzvlášť od závěrečné bitvy.

09.09.2020 4 z 5

Muž ve stínu Muž ve stínu Stephanie Laurens (p)

Tak to byla nádhera. Amandu a Dextra jsem si úplně zamilovala.

07.09.2020 5 z 5

Všechno o vášni Všechno o vášni Stephanie Laurens (p)

Miluji romantické příběhy se šťastným koncem. Jsem ráda, že autorka tady pozměnila alespoň trošičku strukturu svého příběhu.

03.09.2020 5 z 5

Všechno o lásce Všechno o lásce Stephanie Laurens (p)

Další úžasná kniha z mé oblíbené série.

30.08.2020 5 z 5

Jeden temný trůn Jeden temný trůn Kendare Blake

(SPOILER) Nebylo to špatné. Četlo se to dobře. Bohužel mě autorka naštvala tím, že mi zabila hned dvě oblíbené postavy.

27.08.2020 4 z 5

Zmije Zmije Bex Hogan

Tak nebylo to špatné. Přišlo mi, ale že se autorka nechala inspirovat zhruba asi čtyřmi různými příběhy, jejichž děje se pokusila narvat do jednoho příběhu.
Jak říkám nebylo špatné, ale na můj vkus to bylo až příliš překombinované. Celkově (hlavně ke konci) z toho byl strašný guláš.

27.08.2020 4 z 5

Křišťál času Křišťál času Soman Chainani

U knih tohoto autora mám vždy smíšené pocity. Jeden díl se mi líbí a další bych nejradši hodila do ohně za tu ztrátu času. Po zklamání z předchozího dílu jsem přemýšlela jestli se pustím i do tohoto. Vzhledem k tomu, ale jak předchozí díl skončil mi zvědavost nedala a já se rozhodla přečíst si i tento díl. Dobře jsem udělala přišel mi mnohem lepší než ten předchozí, kterým jsem se sotva prokousala.
Co mě, ale na tomto dílu (a ostatně na všech dílech) štve je, že mi autor vždy zabije oblíbenou postavu.
Jinak knihu hodnotím plus mínus kladně. Takový lepší průměr.

24.08.2020 4 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Tato kniha pro mě byla úplným utrpením. Styl autora mi nesedl. Poznámky pod čarou mě přímo štvaly.

20.08.2020 2 z 5

Tajná láska Tajná láska Stephanie Laurens (p)

Miluji tuhle sérii. Tento díl patří k mým nejoblíbenějším.

20.08.2020 5 z 5

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Velice dobrá kniha. Moje první od autorky. Styl psaní mi naprosto sedl.

16.08.2020 5 z 5

Statečné a zlomené srdce Statečné a zlomené srdce Brigid Kemmerer

(SPOILER) !!!MŮŽE OBSAHOVAT SPOILER!!!
Asi bych začala tím, že mě strašně naštvalo, že v podstatě žádná kapitola nebyla z pohledu Rhena nebo Harper. Grey jsem měla ráda už v prvním díle a Liu Maru jsem si také později velmi oblíbila.
Teď, ale přejdu ke kritice, která může obsahovat SPOILER. Když Rhen zajal Grey a Tycha hned mě napadlo, že to nějak využije proti Greyovi. Což jsem si, ale nemyslela, že je oba nechá zbičovat. Prostě mi to nesedělo k Rhenově povaze, kterou autorka nastínila v prvním díle.
Dále co mi vadilo byla Harper. V prvním díle si na Rhenovi vymohla snad skoro všechno, ale teď se podřídí všemu, co jí řekne a ani nijak zvlášť nebojuje.
Myslím si, že autorka udělala velkou chybu, že do knihy nedala alespoň dvě tři kapitoly vysvětlující tak zásadní změnu v chování Rhena a Harper.
A poslední věc, která mě vyloženě naštvala, byl epilog. Lilith se jako vrátí a obtěžuje Rhena několik týdnů a nikdo o tom nemá ani tušení. Jakože cože? Ta jejich dohoda mi přišla úplně na hlavu. Rhen mě dost zklamal.
Ale abych nebyla jen negativní kniha se čte velice dobře a rychle. Děj je úžasný a přijde mi i o trochu lepší než v jedničce. Asi bych dala i plný počet bodů, kdybych neočekávala v knize pokračování vývoje vztahu mezi Rhenem a Harper. Takhle vzhledem ke konci jedničky mi to přišlo dosti odfláknuté a pro mě osobně nevysvětlitelné.

16.08.2020 4 z 5

Knihu jsem si už chtěla dlouhou dobu přečíst. Nejdříve jsem viděla filmy, ale ty mě vůbec nebavili. Pak mi kamarádka řekla, že kniha je mnohem lepší, jak už to většinou bývá.
Musím se, ale přiznat, že jsem od příběhu čekala asi něco víc. Autorův styl psaní byl výborný, četl se opravdu dobře a rychle, ale vadili mi tam nějaké jeho připomínky. Také se mi zdálo, že trpaslíků tam bylo až moc. V podstatě to byly hlavní postavy, ale já jako čtenář v podstatě o jejich charakterech se vůbec nic nedozvím.
Ale jinak bych knihu hodnotila spíše kladně. Za mě 3,5* z 5*.

08.08.2020 4 z 5

Pan Pondělí Pan Pondělí Garth Nix

Čteno kvůli výzvě. Příběh nebyl špatný, jenom mi nesedl autorův styl psaní. Přišel mi takový nijaký a strašně monotónní.

06.08.2020 2 z 5