Medasek Medasek komentáře u knih

Zákon smečky Zákon smečky Nancy Lindsay Jones Holder

Čte se to velmi dobře. Hodně zvratů, obzvlášť ke konci. Nemůžu se dočkat na další díl.

09.04.2022 4 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

(SPOILER) Čekala jsem mnohem víc. Kniha na mě vykukovala skoro odevšad a i v zahraničí byla vychvalovaná do nebes. Tak jsem hold měla příliš velké očekávání.
Problém jsem měla asi hlavně s tím, jak se tam přistupuje k alkoholu, cigaretám a drogám. Upřímně nechci znít staromódně nebo upjatě, ale nepřijde mi v pořádku takhle v podstatě podporovat jejich užívání. Henry v mých očích tím hodně klesl.
Další problém jsem měla s hlavní hrdinkou. Postupem knihy jsem jí sice trochu porozuměla, ale moc jsem si ji ani pak neoblíbila. Přišlo mi, že za těch tři sta let se ani trochu nezměnila, a to mi vadilo. Obzvlášť když se tam popisovalo jakou bolestí si musela projít.
Jinak nechci jenom kritizovat, kniha se hodně dobře čte. Nápad je originální. Ale přišel mi takový nedotažený. Prostě mi něco chybělo. A už mi dávno na plný počet hvězd nestačí, že se kniha dobře čte.
Konec překvapil. A jsem více méně ráda, že to skončilo, jak to skončilo, ale stejně to na můj vkus skončilo trochu moc otevřeně.
Knihu hodnotím tak na něco mezi 3,5* až 4*.

04.04.2022 3 z 5

Proměna Proměna Nancy Lindsay Jones Holder

Kniha přesně splnila mé očekávání. První půlka se mi líbila mnohem více. Jsem zvědavá, co přinese další díl.

30.03.2022 4 z 5

Dcera hlubin Dcera hlubin Rick Riordan

(SPOILER) Komentář píši až několik dní poté, co jsem knihu přečetla. Bohužel byla pro mě docela zklamáním. Autora mám ráda a jeho sérii Percy Jackson miluji. Takže jsem čekala něco podobného a ne úplně jsem to dostala.
Autor by se podle mě měl držet mytologií. Tahle kniha se více méně zakládá na vědě, takže některé věci, které u sérií s mytologií prostě procházeli, jsem tady mu nemohla uvěřit. Například, že třída prváků, která je v podstatě netrénovaná porazí konkurenční školu, kde se mají její žáci zaměřovat převážně na boj a jsou v posledním ročníku mi přišla naprosto nesmyslná.
Pak jsem měla problém s věkem postav. Prostě je mohl udělat starší. Protože nikdo mi neříkejte, ale aby se našlo na jedné škole tolik super chytrých lidí ve věku čtrnácti let mi nepřišlo reálné.
Další problém byl s popisem menstruace hlavní hrdinky. Mužští autoři by se do tohohle prostě pouštět neměli. S příběhem to nemělo vůbec nic společného. Přišlo mi to tam násilně docela podané. A totálně nesmyslné.
Problém číslo čtyři. Hlavní hrdinka, se stane kapitánem lodi. Sama říká, že nemá tušení co dělat. Ale najednou funguje jako profík. A měla jsem dojem, že není úplně respektovaná mezi spolužáky, alespoň na začátku mi to tak vyznělo, ale nikdo se prostě nikdy nerozhodl nesouhlasit s jejími rozkazy a názory. Vždycky jí všechno odsouhlasili jako stádo ovcí.
Předposlední problém jsem měla s bratrem hlavní hrdinky. Už od první chvíle, kdy se objevil na scéně, jsem věděla, že prostě on bude ten hlavní zloduch. Celou knihu jsem se modlila a prosila autora ať není tak předvídatelný. Bohužel. A jeho motiv, prostě typický teenager naštvaný na svět.
A poslední věc. Po dlouhých letech hledání se nám podaří najít super tajný ostrov s Nautilem. Snažíme se jeho technologie rozluštit od doby, kdy o nich psal Verne. Postavíme proto na ostrově tajnou základnu. Ale místo toho, aby se to tam hemžilo vědci nebo stráží tam necháme jenom dva lidi. Co šnečím tempem se snaží opravit Nautilus. Jako ať mi autor promine, ale věc, která je podle příběhu tak důležitá pro všechny, aby se nechala dva roky skoro bez prozkoumání a prostudování mi přijde naprosto nereálná.
Knihu však nechci úplně kritizovat. Jako ostatní autorovi, knihy se velmi dobře čte. Autor ve mě vzbudil zájem si přečíst Vernerovi knihy. A popisy moře a jeho obyvatel se mi velmi líbili.
Ale bohužel už se mi úplně tou technologií netrefil do vkusu. A proto knihu hodnotím jako průměr.

30.03.2022 3 z 5

Trochu jiná slečna Bridgertonová Trochu jiná slečna Bridgertonová Julia Quinn

Asi nejlepší kniha, co jsem od autorky četla. Poppy a Andrew byly dokonalí. Jak jsem to četla hned jsem dostala chuť si zajet do Portugalska a ochutnat všechny dobroty.

29.03.2022 4 z 5

Proroctví Proroctví Kristina Hlaváčková

Rozhodně bych doporučila si dát rereading předchozí trilogie, na kterou tato kniha navazuje vpodstatě hned, kde trilogie skončila.
Protože pokud jako já jste původní trilogii četli už před hodně, ale vážně hodně dlouhou dobou tak budete na začátku hodně zmatení.
Zapomněla jsem spoustu postav, věcí a událostí, že mi trvalo hodně dlouho se znovu zorientovat.
Ale pak se kniha rozjela, já se víceméně zase chytla a byla to úžasná jízda. Připomnělo mi to proč jsem měla autorku a trilogii tolik ráda.

