Medasek Medasek komentáře u knih

Vyvolená dáma Vyvolená dáma Stephanie Laurens (p)

Bylo to pěkné. Jenom škoda, že zápletka je skoro pořád stejná jako v ostatních knihách od autorky.

05.08.2021 4 z 5

Dáma v ohrožení Dáma v ohrožení Stephanie Laurens (p)

Špatné to nebylo, ale přišlo mi to strašně zdlouhavé. Knížka se dobře čte, a byla i napínavá. Jedna z mála, kde vraha neznáme od první stránky. Ale o proti jiným knihám této autorky, mi něco na pět hvězd prostě chybělo.

31.07.2021 4 z 5

Pýcha a přemlouvání Pýcha a přemlouvání Jane Austen

Další hezká knížka od Austenové. Miluji knihy této autorky.

17.07.2021 5 z 5

Syn času Syn času Deborah Harkness

Bylo to hezké doplňení série. Ráda jsem se zase setkala se známými postavami. Ale i když autorka píše čtivě, tak tomuhle dílu chyběla akce a tím se čtení chvílemi stávalo nudným.

08.07.2021 4 z 5

Příběh čarodějnictví Příběh čarodějnictví Chris Colfer

(SPOILER) Hned jak se mi kniha dostala do ruku, měla jsem z ní divný pocit, že se mi nebude líbit. Bohužel jsem měla pravdu.
Příběh byl strašně předvídatelný. První věc, která mi vadila byly Brystaliny černé myšlenky. Jako kdyby to aspoň nedal do jiného fontu než zbytek textu, tak by to nebylo tak do očí bijící.
Další věc princ Sedmý. Zaprvé to jeho jméno jako překlad pořád strašnej, ale dobře. Ale jako proč se musí vždycky první kluk, který se holce líbí, změnit v největšího padoucha. Na to už začínám být dost alergická.
Jinak kniha se pořád dobře čte, ale přijde mi, že se autor v tom psaní začíná horšit.
No budu doufat, že příští díl bude lepší a autor si napraví u mě svou reputaci.

06.06.2021 3 z 5

Kniha je hezkým doplňkem k celé sérii, ale nesmíte od toho očekávat nic extra.

03.06.2021 3 z 5

Do neznáma Do neznáma Kate O'Hearn

Dobrá kniha. Určitě se bude více líbit mladším čtenářům, ale i starší ji ocení jako pěknou oddechovku. Vzhledem ke konci doufám, že u nás brzy vyjde další díl.

25.05.2021 4 z 5

Pět temných osudů Pět temných osudů Kendare Blake

Konečně jsem se dozvěděla, jak příběh našich královen dopadl. Musím říci, že mě konec překvapil. Kniha byla neuvěřitelně čtivá, ale něco mi na ní pořád nesedí.
Autorka má podle mě problém s tím, že nedokáže napsat věrohodnou smrt postav. A že v knize bylo až příliš mnoho postav, které se od sebe dost špatně rozlišovali.
Jinak celou sérii hodnotím pozitivně. Nápad originální a rozhodně to stojí za přečtení.

22.05.2021 4 z 5

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

Kniha mě zaujala svým názvem, obálkou i anotací. Pak jí všude začali vychvalovat, jak je to skvělé a úžasné, a to u mě vytvořilo určitá očekávání, která asi byla příliš vysoká.
Příběh a svět je velmi dobře vyvedený. Bohužel jsem měla velký problém se začíst. Přišlo mi tam dost hluchých míst a moc mi ani nesedl styl psaní autorky.
Velký problém jsem měla s hlavní postavou Elisabeth. Její charakter mi vůbec neseděl. Zbytek postav už byl lepší, ale stejně mi na nich něco chybělo.
Celkem příběh hodnotím lehce nadprůměrně 3,5*.

27.04.2021 3 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Musím se přiznat, že ze začátku jsem byla vůči knize velmi skeptická. Po přečtení anotace jsem si říkala, že mě kniha nebude bavit. Spletla jsem se.
Knihu jsem si přečetla kvůli čtenářské výzvě a nemohla jsem si vybrat lepší. Na to jak závažná témata se tam řešila se to četlo neskutečně lehce. Všechny postavy měly svůj osobitý a krásný charakter.
Do Declana jsem se zamilovala hned od prvního slova.
Tuto knihu rozhodně můžu doporučit.

