Mercatino Mercatino komentáře u knih

Drsný sbohem Drsný sbohem Frank Miller

Jak jsem mohl odkládat čtení tohoto komiksu a nechat na něj sedat dva týdny prach? Jak popsat ty pocity? Byla to krásná lahodná jízda, plná demolice ksichtu hlavního hrdiny. Čas strávený četbou tohoto komiksu byl absolutní relax. Všude krev, děvky, žiletkový drát, pojídaní lidí, elektrické křeslo. To je přesně to, co je pro opravdovou relaxační četbu důležité :)

Co se mi líbilo?

+ hlavní hrdina mi připomínal bijce Paula z TEKKENA na playstationu
+ je to jízda, která se dá přečíst na jeden zátah
+ zjistil jsem, že existuje žiletkový drát :D
+ pojídaní lidí vede k duchovnímu osvobození :D
+ černo bíla kresba, který mi při nahlédnutí odrazovala od čtení, mě nakonec dostala pod svou moc

- proč ten záporák na konci Roark, byl nakonec takový přizdisráč?

28.05.2017 5 z 5

Otcové a synové Otcové a synové Stan Sakai

Celou sérii beru tak jak mi padne do ruky v knihovně. Je opravdu fajn, že díly nemusí úplně na sebe navazovat. Samozřejmě nějaká znalost příběhu Usagi je důležitá.

Co se mi na tomto komiksu líbilo?

+ první díl Usagiho, kde mi ukápla slzička
+ v tomto díle se kladl důraz na hrdost samuraju- SUPER :)
+ uvědomil jsem si, že se obávám toho, že serie může být jednou ukončena
+ skvělé ukončení tohoto komiksu ve vzathu USAGI- JOTARO
+ možná nejlepší díl, který jsem ze série četl

- komiks nemá žádnou chybu

28.05.2017 5 z 5

Batman: Soví tribunál Batman: Soví tribunál Scott Snyder

Tento příběh mě pohltil tajemstvím. Soví tribunál je dokonalý, nemá chybu, tento řád se kterým se musí Batman sám vypořádat má opravdové soví kouzlo. Příběh má takové grady a úroveň, že jsi jej dokážu představit i ve filmovém zpracování. Přečíst si tento komiks byl luxusní zážitek, kterému se snad jen těžko něco vyrovná.

19.05.2017 5 z 5

Příběh Tomoe Příběh Tomoe Stan Sakai

No Tomoe a Usagi čekám jen ať už to dají jednou dohromady. Opravdu by jim to slušelo. A čajový obřad znázorněný v této knize byl krásným okamžikem při čtení na který se jen tak nezapomíná. Tomoe a Usagi se velmi dobře vzájemně doplňují a očekávám, že ještě něco s nimi zažiji.

14.05.2017 5 z 5

Nový svět Nový svět Shaun Tan

Jeden z mála komiksů, který by se dal číst opravdu ve velké skupině lidí a každý si to může vyložit úplně jiným způsobem. Velmi působivá atmosféra, kresba rezonující veškeré struny fantazie člověka. Kamarádka mi řekla, že kresby vypadají jako ze hry Dixit a vyjádřila to naprosto přesně.

29.04.2017 5 z 5

Cesta poutníka Cesta poutníka Stan Sakai

Rozkošný zajíček, kterého jsem si zamiloval. Jedna akce střídá druhou a příběhy navazují a prolínají se s minulými díly. Postavy se opět trošku rozvinuly, dozvěděli jsme se o každém něco zajímavého. Nejoblíbenější postavy. 1-Usagi 2- Slepé prase 3- Nosorožec Gen 4- Tomoe- samurajka a doufám, že se dají s Usagim někdy dohromady.

29.04.2017 5 z 5

Ronin Ronin Stan Sakai

No po této knížce se již jen těším na další díly. Prvních pár stran jsem si říkal, že to není pro mě. U těch posledních jsem měl pocit, že ten komiks je stvořený mě na míru. První kontakt s Japonským zajíčkem na jedničku. Líbí se mi zpracování postav do světa zvířatek samuraj- zajíc, Hroch- Válečník, Ninja-Krtek, Ještěrky-Polodinosauři. Jednoduše je to fantazie se vším všudy a někdy jsem se nestačil divit.

28.04.2017 5 z 5

Češi 1948: Jak se KSČ chopila moci Češi 1948: Jak se KSČ chopila moci Pavel Kosatík

Tento komiks má svou krásnou českou depresivní sílu. Klement Gottwald jako zlý vlk a prezident Beneš jako ubohá stará ovce, která se nedokáže vzpamatovat z minulosti. Vedlejší příběh mi přišel jako hororová vsuvka nepovedeného dobrodružství rychlých šípů, vsunutá už do tak dost depresivního příběhu. Člověka kterého to napadlo musím pochválit. Příběh dětí je naprosto zbytečný, ale přesto s příběhem jde v ruku v ruce, takže nepřekáží, ale doplňuje atmosféru.

20.04.2017 5 z 5

Ukaž, co děláš! Ukaž, co děláš! Austin Kleon

Kniha jasně ukazuje sílu dnešní technologie. Vede k tomu, aby člověk ukázal co je v něm. Líbí se mi myšlenka pěstování dobrého jména, které samo se může stát měnou. Líbí se mi jasné a stručné pokrytí sebeprosazování na sociálních sítí i na veřejnosti. Ano, kniha Ukaž co děláš rozhodně stojí za to. Je svěží, lehce stravitelná, zábavná. K večernímu kakau s mlékem naprosto ideální.