21.03.2022 4 z 5

Falešná manželka Falešná manželka Julia Quinn

Velmi vtipné a čtivé. Knihy od autorky jsou prostě ideální na relaxaci. Jediné co bych knize vytkla je to, že Cecilie nebyla schopná přiznat Edvardovi pravdu hned na začátku.

13.03.2022 4 z 5

Království hříšných Království hříšných Kerri Maniscalco

Knihu jsem četla v originále, protože jsem na ní slyšela samou chválu v zahraničí. Je hezké, že vyšla i u nás, ale co jsem se koukala na náš překlad, tak některé věci jsou fakt hrůza. Postavy jsou dobře vykreslené, mají charakter a své motivy.
Trochu mi, ale vadil nudný začátek. Měla jsem problém se začíst, ale od nějaké 200 strany se to rozjelo a já už se nemohla odtrhnout.

11.03.2022 3 z 5

Hrdinův atlas smrtících draků Hrdinův atlas smrtících draků Cressida Cowell

Další zábavné dobrodružství Škyťáka. Prostředí knihovny velmi zajímavé a originálně pojaté.

10.03.2022 4 z 5

Spoutávač Spoutávač Sebastien de Castell

Pro mě zatím nejlepší kniha z celé série. Absence Ferius u toho mě alespoň hodně pomohla. Kellena má ještě radši. Jenom ten jeho milostný život začíná být trochu na hlavu. Jediný kdo mi trochu chyběl byl kočkoveverčák Reichis.

07.03.2022 4 z 5

Kouzelnice Kouzelnice Sebastien de Castell

(SPOILER) Kellen mi je díl od dílu čím dál tím víc sympatičtější. I Reichis je skvělá postava. Nová postava Hyeny se mi také líbila. Ale Nephenie je dost nesympatická. A Ferius má čím dál tím větší chuť přetáhnout lopatou po hlavě.
Děj dobrý. Některé zvraty překvapivé. Jiné (většina) zase tolik ne. Například totožnost Rudého mága mi byla hned jasná.
Pořád se to, ale čte dobře.

06.03.2022 3 z 5

Jak zamotat dračí příběh Jak zamotat dračí příběh Cressida Cowell

Hezká oddechovka. Dětem se bude líbit a i dospělí si jí užijí. Jenom mě trochu vadí nesmrtelnost Alvina. A Bezzubka je tu docela nesnesitelný.

03.03.2022 4 z 5

Černé znamení Černé znamení Sebastien de Castell

Bylo to lepší než první díl, ale měla jsem pocit, že se příběh strašně táhne. Také jsem měla velký problém s Ferius, která mi zde byla velmi nesympatická. Milostná linka mi zde přišla ještě více úplně k ničemu než v prvním díle.
Ale abych jenom nekritizovala, tak kniha má zajímavý nápad. Dobře se čte. A v některých momentech dokáže i překvapit.

01.03.2022 3 z 5

Jak vycvičit draka: 1.–4. díl série (box) Jak vycvičit draka: 1.–4. díl série (box) Cressida Cowell

Velmi zábavná série, která pobaví i dospělé.

24.02.2022 5 z 5

Syn nekonečna Syn nekonečna Adam Silvera

No nejsem si jistá co si o knize myslet. Celý příběh byl takový strašně rychlí. Četlo se to dobře, ale autor vás prostě nenechal vydechnout. Zvrat za zvratem až to začalo být únavné. O postavách se nedozvíme prakticky nic. O světu a jeho fungování také ne. A trochu mi vadilo jak autor házel svým postavám klacky pod nohy. Jednou vyhrají, aby o to všechno zase v další kapitole hnedka přišli.

22.02.2022 3 z 5

Boj o Olymp Boj o Olymp Kate O'Hearn

Kniha se mi líbila stejně jako první díl, ale akorát tady jsem měla menší problém s Emily. Jinak nové postavy byly skvělé stejně jako ty staré. Nemůžu se dočkat až u nás vyjde další díl.

17.02.2022 4 z 5

Plamen Olympu Plamen Olympu Kate O'Hearn

Kniha se mi velmi líbila, i když už nejsem úplně v určené věkové kategorii. Pegas je velmi dobrá postava a Emily se mi také líbila.

15.02.2022 5 z 5

Průvodkyně duší Průvodkyně duší Alžběta Komrsková

Kniha byla originální. Četla se velmi dobře.Je na ní vidět, že o proti své první knize se autorka zlepšila.
Bohužel mi celý zážitek zkazil příliš uspěchaný konec a spousta nezodpovězených otázek.

11.02.2022 3 z 5

Vůně citrónu Vůně citrónu Sam Xabyssus (p)

(SPOILER) Začnu asi tím, že se kniha dobře četla. Styl psaní autorky mi sedl a citáty se mi také líbili. Bohužel jsem měla menší problém se vztahem postav. Prostě jsem tam tu lásku neviděla. Přišel mi jejich vztah víc jako vztah dvou dobrých kamarádek než romantický vztah.
Další problém jsem měla s domácím násilím. Je to důležité téma o kterém by se mělo mluvit, ale někde by na to prostě podle mě mělo být upozorněno. Podle anotace si prostě uděláte představu, že se jedná o čistě romantickou knihu. A já prostě občas mám náladu jenom na romantickou knihu, kde se neřeší žádné vážné problémy a já si u toho můžu prostě odpočinout.
Nemám ráda, když mě kniha takhle překvapí aniž bych to čekala.

07.02.2022 3 z 5

Jak zlomit dračí prokletí Jak zlomit dračí prokletí Cressida Cowell

Vtipná kniha o hledání zázračného léku a věrném přátelství.

01.02.2022 4 z 5