Medasek Medasek komentáře u knih

Aru Šah a konec času Aru Šah a konec času Roshani Chokshi

No, nebyla to špatná knížka, ale je škoda, že je to v podstatě Riordan přes kopírák. Úplně mi připomínala Rudou pyramidu, ale jediný rozdíl byl v mytologii, a že v této knize byly obě hlavní postavy holky.

03.08.2020 3 z 5

Furyborn Furyborn Claire Legrand

Abych pravdu řekla, nevím co si mám o knize myslet. Na jednu stranu se mi líbila, ale na druhou stranu mi přišla taková nijaká.
Bohužel to u mě byla taková kniha s dobrým příběh, ale když jsem jí odložila tak "sejde z očí sejde z mysli".
Ale jinak příběh čtiví a originální. Za mě teda hodnotím tak 3,4*.

31.07.2020 3 z 5

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

Byla to úžasná jízda. Děj byl plný akce, ale asi jsem očekávala mnohem více od závěrečné bitvy. Také mi vztah Jude a Taryn přišel strašně moc rychle vyřešený, čekala jsem trochu víc.
Ale jinak kniha byla úžasná. Za mě 4,5*.

24.07.2020 4 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Miluju tuhle knihu. Od doby co jsem ji objevila ji čtu jednou nebo dvakrát do roka. Příběh se mi asi nikdy neomrzí. Polaždé, když ji čtu zažívám stejně úžasný pocit nadšení a radosti, jako když jsem ji četla poprvé. Prostě a jednoduše je to moje srdcovka.

21.07.2020 5 z 5

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Ach, byla to nádhera. Překrásná knížka, která se Pýše a předsudku klidně může rovnat.

08.07.2020 5 z 5

Démon touhy Démon touhy Stephanie Laurens (p)

Já prostě miluji šťastné konce.

03.07.2020 5 z 5

Město zrady Město zrady Martina Čekalová

Kniha ze začátku byla hodně dobrá. Říkala jsem si, že si autorka od prvního dílu dost polepšila. Jenže pak se někde stala chyba. Chování postav začalo býti dost nelogické a odlišné od jejich charakteru. Navíc mi přišlo, že všichni hned souhlasili se vším, co Raven řekla. Jakoby ztratili vlastní vůli a názory.
Autorka píše sice čtivě, ale akční scény psát neumí. Když od tohoto odhlédnu, v knize mi chybí spousta informací, které by chování hrdinů vysvětlili.
Tento díl mi přišel mnohem horší než ten první. Přišel mi takový odfláknutý.

28.06.2020 2 z 5

Tři temné koruny Tři temné koruny Kendare Blake

Kniha byla skvělá. Originální příběh. Ale přišlo mi, že jak tam byla spousta postav, že pořádně nevynikli rozdíly v charakterech postav. Všechny mi přišli téměř totožné.

27.06.2020 4 z 5

Zaslíbená Zaslíbená Kiera Cass

(SPOILER) !!!POZOR MŮŽE OBSAHOVAT SPOILER!!!
Jedna z největších slátanin co jsem kdy četla. Hlavní hrdinka mě neustále vytáčela, až jsem měla chuť jí zakroutit krkem. Měla sice i světlé chvilky, ale takových moc nebylo.

Obecně mi tu přišli postavy strašně ploché a psané na jednu dobrou. Jejich charaktery se vůbec nevyvíjeli. Hlavní hrdinka mi přišla stránku od stránky pitomější.
Autorka tu také úplně měnila chování některých postav. Jednou byly hodné, podruhé byly zlé. A to několikrát i v jedné kapitole.

Příběh sám o sobě nebyl špatný. Jenomže by chtěl trochu prohloubit. Neviděla jsem žádnou hlubší linku ani v jedné z romantických scén (v podstatě ani v ničem jiném). A to jakože král byl úplně v pohodě, když mu frnkla s někým jiným. Hned si potom nabalil jinou. Jako to jak autorka popisovala jeho vztah k hlavní hrdince, bych čekala nějakou hlubší reakci a ne jenom "Stalo se tak, co s tím nadělám."

Taky když autorka nechala zabít skoro všechny lidi na svatbě, mi přišlo úplně jako kdyby jí přeskočilo. A ten důvod? Jako abych pravdu řekla, to bylo klišé jako prase. Vůbec se mi nechce věřit, že je to ta samá autorka, co napsala Selekci.

Moc tam nebyl znát ani její styl psaní. Občas jsem tam zahlédla odstaveček, jako který by psala ona, ale jinak mi to přišlo jako by to psal úplně někdo jiný.

19.05.2020 2 z 5

Rozhodující bitva Rozhodující bitva Rick Riordan

Úžasná kniha. Miluji tohohle autora. Opravdu umí psát napínavě až do konce.

10.05.2020 5 z 5

Hněv bohů Hněv bohů Rick Riordan

Bylo to skvělé. Jen ta závěrečná bitva mi přišla trochu odfláknutá.

05.05.2020 5 z 5

Rudá pyramida Rudá pyramida Rick Riordan

Byla to dobrá kniha. Typický Rick. Jenom mi asi trochu vadilo to s tou nahrávkou.

20.04.2020 5 z 5

Trilogie Drahokamy Trilogie Drahokamy Kerstin Gier

Tahle trilogie mě naprosto uchvátila. Nemohla jsem ji přestat číst. Úžasné, dokonalé a strašně čtivé.

02.04.2020 5 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Páni tak to bylo úžasné. Dokonalé zakončení. Napínavé až dokonce. Rozhodně doporučuji přečíst.

02.04.2020 5 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Úžasná kniha a ten zvrat na konci. Hned se vrhám na další díl.

01.04.2020 5 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Bylo to úžasné. Strašně čtivé. Na to, že se tam v podstatě nic nestalo, mě kniha neskutečně bavila. Za pár hodin přečtena.

29.03.2020 5 z 5

Karmínové pouto Karmínové pouto Rosamund Hodge

Nebylo to špatné. Bylo to lepší než první díl. Ale na pět hvězd to hold nebylo.
POZOR SPOILER!!!
Jako trocha romantiky mezi Rachel a Armandem byla, ale prostě jsem jim tu nekonečnou lásku nijak zvlášť nevěřila. Mnohem víc by se mi líbilo kdyby skončila s Erecem. Připadal mi mnohem sympatičtější, i přese všechno co udělal.

27.03.2020 4 z 5

Krutá krása Krutá krása Rosamund Hodge

Nebylo to špatné. Příběh hezky plynul a svým způsobem byl i originální. Ale něco tomu chybělo.

21.03.2020 3 z 5

Zlodějská přísaha Zlodějská přísaha Mary E. Pearson

Tak tohle byla jízda. Kniha mě úplně učarovala. Mnohem lepší než jednička. Plný akce a nečekaných zvratů. Jeden z nejlepších posledních dílů, co jsem kdy četla. Rozhodně můžu doporučit.

19.03.2020 5 z 5

Hrobka nemrtvých Hrobka nemrtvých Rick Riordan

Miluji knihy tohoto autora. Má to vtip a jistou nezaměnitelnou eleganci.

15.03.2020 5 z 5