mia.com mia.com komentáře u knih

Zakázané ovoce Zakázané ovoce Jojo Moyes

Od JoJo jsem zatim cetla jen trilogii Nez jsem te poznala. Je pravda, ze tohle bylo slabsi, ale porad to byl zajimavy pribeh, kde se prolinaly generace a to mam rada. Jen tu prvni cast bych o pulku zkratila, protoze byla docela nudna a rozvlekla. K tomu bych i ubrala postavy, ty se mi kapku pletly.

14.07.2023 4 z 5

Čokoládovna Čokoládovna Maria Nikolai

Kniha me moc bavila, prostredi je krasne popsano, i styl mluvy, takze jsem se vazne ocitla na pocatku 20.stoleti. Pribeh je hezky zamotany a napinavy. Urcite se pustim do dalsiho dilu. Tyhle rodinne sagy proste miluju.

23.04.2023 5 z 5

Možná v jiném životě Možná v jiném životě Taylor Jenkins Reid

Me kniha neskutecne bavila. Cele to tema, styl psani, postavy, proste vsechno.

19.03.2023 5 z 5

Neználkovy příhody Neználkovy příhody Nikolaj Nikolajevič Nosov

Další z knih, kterou jsme četli u babičky, byla po taťkovi. Měli jsme ji rádi.

30.01.2023 4 z 5

Dcery naděje Dcery naděje Marie Lamballe (p)

Tahle serie me moc bavila cela a tohle byl pekny zaver.

22.01.2023 4 z 5

Říkání o víle Amálce Říkání o víle Amálce Václav Čtvrtek (p)

Jako malá jsem tuhle pohádku měla moc ráda.

15.01.2023

Tento první díl mě moc bavil. Byla jsem z něj unešená.

15.01.2023 4 z 5

Já, písnička 3 Já, písnička 3 * antologie

Já, písnička 2 Já, písnička 2 * antologie

Já, písnička 1 Já, písnička 1 * antologie

15.01.2023 5 z 5

To by se zvěrolékaři stát nemělo. Díl 2. (To by se zvěrolékaři stát nemělo) To by se zvěrolékaři stát nemělo. Díl 2. (To by se zvěrolékaři stát nemělo) James Herriot (p)

Ač běžně nečtu ani nesleduju tématiku se zvířaty, protože na to nemám nervy a jen brečím jak blbá, tuto sérii jsem si zamilovala, protože autor vše popisuje moc hezky. Jeho příběh mě moc baví.

15.01.2023 4 z 5

Doktore, to byste se divil! Doktore, to byste se divil! Patrick Taylor

Vlastne me to ani moc nebavilo. Bylo to sice plne irske mytologie, dozvidame se, jak se Kinky seznamila s manzelem, ale bylo to nejake moc smutne...nesedlo mi to.

30.12.2022 3 z 5

Lehké fantastično Lehké fantastično Terry Pratchett

Proste miluju Zemeplochu a prvni dve dobrodruzstvi jsou uzasny vstup do tohoto sveta.

12.11.2022 5 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

(SPOILER) Tak konecne jsem se dostala do finale. Zase musim podotknout, ze zkratit alespon od par set stran by pomohlo. Jinak od zacatku patram po tom, co lidi na tehle serii tak moc bere. Me teda celkove moc nebavila. Pustila jsem se do ni kvuli davu a klidne bych se obesla. Take jsem cekala podle velkeho autorcina varovani neco inaciho,zeo. Eplicitnich sexualnich scen teda moc nebylo, ale tak budiz. Hlavne teda nevim, jestli jsem prosvihla to znasilneni, potrat a traumaticky porod. Jako fakt si to nepamatuju,ze by tam neco takoveho bylo. Pokud jo,prosim, napiste mi to nekdo do zprav, diky.

K tomuto dilu bych rekla...zacatek vypadal docela slibne, ale pak to byla nuda..kecy..kecy...kecy..valka..kecy...nuda..a konec samozrejme pohadkovy. Jo a nesmime zapomenout na to, ze Rhysand je naprosto dokonaly, nejkrasnejsi, nejvic sexy, nejsvalnatejsi, nejhodnejsi, nejvetsi hrdina...same nej nej nej, taky ho miluju, jiste. Dale u pulky lidi porad nevim, kdo vlastně jsou,pze je jich tam hold moc. A ta jejich magie evidentne nema pravidla a funguje,jak se to autorce zrovna hodilo, co. No takze suma sumarum,za me slabsi prumer. Dekujeme, uz nechodte.

28.10.2022 2 z 5

Pozdrav z Itálie Pozdrav z Itálie Jules Wake (p)

Klasicka mila predvidatelna oddechovka. Ale mame to, co cekame. Tahle autorka nezklame.

23.10.2022 4 z 5

Hořící měsíc Hořící měsíc Jo Watson

K teto knize jsem se dostala az naposled, ackoliv je to prvotina. Nicmene pribeh je hezky ztresteny, bavilo me cele to dobrodruzo, ale do Thajska se asi fakt nevydam, diky :D. Prijemna oddychovka a libilo se mi, ze ten klasicky happy endik byl trosku slozitejsi.

15.08.2022 4 z 5

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Autorku mam rada,tohle je posledni z dosud vydanych knih, co mi zbyvala precist. Styl mi sedi, vykresleni postav zvlada autorka skvele, az jsem Lenku zacala vylozene nesnaset :D. Ale vymena jmena postavy?! Wtf?! To se mohlo stat jak a jakto, ze si toho nikdo nevsiml a slo to takto do tisku? To je za me velke minus, takze pribeh je pro me na 4 hvezdy, ale za tohle jeste jednu ubiram.

17.07.2022 3 z 5

Pastýřská koruna Pastýřská koruna Terry Pratchett

Bohuzel posledni kniha meho milovaneho autora. A bohuzel je protkana smutkem, smrti a zamyslenim se nad ni. Ale nenadelame nic, muzeme jen cist knihy znovu a znovu.

20.06.2022 4 z 5

S láskou tě nenávidím S láskou tě nenávidím Jo Watson

Samozrejme clovek nemuze cekat vic, nez klasickou predvidatelnou romantarnu. Ovsem tady mi hlavni hrdinka prisla dost otravna a ten pribeh taky za chvili zapomenu. Takze tato autorcina kniha u me patri mezi horsi kousky.

05.05.2022 3 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Neni to ma prvni kniha od teto autorky, ale mrzi me, ze jsem se az po precteni Vlastovky v bubline dovedela, ze je to volne pokracovani teto knihy. Nicmene na prvotinu je to dobre, sedi mi autorcin hovorovy styl psani, Barku jsem si predstavovala jako Jenovefu Bokovou, ktera by ji mela hrat ve filmu a opravdu mi tam sedla. Pribeh je prijemne kratky, vcetne kratkych kapitol. Docela jsem se nasmala, hlavne u Barky. Pohled na nebe a peklo je zase novy a celkem zajimavy, proc ne.

16.04.2022 4 z 5