mia.com mia.com komentáře u knih

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

Cetli jsme si s manzelem ve vanocnim case spolu, protoze i jeho to zaujalo. Je to proste moc hezka vanocni pohadka.

31.12.2022 5 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Opet mila oddechovka jako vzdy. Tentokrat me ale kniha vic chytla za srdce, protoze Svycarsko je moje srdcovka. Hlavne vylet cokoladovym expresem, na kterem jsme tam byli a mohu potvrdit, ze probihal presne, jako v knize a byl to naprosto, ale naprosto dokonaly zazitek. Syrarna, vesnicka Gruyeres a nakonec cokoladovna plna uzasne cokolady a zadarmo, zeo :D. Doporucuju vsem!

25.11.2022 5 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Zase pekna oddychovka. Samozrejme predvidatelna klasicka romanticka pohadka pro zenske. Ale autorka umi vsechny destinace tak uzasne popsat, ze by se tam jeden nejradsi hned vydal.

22.07.2022 4 z 5

David Hecl: Mluví k vám kapitán David Hecl: Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Knihu jsem si vybrala do ctenarske vyzvy a nelituji toho. Koho zajima letani s letadly, urcite mu ji doporucuji. Pan Hecl je opravdu zajimava osobnost. Tak poutave popisuje vse ze zivota kapitana letadla a samotne stroje, ze ani technicke pasaze nejsou nudne (a to rikam jako totalni ignorant vseho, co ma neco spolecneho s fyzikou). Jsem rada, ze jsem se dozvedela spoustu zajimavych veci o zivote pilota, protoze jsem zatim cetla jen o letuskach. Ja bych jen trochu prehazela kapitoly a zacla zivotem kapitana, abych prvni zjistila, kdo je a az pak, cim lita a jake ma historky a jak to v leteckych spolecnostech funguje. Ale to je vec nazoru, nakonec jsem se dovedela vse. Jen doufam, ze nejaky unosce nevyuzije informaci o tajnych dverich v kabine :O.

22.05.2022 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Autor me opet nezklamal, jeho styl psani mi proste sedi, mame stejny humor, libi se mi hovorove vyrazy, ktere si na nic nehraji a jak postavy vyjadruji myslenky, ktere mame vsichni, ale s nikym o nich nemluvime. Pribeh me zase zaujal, vse svizne ubihalo a cetlo se samo. Postavy jsou opet vykreslene tak, ze mam pocit, jako bych je znala osobne. Instinktivne jsem zacala prvni cist Jachyma, ktery me zaujal a zamilovala jsem se do nej. A vubec nelituji, ze jsem zacala s nim. Oba pribehy do sebe hezky zapadaly tak, ze se stale vse neopakovalo, takze za me super pocin.

17.06.2021 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Ma prvni kniha od Hartla a vubec nelituji. Sedl mi jeho styl psani, jak pouziva hovorove vyrazy, je primy, nic nezaonacuje a proste to napise, jak to je. Ackoliv ma knizka pres 400 stranek, pribeh ubiha hodne rychle, svizne, porad se neco deje. Jen teda mi prijde hrozny svet, kde kazdej kazdeho podvadi. :D

16.03.2021 4 z 5

Zlatá vařečka Zlatá vařečka Jessa Maxwell

Ja ctu a sleduju jenom feel good detektivky ve stylu Agathy a tahle se, myslim, dost povedla. Jeste vhledem k tomu, ze je to prvotina. Neni to zadny extra slozity dej, ale to prostredi soutěže v peceni bylo okouzlujici. Ja jsem se tedy bavila, postavy byly super a atmoska taky. Jen, prosim vas, jdu zmenit zanr. Tohle je detektivka, ne thriller. Se nekdo kapku seknul.

24.02.2024 4 z 5

Knihkupectví pana Livingstona Knihkupectví pana Livingstona Mónica Gutiérrez Artero

Jak je receno nize, knihu jde opravdu nejlepe popsat jako utulna. Doporucuji v case pred Vanoci, protoze tady zaciname koncem podzimu a prehoupneme se dale do Vanoc. Je to samozrejme oddechovka, ale ty postavy jsou tak sympaticke a hlavne to prostredi je naprosto dokonale. Navic tu mame drobnou detektivni zapletku, kterou ja jsem klasicky neuhodla :D. Jinak je tu opravdu spoustu jak historickych, tak literarnich vsuvek a citatu. Muzete to tedy i brat jako tipy na knihy.

