Medasek Medasek komentáře u knih

Jak správně mluvit dracky Jak správně mluvit dracky Cressida Cowell

Velmi povedený a vtipný díl. Líbil se mi o trochu víc než druhý.

31.01.2022 5 z 5

Jak se stát pirátem Jak se stát pirátem Cressida Cowell

Knížka bavila a strašně dobře se četla. Dobrodružství Škyťáka a Bezzubky si užijete i mimo filmové plátno.

30.01.2022 4 z 5

Dcery Sparty Dcery Sparty Claire Heywood

Kniha mě zaujala svým tématem. Mám ráda mytologii. Bohužel mě zklamala svým provedením.
Příběh ačkoli velmi zajímavý byl napsán nudně. První polovina knihy mě nebavila číst skoro vůbec.
Druhá půlka byla ze začátku lepší, ale ke konci mě to prostě už nebavilo. Čekala jsem od toho prostě asi víc.
Hlavní hrdinky byly zajímavé. Asi první kniha, co jsem, kdy četla, kde hlavní hrdinky takřka vůbec nevzdorovali a pouze přijímali, co se jim dělo. Občas mi jejich chování nedávalo žádný smysl.
Celkově knihu hodnotím jako slabší pod průměr, ale zase má jedno velké pozitivum, že nám přináší nový pohled na starý a známý příběh.

28.01.2022 2 z 5

Výprava za dinosaury Výprava za dinosaury Thomas Brezina

Bylo hezké se zase vrátit k oblíbenému příběhu z dětství.

04.01.2022 5 z 5

Devátý spolek Devátý spolek Leigh Bardugo

Na knihu jsem se těšila, protože mám autorku ráda, ale trochu mě zklamala. Na můj vkus tam měla příliš mnoho hluchých míst a kdyby se zkrátila o takových sto stran bylo by to lepší.
Velký problém jsem měla také s hlavní hrdinkou, se kterou jsem se nemohla sžít. Nemám moc ráda tenhle typ postav.
Jinak kniha měla pár překvapivých zvratů, které jsem vůbec nečekala.
Celkově knihu hodnotím jako slabší průměr.

03.01.2022 3 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Známý příběh, který jsem si ráda znovu připomněla.

03.01.2022 4 z 5

Jak vycvičit draka Jak vycvičit draka Cressida Cowell

Moje první kniha roku 2022. Musím se přiznat, že mě to bavilo víc než jsem čekala. Kniha byla vtipná i napínavá. Vůbec se sice nepodobá filmu, ale i tak je to úžasný a originální příběh.

01.01.2022 4 z 5

Prométheus Prométheus Franz Fühmann

Zase jiná verze řeckých mýtů. Velmi povedené.

26.12.2021 4 z 5

Říkej tomu, jak chceš Říkej tomu, jak chceš Brigid Kemmerer

(SPOILER) Kniha s opravdu silným příběhem. Četla se rychle, ale už ne tak lehce, jako autorčiny předchozí knihy. Přišlo mi, že je tu situace, vykreslena mnohem vážněji než v Dopisech ztraceným.
Nenašla jsem tu takovou tu pozitivitu, spíš na mě kniha působila trochu depresivně. A moc se mi tu nelíbilo, vysvětlení, proč vlastně Maegan podváděla. Přišlo mi to trochu, jako nedostatečné.
Rob byla zajímavá postava, která si podle mého názoru prošla v knize největším vývojem. Maegan byla taky fajn, jenom jsem jí prostě nemohla uvěřit to podvádění.
Také jsem jim nevěřila tu romantiku a přitažlivost. Bohatě by mi stačilo, kdyby byly jenom dobří přátelé.
Konec trochu překvapil. Jeho uvěřitelnost byla pro mě 50 na 50, ale jinak dobrý.
Můžu říct, že se mi kniha líbila, ale ne tolik jako ostatní knihy autorky.

20.12.2021 4 z 5

Mýtonoši Mýtonoši Tracy Deonn

Byla to velmi zajímavá knížka. Originální téma i hrdinka.

18.12.2021 3 z 5

Všechny stránky Amelie Všechny stránky Amelie Ashley Schumacher

Musím říct, že to byla teda pořádná jízda. Hlavně druhá půlka knihy.
Přiznám se, že jsem měla problém se začíst. Ze začátku mi hlavní hrdinka přišla strašně nesympatická, později jsem jí však trochu přišla na chuť. Pak si to u mě zase pokazila ke konci knihy svým rozhodnutím. (Kdo četl asi ví, co mám na mysli).
Nolan mi přišel sympatický. Originální. Se spoustou dobrých nápadů.
Vedlejší postavy jsem si oblíbila.
Příběh byl dobrý, ale na mě trochu moc nereálný. Některým scénám jsem prostě nemohla uvěřit.
Jinak knihu hodnotím vesměs pozitivně a pokud váháte jestli si ji přečíst, tak můžu jedině doporučit.