23.03.2017 4 z 5

Skoro tucet Skoro tucet Pavel Čech

Pro ty nejmenší, velké příběhy o tom kde se berou mrkvičky...

18.03.2017 3 z 5

Velká knižní záhada Velká knižní záhada Pavel Čech

No vždy čekám od Pavla Čecha něco mimořádného, nějakou úroveň, hloubku a touto knížkou jsem dostal malou šokovou terapii. Zklamání.

18.03.2017 2 z 5

Šen-čen: Cestovní deník z Číny Šen-čen: Cestovní deník z Číny Guy Delisle

Tato kniha byla ve srovnání s Pchojngjangem jen nějakým pokusem zachytit nudu a jednotvárnost autorova výletu do Šen- čenu. U Pchjongjangu jsem si uvědomil atmosféru celé té strašné Severní Koreje, ale z této knihy jsem se o Číně nedozvěděl nic objevného, nic co by čtenáře strhlo, upoutalé. Komiks- nekomiks.

04.01.2017 2 z 5

Ukradený potenciál Ukradený potenciál Claudio Depeyrac (p)

Autor jasně ukázal, že v České republice žijeme jen v uluzi bezpečí a prosperity, zatímco jsme loutkami nadnárodních společností a politiků bez charakteru a morálních základů.
Líbí se mi tento výňatek z knihy, který vše krásně ilustruje.

Když bude špatná finanční situace (krize), první co lidé udělají, je, že stáhnou všechny peníze z bank do svých domovů. Zatímco ekonomika postupně kolabuje, země si půjčí peníze, které postupně prohospodaří (léčí důsledky), a neschopní lidé, kteří to způsobili, dostanou několikamilionové odstupné anebo zůstanou stále u moci. Tím jak se společnost bude mít hůře se zvýší rozpad rodiny, deprese, sebevraždy apod., více jedinců bude inklinovat ke kriminalitě, chodit do barů a heren, zvýší se celková kriminalita. Státu pak zbývá jediné, zavede či postupně zvýší daně z provozování výherních automatů a opět odčerpá peníze, které lidé vyndali z bank, zpět do svého rozpočtu, nebo vymyslí jiné formy zdaňování.

Tento systém je jako kasíno- vždycky vyhrává.

03.01.2017 4 z 5

Češi 1938: Jak Beneš ustoupil Hitlerovi Češi 1938: Jak Beneš ustoupil Hitlerovi Pavel Kosatík

No na doporučení slečny Míši jsem prožil krásně strávený čas nad kouskem naší historie. Smutná česká kapitola dějin, kterou toužím mít ve své knihovně.

29.12.2016 5 z 5

Barma Barma Guy Delisle

O Barmě s lehkostí, nadhledem, humorem a ještě něčím navíc, co neumím popsat. První od tohoto autora, těším se i na další.

27.12.2016 3 z 5

Zuřiví Aztékové Zuřiví Aztékové Terry Deary

Opravdu doporučuji těm, kteří si potřebují o Aztecích udělat stručný a přitom jasný přehled. Ilustrace jsou trefné, zábavné a příjemné, vcelku to působí jako úžasně, zábavné dílo pro malé i velké čtenáře. Prostě pro ty kdo mají chuť na skvělou jednoHubku v rámci světové historie:)

21.09.2016 4 z 5

Život před životem - návraty do minulých životů Život před životem - návraty do minulých životů Raymond A. Moody

Skvělá kniha, vůbec jsem ji nechtěla dát z ruky. Nejvíce se mi líbily jednotlivé příběhy lidí, kde popisovali, co zažili v minulých životech a rozbor toho, jak to souvisí s jejich nynějším životem. Všechno souvisí se vším - fascinující.

08.09.2016

Medonosný marketing Medonosný marketing Vladimír Kuchař

Kniha nabízí stručné shrnutí moderních marketingových nástrojů. Na mne až moc zaměření marketingové práce na facebooku a sociálních sítí. Přišlo mi že kniha stále čerpá z poznatku, že nejlepší byznys se dělá kvůli penězům, a proto mi některé marketingové i když medonosné strategie přišly laciné.Nejlepší marketingovým nástrojem, je a vždy a bude chodící spokojený zákazník, z něhož stane Váš marketingový specialista.

24.07.2016 3 z 5

Rychlé čtení Rychlé čtení Tony Buzan

Nedostal jsem se ani nad 500 slov za minutu a to jsem čekal, že budu číst 1000 slov za min. Kniha to slibuje, ukazuje, způsoby techniky nic naplat. Rychlost čtení jsem zvýšil z 220 na 300 slov. Alespoň něco. Ke knize se budu určitě vracet a zkoušet testy. Každopádně čekal jsem více.

25.06.2016 3 z 5

Používejte hlavu Používejte hlavu Tony Buzan

Tato kniha je takové shrnutí ostatních Buzanových knih. Vynikající nástřel, který je pěkně zpracovaný, přitažlivý. ale pro opravdové prohloubeni osobního rozvoje v rámci Tréninku paměti, Rychlého čtení a Myšlenkových map doporučuji i ostatní knihy.

25.06.2016 4 z 5