20.11.2023 4 z 5

Deník tramvajačky Deník tramvajačky Karolina Hubková

Ja jsem ridicka autobusu a tak me zajimala knizka o podobnem povolani. Bohuzel, tato kniha me absolutne nebavila, takze druhou cast uz jsem vylozene jen proletela. Ja jsem myslela, ze to bude nejaky uceleny pribeh o tom, jak se stat tramvajackou, co to obnasi a potom nejake prihody z provozu (tech je tam pomalu). Ale bohuzel se jen zkratkovite dozvidame uryvky jednotlivych dni z denicku bez nejakeho kontextu. Porad dokola omilane nazvy tramvaji mi nic nerikaly a mela jsem dojem, ze si autorka porad snazi dokazovat, jak je uspesna, takze ji asi chybi hodne vnitrniho sebevedomi. Porad nam totiz cpe stereotypy o tom, ze zena a stroj je neco vyjimecneho a ona je skvela, jak bori myty (taky se teda hlasim, sama je borim a uz jdu psat knihu o zivote autobusacky). A cervena rtenka jako symbol zenske sily? Takze kdyz ja se nemaluju vubec, tak nejsem silna zenska? Tak dekuju pekne. Nicmene, kdo pani zna ze socialnich siti a vyzna se i v tramvajich, tak mu asi kniha rekne vic. Tu jednu hvezdu davam za to, ze vykonavat tohle povolani je urcite minimalne tak narocne, jako ridit autobus, takze s timto dokazu soucitit.

24.07.2023 1 z 5

Devatero pohádek a ještě jedna od Josefa Čapka jako přívažek Devatero pohádek a ještě jedna od Josefa Čapka jako přívažek Karel Čapek

Další z mých oblíbených dětských knížek :).

15.01.2023 5 z 5

Jako veš v kožichu Jako veš v kožichu Marie Rejfová

Zase dalsi fajn dil. Je to proste odpocinkove cteni se skvelyma postavama. Miluju tuhle serii.

29.11.2022 4 z 5

Strašidlo cantervillské Strašidlo cantervillské Oscar Wilde

Milá jednohubka. Musím mrknout na film a jednou se snad dostanu i na představení :).

31.12.2021 4 z 5

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Ziburovy knihy mám ráda a ani tahle mě nezklamala. Dozvěděla jsem se hodně zajímavostí o naší zemičce, získala tipy na výlety, pokochala se krásnými ilustracemi a v neposlední řadě se hodně (a i hodně nahlas) zasmála. Jako plus hodnotím krátké kapitoly a hlavně přidání šipek na konci odstavců, které přímo vedly k modrým speciálním textíkům.

15.12.2021 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Do knihy jsem se pustila díky čtenářské výzvě a zrovna tuhle mi doporučila kamarádka, za což díky. Detektivky normálně nečtu, protože se na ně raději dívám, takže třeba Poirota s Marplovou mám shlédlé. Tento příběh jsem neznala a nelituju výběru. Hlavně konec jsem hltala jako šílená a opravdu to mělo výborné vyústění.

08.01.2020 4 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Dětská klasika. Knížku jsme četli ve škole, ale už předtím jsem totálně milovala seriál. Srdcovka.

09.12.2018

Gazely Gazely Patrik Hartl

(SPOILER) Me muj oblibeny autor opet nezklamal. Ja jsem proste cetla a cetla a cetla, az byl konec knihy. Jako vzdy se mi to cetlo samo a bavilo me to. Akorat Beata me fakt zarazela. S tim kralikem to bylo na me moc, to jsem nepochroupala.

12.03.2024 4 z 5

Všechny cesty vedou do Santiaga Všechny cesty vedou do Santiaga Ladislav Zibura

Ja musim Princi Ladikovi dat poprve jenom tri hvezdicky. Vsechny jeho ostatni knihy miluju, rada chodim na prednasky, ale prelouskat tuto knihu mi trvalo dost dlouho. Styl psani ma porad skvely a je vtipny, ale nejak tam na me bylo az moc filozofovani a uvah a myslenek. Ja vim, ze o tom zrovna tahle pout ma byt, ale me to nejak nenutilo cist dal a proste me to nebavilo. Nejzajimavejsi pro me ale byly urcite ty lidske pribehy z celeho sveta, to je opravdu fascinujici. Ilustrace opet nadherne.

27.02.2024 3 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

(SPOILER) Uzasna oddechovka, jak jsem u autorky zvykla. Jako vzdy vam navodi tu touhu do daneho mista jet. No a konkretne, taky bych brala vlastniho Jamese Frasera, to teda kazdopadne! Ovsem Rossovi (blbe jmeno, Ross nemuze byt sexy proste) bych jen tak lehko neodpustila a nedala mu hned dalsi sanci.

08.12.2023 4 z 5

Jeden plus jeden Jeden plus jeden Jojo Moyes

(SPOILER) Zase krasny dojak, jak jsme u autorky zvykli. Ja osobne jsem tedy nejhur nesla toho psa. To nedavam. A je blbe, kdyz ridite autobus, poslouchate knizku a derou se vam do oci slzy :D.

18.11.2023 4 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

To byl teda dojak, to vam povim. Kazdopadne bych v te dobe nechtela zit ani za nic, dekuju pekne!

13.08.2023 4 z 5