09.12.2021 4 z 5

Nečekaná láska Nečekaná láska Julia Quinn

Tenhle díl mi zatím připadá jako nejhorší z celé série. Franceska je první ze sourozenců Brigertonových, kdo mi vyloženě nesedl. Michael mi nevadil.
Bohužel tu jejich velkou lásku jsem jim nemohla uvěřit.

04.12.2021 3 z 5

S láskou, Eloise S láskou, Eloise Julia Quinn

Nebylo to špatné, ale už se mi to nelíbilo tolik jako předchozí díly.

03.12.2021 4 z 5

Vánoční intriky lady Osbaldestoneové Vánoční intriky lady Osbaldestoneové Stephanie Laurens (p)

Tahle kniha se mi asi z celé vánoční série líbila nejméně. Příběh byl v podstatě o ničem a až na zvrat v posledních kapitolách se tam v podstatě nic nestalo. Postavy mi přišli takové trochu ploché a nezajímavé.
Jinak už se nemůžu dočkat až u nás vyjde příběh o Mellise a Degenhamovi.

02.12.2021 3 z 5

Na dvore zo strieborných plameňov Na dvore zo strieborných plameňov Sarah J. Maas

(SPOILER) !!!POZOR SPOILER!!!
Knihu jsem četla v originále a musím říct, že se mi nelíbila tolik jako původní trilogie, ale přesto to byla typická Maas. Četlo se to rychle, ale bylo tam velmi málo uvěřitelných zvratů.
Oblíbila jsem si tu Nestu i všechny nové postavy. Jenom mi strašně vadilo, jak se k Nestě, mé oblíbené postavy chovali.
Když Feyre v druhém dílu se vyrovnávala se svými problémy, tak všichni "Jsme tu pro tebe. Nikam nespěchej. Nenecháme tě spadnout do problémů."
Ale tady "za všechno si můžeš sama. Jsi monstrum, které musí zůstat samo. atd. atd."
Docela mě to štvalo.
A pak druhá věc, která mi v knize vadila, bylo Feyreino těhotenství. Jediný důvod, proč to tam bylo mi přišlo, že potřebovali ještě něco, kvůli čemu budou Nestu ještě víc nenávidět a nakonec milovat.
Já vím, že to teď vypadá, že si jenom stěžuji, ale kniha se mi jinak četla dobře, ale už to hold nebylo ono. Rozhodně nechci někoho od knihy odrazovat.
Celkově knihu hodnotím pozitivně na takových 3,5 hvězdy.

24.11.2021 3 z 5

Knihomolka Knihomolka M. K. Hardy

Kniha splnila má očekávání. Vtipná oddechovka z prostředí vysoké školy s hrdinkou milující knihy.

24.11.2021 4 z 5

Autorku mám ráda, ale tahle kniha mě moc nebavila.

19.11.2021 3 z 5

Divotvůrce Divotvůrce Sebastien de Castell

První polovina knihy mě uchvátila. Četla se rychle a zajímavě. Bohužel s druhou půlkou už jsem měla menší problémy.
Styl psaní autora mě bavil, ale konec mi přišel takový, že tam natlačí oproti první půlce v podstatě veškerou akci, což není úplně špatně, ale tady jsem s tím měla menší problém.
Jinak postavy skvělé, svět skvělý a určitě si někdy přečtu další díl.

13.11.2021 3 z 5

Bridgertonovi (1–3) - komplet Bridgertonovi (1–3) - komplet Julia Quinn

Hezké oddechovky, které vás na chvíli zabaví.

08.11.2021 4 z 5

Vánoční zázrak lady Osbaldestoneové Vánoční zázrak lady Osbaldestoneové Stephanie Laurens (p)

(SPOILER) Opět taková hezká vánoční pohádka na odpoledne.
Všechny postavy jsem si opět oblíbila. Doufám, že se s většinou z nich setkáme i v dalších dílech.
POZOR SPOILER
Jediné co mi vadilo na knize je to jak autorka v podstatě ukončila vztah Mellissy a Dagenhamem. Tihle dva patří rozhodně mezi mé oblíbené páry a osobně doufám, že jim autorka později dopřeje šťastný konec.

08.11.2021 4 z 5