22.04.2021 5 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

(SPOILER) Kniha mě zaujala svou anotací. Španělsko se mi vždy líbilo, a tak jsem se ráda dozvěděla něco o jeho historii.
Přiznám se, že se o tomhle vůbec neměla tušení. Přijdeme mi zvláštní, že část historie se vůbec neučíme ve školách.
Ale teď už k příběhu. Přišel mi velmi zajímaví a poutaví, ale bylo tam až příliš mnoho omáčky okolo. Kdyby se autorka soustředila převážně na příběh Puri nebo Rafa a hlavní linii příběhu dala jako vedlejší, líbilo by se mi to mnohem víc.
Pak k postavám. Obě hlavní postavy mi přišli ploché a nezajímavé. Zaujali mě rozhodně mnohem víc ty vedlejší.
Romantická linka byla hodně násilně vtlačena do příběhu. Vůbec mi nedávala smysl. Druhá část knihy mi přišla taková hrozně těžko uvěřitelná. Nechce se mi věřit, že spolu osmnáct let se vůbec neviděli a hned se poznají a milují se ještě více než před lety.
Celkově knihu hodnotím průměrně.

19.04.2021 3 z 5

Jediný skutečný král Jediný skutečný král Soman Chainani

Bála jsem se, že tento díl bude o ničem, ale naštěstí se tak nestalo. Měl spoustu překvapivých momentů. Ale přišlo mi to docela dost překombinované, a něco prostě nedávalo smysl.
Poslední kapitola byla nejlepší z celé knihy i série.
Celkově hodnotím 3,5*.

07.04.2021 4 z 5

Hovory s T. G. Masarykem Hovory s T. G. Masarykem Karel Čapek

Knihu jsem četla kvůli výzvě a překvapivě mě bavila mnohem více než jsem čekala. Rozhodně je lepší než stejnojmenný film.

28.03.2021 3 z 5

Neronova pevnost Neronova pevnost Rick Riordan

Byla to nádhera. Děj ubíhal neskutečně rychle a já se nemohla od knihy odtrhnout. Spousta známých postav se zde znovu objevila a já mohla dál prožívat jejich příběhy. Mrzí mě, že už je konec.

20.03.2021 5 z 5

Nejkrásnější řecké báje a pověsti Nejkrásnější řecké báje a pověsti Jaromír Slušný

Antickou mytologii miluju, ale tady mi něco prostě chybělo.

18.03.2021 4 z 5

Konec rodu Slavníkovců Konec rodu Slavníkovců Oldřiška Ciprová

Knížka tak za hoďku přečtená. Nebylo to špatné, bylo to celkem i poučné, ale to zpracování mi nějak nesedlo.
Čekala jsem to trochu jinak. Artur jako postava byl nesnesitelný a romantická linka mi tam už pak jako vůbec nesedla.
Jinak hezká knížka pro děti, ale četla jsem už lepší i když s jiným historickým tématem.

22.02.2021 3 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Kniha se mi líbila, skvěla popsala problémy slavných lidí, lidí jiného původu a LGBT komunitu.
Co se mi však moc nelíbilo byla ta politika. Vím, že ta měla velkou roli v příběhu, ale vůbec mě nebavila a ani moc mi tam nesedla.

20.02.2021 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Na začátek musím říct, že tento žánr běžně nečtu, ale kniha je dost slavná a když mi ji půjčila babička, řekla jsem si proč ji nezkusit.
Kniha se velmi dobře čte, styl autorky je velmi příjemný a napínavý. Nejvíce se mi asi líbila první půlka knihy. Bylo to velmi zajímavé a emotivní.
Musím se přiznat, že jsem Hanu velmi litovala. Zažít to co ona, no neumím si představit jestli bych to zvládla. Vždycky jsem věděla, že toto období bylo příšerné, ale tato kniha mi ukázala, že bylo ještě horší než jsem si myslela.
Upřímně doufám, že se lidé z těchto událostí poučí, a že takovéto hrůzy už nikdy nenastanou.

18.02.2021 5 z 5

Superman: Ničitel úsvitu Superman: Ničitel úsvitu Matt la Peña

Kniha nebyla špatná. Četla se velmi dobře i děj nebyl vyloženě předvídatelný a měl dosti filozofický nádech.
Ale co mi vyloženě vadilo byly pravopisné chyby, chybějící písmenka a přebývající slova. Jako chápu, že přeložit knihu není žádná sranda, a že se to jednou dvakrát stát může, ale když se to stane dvakrát za větu, tak to je i na mě moc, a to nejsem moc pravopisně nadaná a tyhle věci běžně neřeším.

17.02.2021 4 z 5

Dějiny knihoven a knihovnictví Dějiny knihoven a knihovnictví Pravoslav Kneidl

Knížka by mě bavila mnohem více, kdybych se jí nemusela naučit v podstatě nazpaměť kvůli zkoušce.

16.02.2021 4 z 5